Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99725 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #80 -: 16-11-2009, 06:15:38 »

Вал, пробвай да си оправиш режима на лягане и ставане. Никак не се препоръчва спането следобяд. Опитай се по едно и също време да си лягаш и да ставаш. Включи ядките и смутитата, но без да намаляваш и другите - семена, кълнове, плодове, зеленчуци, мед. Целта е да се храним всеки един ден разнообразно.
Бягай от негативните емоции! Не бива за някакво кило отгоре да се притесняваш. Задаваш кофти команда на мозъка така. Такива емоции би трябвало да се проявят при сериозни проблеми - болести и т.н. Не мога да съм сигурен откъде са дошли тези 1200 гр., но е възможно да е от поредното гладуване. Не е добре да се гладува често. Струва ми се, че ти прекаляваш в тази насока. Всяко гладуване стресира организма. Въпреки това 1-2 пъти годишно е полезно. Честото гладуване обаче кара организма да е прекалено стресиран, оттам и той си приготвя резерви, тъй като очаква да продължиш да го тероризираш за напред.
Виждаш и че може би имаш някакъв дефицит, което значи поне 6 месеца никакъв глад. Да приемем, че вече си се нагладувала, но пък искаш още да се поизчистиш. Това е добре. Не ползвай само един метод(гладът). Стабилизирай храненето и си направи изчистването на дебелото черво, шанка пракшалана, чернодробното и след това ще си говорим пак кое как действа и къде ефектът е по-голям ;)
Надявам се, че не се сърдиш. Щом искаш помощ, това е моето мнение :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Вал
« Отговор #81 -: 16-11-2009, 10:19:30 »

Абсолютно вярно! След глад се качва,но здрава тъкан.Какво като си качила кили или две. Трябва да се абстрахирате от броенето на килограми. А най добре се сваля с хранене,достатъчно и то. Това е здравословно хранене,не е диета за отслабване,милограмите ще се нагласят в последствие,толкова,колкото е оптимално за твоето тяло. При такива ограничавания в един момент ти писва и започва безразборното хранене.Трябва да ти е кеф да се храниш,даже може да си позволяваш любима,не толкова полезна храна,на една или две седмици.Ние правим така и изобщо нямаме огризения. На другия ден си направя клизма,пия сокове и съм ок! Вчера да ти кажа пих капучино и ядох морковена торта в COSTA COFFEE,просто ни е сантимент от Лондон с жената. :surpris_23: :bleh И сега започваме постите. Отпусни си душата и всичко ще си дойде на местото. :love_006 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #82 -: 16-11-2009, 21:07:18 »

Много сте готини, значи!  :heart_2:Мнооого тенкс за куража и още по-голямо тенкс за съветите.  :thankyou: А колкото до това, че тялото от много гладувания преминава в авариен режим и се презапасява за поредния глад - вече мога да кажа : ДА , наистина е така. Вече го признавам на база личен опит. Досега не вярвах. Може би защото друг път точно с такива режими отслабвах и никой не можеше да ме накара да повярвам, че ще стоя гладна /или почти гладна/ и няма да смъквам?!?! Сега след втора бременност, да не забравяме и годинките, макар и да се гладува не се смъква така както едно време. Метаболизма е забавен. Трябва и още по-усилено  :weight_lift: . Наистина трябва да се престраша и да почна другите пречиствания. Голяма съм мераклийка иначе. Ама ме е страх. Особено от това чернодробното, защото се повръща. Ще си го направя някой път като децата са при баба си. А мъжа ме ще гледам да е в къщи  ;) да ми помага, ако много взема да преритвам.  :laugh:Колкото до прегрешенията с любима, но недотам полезна храна решила съм да спазвам дисциплина. Да си тренирам волята. По нататъка може и да пробвам нещичко, ама засега най-добре да си карам по правия път, че едното прегрешение върви с друго такова и т.н. и т.н. А за негативните емоции - гледам да бягам като дявол от тамян от тях. Днес като станах отпочинала, като ме грабнаха ежедневието и задачите и набързо забравих за качените 1200 гр. Гледам да ми е кеф на душата и да правя всичко с любов и удоволствие, че от злоба и негативизъм съм разбрала полза няма никаква.
« Последна редакция: 17-11-2009, 01:23:23 от Val »
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #83 -: 17-11-2009, 01:31:23 »

