Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206846 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #460 -: 12-11-2010, 19:52:48 »

Здравей Рима! Ами след суровоядския месец през май спаднах до 45кг което беше крайно недостатъчно за ръста ми. Точно тогава ми беше доста стресиращо покрай нова работа на ново място. Връщах се до Варна за изпити и като цяло ядях много малко. След 20.06 възобнових тренировките по фитнес и започнах да хапвам повече основно вечер. През деня бях на плодове и сурови ядки а вечер салата с пълн.хляб и малко гръцка фета ако съм тренирала през деня. Включих пълн.хляб защото лятото бях в Слънчев бряг и нямаше как да си правя сурови крекери. Но сега пак започнах да хапвам сурови хлебчета от покълнала елда и изключих сиренето. Мисля си че и МСМ-ма по някакъв начин помогна да се възстановявам по-бързо от тренировки и да усвоявам пълноценно хранителните вещества. След като се прибрах дори качих още 2 кг въпреки че увеличих процента на суровата храна и разнообразието. Сега съм и по-спокойна и не изпадам в стресови ситуации. Направих и 2 пъти шанката и след пречистването организма си качва колкото му е необходимо. Но аз си хапвам по 1-2 пъти в седмицата нещо готвено като пълн.басмати ориз и печени картофки.
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #461 -: 12-11-2010, 23:26:00 »

Благодаря за отговора.Много ми харесва ,че си умерена  във всичко и не изпадаш в крайности.Аз също се старая да се вслушвам и уважавам нуждите на тялото си,и ако реша ,че имам нужда от едно кафе бих взела .
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #462 -: 13-11-2010, 10:12:43 »

При мен стреса вероятно е ключовия фактор. Както някой пълнеят от стрес, аз отслабвам. Преди доста по-малко ядях, но тогава не бях вегетарианка. Метаболизмът ми малко се засили от както не ям месо, но съм все още далеч от желаната степен суровоядство по ред причини, за някой от които съм споменавала тук... Както и да е. Най вероятно стресът ми е много, защото и аз правя шанка, напоследък се изхитрявам да си мисля, че ефекта е подобен като се наям с круши  tooth, наливам се системно със сок от моков, цвекло и краставица в съотношения по Малахов... и всеки нормален човек ми казва, че ако яде колкото мен, ще се търкаля...
Мерси за отговора, Деси. За съжаление се оправда опасението ми, че няма друга причина освен стреса, който май няма как да избегна в момента  :surpris_23:
Но се радвам много на този форум и всички хора тук  :Content_22:  :Content_14: :flowers2:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #463 -: 15-11-2010, 18:07:45 »

Апълче аз непрекъснато се стремя да съм умерена във всяко едно отношение. Мисля че това е ключа към баланса. Най-важното е човек да не изпада в крайности и да си поставя ограничения. Поне това е моята истина. Защото рано или късно тези крайности избиват в неправилна посока.
Рима а ти на какви килограми си и колко си висока? Не помня да си споменавала да имаш проблеми с теглото. Но явно при теб и мен стреса е бил основен фактор за падане на теглото.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #464 -: 15-11-2010, 18:14:32 »

Аз от 3 дни съм на лекции и сутрин правя 30мин кростренажор, пия зелен чай+1грам спирулина и хапвам няколко малки ябълки. По-късно предиобяд хапвам и банан. За обяд си нося по около 50-70грама микс сурови бадеми, кашу и стафиди. За вечеря в събота хапнах ето тази салата:
http://img543.imageshack.us/img543/8521/cimg1207k.jpg
краставица, домат, авокадо, царевица, червен лук, босилек, лим.сок и зехтин+2грама спирулина
в неделя: 2 сурови крекера с авокадо и домат+краставица+2грама спирулина
днес:същата салата като в събота
Днес накиснах елда и слън. и тикв.семена и утре ще си правя нова партида крекери. :Content_22:
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #465 -: 16-11-2010, 17:45:54 »

