Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206851 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #540 -: 26-01-2011, 18:01:10 »

Много ви благодаря на всички! Много сте мили и благодаря за съветите! :)И аз забелязах, че портокалите и бананите ми се отразяват добре, както и зелен сок от спанак, зелени ябълки и лимон. Вечер си хапвам и препечен пълнозърнест хляб със салата. Днес беше с гуакамоле, но като цяло нямам голям апетит. И аз като се замился май гаденето започна на петата седмица т.е след като разбрах, че съм бременна. Ще видим по-нататък как ще е!
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #541 -: 26-01-2011, 21:07:21 »

Казват, че джинджифила помага при гадене при морска болест и пътуване, може да подейства и при бременност  tooth по малко в салатите и сокчетата.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #542 -: 26-01-2011, 23:21:16 »

Честито, Деси! Това е много хубава новина! Да е лека и прекрасна бременността!  :flower:

нали и Вери е бременна....
Вери вече не е бременна.
Извинявам се, че развалям атмосферата, но се случват и такива неща в живота. Никой не е застрахован.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #543 -: 27-01-2011, 01:43:47 »

Вери, съжалявам. Желая ви скоро отново добри новини.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #544 -: 27-01-2011, 15:56:38 »

 :-[
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #545 -: 27-01-2011, 18:54:51 »

Най-сърдечни поздравления и от мен :flowers2:
Вери, на теб пожелавам всичко най-добро и скорошни поводи за радост. Много се вълнувам, че ще има нови попълнения в нашето виртуално семейство  :Content_14:
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #546 -: 27-01-2011, 19:49:01 »

Чудесна новина Деси  ! :peperudi:Лека и прекрасна бременост ти желая.Бъди умерена и слушай нуждите на тялото си. :Content_22:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #547 -: 28-01-2011, 12:11:29 »

Благодаря!  :)Ще се възползвам от съвета за джинджифила. Аз и без това си го ползвам, просто от както свърши не съм си купувала.
Вери, още веднъж много съжалявам за загубата ви!
Активен

katia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #548 -: 28-01-2011, 15:55:24 »

Поздрави и от мен
 :Content_22:
Аз отдавна бях бременна и знаех малко за здравословен начин на живот
то и времето тогава си беше доста трудно /магазините бяха чисто празни -спомням си че в супера имаше в хладилниците само свинса мас в кофички за кисело мляко/
Та искам да ти кажа да не се притесняваш дали винаги хапваш правилните неща то бебчето е умно и си взима само хубавите .И като се роди пак е така дъщеря ми ядеше чесън без нищо друго и и харесваше а шоколада го плюеше но след " умната " ни намеса вече не е така :Confus_3:Но при теб няма такава опасност.Ще се справиш чудесно  :peperudi:
Активен

kris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Човек е здрав, когато яде, диша и мисли правилно.
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #549 -: 31-01-2011, 10:57:17 »

Деси честито.Най прекрасното преживяване за една жена е да знае че внея живее едно човече.На мен сьщо ми се гадеше но само през пьрвите три месеца и много ми помагаше вода с изтискан лимон .
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #550 -: 01-02-2011, 13:52:20 »

Много благодаря! :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #551 -: 11-02-2011, 08:57:50 »

Десииии, само аз съм пропуснала да ти честитя новината. Много се радвам за теб. Желая ти лека бременност и здраво бебче, което много да те радва. Деси, аз съм споделяла, че с първата си бременност когато бях на 26 години напълнях с около 13 кг и бързо ги смънах, но сега момченцето ми  вече на 35 години напълнях с 30 кг!!!! Не си спомянм период даже и в началото да не ми се е ядяло. Аз непрекъснато нещо ядях. Имах голям апетит, направо бях станла лакома. Е, свалих килограмите, но не е приятно да станеш като слон. Затова се учудвам като на някои бременни не им се хапва. Не мисля, че си навредила на плода, даже съм убедена че не си. Плюс това не трява да си мислиш подобни неща. Всичко ще е наред , сигурна съм.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #552 -: 11-02-2011, 18:41:29 »

Вал, благодаря ти мила, но аз прибързано споделих за радостта си. Вчера бях на лекар и ми казаха, че трябва да прекъсна бременността си. Не можах да повярвам. Днес ми направиха и манипулацията с пълна упойка и така. Естествено ми изписаха антибиотик за 6 дни. След това трябва да си намеря качествен пробиотик. Човек все си милси, че нещастието ще го заобиколи и няма да му се случи, но в карайна сметка никой не е застрахован. :'(
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #553 -: 11-02-2011, 18:53:05 »

Деси, съжалявам много. Трудно е в такива моменти, човек да мисли положително, но може би, това е спасило животта ти. Дано с нашата подкрепа, да преминеш през това травмиращо събитие по-бързо. :flowers2:
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #554 -: 11-02-2011, 19:02:01 »

Деси, много съжалявам да чуя... :-[
« Последна редакция: 11-02-2011, 19:43:37 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #555 -: 11-02-2011, 19:25:41 »

Деси, съжалявам! Разбирам те!  :flower:
Ще мине...Всяко зло за добро и е имало защо.
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #556 -: 11-02-2011, 19:26:34 »

Съжалявам, мила Деси >:(, за това, което е трябвало да преживееш. :'(
Няма думи, които могат да те утешат. :-X
Направо сякаш студен душ ме обля, когато прочетох какво се е случило. :surpris_25: :surpris_25:
Кураж и сила, за да продължищ напред.
голяма виртуална прегръдка от мен :love_006 - emotloader:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #557 -: 11-02-2011, 23:16:03 »

 
   Изключително неприятно, за жалост и такива неща поднася животът. Кураж, Деси!
 Какво точно ти каза доктора и според теб каква е вероятната причина?
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #558 -: 11-02-2011, 23:56:23 »

 :( :'( ох, Деси , прегръдки ........
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #559 -: 12-02-2011, 09:46:45 »

Много благодаря за подкрепата приятели. Понеже има запитвания каква е причината, реших и това да споделя. Поставиха ми диагноза "кухо яйце". Аз лично за първи път го чух онзи ден и веднага се осведомих в google. Има плоден сак, който расте, но няма ембрионални структури в него. Това се дължи на генетичен дефект при хромозомното делене на клетките. Т.е бременността ми е била дефектна. Случва се много често при първа бременност при 60 на 100 случая. Обикновено следващата бременност е успешна. Успокоявам се с факта, че ми го откриха в 8-ма седмица. Има жени, при които се открива в 4-5-6 месец и тогава шока е ужасен. Аз не съм лабилна, имам силна психика и ще го преживея. Всяко зло за добро. Природата си знае работата.
Обаче ми казаха, че имам ужасно ниско кръвно налягане. Избодаха ми по няколко пъти вените и не можаха да ми източат кръв. Накрая видяха една изпъкнала веничка от горната част на китката и с триста зора ми източиха малко. От там и ми вкараха упойката. И сега всъщност само ръката ме боли. Аз нали спрях кафето, а преди само то ми го регулираше. Не се лишавам и от сол. Някой има ли представа как да го вдигна малко? Аз вчера като се прибрах и още малко под въздействие на упойката изпих 1/2 чаша кафе и ми стана по-добре.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 24 запитвания.