Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206845 пъти)

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #480 -: 24-11-2010, 19:52:02 »

Здравейте  :peperudi:
Деси имаш много хубаво меню и режим  :Cherries
искам да те попитам как успяваш с толкова храна да не смъкваш кг,защото ако приложа подобно нещо на мен/говоря за количеството/смъквам мн кг,а при мен никак не е желателно
в момента съм 169см на 48-49кг като бях стигнала до46-47 и изглеждах мн зле върнах си кг за сметка на количеството хранана,но по някога е насила защото не искам пак да свалям толкова!
Ти как го постигаш това чудо,някъде бъркам явно!
 :Content_22:
Активен
:)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #481 -: 24-11-2010, 20:32:09 »

Апълче аз сега си изяждам по цяло авокадо на едно хранене. Но преди увивах половинката във фолио като предварително я напръсквах с лим.сок. Но не знам колко е здравословен този метод.
Лимоновият сок е киселина  - не ми изглежда здравословно да го оставиш да взаимодейства с алуминий.

Злояд мерси за предупреждението. Ще разклащам леко гювечето. Обаче какво имаш в предвид това че ако зелето не е достатъчно кисело ще се подуя. Колко дни трябва да изчакам? Аз за първи път правя и въобще не съм наясно.
В първите дни зелето поема от солта, а изпуска сокове в саламурата и тя става като мляко. Ако човек започне да го хапва през този период поема големи дози сол - на мен ми се е случвало преди години да ми се подуят клепачите все едно са ме ужилили пчели и това състояние обикновено се задържа доста дълго (може и до пролетта) независимо от последващите диети.
Трябва да изчакаш да се появят признаците, че е станало за консумация (това е характерната миризма след разклащане). Времето за което една туршия зрее е различно в зависимост от много фактори: количество на солта, температура, наличие на продукти, които забавят ферментацията, но придават аромат (аз използвах круши за проба).
И най-важното - да не се оставя саламурата неподвижна повече от 24 часа(в най-лошия случай), защото туршията става нетрайна.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #482 -: 25-11-2010, 01:40:04 »

Деси, останалото авокадо можеш пак да си го напръскаш с лим. сок, но примерно го увий в домакинско фолио или го покрий с кората на иазядената половинка.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #483 -: 26-11-2010, 18:27:19 »

Габи по-напред съм обяснила че и при мен се наблюдаваше силно отслабване доста дълго време но вече съм в период в който съм си възвърнала изгубените килограми и съм ги задържала. Според мен силовите тренировки дадоха най-голям резултат защото по този начин се увеличава костната плътност и мускулатурата а както всички знаем мазнините са по-леки от мускулите. Също така увеличих и храната като основното ми хранене е вечер. Хапвам и готвено от време на време като пълн.ориз и печени картофи. Ето и снощи хапнах салата от варени на пара броколи и препечени филийки със зехтин и домати защото нямах крекери. Но през деня съм винаги на плодове сурови ядки или шейкове. Вчера също така през деня имах гости и ги почерпих със сурова шоколадово-бананова торта. И аз си хапнах едно парче. Стана уникална и всички много я харесаха но забравих да я снимам.
Злояд мерси за предупреждението. Разклащам гювечето по 2 пъти на ден и ще ям зелето когато стане готово. Аз по принцип не съм чувствителна към солта защото всеки ден си слагам в салатата.
Вери за найлоново фолио ли говориш или за нещо друго? Не се сещам за друго домакинско фолио?
Иначе днес ходих на фитнес и менюто ми е същото като в сряда (24.11).
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #484 -: 26-11-2010, 18:59:40 »

Вери за найлоново фолио ли говориш или за нещо друго? Не се сещам за друго домакинско фолио?
Да. Онова, което е на ролка като алуминиевото.
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #485 -: 27-11-2010, 17:22:46 »

Вери, до колко време издържа така авокадото.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #486 -: 28-11-2010, 01:33:04 »

В нашата къща не застоява авокадо. Но поне до следващия ден издържа.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #487 -: 29-11-2010, 15:10:18 »