Деси ,купих МСМ ,но на капсули не намерих на прах .Спомям си ,че някъде спомена ,че е по-добре на прах.Какви са предимствата ?Моля за съвет с колко да започна.Една капсула има 1000мг.Да не забравя взимам и спирулина.Благодаря ти предварително :flowers2:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #466 -: 16-11-2010, 18:44:08 »

Здравей Апълче! Ами на прах наистина е по-добре. Но като гледам май избора не е много голям в предвид това че Мер вече не го предлага а в Зоя е с неизвестен произход. Започни с малки количества и постепенно увеличавай.Аз започнах направо с 1ч.л т.е около 5 грама. После преминах на 10-15грама и впоследствие намалих отново на 5грама. Така че си прецени. Виж първо как ти влияят малки количества.
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #467 -: 17-11-2010, 19:00:52 »

Благодаря!
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #468 -: 17-11-2010, 20:42:07 »

160/40 съм. Преди да спра месото бях 50, но пък тогава и живеех по безгрижно... не го отдавам на вегетарианството, това, че съм свалила килограми в никакъв случай
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #469 -: 18-11-2010, 18:23:35 »

Рима добре са ти килограмите. И аз съм долу-горе същите пропорции 52кг на 172см.
Вчерашното меню:
30мин.кростренажор
зелен чай с 1грам спирулина
7.30-300 мл зелен фреш от селъри спанак ябълка лимон и джинджифил
11.00-чай от лайка
12.30-500 мл ядково-бананов шейк с фурми
18.00-500мл зеленчуков фреш от селъри спанак краставица домати и пипер. Овкусих го със зехтин морска сол чесън и босилек и го ядох като супа.
Мислех да спра до тук но в 19 часа изядох няколко пълн.овесени крекерчета и в 21 часа -3 сурови бонбона. Трудно ми е да изкарвам само на течности и имам нужда да дъвча нещо.
Днес:
зелен чай с 1грам спирулина
8.00-2зелени ябълки
10.30-4сурови енергийни бонбона
фитнес
13.30-банан
17.00-салата от зелени салатки рукола пр.лук краставица домат маслини каламата зехтин и лим.сок+2 сурови крекера с бадемово крема сирене+2грама спирулина.
http://img138.imageshack.us/img138/263/cimg1208g.jpg
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #470 -: 19-11-2010, 10:53:10 »

В цифри, да. Но скоро идваха две жени за подписи от живущите в блока. Тъкмо си вдигах погледа от тетрадката и двете в един глас - много си слаба  tooth
Чак ме изненада един приятел като ми каза, че съм напълняла пък той... обикновено все обратното чувам
Все едно, очертават се по-спокойни дни, по-вече вкусна и сурова храна ммм :Appetit_17: може пък да кача някой друг килограм.
Обаче Деси, ако бях на твоето меню, сигурно щях да залитам по улиците. Искам и аз така с малко храна да ми е леко и да изглеждам толкова добре  :bleh   :flowers2:
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #471 -: 19-11-2010, 12:34:47 »

Права си Rima ,Деси е направо супер :Content_14:
Сигурно много добре си се почистила Деси за да се задоволява тялото  ти с толкова малко.Направо си ни за пример.Смятам обаче ,че и редовната употреба на добавки е изиграла страхотна роля, а и като включим талантът ти да си умерена и балансирана ,и ето го резултата.Радвам ти се много :peperudi:
За колко време го постигна ?
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #472 -: 19-11-2010, 16:20:29 »

и на мен това ми светна Ейпълче - важни ще да са добавките ;) Не случайно се казват супер храни. Като по фантастичните филми - гълташ едно хапче и пращиш от енергия  tooth :Content_14:
Аз междувременно минах през Зоя и добре, че нямах много пари в мен, макар, че като се замисля, не е добре всъщност, защото ще трябва пак да се разходя до там така или иначе... много тежка зависимост се заформя  :peperudi:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #473 -: 19-11-2010, 18:45:15 »

