Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206842 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #500 -: 09-12-2010, 19:20:52 »

Поздравления, Деси, радвам се, че всичко е минало гладко при теб (надявам се, нямаше болки или други неудобства?)  :Content_14:. Нали е страхотно и се чувстваш по съвсем друг начин, когато "изхвърлиш боклука" и "изчистиш къщата"  :Content_22: :peperudi:.
И аз мисля скоро да го направя, но ми се ще да мине повече време след гладуването, за да не си стресирам организма  :).
А това гуакамоле какво беше точно?  :-[ :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #501 -: 10-12-2010, 13:50:54 »

Деси, колко е една доза вода с английска сол? Браво за пречистването   :Content_14:
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #502 -: 10-12-2010, 16:14:43 »

Деси, супер си !Браво за пречистването :Content_14:Благодаря ,че споделяш опита си с нас :flowers2:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #503 -: 11-12-2010, 12:05:02 »

Здравейте момичета! :)
Вики, гуакамоле е мексикански дип от авокадо, лим.сок, зехтин, чесън, домат и т.н.
Рима, за цялото пречистване на черния дроб са необходими 4с.л. англ.сол или 2 пакетчета по 30гр. Разтварят се в 800мл вода и едната доза е 200мл. Общо се приемат 4. Гадна е на вкус, но с нея заменям клизмите, които по принцип не правя.

Четвъртък (9.12):
30мин.кардио
зелен чай с 1 гарм спирулина
9.00-зелен фреш от спанак, селъри, зелена ябълка, лимон и джинджифил.
12.00-600 мл бадемово-бананов шейк с фурми
17.00-салата от краставица, домат, авокадо, царевица, червен лук, лим.сок, зехтин и босилек+2 грама спирулина
21.00-банан

Петък (10.12): менюто е същото като в сряда с тази разлика, че след фитнес пих и фреш от портокал
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #504 -: 13-12-2010, 14:49:44 »

Деси,как се чувстваш с толкова малко храна в студените дни ?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #505 -: 15-12-2010, 14:51:43 »

Апълче, чувствам се много добре на предимно сурово меню и не мисля, че студеното време трябва да е причината да увеличавам храната или да я готвя. Все пак в момента съм в период на относително спокойно ежедневие. Ето и още няколко причини поради които от това количество се чувствам добре:
-храносмилането ми е отлично;
-не се подувам и не изпитвам дискомфорт;
-имам много енергия като спортувам;
-нуждая се от по-малко сън;
-не ми се приспива на обяд като хапна за разлика от средностатистическия човек;
-следователно нямам нужда от кафе;
-и като цяло се чувствам добре в кожата си. :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #506 -: 15-12-2010, 15:23:14 »

супер Деси, всичко това го усещам и аз...най-много се радвам, че вече мога да ям през деня без да ми се приспи, цял ден имам енергия за работа
 :Content_22:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #507 -: 15-12-2010, 20:25:52 »

Деси, това за енергията е абсолютно вярно! Една от основните причини човек да суровоядства е именно това. Аз изобщо не обичам да хапна през деня и да ми се доспи, да стана като парцал и да се чудя как да си довършвам срещите и задачите в това заспало състояние. Това вече го няма и се радвам..
Деси, напиши рецептата за крекерите от елда. Аз всъщноста никога не съм правила крекери и яла съответно. Но трябва да си разнообразявам менюто.  :peperudi:
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #508 -: 16-12-2010, 17:11:26 »

Момичета, от сърце ви се радвам ,че сте стигнали до този етап да усещате изобилие от енергия.Истински се надявам и при мен да се получи.Започнах този режим в състояние на анемия и силен стрес и все още се усещам без енергията за която мечтая.Днес бях на изпит  и се прибрах като изцедена.Снощи изпих едно зелено смути,сутринта нямах желание за нищо и до обяд бях вече изтощена.Като цяло ям  и ядки,миксове от тях ,пия спирулина от месец.приемам и МСМ,но имам и отклонения от режима поради усещане за студ.Макар ,че в Испания където съм не е толкова студено.Правя и прочиствания,но гледам да не са много стресиращи ,искам нещата да стават по-естествено,без насилие над тялото.Мечтая и вярвам,че и аз ще се похваля един ден.Вие ми въздействате силно оптимистично с опита си и ви благодаря :flowers2:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #509 -: 16-12-2010, 20:29:09 »

