Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340493 пъти)

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Навремето в разговор с Лидия Ковачева, тя каза да се чете по редовете на книгата й, а не между редовете.

Както виждаш, аз не се имам за такъв специалист - и себе си включих в "специалисти"-те, а изпращам digi при лекар, за да се консултира, както и аз съм го правила. Защото има особености, които не са написани в книгата.

И един съвсем приятелски съвет от мен - не се възгордявай толкова, за да не паднеш после от много високо и да не би повече да те заболи :)  :flower:
Активен

Славенъ Пѫтъ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

  Прощавай, ама в по-преден пост ти направо "отрече" същинското лечебно гладуване и на фона на това е абсолютно безпредметно да се спори с теб по тоя въпрос.
Активен
"Има само едно добро - знанието и само едно зло - невежеството." Сократ

digi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Може ли да ми кажете също, мога ли да пия витамини по време на тази диета???
Взел съм си ябълки доста - червени, зелени,жълти :) Мед, Лимон.
И ще почвам сега в 21н тъй-като работя вечер и се събуждам към 3 следобед тогава чайче ще пия вместо кафе :)
 Пуша електронна цигара - проблем ли е!

Благодаря Ви отново за ичерпателните отговори!!! 
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

не трябва да приемаш изобщо изкуствени витамини, не е добре, камо ли ако ще се пречистваш.
електронната цигара е проблем, разбира се, много ясно!  :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


 Може да пиеш вода, но да не е много, защото такава приемаш от плодовете, а и в режим на изчистване на организма ще натовариш бъбреците. Може да си позволиш някоя и друга чаша на ден на гладно.


това категорично не е вярно!
може да си пие вода колкото си ще и даже е препоръчително да пие повече, точно защото ще се прочиства / който го знае, предвид кемтрейлите, дето заливат Бг като сива пелена / :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

да добавя, че водата не бива да е чешмяна, ни за пиене, ни за чай / нито после и за готвене/ :)
по възможност изворна, ако не - минерална, налята в стъклени бутилки, дамаджани или дървени бурета  ;D
Активен

digi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

не трябва да приемаш изобщо изкуствени витамини, не е добре, камо ли ако ще се пречистваш.
електронната цигара е проблем, разбира се, много ясно!  :)


Е не мога и да не пуша  - ще карам така. толкова ли да е вредна и тя?
Все пак не е аналогова. :(
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

ми, вредна е, ама айде   ;D
по - добре от ептен нищо!
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

реално правиш аерозол с вкус на никотин в малка доза. На практика не е вредна колкото цигарите, защото няма горене и ги няма около 3000 знайни е незнайни елементи, от а на амоняк до катрама и нататък.
Само с никотин за да се натровиш трябва да поемеш висока доза директно на система.
ако не мислиш твърдо да отказваш можеш да си направиш плодуването. Твоето "пушене" е все едно да си на разходка всеки ден 2 пъти по софийските улици.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

тъй то, ама като добавиш разходката към пушенето, дет е като разходка по улиците и се удвоява   ;D
Активен

digi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Е аз съм на прекрасен проветлив остров  - няма софийски улици ;)
Почнах вече днес в 21 часа :) Ще видя утре как ше съм. взел съм си ябълки, чайче, мед, лимон и така ;)
Аз по принцип не пия много вода - сега с този чай бая ще си попийвам един вид ;)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

