Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340230 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Сис, не си слушала внимателно вероятно и затова не е разбрано  :pensif_29:
 "чаша със ситно нарязан чесън" - това е количеството на чесъна  :Appetit_17: Колко голяма да е  чашата ?   - трябва да питаме Чингиз Хан, не знаем какви са били чашите по негово време  tooth .
Вторият вариант е по-интересен според мен - един месец по една глава счукан преди лягане. Аз ще го направя и ще докладвам.
Това е натурален продукт, Сис. При натуралните продукти точната дозировка не е фатална. Само организмът си знае от кое колко му трябва. Не само по отношение на чесъна , ами и за всичко. Затова , най-мъдро  е  да му намекнем, че е в негов интерес да ни подшушне дозировките си , защото чрез тях ние него ще лекуваме   tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Много благодаря за изчерпателното обяснение. Напълно си прав, дозировката организмът ще подскаже. Сега има пресен чесън и е мнго подходящ момент да се пробва. Само това, че за цял месец тялото излъчва миризма-
та , както споменават във видеото ме притеснява. Успех в експеримента.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

След като проявявате интерес, добре  :kisss: 
Ей тука има един пичага с мазна коса , който прави демонстрация на методиката , "онагледява" я :
https://www.youtube.com/watch?v=pJm4dpyBtLE
Нищо , че ще излъчваме  миризма, това означава , че  попива надълбоко цярът  tooth . Аз подозирам даже, че по този начин ще можем да тормозим и по-малки, но не по-малко упорити  досадници - бактерии ,гъби ,  амеби разни..  които са укрити на какви ли не топли местенца .

 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Това с чесъна преди лягане, звучи добре, но не знам как би се получило при човек поддържащ интензивни социални контакти. Аз пробвах преди няколко седмици. В работата минобаче веднага взеха да се шегуват с мен и се отказах. Кофти е действително да усещаш подобен дъх, който може да повали кон от десетина метра. Пробвах и дъвки да дъвча и бонбони след чесъна, обаче безефектно и се отказах от това лечение. Сега съм на вълна кедрово масло, поне ухае приятно.
Поздрави
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Шепа грозде може да затапи миризмата от стомаха, но на следващия ден когато е от дробовете/порите вече, незнам какво може да я спре  :peperudi:

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

emi_2510

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Спомням си, че като малка, баба ме гонеше с една чаша мляко вътре с нарязан чесън....много е гадно с топло мляко...
Ако може някой да поясни рецептата  :flowers2: че не съм сигурна дали съм разбрала..колко пъти се прави, чесъна дъвче ли се или гълташ директно...
Някой престраши ли се?   :Content_22:
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Привет   :Content_22:
Редовно ви чета, но не съм писала от доста време , просто защото нямах нищо смислено за споделяне.
Но сега четейки ви по повод чесъна , ми изплува в съзнанието нещо , което съфорумка беше споделила ( не помня точно коя, понеже съм го чела преди  около година, но ми остана в съзнанието , защото ми направи силно впечатление  ) , че започнала да консумира редовно чесън ( в малки количества , не като момчето от клипчето) и стойностите на левкоцитите й намаляли драстично под нормата. Беше много притеснена и се чудеше как да ги вдигне...Пиша ви го с най -приятелски чувства просто да си имате едно на ум....
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ено, още едни 5 ст....
Чесънът за мен е едно от силно лечебните, божествени растения.
Добре си спомням, че в Аюрведа е казано:"Ако ядеш чесън, ще си здрав. Ако ядеш много чесън, ще си глупав..."
В продължение на 6 месеца, в Камбоджа, всеки обяд и вечер приемах по няколко скилидки суров чесън. Всички европейски контингенти бяха настоятелно приучени от лекарите и вместо това приемаха по 1 Тетрациклин (!!) сутрин и 1 - вечер.
Не ме хвана нито малария, нито нещо друго.
Едно от мноооогото въздействия на чесъна е, че увеличава пропускливостта на клетъчните мембрани. Така очистителните процеси се усилват и затова миришем не много приятно (миришаг изхвърляните с помощта му неща), а не - от чесъна.
За някои хора приемането на каквато и да е чаша чесън може да предизвика парене и болки в стомаха, които не са добър знак. Аз бих го приемал след много дъвчене с препечен хляб и сирене (преди това - много зеленчуци).
Който иска да се лекува, да не обръща внимание на излъчваните неща... Старателно къпане 2 пъти на ден би намалило излъчването значително. Опитите за задушаване с парфюми и дезодоранти водят до смесване на двете ухания и не ги предпочитам, освен това силно затрудняват важните отделителни процеси.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

