Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340492 пъти)

g_a_b_i

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

kyx4o благодаря много за отговора, бях изгубила надежда че ще получа такъв, но предполагам е нормално, на всички сигурно им писнало да отоговарят на едни и същи въпроси  :) които ние новаците обичаме да питаме.
Вече 8ми ден съм на този режим като първите 5дни минаха доста тежко, сега съм сравнително по добре.
От 3-4 ден ми е обложен езика и имам някакви храчки сутрин, мислех че ще отмине, но продължава. Предполагам че просто има  доста да се изчиства организма ми .
Решила съм ако всичко е наред да направя 14дни като за първи път.
Надявам се, че след захранването ще мога да усетя истински разликата.

С пожелания за много усмивки :Content_22:
Активен

Purple_Rain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

g_a_b_i,ако си имала проблем/и със синусите-може и носът да ти тече.
Активен

g_a_b_i

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Много странно, мислех си че до сега /9-ти ден/ би трябвало да се чувствам леко, да не съм толкова гладна..
А аз вместо това не че ми е много зле, но сякаш усещам тежест и постоянно съм гладна  >:( :(
А както четох би трябвало да ми е лекичко и свежо..
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Аз колкото пъти съм правил на плодове,не съм губил апетит.Затова на вода,няма идеално. :love_028: :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

При мен на плодове по някое време ми омръзва сладкото и почва да не ми се яде нищо (нищо, което да не е солено де  :Content_4 - emotloader: ). Иначе сега направих 7 дни на плодове следвани от 10 дни на вода. И през десетте дни на вода ми беше доста тежко и имах кризи постоянно. Предполагам съм бил по-отровен този път. Предният път, като бях 10 дни на вода, ми се стори по-леко. А може и да съм забравил колко е било гадно.  :bleh
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Здравейте на всички  :) Сайта ужасно много ми хареса, има много полезни неща.Днес най - вече се зачетох точно на тази тема, защото от 3 дни вече съм на лечебно гладуване.На ден ям по 2 ябалки и пия вода.Решила съм да го правя 20 дни.За воля имам страшно много, така че това не ми е проблем.И моята цел като на всички останали е да си пречистя организма , но имам един въпрос, който може и да е малко глупав, но все пак ще го задам..  :) 163 съм висока и в момента съм 56 килограма, за тези 20 дни гладуване, ще успея ли да смъкна 6 - 7 килограма?Целта ми е да стана 48 килограма, даже от утре започвам сериозни упражнения.Моля, ако някой е добре запознат да ми отовори, защото килограмите ме стимулират най - вече.И мейдо другото знам че три дена нищо не са, но изпитвам глад..  :( Докога ще е така :) Мерси предварително.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Първите 3 дена по принцип са най-трудни, утре ще си по-добре. А защо почти всички уж го правят заради "пречистването", а все колко килограма ще свалят им е най-важно? Това не е диета и след като се захраниш не е никак разумно ако мислиш да си ядеш всичко наред както преди...

А иначе по въпроса ти - зависи от човека колко кг ще свали, най-вероятно ще смъкнеш 6-7 кг, даже може и повече....
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

marulka  Благодаря ти за отговора, а колкото до килограмите, просто самото гладуване ни дава възможност да си оформим и фигурата, което е много добро съчетание.И тялото ще си пречистя и ще смъкна излишните килограми.Доста четох и за захранването и установих, че то е много по - трудно от самото гладуване!Немисля след всичко, което ще изтарпя и накрая да почна да ям като луда.. всичките ми усилия ще отидат напразно.И хора имам един ужасен проблем, незнам при вас така ли се получава, но немога да ходя до тоалетната .  :-[ :-[
Активен

g_a_b_i

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

10-ден за мен на този режим..Чувствам се все така изморена и ми се спи, като оставим на страна че ми се дояжда какво ли не (основно салатки) , което в крайна сметка се котролира  :)
Но тъй като това пречистване е само начало и искам на следващ етап да опитам и водно се чудя как бих се справила, в смисъл че сега на чай и плодове нямам сили.. а само на вода...може би за целта трябва да съм си вкъщи или да почивам... незнам разсъждавам просто.
Но твърдо съм решила тази година да я посветя на по-сериозно пречистване, тъй като начина на живот съм го променила вече, но трябва и пречистване..
Настройвам се вече за предстоящото следващата седмица захранване, а след него основно суровоядство като ще опитам да задържа висок процент за суровата храна като цяло (особено сега пролетта и лятото с плодове и салатки  :Appetit_17: няма да ми е никак трудно)
Исках да попитам друго, кожата на лицето ми напоследък беше доста раздразнена и постояно ми излиха пъпки, надявах се с това пречистване да се поизчисти.. но продължават да се появяват, по малко сякаш, но не са спрели..Защо така се получава? Трябва по-дълго време да се изчисти ли..
Активен

