Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99740 пъти)

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Вал
« Отговор #340 -: 30-06-2010, 22:43:37 »

 Вал, не знам защо се притесняваш, че си яла много. Все пак закуска, обяд, следобяд и вечеря :) като две от яденетата са ти били плодове
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневник на Вал
« Отговор #341 -: 01-07-2010, 06:51:21 »

Вал, тази пречистваща процедура я срещнах в беседа на Учителя. Наистина я дава до началото на юли, както Бенато беше писал. Учителя на много места препоръчва пиенето на гореща вода, особено сутрин.
Също при начален стадий на настинка: да се пие много гореща вода до изпотяване... Аз сутрин си изпивам чаша, две топла вода и не смятам да я спирам. А преди време носех и термос с мен навсякъде направо се бях пристрастила към нея  tooth. Не съм усетила някакъв проблем от нея, напротив много добре ми се отразява. Преди време имах периоди с много силни главоболия и се лекувах с гореща вода. Като ме заболи глава и изпивах от три до 5 чаши гореща вода и ми минаваше  :Content_22:

Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #342 -: 01-07-2010, 21:00:34 »

Наистина да е жив и здрав Бенато, че така ме запали.  ;)  В началото ми беше странно и ми се доспиваше като изпия 1.200 л гореща вода сутрин рано , но сега и аз се чувствам като пристрастена към процедурата. Иначе какво да ви кажа - моя вълчи апетит продължава да си е такъв. Щом обаче не съм качила не се притеснявам. От много ядене на череши и дини обаче определено ми много подут корема. Направо ужас! Знае ли някой може ли КЕЛП и СПИРУЛИН да се пият задно? Деси ми беше казала за КЕЛП и съм доволна, тъй като имам проблем с щитовидната жлеза. После обаче го спрях, за да си почина и почнах СПИРУЛИНА. Сега се чуда как да ги вземам?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #343 -: 01-07-2010, 21:35:56 »

Аз ги слагам понякога заедно в зелената салата.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #344 -: 01-07-2010, 21:54:54 »

Кое? Келп и Спирулина?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #345 -: 01-07-2010, 23:04:51 »

Да, да, тях. :)
Активен

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Дневник на Вал
« Отговор #346 -: 02-07-2010, 10:28:31 »

 :flower:Здравей Val .Ти защо пиеш СПИРУЛИНА.Питам в смисъл дали е само като добавка за общо укрепване или за нещо по специално,с цел лечение на нещо.Казаха ми ,че помага за редуциране на теглото Вие имате ли такива наблюдения. И последно да попитам от къде го вземате и в какви дози .Дано не звуча тъпо   :angel:,просто не съм на ясно  :Confus_3:.Рових се из нета ама друго си Вашето мнение.Благодаря      :love_026:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #347 -: 02-07-2010, 12:00:40 »

Аз взимам Спирулина заради аминокиселините и хлорофила. Освен това ми регулира стомаха и се чувствам доста добре от нея. За отслабване нямам идея, май намалява апетита до известна степен. Взела съм си на прах и взимам по 3-5 гр/ден. Пила съм и таблетки. Има на много фирми, във всяка аптека. Насипната на прах я продават в Зоя.бг и магазин "Зелен" в София. Май излиза най-евтино (като изключим iherb).
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #348 -: 02-07-2010, 12:22:34 »

Аз съм го пила спирулина един месец и не съм отслабнала. Така, че за отслабване незнам. А започнах да го пия , заради нещата които е посочила Томирис както и за общо укрепване, ако изобщо може да има такова, де! Препоръчаха ми го доста хора в интерес на истината. Няма да се разплача, ако взема и да отслабна са два-три килограма tooth, но незнам месец достатъчно ли е да се пият за тази цел. Затова питах и дали може КЕЛП и СПИРУЛИНА да се съчетават, понеже ги редувах. Иначе си ги купувам от магазин "Здраве" на където работи Лилка.
Днес се чудя дали да не намаля плодовете колкото и да звучи странно. Грехота в сезона на черешите и дините да го правя , но честно ви казвам като си видя корема колко е надут после ...Освен това постоянно съм два килограма в плюс от течностите. А това както знаете ме изнервя. Иначе досега бягах на лентата и един час карах колело. Вчера видях една приятелка, която не е веганка но пък за сметка на това тренира във фитнеса яко. Но до преди това ходеше на йога. Та, тя ми сподели че откакто е във фитнеса е вдигнала килограми, макар че това като я погледнеш изобщо не изглежда така. Явно мускулите тежат повече, незнам вече...
Активен

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Дневник на Вал
« Отговор #349 -: 02-07-2010, 13:08:16 »

Благодаря Ви момичета   :flowers2:.Аз ще потърся тук из аптеките , навих се много ще видим какво ще стане. tooth
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #350 -: 04-07-2010, 20:21:37 »