А, щях да забравя отчета:
Без да уточнявам часовете, само изброявам /аз не смесвам нищо, винаг има интервал/, та :
топла вода с био оцет, 3 с.л. тиквено масло, пчелен прашец, сушени сливи, сушени кайсии, сок от портокал, сок от мандарини, сок от нар, сок от моркови /гледай колко сок само!/ Докато пазарях в Пикадили видях сурови гъбки и си купих. Изядох само 2 обаче. После салата от настъргани моркови, алабаш, цветно зеле, праз, лук, магданоз, сложих и няколко поници слънчоглед /нали ме е страх заради оцветяването на зъбите и не слагам/. Една купичка накиснати предварително бадеми.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #84 -: 18-11-2009, 02:19:32 »

Да не забравя, че ще лягам вече:
сутринта: топла вода с био оцет, 3 с.л. тиквено масло, 1 л пчелен прашец;
на обяд - поръчах си салата от моркови с кедрови ядки /ама ги махнах от салатата щото бяха май печени/ плюс някаква зелена подправка забравих й заглавието
вечеря - три авокадо, салата моркови, зеле , алабаш, магданоз, лук, лимонов сок, накиснати сурови лешници и кашу.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #85 -: 20-11-2009, 02:06:53 »

Пак щях да пропусна отчета. Та за 18-ти:
топла вода с био оцет, пчелен пращец, 3 с.л. тиквено масло. Обяд: Сушени сливи, сушени череши, сушени кайсии. След обяд фреш от портокал. Вечеря: салата домати, краставици, праз, зелен пипер, зелен лук, кълнове от леща, авокадо накиснато сурово кашу и фъстъци. Пак много бобови, ама какво да направя обичам си ги.
За 19 - ти:топла вода с био оцет,пчелен прашец, 3 с.л. тиквено масло. Обяд: сушени череши, сушени кайсии, сушени сливи. Вечеря: салата домати, краставици, моркови, праз, кълнове от люцерна, кълнове от леща, зелен лус, лимонов сок, накиснат от снощи слънчоглед.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневник на Вал
« Отговор #86 -: 20-11-2009, 02:17:06 »

Леле, Вал, как не огладняваш цял ден като си само на няколко сушени плода!?! Не знам на какво би приличал моя дневник, ако пишех в него какво ям, но като гледам твоя, имам чуството че гладуваш..  :Confus_3:
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневник на Вал
« Отговор #87 -: 20-11-2009, 10:32:55 »

Angie, ти приятелки на диета нямаш ли, мила?  :-* Че да те информират колко калорични са сушените плодове, ядките, меда, маслото?  ;) Мен също доста ме засищат. Особено смокините! Но напоследък избягвам - знам ли дали няма захар или други добавки.

Val, маслото като Петко ли го пиеш? За известно време си създавам този навик, после го забравям.  :(

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневник на Вал
« Отговор #88 -: 20-11-2009, 14:29:49 »

Оо, да, знам, особено за фурмите :) Но когато съм в период в който ми се яде, имам чуството че на устата ми и се дърче нещо по-така...
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #89 -: 20-11-2009, 15:50:41 »

Вал, вчера сложих едни слънчогледи за покълване, ама ги забравих да ги изплакна, днес гледам че са оцветени в зелено  ::)  ??? значи е от семето това оцветяване на зъбките  ;)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #90 -: 20-11-2009, 23:53:15 »

Анджи, не гладувам. Просто ям когато съм много хубаво огладняла в големи количества. Ей, така обичам да ми е кеф от храната. Огладнявам яко, сядакм и си правя гевезелъци, зяпам ТВ или нещо друго интересно. Не си вдигам телефона или други работи дето могат да ме ядосат и да ми прекъснат процеса на хубавото хранене. Какво да правя? Знам, че не е много полезно, да ям по-рядко, но пък за сметка на това по-обилно, обаче си създавам положителни емоции така :essen: :heart_2:
Влади, , като Петко го пия маслото, да. Но той Петко прави и мнооооого други работи сутрин. Аз още съм новобранка хехехе :kisss:Той пие и зехтин, и други масла даже. То ги пише в дневника му. Обаче аз се съсредоточих върху 3 с.л. масло сутрин на гладно като ги редувам ленено, тиквено, сусамено и т.н.Първо гимнастики, масажи, ала-бала после гореща вода, после пчелния прашец, после маслото. И затова не забравям, щото правя по по-малко работи, винаги в една и съща последователност и то си става навик.
Колкото до сушените плодове, аз не съм им фенка. Отсега почвам да се уча да ги харесвам. Аз не обичам сладко. Но нали стигнахме до извода, че може да имам недостиг на минерали, калий и т.н., та ги включих и тях в менюто. То, така и така взех да не смъквам нещо кг :surpris_25:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #91 -: 21-11-2009, 00:04:59 »

