Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340487 пъти)

edena

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравейте, за пръв път правя гладолечение и ще съм благодарна ако някой ми даде съвет. Започнах го преди 4 дни - не поради заболяване, а профилактично, но точно сега се разболях от грип. Чувствам се отпаднала и цялото тяло ме боли, но това според мен е изцяло от грипа. Иначе с глада се справям доста добре - почти не чувствам апетит. Моля да ме посъветвате дали не е по-добре да прекъсна или да продължавам.
Активен

edena

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

И още нещо пропуснах - как стои въпросът с лекарствата - предполагам не е добре да вземам в момента?
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Ако имаш необходимата воля и нагласа, бих те посъветвал да гладуваш само на дестилирана или преварена вода. Гарантирам ти, че за 4-5 дни от грипа няма да остане и следа /ако, разбира се, не е  някаква по-тежка форма; тогава ще трябва да изчакаш преминаването на първата ацидозна криза, за да се включат по-мощните фактори от имунната система/. При мен поне това действа безотказно. Но за целта е нужно да гладуваш, а не да правиш плодово-чаена диета.
« Последна редакция: 12-04-2013, 15:47:09 от emo75 »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Никакви лекарства, само чистия глад мори грипа. КАрай 3-4 дни само на вода и ще видиш какъв огромен ефект има :)
Активен

edena

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

OK, мерси, днес вече съм доста по-добре :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

яде ли нещо или си само на вода ?
Активен

lema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте, бих искала да ви задам един въпрос, тъй като никъде из форума не успях да намеря отговора му. Аз гладувам за втори път /плодове и чай/, като първия път беше преди 6 месеца. Интересно, че тогава ми беше по-лесно. Изкарах без проблем 14 дни и след захранването бях на суровоядство доста време. От време на време съм си позволявала готвено, но съм 100% веган. Сега, след една жлъчна криза, отново гладувам. Едва 5 ден ми е, но вече ми минават мисли за захранване, а искам до искарам повече и реших, че ако включа в менюто и сокове ще ми е по-разнообразно и по лесно. Днес почти цял ден карам на сокове- цитруси, ябълки и преди малко моркови и целина. Та въпросът ми е : голяма грешка ли е, че включих зеленчуков сок и дали мога да продължа с плодовете и чая? Благодаря ви предварително.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Зависи какъв ефект търсиш. Ако идеята  е просто "да прочистиш" и разтовариш  в някаква степен организма, соковете са ОК.
Ако гладуваш за постигане на по-пълно прочистване и по-осезаемо засилване  на собствените оздравителни сили, тогава наистина трябва да гладуваш, а това означава: глад. Никакви чайове, сокове и плодове. Само чрез гладуване може да бъдат предизвикани необходимите ферментни, ензимни, киселинни и т.н. - клетъчни и междуклетъчни реакции, с които да "се самоизяде" болното  и старото в организма и се обновят органите и системите. Това е невъзможно без така наречената "ацидозна криза", която настъпва едва след петия ден от гладуването на вода. Затова гладуване на вода под 5 дни има по-слабо изразен лечебен ефект: премахва излишния натрий, но истинското прочистване  и заздравяване започва след петия ден...
Ако приемаш чайове, мед  и плодове, храносмилателната система така  и не може да превключи напълно на неработещ режим, а това не позволява обновяването и оздравяването на клетките й. Освен това 70% от имунитета е свързан по някакъв начин с храносмилателната система. Разтоварвайки нея, освобождаваш нужната енергия за самооздравяването на организма. Покоят позволява по-пълонценна работа на левкоцитите.

