Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99716 пъти)

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневник на Вал
« Отговор #120 -: 09-12-2009, 22:33:16 »

Вал ти имаш ли регестрация в  facebook
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #121 -: 10-12-2009, 00:53:36 »

Дааа, аз съм казвала много пъти. Не съм в "суровата секта" /майтап/ за да сваля примерно килограми. Просто така се чувствам млада, здрава, енергична. Е, то пак излиза май че от егоистични подбуди - но не е така! Като се чувствам добре, пропагандирам вегетарианството и лесно хората проявяват интерес и се замислят доста дори и да не го признават. :heart_2:
Регистрирах се към общата фейсбук страница на форум "Земя на заем" колкото да се присъединя към групата. Нито си пиша, нито даже съм канила приятели. Честно да ви кажа нещо не ми се иска. Аз и скайп нямам даже. Като ме търсят близки от чужбина ползвам на дъщеря ми и тя само ми се подиграва, че един скайп не съм можела да си регистрирам.  :laugh:
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневник на Вал
« Отговор #122 -: 14-12-2009, 17:19:01 »

Вал,благодаря ти от все сърце   :-* :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou:,така се зарадвах днес като я видях,много мило ,страхотна е . :flowers2:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #123 -: 16-12-2009, 21:49:30 »

Мария, радвам се!
 :heart_2:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #124 -: 20-12-2009, 01:09:45 »

Бях писала на 8 декември, че пак ми се е появил онзи килограм с двестата грама отгоре и заради това спирам да се тегля всеки ден. Изчаках до вчера. Като през тези десетина дни се стараех да ям по повечко, за да засиля метаболизма. Ходих до магазина за здравословно хранене да купя неща, които по шандовете на Пикадили ги нияма, за да разнообразявам храната. Включих примерно неща, които досега не ядях като пшенични кълнове, червен фасул, боб мунг, кедрови ядки, киноа, и ядки и т.н. и т.н. И качвам се на кантара вчера и гледам  :surpris_22:  :o още половин кило! Направо изпаднах в шок. Толкова се ядосах, че днес ходих на кантар Танита в клиниката на Емилова да се тегля. Е, какво да ви кажа - грешката е вярна. 1.800 кг отгоре. Влязох на консулт при лекарката. Тя гледа, гледа бележката от кантара и незнае какво да ми каже. Казва "при това суровоядство и при положение, че си почнала да веднъж да смъкваш след раждането, няма причина пак да качваш." Почна да ми дава примери, че когато човек смени начина на хранене в началото се появяват колебания в килограмите. Е, да ама аз съм вече пети месеца на сурово. Казва, че още не е минала година след второто ми раждане и е възможно още да има хормонален дисбаланс. Колкото до движенията - наистина не ходя активно да спортувам. Многото ходене пеш го намалих, защото времето стана много студено, вали и е невъзможно да се придвижвам пеш из града, за да си върша работата. Но не смятам, че това е оказало съществено значение, защото аз и в началото не спортувах всеки ден. При мен упражненията са по- скоро за удоволствие и разтоварване. Незнам какво да правя? Дали да не започна сериозен спорт с много бягане примерно? Но честно казано не ми се иска сега някакъв много изморяващ, натоварващ спорт, незнам защо. Или наистина да взема да си направя хормонални изследвания? Но нито знам какви, нито къде. Малко съм объркана. Само в едно съм сигурна - суровоядството няма да го изоставя за миг дори! Все пак се чувствам добре, изпълнена съм с енергия и настроението ми се разваля .....само от кантара.  :Content_4 - emotloader: Все пак ще се радвам, ако пак ми дадете някой съвет! :heart_2:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #125 -: 20-12-2009, 10:14:23 »

Здравей Вал! Това, което пишеш наистина е много странно. Аз напоследък поувеличих готвената храна като сварени на пара зеленчуци, а в момента хапвам и пълнозърнест хляб, но ваобще не мога да кача. Стоя си на 51кг. Аз мисля, че наистина можеш да увеличиш движението. Защо не пробваш с фитнес 2пъти седмично. Така се увеличава мускулната маса и ще започнеш да изгаряш повече. Друго което се сещам и което аз правя е да пия водорасли. Много са полезни и засилват обмяната на веществата. Тук повечето съфорумци са против добавките, но само се поразрови в американските сайтове и ще откриеш, че много суровоядци взимат суплементи към храната. Дори вземат ензими въпреки, че храната, която приемат е пълна с ензими.
Също така ако пък искаш да си направиш хормонални изследвания ти препоръчвам да си изследваш щитовидната жлеза. При хипофункция се наблюдава безпричинно напълняване. В този случай също водораслите са много полезни. Аз ги пия най-вече, защото ме е страх да не се разболея от щитовидна жлеза, защото съм генетично предразположена. Майка ми има тироид на хашимото и хипер функция, а леля ми има хипофункция и базедова болест и е дебела. Баба ми също е имала гуша. А също познавам много жени, които са с оперирана щитовидна жлеза. Имам наблюдение, че жените от морските градове са предразположени към заболяване на щитовидната жлеза. Ти си от Варна нали? Помисли по въпроса.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #126 -: 20-12-2009, 12:20:29 »

много суровоядци взимат суплементи към храната. Дори вземат ензими въпреки, че храната, която приемат е пълна с ензими.
Взимат, така е. Но моите наблюдения са, че се прекалява с добавките. Не знам мода ли е, страх ли е, пристрястяване ли е.
Когато мъжът ми ходи да си прави изследването на живата кръв при един суровоядец-натуропат, неговият съвет беше само месец да пие определени добавки. А ензимите, ако реши, може да ги взима за по-дълъг период. Интересно ми е на мен какво ще препоръча. Така и не успях да отида тази година.