Много ви благодаря за милите думи! Аз честно да си призная в началото си мислех че само ще слабея като съм предимно на сурово но ето че дойде момента в който възвърнах загубените в началото килограми. Бях много отчаяна защото ми харесва да се храня със сурово и по малко т.е нискокалорично. Чувствам се супер и не ми е тежко на корема. Също така съм чела за антиейджинг ефекта от нискокалоричното хранене и затова толкова много исках да успея да постигна някакъв баланс. Много ми е добре през деня да съм само на плодове сурови ядки и шейкове а вечер да хапна салатка с нещо друго като суров кракер например. Но трябва да отбележа че аз спортувам редовно-2пъти седмично ходя на фитнес и 5 пъти седмично тренирам по 30мин на кростренажора ми за тонус. Добавките не знам дали са оказали толкова влияние колкото постоянството. Водорасли отдавна пия като профилактика за щитовидната жлеза защото генетично съм предразположена към заболяване а МСМ беше някакво допълнение което учудващо за мен даде доста положителни ефекти.
Днес:
зелен чай с 1грам спирулина
7.00-фреш от ябълки цвекло и джинджифил
11.00-500мл ядково-бананов шейк с фурми
14.00-зелен чай и 2 малки ябълки(бях на гости при сестра ми)
17.00-салата от краставица домат зелен пипер червен лук зехтин маслини каламата+2сурови кракера намазани с бадемово крема сирене+2грама спирулина
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #474 -: 19-11-2010, 19:31:02 »

Аз от лятото слушам от хората, които ме познават, че нещо много съм отслабнал (но за сметка на това се чувствам идеално)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #475 -: 21-11-2010, 08:56:39 »

Вчерашното меню(20.11):
зелен чай с 1 грам спирулина
8.00-2 зелени ябълки
10.30-4 сурови енергийни бонбона
фитнес
13.00-голям фреш от портокал
14.30-банан
17.00-същата вечеря като на 18.11+2 грама спирулина
21.00-банан
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #476 -: 23-11-2010, 18:29:32 »

Вчерашното меню:
30мин кростренажор
8.00-зелен чай с 1грам спирулина
9.00-2 червени ябълки и 500грама бяло грозде
12.00-600мл ядково-бананов шейк с фурми
17.00-сурова пица с гъбки и салата от зелени салатки рукола краставица копър пр.лук лим.сок и зехтин+2грама спирулина
21.00-1зелена ябълка

Днес:същото като вчера

Днес за първи път реших да си направя кисело зеле. Нарязох 2 глави зеле и ги сложих в гювече със солена вода. След около седмица би трябвало да стане. Направих си и сурови бонбони за утре за преди тренировка.
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #477 -: 23-11-2010, 22:26:05 »

Деси,имам едно питане :Confus_34:Как съхраняваш останалата половинка от авокадо.Четох ,че и ти ядеш по половина.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #478 -: 24-11-2010, 00:16:40 »

Деси, това гювече със зелето трябва всяка сутрин и всяка вечер да го разклащаш леко по няколко пъти ако нямаш желание и възможност да го преточваш, за да протече правилно ферментацията (иначе може да хване съга, отгоре мухлясва, а самата саламура може да се провлачи). Преточването по принцип се прави веднъж дневно, но разклащането може да замести това и да спести време.
Друга важна особеност на солените туршии е тази, че с времето солта се превръща в нещо (и намалява) докато туршията става по-кисела и ако избързаш преди да е станала може да се подуеш  :pensif_29:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #479 -: 24-11-2010, 18:56:39 »

Апълче аз сега си изяждам по цяло авокадо на едно хранене. Но преди увивах половинката във фолио като предварително я напръсквах с лим.сок. Но не знам колко е здравословен този метод.
Злояд мерси за предупреждението. Ще разклащам леко гювечето. Обаче какво имаш в предвид това че ако зелето не е достатъчно кисело ще се подуя. Колко дни трябва да изчакам? Аз за първи път правя и въобще не съм наясно.
Иначе днес менюто беше:
чай с джинджифил лим.сок и мед
8.30-2 зелени ябълки
10.30-5сурови бонбона
фитнес
14.00-банан
17.00-салата от домат краставица авокадо царевица червен лук босилек лим.сок и зехтин+3грама спирулина
Активен
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 22 запитвания.