Събота (27.11):
30мин.кардио
зелен чай с 1грам спирулина
9.00-2 малки ябълки и чепка грозде
12.00-500мл ядково-бананов шейк
следобяд-сауна
17.00-зелена салата с рукола авокадо краставица домат босилек пр.лук лим.сок и зехтин и около 100грама био солети от шпелта + 2 грама спирулина

Неделя (28.11):
30мин.кардио
зелен чай с 1 грам спирулина
9.00-2 малки ябълки с чепка грозде
11.00-банан
чай от лайка
13.00-50грама микс сурови ядки със стафиди
18.00-бях на ресторант и си поръчах зелена салата със сурови тиквички гъби чери домати и дресинг със сушени домати + картофки по селски

За днес вече имам сурови крекери. Цяла седмица ща бъда напълно сурова защото планирам шанка и чернодробно.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #488 -: 29-11-2010, 20:58:46 »

Ох, Деси, нищо не ядеш! (възкликна Oum le dauphin blanc като една истинска мърмореща лелка)  :Content_22:
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #489 -: 01-12-2010, 09:51:37 »

 Деси, реших да направя твоите крекери с покълнала елда. Но не успях да намеря рецептата. Безкрайно ще съм благодарна, ако  я напишиш подробно. Хубав ден.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #490 -: 01-12-2010, 14:47:51 »

Делфинче на мен тази храна ми е достатъчна и след като съм задържала килограмите значи всичко е наред. ;)
Сис рецептата е следната:
250грама суха елда- след като покълне незнам колко грама става
50-100грама смляно ленено семе
1-2скилидки чесън
2с.л. сехтин
морска или хималайска сол на вкус
риган и босилек на вкус
Ако сложиш по-малко ленено семе ще станат по-лесно трошливи. Аз понеже се опивам максимално да огранича консумацията на ленено семе експериментирах. Със 100 грама ще станат идеални. Така че пробвай с повече ако не те притеснява. Аз ползвам ленено семе само в тази рецепта.
Всичко се слага в кухненски робот и се блендира. Сместа се разнася плавно върху хартия за печене. Разрязва се на правоъгълници и се поръсва отгоре с накиснати слън. и тиквени семена. Сушат се около 16 часа докато станат хрупкави.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #491 -: 01-12-2010, 14:53:54 »

Понеделник (29.11):
30мин.кардио
9.00-зелен чай
11.00-есенна плодова салата
17.00-салата (домати краставица зелен пипер червен лук зехтин риган маслини) +2 сурови крекера с бадемово крема сирене
20.00-банан

Вторник (30.11):
8.00-зелен чай и 4 малки зелени ябълки
10.30-5 сурови бонбона
фитнес
14.00-банан
17.00-салата (домати краставица авокадо царевица босилек зехтин лим.сок скилидка чесън)
20.00-банан

Днес-сряда(1.12):
Пречистване на дебело черво-шанка
11.00-2банана
14.00-500мл фреш от зелени ябълки джинджифил и лимон
Вечерята ще бъде същата като в понеделник.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #492 -: 01-12-2010, 21:00:23 »

Знам, Деси, знам  :fluretaa: но всеки път когато ви чета дневниците се учудвам как ви стига толкова мъничко  :Content_4 - emotloader:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #493 -: 01-12-2010, 22:23:06 »

Деси, и аз следващия път на шанката ще се захраня с банани  :Content_22:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #494 -: 03-12-2010, 18:41:08 »

Дани аз нямам абсолютно никакви проблеми при захранването с банани. Мисля че препоръчвания ориз с леща са за повредени стомаси или знам ли. ::)

Вчера (четвъртък):
30мин.кардио
зелен чай
9.00-фреш от зелени ябълки моркови червено цвеко лимон и джинджифил
12.00-500 мл бадемово-бананов шейк с фурми
17.00-зелена салата с рукола краставица домат пр.лук зехтин лим.сок маслини+2 сурови крекера с бадемово крема сирене
21.00-банан