mike76

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

Здравеѝте,нали чесъна е полезен заради 12 си серни съединения,защо направо не си пием сяра или МСМ орг.сяра,сярата от своя страна  заради трите си аминокиселини участва в производстворо на наѝ-силния вътреклетъчен антиоксидант Глутанион.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

:) Употребата на конкретни наименования, субстанции и израз на науката съм бил свидетел как биват пренебрегвани с лека ръка, даже се учудвам че все още някой не се е включил за да каже че това с научните методи е бошлаф работа или напр. няма смисъл/нужда защото с гладуване всичко се оправя :)

   Иначе да именно за Сяра става въпрос като се говори за чесън, кромид... Въпроса е по колко и колко често, все пак това е 1 елемент от многото т.е. колко често и колко по-много няма да е в повече на тялото. Същото нещо като с йода в ореховата тинктура, като го има вътре не значи да се "наливаме" с тинктура за да сме по-здрави.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

еххх, разочаровала съм те, Гроу  tooth
аз си мислех да кажа, че това със сярата е глупост, т.е. - да се пие просто сяра, защото сярата в чесъна е свързана с други съединения, които също допринасят за ползите!

НИКОГА няма да го бъде това - човешката мъдрост да тържествува на Божията!
човекът не може да сътвори нещо по - полезно за здравето си от това, което вече е сътворено от Бога да се приема с благодарност от човеците!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Тоест стигаме до въпроса какво е количество за да си здрав , и след кое "ставаш глупав" ? :pensif_29:
1 -2 скилидки ежедневно би трябвало да са ок ? ( в моите си представи  :surpris_23:)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Когато  някой  употребява  думи като  "МНОГО"  , "МАЛКО" , "ПОВЕЧЕ" ,"НЕДОСТАТЪЧНО " ,  "КРАЙНОСТИ" и др. , без да им задава параметри , трябва да знае, че  не казва нищо и  само губи  енергийката и времето   на сериозния читател - да се чуди той колко е това "много" и колко е "малко".. ,  за КОГО е много или "не толкова много"..   :surpris_23:
Изключение правят, разбира се , поетите . :) А също и тези, за които всяка конкретика  е  като поезия  tooth      
« Последна редакция: 17-07-2015, 08:11:40 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Именно, едва ли който и да е елемент приет изолирано би имал каквато и да било полезност за тялото, то и затова на таблицата има толкова много елементи, а не всеки да е в отделна таблица :), важна е именно наличието на връзка между елементите, както и съотношението помежду им.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

за мен това са пълни глупости - че ако се приема повече чесън / под повече разбирам поне по една глава на ден / се оглупява, просто уникална тъпня  ;D

пс не може средство, дето ти прочиства кръвоносните съдове, да те прави глупав!
глупав става човек само, ако избере да е такъв!
« Последна редакция: 17-07-2015, 10:40:22 от iskrena »
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152

за мен това са пълни глупости - че ако се приема повече чесън / под повече разбирам поне по една глава на ден / се оглупява, просто уникална тъпня  ;D

пс не може средство, дето ти прочиства кръвоносните съдове, да те прави глупав!
глупав става човек само, ако избере да е такъв!

Не се има впредвид оглупяване, а че е глупаво да се прекалява. Най-малкото ставаш резистентен откъм ползите му при прекалената употреба.
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

това не е вярно - няма изграждане на резистентност към чесъна от страна на никакъв микроорганизъм!
Бог е мъдър и мъдро е създал всичко!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Създателят е наистина мъдър. Създанието му - не задължително.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.