Очевидно и диетата на чай и плодове има оздравителен ефект, но той е далеч по-бавен и не толкова осезаем.
« Последна редакция: 14-04-2013, 19:33:48 от emo75 »
Активен

lema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Благодаря за бързия отговор. Ефекта, който търся е точно прочистване и разтоварване, тъй като през последните няколко седмици ми се насъбраха доста мероприятия и прекалих с готвено, дори няколко пъти пих по чаша вино, от това предполагам  ме тръшна и жлъчната криза. Не съм излизала от веганството, но предвид другите прегрешения реших, че имам нужда от детоксикация. Затова избрах режима плодове и чай.
Активен

Делян Ангелов

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Здравейте, за първи път пиша в този форум, тъй като колкото и да чета имам няколко въпроса, дано някой да може да ми отговори. Днес е 5-тият ми ден захранване след 20 дневна диета на плодове и чай (800г. на ден) и в момента се захранвам, но още в първите дни на захранването започнах да ям по 5-6 лъжици мед, не в чай а просто ей така. 2-3 на хранене. Дори днес си запарих малко овесени ядки и ги изядох с мед. Голяма грешка ли съм допуснал с меда? Също така виждам че абсолютното гладуване без никаква храна явно е по-добро от плодолечението, а аз го правя с цел лечение на простатит. Та въпроса ми е ако сега след като приключа с тази разтоварваща диета започна 1 ден всяка седмица да карам само на вода или само на чай, а 1 път в месеца правя 3 дни да речем само на вода, ще постигна ли по-добър ефект от плодовата диета? или е нужно да направя еднократно повече дни на гладуване, и кое ще е по-добро с вода или абсолютно сухо??? ако някой може да ми отговори ще бъда безкрайно благодарен.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Според мен гладуването само на дестилирана или протиева вода ще е по-ефективно в твоя случай. Но имай предвид, че резултатите идват след минимум 10-15 дни гладуване. Даже и тогава е малко вероятно, ако ти е хроничен проблемът. И няма да стане от един път.
Започни постепенно: първо тридневно гладуване един път в месеца, после направи го петдневно, после седемдневно;почини един месец, след това опитай 10-дневно; след това направи два поредни цикъла по 15 дни с 15-20 дни почивка между тях /но не повече/. Докато стигнеш до момента, когато имаш сили и дисциплина да издържиш пълен цикъл от 25 и повече дни. Ще ти трябва поне година и половина подготовка.
Е, има и случаи, когато хората правят изведнъж 30-40 дневни гладувания, но тогава рисковете са по-големи - ако сбъркаш при захранването, вредите ще са много повече от ползите... А все пак целта на това гладуване не е да поставяш рекорди, а да се лекуваш.

Ако, разбира се, междувременно простатитът ти изчезне преждевременно - още по-добре :) Но трябва да свикнеш с мисълта, че ще са необходими доста постоянство и усилия в тази посока. С едно гладуване няма да минеш. Най-вероятно.
След плодовата диета усещаш ли някакво подобрение?
« Последна редакция: 25-04-2013, 21:03:01 от emo75 »
Активен

Делян Ангелов

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Разлика има, но не е достатъчна, сякаш се повлия но още му е нужно. А инъче за меда който приемам? има ли някъв проблем че си позволявам повечко мед.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Щом се чувстваш добре, няма проблем. Но да знаеш - от меда и сладките плодове се завъждат гъбички и гадинки. Затова не е хубаво да се прекалява, когато провеждаш лечебни курсове.  То за теб може би не важи, но при жените, които борят кандида, това е важно.

Как лекува гладът: най-грубо казано, организмът самоизяжда болните, повредените и застарелите клетки и тъкани на принципа на приоритета, това е автолиза; след което при захранването помагаш на организма бързо да възстанови самоизяденото с млади и здрави клетки и тъкани; за да се стигне до автолизата обаче трябва да издържиш поне десетина дни на вода; при плодовата диета този механизъм няма как да се включи; там вероятно "самолечението" е на малко по-различен принцип - по-повърхностен, тип "детокс" и разтоварване - които също са важни, но не са достатъчни сами по себе си.
Хубаво е да съчетаеш гладуването и със сезоните и месеците. Трябва да провериш в кой месец и сезон  е най-подходящо гладуване за половата система - мисля, че беше ноември и декември. Това не означава, че през другото време не бива да опитваш, но тогава ефектът е най-силен.