Вал, дори да се окаже, че е щитовидната, бих се обърнала към хомеопат. За мен винаги има някаква причина, за да е разбалансирана дадена част, орган от нашето тяло.
При мен има моменти, когато чувствам, че все едно някой ме "хваща" за гушата. Знам какви спомени, ситуации, чувства провокират това усещане, където е щитовидната жлеза. Говорила съм с моята лекарка-хомеопат, но трябва да оправя едни неща, за да ми препоръча лекарство. А и съм убедена, че ако си разреша един стар проблем/конфликт, нещата ще се нормализират.

При теб, мисля си, че точно страхът да не напълнееш ти играе лоша шега. Ако се освободиш от този страх, може и да има промяна в кантара. Приеми се такава каквато си. Няма да стане от раз. Помисли си, анализирай и се успокой.

Мисля си също, че много липсват зелените неща в менюто. Ако няма как да си набавяш пресни зеленолистни, бих те посъветвала да пиеш водорасли като Деси.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #127 -: 20-12-2009, 14:24:07 »

Даааа, аз имам заболяване на щитовидната жлеза. Не че го крия, просто последните години забравих за него. Значи като съм била 4-5 клас съм ядяла като за световно. По 7-8 пъти на ден и съм слабеела като за световно. Майка ми ме водила по какви ли не лекари, които не можели да установят какво ми има. Стигнала съм 26 кг и ме заведоха в София. Там се изказали, че е хипер функция на щитовидната жлеза. И може и да е така, защото помня, че имах и други симптоми - свръхактивност, лесно повишавах темепература, ходех много до WC, ядях и слабеех. Бях много чувствителна, лесно се натъжавах, лесно се стресирах, с една дума бях свърхемоционална. Оттогава съм изпила тонове "Пропицил" за потискане на функцията на щитовидната жлеза,  а по-късно и "Ел тироксин". После ги спрях сама и не съм ходила на лекар даже. Да не говорим, че изобщо не искам да ходя точно на ендокринолог. Спомените ми от тези доктори са ужасни. Помня обаче че бяха ми казали, че много лесно от хиперфункция жлезата /особено след като е третирана с лекарства за потискане на функцията й/ може да мине в хипофункция. Сега трябва да търся наистина хомеопат, защото ендокринолога ще ми каже да взимам Ел тироксин за балансиране на функцията на жлезата. Това съм го правила без годините, но не виждам да е имало ефект или промяна изобщо.
Вери, кажи кое провокира това разбалансиране на щитовидната жлеза? Аз разлистих сега една книга на Луиз Хей и нищо не намерих специално за щитовидната жлеза.
Деси, кажи ми откъде си взимаш тези водорасли? Ще ги пия, знам че няма да ми навредят поне. Все пак трябва да предприема нещо по въпроса. Но за да не попадна на някои недобросъвестни дистрибутори ми кажи моля те какви точно са, как се казват и откъде мога да ги купя?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #128 -: 20-12-2009, 16:00:34 »

Вал и майка ми много години е пила и пордължава да пие ел тироксин, но взема и водорасли и се чувства добре. Аз от 2 години ползвам тези на аквасорс. Преди да науча за тях пиех спирулина и хлорела от дрогерии лечител. Аз се регистрирах за да ги взимам с 30%отстъпка и първоначалната такса от 30лв я избих отдавна. Но има и други хубави фирми като зелена ябълка. Не съм ги пробвала, защото не ми се занимава да се регистрирам в 100фирми. Причината поради, която държа на аквасорс е кремчето Муун райз. Преди 2години имах сериозни проблеми с хормоните и цикъл, който ваобще липсваше. Прогестерона ми беше като на жена в менопауза. И така освен кремчето започнах да пия и всякакви други добавки-водорасли, ензими, пробиотици и други билкови комбинации. Излекувах си и хроничната кандида. Първата година имах 8цикъла, тази 9 и ваобще това си е супер постижение за мен. Малко се отплеснах. В момента пия зелена енергия-микс от АФА водорасли, спирулина и люцерна. А също така и една добавка за подпомагане на храносмилането с алое вера и други билки. Можеш да прочетеш тук: www.anhira.com
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневник на Вал
« Отговор #129 -: 20-12-2009, 19:36:47 »