Appl4e, невъзможно е да нямаш положителни резултати. Бъди сигурна! Искам да ти кажа, обаче че при преминаването от всеяден към суров режим е напълно нормално да се чувстваш отпаднала. Аз също имах такива моменти. Макар,че аз доста пъти съм гладувала, пречиствала, не ям месо от много време и т-н- и пак като преминах към суровоядство се чувствах в някои дни много отпаднала, замаяна, дори веднъж ми се повдигаше. това са нормални очистителни кризи според мен поне , които отминават и после ще си много добре!  :Content_22:
Деси, малко спамим , май знам, че  ти ще ни простиш  :thankyou:
 
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #510 -: 17-12-2010, 08:02:02 »

Вал, няма проблеми за спама. :)Ето линк с рецептата:http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=119.480
Апълче, според мен умората ти е симптом на детокс. Не се притеснявай! С времето организма ще привикне към новия по-лек режим и ще почувстваш прилив на енергия. Имай само малко търпение. :)
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #511 -: 17-12-2010, 18:32:18 »

Прави сте момичета,всяко нещо иска време.Вие  от колко време сте на този режим  и кога се усетихте с много енергия.
Деси,ти ако не ме лъже паметта,някъде четох около година или греша.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #512 -: 21-12-2010, 14:56:10 »

Апълче, започнах прехода към вегетарианство и суровоядство през 02.2009г, а започнах този дневник през 05.2009г. Значи около 1 година и половина. Аз съм за изключително плавните неща. Започнах с увеличаване консумацията на сурови храни и постепенно намаляне и отказване от животинските продукти. Общо взето целия дневник е прехода ми.
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #513 -: 21-12-2010, 21:51:52 »

Благодаря ти Деси,просто искам да сравня как вървят нещата при мен .Разбира се си давам сметка ,че е  доста индивидуално.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #514 -: 22-12-2010, 10:16:26 »

Здравей Деси, искам да те питам как пиеш спирулината. Аз от скоро си взех и не мога да открия за сега приемлив начин на консумация. Според описанието на опаковката я смесвах с цитрусов сок, преди това с ябълков, но ми е доста странна въпреки това. Може би със зеленчуков сок ще пробвам..някак си не ми върви аромат на водорасли със сладък сок.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #515 -: 22-12-2010, 11:46:25 »

Рима аз досега винаги на таблетки съм си купувала спирулина, но гледам в съдържанието да няма спойващи вещества. Приемам ги с вода, сок, чай. Не искам да си развалям вкуса на храната с водорасли. Бях я спряла за малко докато се пречиствах. Миналата седмица доизпих последните таблетки заедно с последния МСМ и смятам за момента да преустановя употребата им.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #516 -: 22-12-2010, 11:52:03 »

Десии, опитах да направя твоите крекери от елда, но май пак вкиснаха  ???...не разбирам защо се получава така?!  :(Явно моята методика нещо е сбъркана :Confus_3:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

kris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Човек е здрав, когато яде, диша и мисли правилно.
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #517 -: 22-12-2010, 11:58:11 »

Деси вьзхитена сьм от начина по който се храниш аз сьм вегетарианка от много време веган сьм от май месец 2010 а суровоядка се опитвам да бьда от около месец може би на 80 %.Тренирам 5 дни в седмицата и се притеснявам сьщо като теб да не отслабна много ако стана 100 % суровоядка.Уча се от твоя вьобще от вашея опит преписах си много рецепти и някои от тях вече изпробвах.ще продьлжавам да следя дневника ти и да се надьхвам. Успех.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #518 -: 23-12-2010, 10:55:50 »

Цветенце, трябва много хубаво да изплакваш елдата след накисване и след това по 2 пъти на ден докато покълне. Ако желаеш можеш и само накисната елда да използваш, но пак изплакването е изключително важно. На мен никога досега не са ми вкисвали крекерите. Винаги стават супер. В блога ми също съм описала много добре технологията.
Крис, ако желаеш можеш да следиш и блога ми. Там ще публикувам интересни статии за здравословен начин на живот. Линкът е в подписа ми.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #519 -: 23-12-2010, 11:26:01 »

Деси, аз много често плакна кълновете, за да не вкисват. Проблемът идва май като ги сложа да се сушат, май тогава става бъг в системата. Явно не се вентилира добре фурната...
Блогът ти е много приятен за четене  :flowers2:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.