Петък - тръгнах да правя сухо гладуване, но следобяд изядох 2 праскови. Вода не съм пила.
Събота - цял ден карах на отвара от пъпешово семе. 1 литър го пих цял ден.
Днес, неделя - пак съм на отвара от пъпешово семе, но преди малко изядох пак 1 праскова. Нещо много ме блазнят тези голите праскови.
Резултата от трите дни е ужасно обложен език и горчив метален привкус в устата. Направо съм изненадана. Сякаш съм всеядна и ми е първото гладуване. Освен това днес много ми се спи. Не мога да си подредя мислите и май ще лягам.
Ако утре съм по в час , ще пробвам на сухо гладуване. Ако не мога ще пробвам пак само на вода. Много искам да направя 3-4 дни само на вода, но първия ден както и днес не издържах на прасковите и реших да не се самоизтезавам. Ще видим утре! :heart_2:
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневник на Вал
« Отговор #351 -: 07-07-2010, 19:48:36 »

 :flowers2: :peperudi: ;)
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #352 -: 08-07-2010, 22:27:42 »

Като захапах от онзи петък с опита за сухо гладуване, та до днес вече седми ден съм на разтоварващ режим. От четвъртия ден включих и по малко диня. Вода не пия. Отслабнала съм с 3 килограма :Content_22:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Вал
« Отговор #353 -: 09-07-2010, 07:15:25 »

 на какъв разтоварващ режим си, Вал
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Дневник на Вал
« Отговор #354 -: 11-07-2010, 18:50:37 »

Този разтоварващ режим да разбирам ли, че е само плодове без никаква вода?
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #355 -: 12-07-2010, 21:10:53 »

Значи тръгнах ентусиазирана да правя сухо гладуване. Но вече писах как мина. И всъщност се получи едно денонощие сухо гладуване. Следващите два дни само на вода. На другия ден изядох две праскови. Следващите 6 дни /май толкова идват/ до днес изкарах само на диня. Днес ми е 11 ден от разтоварващия режим. Но ви казвам честно снощи едвам не откачих! Не от глад
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #356 -: 12-07-2010, 21:51:15 »

Продължавам...../натиснах без да искам/ tooth
Та не откачих от глад, а от това, че много ми се ядеше нещо кисело. Направо цяла нощ си представях лимони, чушки, домати, лук. Лигите ми течаха в буквалния и преносния смисъл. В два часа посред нощ вече станах и си викам по-добре да изям един лимон да се успокоя и да заспя, отколкото да стоя като кукувица и да се самоизтезавам. Често ми се случва да ми се прияде кисело, но като този път, вярвайте ми не е било. И ставам и какво да гледам. Единствения лимон в хладилника се развалил. Легнах и незнам как заспах едва в 5 сутринта. Като се събудих вече бях по-спокойна и реших , че ще правя 20 дни на диня. Нали днес е 11-ия! Да, ама не! Като ме хвана пак неиството желание към 19 часа за кисело и взех, че си нарязох 3 домата /незнам дали не са много като за захранване!?/ , полях ги със сока на един цял лимон  :essen: и направо се разтопих от щастие. Отдавна не ми е било толкова вкусно.
Та сега, мили ми другарчета в тази връзка имам един въпрос към вас :   
 Мислите ли, че ако заместя сладкия плод /динята/ с киселичкия зеленчук  - домат ще спра процеса на изчистване на тялото от токсините? Като разбира се домата няма да го осолявам. Почти съм сигурна, че няма да има същия ефект като при плода, но пък да ви кажа като видя диня, праскова изобщо като видя сладък плод и ми се повдига.
А, да не забравя и да ви се оплача за 10 - 11 дни съм отслабнала едва 2 килограма! Първите дни смъкнах три килограма. После единия пак го качих!!! :surpris_22: /Айде, обяснете ми защо?!?/Та, равносметката за толкова дни е два килограма.
Изобщо с мен се случват странни работи. Като например - карам на плодове , но не смъквам. Веднъж пък смъкнах 3 кг /временно/ от ядене на сурови ядки. И най-странното е, че без особена промяна в режима на хранене /той си е суровояден от една година почти/ и спортуване съвсем необяснимо качвам 2 килограма. След два месеца да речем, пак без някаква конкретна причина смъквам 2 кг. Това много ме заструднява, защото не мога да си изградя стриктен план. Всъщност майка ми е така. Но това все пак трябва да си има обяснение. Засега обаче аз не мога да го намеря!
Хайде, лека нощ и целувки!  :heart_2: :peperudi:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневник на Вал
« Отговор #357 -: 12-07-2010, 23:10:15 »

Вал, нищо няма да ти стане с детоксикацията от това, че си яла домат. С плодовете си вкарваш доста захар в кръвта, може и затова да не отслабваш. И според мен яж каквото ти се яде когато ти се яде, стига си се стресирала излишно! Иначе ми е много забавно как пишеш, все едно те виждам! :) Ама стига с тия 2 кила и гладувания! Толкова си си хубава!  :peperudi:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #358 -: 12-07-2010, 23:57:37 »

Напоследък като си видя някой пост и ...ужас :surpris_22:Грешка след грешка, че и май се повтарям. Много емоции, много нещо....хихихихи tooth
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Дневник на Вал
« Отговор #359 -: 13-07-2010, 07:02:54 »

И тук, и на доста други места съм чела, че от ботаническа гледна точка доматът не е зеленчук, а кисел плод - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B4. Аз напоследък го ям самостоятелно като салата само със зелении и без да го комбинирам с нишестени.
Защо не пробваш отвреме навреме и кисели плодове, за да не поемаш захар - примерно да има дни само на такива плодове, и да видиш какъв ще е ефектът.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.162 секунди с 23 запитвания.