почвай да пиеш вода, независимо, че не чувстваш жажда, прочети за метода на доктор Батманджелидж да видиш колко е важно да се приема вода със сол!
Активен

viktoria_nc

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравейте, нова съм във форума, но темата ми е до известна степен позната. Книгата на Лидия Ковачева съм прочела доста отдавна и съм правила няколко пъти гладуване, но всеки пък с неуспешно захранване.
Сега, благодарение на Мер, съм твърдо решена се справя с всичко. Смятам да направя 21 дневно гладуване с ябълки и чай. Днес ми е 9-ти ден. До вчера не съм имала никакви проблеми, издържах на всички изкушения, дори готвих, месих и т.н., но не опитвах и не ядох, бях на парти и отново удържах. Освен това съм настинала, но не пих хапчета и смятам, че гладът наистина си знае работата и се чувствам по добре. Имах разни секрети, но това е нормално при изчистване на организма, мисля че вече имам облекчение. Та от вчера насам имам доста силни пристъпи на огладняване, прияждат ми се различни неща, удържам, но искам съвет от вас, как да го преодолея. И още нещо искам да попитам, вместо да ям ябълки, може ли да си правя сок от тях, въпреки че от 1 кг ябълки излизат 1-2 чаши сок, които ме задоволяват за кратко..
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

... Та от вчера насам имам доста силни пристъпи на огладняване, прияждат ми се различни неща, удържам, но искам съвет от вас, как да го преодолея...

Забъркваш си 1 лимон (нарязан заедно с кората на дребни парченца или леекинко пасиран (блендиран, чопариран или каквато мелачка имате) с 2-3 лъжички мед. Когато ти се прияде нещо греховно, изяждаш 1-2 чаени лъжички от лимона. Вкуса е толкова силен че няма и да си помислиш за каквото и да е в продължение на 1-2 часа, след това пак.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Браво Виктория. Ти си герой. Не каза какво ти е физиологичното състояние преди гладуването. Имаш ли излишни килограми, консумираш ли боклучави храни, физическа активност и прочие. Иначе усещането за глад е основно в главата, не в корема. Там те очаква най-голямото предизвикателство. Желая ти успех. Дерзай.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

viktoria_nc

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Благодаря Ви. Днес ми беше 14 ден. Чувствам се повече от добре. Настинката ми мина без хапчета и имам доста енергия. Отново готвих без да се изкуша изобщо. Не изпитвам вече онова чувства да ми се прияжда нещо. Да, имам излишни кг, работата ми е свързана със седене на едно място и това доста ми пречи. Боклучиви храни не ям, или поне съм се опитвала да не го правя от поне 3 години. Няма да съобщавам цифри, но тогава съм била с 20 кг повече от момента и ги свалих с разделно хранене. Оттогава смятам, че имам ако не идеални, то поне по-добри хранителни навици. Нямам киселини, гастрит, язви.Сега съм свалила почти 7 кг. Вие какво ще кажеше ако гладувам по този начин повече от 20 дни, докато постигна желан резултат или е прекалено стресиращо?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Резултати получени след прекален стрес за организма, са нетрайни и дори вредни. Стабилизирай състоянието на новите нива и след време може да продължиш нататък. А и свалянето на килограми не бива да ти е цел, а само следствие от друг тип осъзнаване, това, че не живеем за да ядем. Успех по пътя.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

viktoria_nc

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Благодаря.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

Виктория,здравей!
Може да гладуваш разбира се повече от 20дена на плодове.
Аз 2011г. изкарах 45дена на ябълки считано до към 15-и декември.
Не е умиралка,просто после трябва да внимаваш със захранването,което е желателно да не е с животински продукти.
Успех от мен!
Аз започвам или от 30-31 окт или от 01 ноември,до края на коледните пости.
Към 45 дена се пада,пак.
Активен

viktoria_nc

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Благодаря отново за съветите Ви. Гладувах 20 дни. Днес ми е 8-ми ден захранване. Включих картофи или ориз задушени в микровълнова с вода и други зеленчуци. Първите пет дни издържах без сол ни ми е непоносимо гадно. Купих си хималайска сол и добавям по щипка в ястието, което си правя било то салата или храна. Другото , което ям е овесени фини ядки накиснали в хладка вода и добавям мед, това поне ми е вкусно. И оттук натам не се сещам и не знам какво точно да ям, за да не прекаля и наруша нещо в организма си. До момента стомаха не реагира отрицателно на храните от менюто.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 23 запитвания.