Даниелче, още съм в шок от онова оцветяване на зъбите. Смятай колко време мина оттогава и още тук таме има петънца, добре че не е на предните зъби. Но пък много интересно, щото аз пониците ги мия най - малко сутрин и вечер. Като съм вкъщи и по-често. Та, едва ли ще да е оттях било. Незнам, но занапред ще внимавам. :Confus_3:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #92 -: 21-11-2009, 01:30:40 »

Днес: гимнастика, жабурене, гореща вода с биооцет, пчелен прашец, 3 с.л. тиквено масло. На обяд сушени кайсии, сушени череши. След обяд 4 ябълки. Вечерта салата домати, краставици, зелен лук, сусам, пипер, босилек, риган, праз, накиснат слънчоглед, ленено семе и 2 авокадо.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #93 -: 21-11-2009, 08:09:46 »

Днес: гимнастика, жабурене, гореща вода с биооцет, пчелен прашец, 3 с.л. тиквено масло.
Вал, много хубаво, че пиеш масла. Обаче малко смали дозата ;D По принцип се пие 3 пъти на ден по една чаена лъжичка. Аз ги пия два пъти по една супена. Ама 3 супени наведнъж ми се вижда леко множко ;D Ти си знаеш, де ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #94 -: 22-11-2009, 01:36:27 »

Малееееее, УЖАС!  :surpris_22:Петко, ти сега ли видя, че ги давам по 3 с.л. масла на гладно сутрин????????? Видя ли сега защо съм напълняла с 1кг. Направо, ще ти дърпам ушите и ти се сърдя  :surpris_25: :surpris_25:
Че аз нали уж от твоя дневник ги приписвах тези 3 СУПЕНИ ЛЪЖИЦИ! Та, даже се чудих как освен тях пииваш и зехтин. Добре, че не го нагънах и него. Сега няма да мога да спя
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #95 -: 22-11-2009, 01:46:57 »

Петко, сега се върнах да ти видя първата страница на дневника от където си бях откраднала идеи при оформянаето на моя режим. И там си писал, че след прашеца пиеш 1-2 лъжици студенопресован зехтин. Ама какви лъжици не си писал и аз съм решила, че са супени :bleh :bleh. А после пишеш, че пиеш след зехтина и 1-2 лъжици /пак не пише какви/ от някое от маслата. Е, как съм се решила, че са супени, незнам... :Confus_3: :Confus_3:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #96 -: 22-11-2009, 01:50:05 »

Днес: гимнастика, масаж, жабурене, гореща вода, пчелен прашец, 3 с.л /за последно е било!!!!/сусамено масло. На обяд: чай с мед. След обяд: накиснати бадеми плюс 1 морков, Вечеря: салата домати, краставици, зелен лук, ленено семе, сусам.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #97 -: 22-11-2009, 07:22:13 »

Вал, спокойно. Не може да си напълняла от маслата. Ако ще и по 10 с.л. да си пила. Аз така и не разбрах ти само сутрин ли ги пиеш маслата? Не бива да е само сутрин. Би трябвало да е по 3 пъти на ден. Аз ги пия по 2 пъти и затова съвсем леко променям дозата.
Започва се със зехтин 1-2 с.л. След това едно от маслата(тиква, коноп, лен) 1-2 ч.л.(1с.л.) След това при мен е ленената напитка(ленено брашно с вода). Вечерта пия същото количество зехтин и едно от маслата. И това е при положение, че се пият 2 пъти дневно :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #98 -: 22-11-2009, 08:36:42 »

Не мога да разбера защо маслата трябва да се пият на гладно с лъжица. Не е ли достатъчно да си овкуся с тях салатата и така да си ги консумирам? Аз във всяка салата си слагам по 2с.л. макар че като се замисля доста от зехтина си остава на дъното на чинията. ::)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #99 -: 22-11-2009, 13:53:04 »

Не мога да разбера защо маслата трябва да се пият на гладно с лъжица. Не е ли достатъчно да си овкуся с тях салатата и така да си ги консумирам? Аз във всяка салата си слагам по 2с.л. макар че като се замисля доста от зехтина си остава на дъното на чинията. ::)
Определено не е достатъчно само от салатите. Целта е на гладно да смажем стомаха само с масло. Много е важно за физическото тяло(полезното действие върху организма), енергийното тяло(баланса на ИН и ЯН)...тиквеното масло например е с най-добър ефект върху енергиите. Също за профилактиката на стомашно-чревния тракт е нужно да се пие само масло, дори 30-40 мин преди ядене или пиене.
Всъщност от голяма важност е какво ще сложим в стомаха си сутрин. Зехтин, масла, прашец, ленена напитка, фреш, мед...все ценни неща за старт на деня :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.