Вал, мисля че много си се концентрирала в това кило и нещо. Я не го мисли. Виж, ако се е покачило заради проблеми с щитовидната жлеза - трябва да каже доктор. Не смятам, че трябва да се спукаш от тежки тренировки заради кило и нещо. Ако имаш нужда да тренираш за настроение - тогава да. Като почнеш да тренираш ще трябва да увеличиш яденето. А като спреш да тренираш ще напълнееш. Затова трябва да се успокоиш и да си направиш хормонални изследвания.
С най-добри чувства  :Content_22:
Активен
Намасте :)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневник на Вал
« Отговор #130 -: 20-12-2009, 19:59:08 »

Val,тук има 3 теми за Хашимото.Ако имаш желание ги прегледай.
http://www.emozdrave.info/forum/viewforum.php?f=1
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Дневник на Вал
« Отговор #131 -: 20-12-2009, 21:02:14 »

Вал и аз съм на мнението на Дарби, не се фокусираи, не е ли най-вашното да се чувстваме добре?
Аз пък имам и друга теория освен изказаните тук, според мен може би (независимо че не тренираш редовно) е че си качила мускули. Аз лично не се тегля, а си измервам само ханша, не талията или корема просто там със сигурност знам какво е положението, а и на мен целта не ми е да стана 50 кг по общоприетите разбирания, че слабите жени са по толкова, аз съм 180см. и знам точно как трябва да изглеждам.
Не се отчаивай, бъди упорита и ще ти препоръчам да направиш прочистване на дебелото черво(знам че кърмиш, и само за това прочистване се сетих което според мен не пречи), може би тялото ти не преработва добре храната колкото и хубава и разнообразна да е.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #132 -: 20-12-2009, 21:42:49 »

Лейла, за съжаление не кърмя. Аз съм писала вече за това, че кърмих много малко. Не че не съм искала да кърмя, просто така се наложи. Така се случи, да не говорим че кърмата ми направо спря от раз. Но сега не ми се говори пак за това. Всъщност аз и затова си позволих да мина на изцяло суровоядски режим през лятото, защото не ми се щеше да експериментирам с храната си, докато кърмя. Прочистване на дебелото черво правих вече няколко пъти. Не съм писала, но правих такива 4 прочиствания. Мисля си обаче, че не трябва да се фокусирам върху проблема наистина. Второ , ще се наложи да потренирам без много да се задъхвам, че сега незнам защо не искам да чувам как ми бие лудо сърцето както например е след бягане на лента. Нещо на такава вълна съм, че искам нещо по-спокойно, по-релаксиращо. И последно но не най-маловажно е да си направя изследвания, макар че изоооообщо, ама изобщо  не ми се ходи на лекар специално за щитовидната жлеза.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #133 -: 20-12-2009, 22:23:57 »

на такава вълна съм, че искам нещо по-спокойно, по-релаксиращо
Пробвай с йога ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #134 -: 21-12-2009, 10:17:20 »

Вал, не ги мисли хич килограмите, нали се чувстваш добре  :Content_22: ...много се зарадвах на картичката ти- това ми е първата картичка от години  :heart_2: :peperudi:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #135 -: 21-12-2009, 12:56:58 »

Даниелче, радвам се. Аз поддържам традицията с картичките, макар много малко от моите близки да го правят. Затова не им отговарям на есемесите, но пък им пиша.
За килограмите - днес отивам на хормонални изследвания за щитовидната жлеза. Ако всичко е наред наистина ще трябва да спра да мисля за грамчета, килограмчета че така се ядосвам само.  :peperudi:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #136 -: 21-12-2009, 13:16:14 »

Вал, ще ти пиша на лични тези дни, че настава коледна офанзива  :Confus_3:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #137 -: 22-12-2009, 23:39:44 »

Резултати ми от изследванията на щитовидната жлеза са:

FT3         5.44 pmol/l                  при референтни граници    3.95 - 6.8
FT4       16.20 pmol/l                   при референти граници     10 - 25
TSH         0.76 m/u/l                   при референтни граници    0.27 - 4.20
A-TPO    46.34 lU/ml                    при референтни граници    0.00  - 34.00

Тъй като гледам А-ТРО е по-високо от нормата. Обаче пък не се сещам това не беше ли при хиперфункция на жлезата? А пък при хиперфункция на жлезата покачването на теглото е изключено. Напротив, намалява се въпреки увеличения прием на храна. Сега ми се спи, утре ще гледам какво беше. И без това взе да ми писва от тая "безпричинна" игра на кантара.
Междудрогото днес си правя разтоварващ ден.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #138 -: 30-12-2009, 09:16:59 »

Вал, получих днес картичката ти. Благодаря!  :flower:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Вал
« Отговор #139 -: 30-12-2009, 15:02:33 »

Вал, как може да се разстройваш за това, че си качила едно кило - предполагам, че нито ти е проличал нито си станала по-трудноподвижна, но като се притесняваш наистина може да ти пострада някоя важна жлеза с вътрешна секреция. Теглото варира според сезона.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 23 запитвания.