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

g_a_b_i Олелле ти 10 дена и все още ти е зле и усещаш глад, а аз съм на трети ден и се оплаквам хаха  ;D
А колкото до пъпките ти четох, че по време на пречистването кожата се омазянвала и излизат пъпки, така че спокойно това е нормална рекция на организма, дано не съм те подвела..Межо другото колко си кг, ако не е тайна, че ти е чак толкова отпаднало ..?
Активен

g_a_b_i

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Не ми е зле, но се чувствам изморена и много рано заспивам   :Dormir_13 - emotloader:
А иначе съм 168см на към 60-62кг не съм се теглила скоро, абе имам си в повече  ;D така че не е като да съм изнемощяла защото съм много финна  ;) Но кг не ме вълнуват, тях ги качих не от лоша храна, а от много лакомия  :)
Но като цяло в момента като цяло съм се концентрирала към пречистване, всичко друго ще се нареди от само себе си..
Започнах просто да си мисля че явно организима ми има много да се чисти, много повече от колкото предполагах  :(
Но нали за това съм тук.. малко, по-малко и явно много бавно  :)
Активен

Purple_Rain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

g_a_b_i,за кожата пробвай,ако искаш тоалетни трици и утайка от кафе,както,и маски с хума,и после повечко някакъв овлажняващ лек крем.Може и антибактериален.Аз ползвах един на ""Himalaq""-антисептичен уж.
Активен

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Това му е хубавато на това лечебно гладуване, че и организма си пречистваме и в същото време се отслабва значително много, все пак да караш 20 дена на ябалки и вода, няма как да не отслабне човек.Според мен човек, когато започне да слабее, и а прчиства тялото си наистина се чувства като нов.А колкото до хумата да определено е доста добро средство за идеална кожа, аз лично ползвам и кожата ми е като бебешко дупе.  tooth
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

глезанке, прави си клизма всеки ден, иначе няма как да стане тая работа... не ти се случва само на теб, при почти всички е така, затова клизмите са си направо задължителни при гладуване!
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

ОООО мила това нещо даже немога да си го помисля, лошмо ми става, а и незнам как се прави, няма ли някакви разхалбителни хапчета или чаьове, това с клизмата няма да мога  :D
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

как бе, това нещо е най-готината част от цялото гладуване :Content_4 - emotloader:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Ххахаха забавана си :) обаче аз мисля да пропусна тази част , колкото и забвана да е.Става ли с разхалбителни хапчета.. в аптеките има доста такива медикаменти и сигорно са ефикасни.. всичко друго но не и клизма ..  :surpris_23:
Активен

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

g_a_b_i,за кожата пробвай,ако искаш тоалетни трици и утайка от кафе,както,и маски с хума,и после повечко някакъв овлажняващ лек крем.Може и антибактериален.Аз ползвах един на ""Himalaq""-антисептичен уж.

Аз също го ползвам. Отразява ми се мноооого добре на кожата и мирише(поне за мен) мн добре. Тубичката е бяло-оранжева ако говорим за един и същи крем
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

абе да ви попитам , като по знаещи от мен.. :) За първи път правя такова галудване, добре ли е от първия път да започна с 20 дена, да не си навредя нещо на организма..?Днес ми е 4-ти ден .. дано днес е по - леко..аз даже и чаьове не пия, само на 2 ябалки я карам . И имам още един въпрос .. може ли да се ядат банани и кивита, че нещо от тия ябалки ми писна..
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

абе да ви попитам , като по знаещи от мен.. :) За първи път правя такова галудване, добре ли е от първия път да започна с 20 дена, да не си навредя нещо на организма..?Днес ми е 4-ти ден .. дано днес е по - леко..аз даже и чаьове не пия, само на 2 ябалки я карам . И имам още един въпрос .. може ли да се ядат банани и кивита, че нещо от тия ябалки ми писна..
Това не е гладуване, а диета. Само си мъчиш организма. Особено с този скок- изведнъж 20 дни без подготовка, може да си навредиш повече!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.135 секунди с 24 запитвания.