На мен лично ми е проблем съчетаването на работата с по-дългите гладувания, тъй като професията ми е свързана с много стрес и движение, и това е основният проблем, но се намира цаката по някакъв начин;все пак здравето е най-важно и човек трябва някак да намира време за самолечение.
« Последна редакция: 26-04-2013, 00:05:19 от emo75 »
Активен

nowheregirl

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте,казвам се Ралица.На 18 съм ,почти 19 и съм от София.Наскоро открих този сайт , защото се интересувам от здравословно хранене и вярвам във влиянието на храната върху тялото и духа ни .От около 2 години не ям месо и риба,но консумирам други животински продукти.Пиша тук,обаче,защото имам нужда от помощ.Въпреки възрастта си имам доста проблеми-житейски и здравословни,вероятно произлизащи от невъзможността ми да се справя с неволите  в битието.И в течение на времето се сдобих с различни хормонални и гинекологични проблеми и психически-много тежка депресия,лекувана със всякакви антидепресанти и хранително разтройство,с което от части още се боря.Затова сега мисля да опитам с лечебно гладуване да променя нещата за себе си.Сега съм качила много килограми след като спрях да ходя при психятърката,специалистка по хранителни разтройства -тогава бях стигнала почти до анорексия с булимистични крзи ,но не успях да изградя правилна нормална връзка с храната и започнах да се тъпча,с ясното съзнание,че много си вредя с храната,която поемам.Сега знам,че проблемът е в отношението ми към себе си и че трябва се обичам,за да не си вредя,но на думи е по-лесно от действителността.Започнах отново да посещавам психоложката,която педи много ми помогна с депресията ,но знам,че трябва да направя и крачка напред относно храненето,за да приемам себе си по-добре.Мога да разкажа още много за себе си и подробности около състоянието ми,но стана твърде дълго.Просто се надявам някой да ме подкрепи в лечебното гладуване и да ми даде насоки.Благодаря ви предварително :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Що се отнася до думичката антидепресант трябва да се знае, че депресията е състояние на ума и няма как да се повлияе от материални субстанции. Има два начина да се премахне: или да се работи за премахване на проблема, довел до нея или като игнорираме този проблем.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

wheat grain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Моят съвет е да се обърнеш към лекар от школата на Лидия Ковачева,стига да имаш достатъчно парички.Ако нямаш ,ми пиши на лични или на мейла.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Здравей,
Злоядия правилно е отбелязал за антидепресантите. Същото е валидно според мен, за всички човешки болести - те са резултат на нашата мисловна дейност. Всичко започва от главата и свършва пак там. Добре е, разбира се и да ограничаваш колкото е възможно животинските храни. Това несъмнено помага, но е вторично.
Желая ти успех и никога не забравяй: "Създателят не издига пред нас стени за да ни спре, а за да види колко силно е желанието ни да вървим напред".
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Здравей,  nowheregirl  :)
Всички преди мен са те насочили в правилната посока.

Аз мисля, че ти имаш голям напредък в овладяването на проблемите си, защото си ги осъзнала вече:

......Сега знам,че проблемът е в отношението ми към себе си и че трябва се обичам,за да не си вредя,но на думи е по-лесно от действителността........но знам,че трябва да направя и крачка напред относно храненето,за да приемам себе си по-добре.......

Да, на думи е лесно, остава ти на действаш  :)
Започни още сега и не отлагай, прави всичко  стъпка по стъпка и не се самообвинявай за нищо  :)
Желая ти успех  :love_026:
« Последна редакция: 04-08-2013, 10:04:28 от Ros »
Активен

nowheregirl

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Благодаря ви за подкрепата.Аз отдавна осъзнах, че антидепресантите,а и останалите медикаменти не могат да решат проблемите,които произлизат от наши вътрешни нагласи и нерешени проблеми.От утре започвам с гладолечението,мисля да го направя 20 дни,въпреки че досега не съм го правила,все пак имам опит с гладуването :Д
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Гладуването и пречистването от паразитите ще те променят доста , понякога е наложително каскадно гладуване и колкото по-дълго,толкова по-добре.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.218 секунди с 23 запитвания.