Днес (петък): същото като във вторник с тази разлика че днес пих и фреш от портокал след фитнес
Активен

nety

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #495 -: 03-12-2010, 19:22:26 »

Деси, предполагам, че когато е измислена тази практика оризът е бил по-достъпен от бананите.
В книгата на Венцислав Ефтимов пише да не се консумират плодове и зеленчуци поне 24 часа след шанката, но след като се чустваш добре - предполагам всичко е ок... 
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #496 -: 06-12-2010, 10:32:06 »

В събота направих първото ми чернодробно пречистване. Най-после след година и половина се престраших. Направих го по класическата схема. Ето как протече:
събота (4.12):
30мин.кардио
8.00-зелен чай
9.00-фреш от зелени ябълки, моркови, цвекло, лимон и джинджифил
10.00-банан
12.00-зелена салатка с рукола, авокадо, краставица, домат, пр.лук, конопено семе, лим.сок и зехтин
18.00-първа доза вода с англ.сол
20.00-втора доза вода с англ.сол
започнах да нагрявам дробчето със сгънато ел.одеяло
22.00-изпих 150мл зехтин със 150мл фреш от грейпфрут
В 23.00 си легнах но спах неспокойно. Не ми се гадеше но ме болеше главата цяла нощ. Аз всъщност след шанката в сряда малко настинах и малко ме боли гърлото и съм хремава, а главата започна да ме боли следобяд и вечера се усили. Може би заради отделянето на токсини от черния дроб. В 6.00 вече ми писна да лежа и да не мога да спя и станах.
неделя (5.12):
6.00-терта доза вода с англ.сол
30мин.кардио
8.00-четвърта доза вода с англ.сол
9.00-зелен чай
10.00-фреш от зелени ябълки, моркови, цвекло и лимон
10.30-банан
12.00-зелева салата с моркови, цвекло, целина лим.сок и зехтин
До обяд на малки порции излизаха  по малко камъчета с черна течност. Явно това са токсини от дробчето.
17.00-гуакамоле с пълн.овесени крекери
Много се радвам че се престаших да направя това прочистване и разбирам колко е важно. Другият месец пак. :)

Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #497 -: 06-12-2010, 11:55:02 »

 :Content_14: браво Деси, аз две години отлагам, незнам защо изпитвам този страх  :-\
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #498 -: 06-12-2010, 22:01:35 »

Йеей, и аз съм мотивирана като се прибера в Хасково, да направя шанката и чернодробното малко по-късно...Само, че сега след Сф, ме очакват Варна, Шумен и вероятно Пловдив  :weight_lift:. Аз се видях самичка и реших да огрея навсякъде  :peperudi: :thankyou:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #499 -: 08-12-2010, 19:41:45 »

:Content_14: браво Деси, аз две години отлагам, незнам защо изпитвам този страх  :-\

Дани може би няма да ми повярваш но вече нямам търпение да дойде другия месец и да направя следващото пречистване. Толкова съжалявам че не го предприех по-рано. Струваше ми се толкова страшно а въобще не е.
Аз продължавам да суровоядствам и с лекота си карам постите още от 01.11. Любимото сирене въобще не ми липсва и му намерих прекрасен заместител в лицето на бадемовото сиренце. Кафето съще вече не ми липсва и не се сещам за него.

Понеделник:
30мин.кардио
8.00-зелен чай
9.00-4кивита
12.00-600мл бадемово-бананов шейк с фурми
17.00-салата (домати краставица пипер червен лук зехтин и маслини)+2 сурови крекера с бадемово сиренце

Вторник:
30мин.кардио
зелен чай
9.00-500мл фреш от грейпфрут
12.00-800мл бадемово-бананов шейк
17.00-500мл сурова супа(фреш от селъри и краставица+авокадо-блендирани)Отгоре поръсих с орехи и нарязан домат

Сряда:
зелен чай
8.00-2 ябълки
10.00-5 сурови бонбона
фитнес
14.00-банан
17.00-салата от домашно кисело зеле с червен пипер и зехтин +2 сурови крекера с бадемово сиренце
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.