Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340225 пъти)

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Пост по време на Екадаши - сефте
« Отговор #760 -: 03-02-2016, 12:11:20 »

Смятам тази седмица (утре) да започна пост по време на Екадаши.

Като начинаещ какво бихте ме посъветвали?
Само на сокове цял ден - дали ще е драстично или да пробвам на плодове и по-лека храна първо?

В момента ям почти всичко  :-[ (понеже съм доста слаб за ръста си: 59кг/170см).

Проблема с гладуването е, че нощем не мога да заспя ако съм гладен, дори ако се събудя в 5ч и не заспя веднага ставам да ям (ако съм огладнял);
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Пост по време на Екадаши - сефте
« Отговор #761 -: 03-02-2016, 13:21:23 »

Смятам тази седмица (утре) да започна пост по време на Екадаши.

Като начинаещ какво бихте ме посъветвали?
Само на сокове цял ден - дали ще е драстично или да пробвам на плодове и по-лека храна първо?

В момента ям почти всичко  :-[ (понеже съм доста слаб за ръста си: 59кг/170см).

Проблема с гладуването е, че нощем не мога да заспя ако съм гладен, дори ако се събудя в 5ч и не заспя веднага ставам да ям (ако съм огладнял);

Кои са дните екадаши през февруари?
Сега тече житния режим на Дънов.Смятам и аз да се включа по някое време...
Ако си вата не гладувай водно или сухо повече от 1-2 дни.Можеш да пробваш житуването или пък плодуване по Лидия Ковачева.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пост по време на Екадаши - сефте
« Отговор #762 -: 03-02-2016, 14:37:08 »

Според два теста съм Кафа (пита) и Кафа (вата), т.е. Кафа не е твърде изявена спрямо другите.
4.02
18.02. :whistling2 - emotloader:
Дано източника ми е верен.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Вова,  може и да го е задала този въпрос, но на друго място , а не точно  на страничката , която ти прочете и която е и единственият текст на български.
Разбирам идеята ти - мечтаеш за нещо, което, ако беше осъществено от еволюцията, щеше да бъде най-великото й творение  - да трупаме токсини, които в един момент  ще бъдат почистени от специални бацили в телата ни. 
И на мен ми е много интересно с какво се хранят бацилите, но явно със сигурност - не с ВСИЧКИ токсини от телата ни :(   

Сега сериозно- Трябва де се прави разлика обаче между биологични токсини, които са ЕСТЕСТВЕН краен отпаден продукт от работата на всяка една жива клетка , и "несвойствени" за тялото токсини, натрупани в резултат на вредни навици.  ;)
Лимфната система е разчетена да обира най-вече първите.( всяка клетка отделя в междуклетъчното пространство, откъдето вече ги поема лимфната )
 Но ние с лека ръка й възлагаме допълнително и вторите , лошите" токсини и вероятно затова тя вижда зор :)
Ммм,
Бино, изгледах целия 45 минутен филм-лекция, от където е свален този текст... Нито го зададе въпроса, нито намек, че разбира това, което ни учат нашите учители... На моменти е много весело да гледам (сякаш гледам себе си от преди години и някои съфорумци - сега) - бързо говорене с категоричен, команден, дори укорен, раздразнен тон, означаващ приблизително: "аз сега тук всичко съм разбрала, изяснила, всички болести идват от претоварената (ви) и увредена лимфна система, защото вие, невежи мързеливци, не знаете как да се грижите за нея, защото сте безхаберници,... много колеги са същите като вас, да не говорим за масажистите..., ах вие лоши ползватели на лимфни системи такива..."  :Content_4 - emotloader:
Че вредните микроорганизми не могат да ядат чиста човешка тъкан, смятам е повече от ясно за просветената аудитория тук... Те хапват боклуци, недоизчистени от лимфната система, която ние, разбира се, експлоатираме като ...имунната.
Колкото повече боклуци имаме, толкова повече мънички, малки, средни и пр. места за размножаване на микроорганизмите си образуваме... Непобедимите ни, но нещастни спасителни системи, успешно изгграждани и усъвършенствани 4,5 милиона (!) години, изведнъж, в продължение на 1-2 поколения трябва да чистят "тонове" повече боклуци. Иии... те не успяват.

[Е, щом въздържането от храна е известно от преди Христос, значи и тогава някои са преяждали и пр., но масовите "болести на цивилизацията" са по-скоро болести на скудоумието, лакомията, безпросветността, движението "като хората", мързела, вероломството, отсъствието на стремеж към духовно развитие, бедността и пр.]

За това вярвам и знам, че борбата за здравето - на най-просто, физическо ниво - е борба за чистота. Чистота на храната, водата, системите ни, клетките, жлезите и т.н.
На следващо ниво, обикновено се започва почти едновременно с първото, е борбата за духовна чистота, умствена, душевна...

Така че, каквито и усилия да правим за поддържане на лимфната си система в пълна изправност, ако тя има повече боклуци да извежда, отколкото може, няма да ги изведе всичките. Също: дори от общ разум е ясно, че не можем нито да избием всички бацили, нито да живеем в стерилна среда - това не е път за развитие.
Но, можем да чистим себе си.
Ааа, да трупаме бацили, а после да "дойде" специален добър такъв и да ги чисти, противоречи, според мен, на общата логика на развитието... Така от нас няма да се искат никакви усилия, ще (бихме си) плюскаме каквото и колкото ни падне... не става. Всяко добро нещо се постига с продължителни, последователни усилия...  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 22 запитвания.