Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340495 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Зузу-музу, грабвай някоя книжка за гладуването за да се позапознаеш в дълбочина и освен това  да прихванеш и ентусиазъм, защото да питаш за гладуването не е като да питаш как да си направиш компот от моркови. Още повече че като попрочетеш ще можеш да зададеш и точните въпроси  :)    Но те ще узреят после...
Докато сега след две-три  противоречиви (на пръв поглед) мнения  ще се объркаш и най-много да се откажеш :)
Знам ,че не е много присъщо за повечето от жените да се задълбочавате в материите, но тук просто се налага, че лесно могат да се объркат нотите . 
 (Последната книга на Малахов за гладуването върши чудна работа. )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elizabeth

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5



   Това , което съм запомнил от него е , че не можеш да се излекуваш без да  осъзнаеш защо си болен, да се разкаеш и да простиш.


Най-после с две думи разковничето на успеха.Като чета форума всички обръщат прекалено голямо внимание на физическата страна.Човек не е само физическо тяло.Всяка болест, преди да има проявление на физическо ниво,  първо има такова на енергийно и то години по-рано.Иначе казано - нашият характер и мисли ни разболяват и нелюбов към себе си.По-вече по темата за начало - Луиз Хей и новата германска медицина на доктор Хамер.Да не пропусна и Норбеков, че съм му фен.
И да не помисли някой, че говоря ей така, не, от личен опит е.Имам 19-годишен опит в гладуването, вегетарианство, спорт, йога и една Коледа чух "че едва ли ще доживея до май".И благодарение на пълното ми неверие в медицината още съм на този свят.Не вярвам в бизнеса, наречен медицина.Винаги ми е било смешно медицина на почти 8000 години да се нарича алтернативна, а другата на 200 традиционна.Та присъдата посрещнах с насмешка и разбрах, че е дошло време да променя характера си, да правя прошка (три пъти на ден преди ядене tooth),да започна да се обичам, да променя възприятиятата си за света около мен.И разбира се помогна ми това, че през всичките години изчетох какво ли не  по-темата - източна медицина, йога, суфизъм, ци гун, енергийна медицина,бойни изкуства и т.н.Но общото между тях винаги е едно - енергията води материята, това е вселенски закон.Оздравяването и всичко останало започва първо в мозъка.И тъй като сме в тема за гладуването - аз признавам само пълен глад.Няма да пиша по-вече, че стана много дълго, дано имам време да си направя дневник или да съм по-дейна във форума.Това не означава, че не ви чета и не ви държа изкъсо :Confus_3:.
Знам, че сега Petko или друго "старо куче" ще ме изпрати да се запознаем, ама не можах да се сдържа :Content_4 - emotloader:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Знам, че сега Petko или друго "старо куче" ще ме изпрати да се запознаем, ама не можах да се сдържа :Content_4 - emotloader:
Няма такова нещо. Всеки е свободен да пише каквото пожелае, стига да спазва добрия тон и идеята на форума. ;)
Активен

valche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Злояд, аз 6 месеца пих билкова смес по Мария Требен за моя проблем, в която има и бял равнец, но нито получих цикъл, нито образуванията се стопиха,както пишеше. Хомеопата, при който ходя е и фитотерапевт,ми каза, че рецептите и не вредят,но и не помагат-явно билките не са подбрани правилно. Както вече писах, цикъла си регулирам с хомеопатия, но може и с билки, но не и с бял равнец само.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Има здравни проблеми, които се коренят отвъд самото заболяване т.е. директното лекуване води до временен или никакъв ефект. Една неправилна мисъл може да разболее човека - това го знам от опит.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

villy_7

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Zdarveite vsichki privarjenici na surovoqdstvoto i lechebnoto gladuvane i nai- ve4e na zdravoslovniqt nachin na jivot :) A na teb, Mer, iskam da blagodarq za neveroqtniq sait, koito si sazdala!!! I az imam nqkolko vaprosa za lechebnoto gladuvane: :)
1) Noemvri mesec pravih gladuvane za 20 dena i 10 dena zahranvane i sega sled praznicite kachih okoo 4 kg i iskam da gi svalq i reshuh pak da go priloja, tai kato smqtam, 4e tova za men e nai- dobriq variqnt ot vsqka druga dieta, iskam da popitam pak li 20 dena da napravq, tai kato predi pochti dva meseca go pravih, a i vsashtnost ve4e dnes mi e 4-tiq den na plodove i chai i kolko chesto da go pravq?
Reshila sam sled kato prikluchi segashnoto mi gladuvane vseki ponedelnik da e gladen den za men i na vsqko palnolunie po tri dni :)
Kakvo shte kajesh, mila Mer? :)
Vsqka godina predi Koleda i Velikden postq :)
Celuvam vi vsichki, strahotni ste :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Вили , тук освен на другите неща ,сме привърженици и на суровата кирилица :)
Такава е молбата  включително и на "милата" Мер.

А за това един форум да бъде прекрасен , заслуга имат както създателят му , така и самите "форумчани" .   (ако се замислиш де ..)
Така че ако Мер не ти отговори , ще се наложи да похвалиш и останалите , защото най-вече те отговарят на симпатягите като теб :)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stefi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте,
аз съм съвсем нова и знам че въпросите ми ще са доста досадни,
но с риск да ви досадя искам да попитам.
Преди 4 месеца сама реших да погладувам малко/8дни/
направих го спонтанно и без вообще да се замисля и небях чела нищо по този въпрос.
Последствията бяха -7кг :) и страхотно настроение.За захранване несъм  чувала :surpris_23:
и поради тази причина си върнах килцата.Както и да е това не е най -страшното.
Сега обаче организмът ми сякаш ме подканва да направя същото,много ми се иска но този път да е правилно и да запазя постигнатите резултати.Килца имам доста за сваляне/17/,но и проблеми със стомаха в следствие на какви ли не диети и хапове за отслабване и разхлабване.
Стимул и желание да започна имам и ще го направя,само ще ви помоля за съдействие относно захранването.
Неискам и този път да оплескам пейзажа,а всичко да е стриктно и както си трябва.А и да Ви питам още колко пъти за година трябва да се повтаря гладуването.

Благодаря и всичко хубаво :flower:
Активен

stefi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Простете ми но току що забелязах темата за захранването :Confus_3:
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477

Успех  :flowers2:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

villy_7 и stefi,това не е форум за отслабване!Тук се опитваме да се грижим за здравето си,а не да търсим подкрепа срещу лакомията си.Ако редувате гладуване с лакомия,ще си навлечете по-големи неприятности отколкото имате.
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Мхм. Колкото и силна воля да има човек и желание за "здравословен" начин на живот, ако прекалява с гладуването рано или късно ще стигне до лакомията. Обратното не е винаги вярно tooth Само при някои лакомията води до (желание за) глад.

Масово хората не искат да разберат, че с глад не се отслабва трайно(освен ако не е наистина качествен). Но наистина съветите за умерено и редовно хранене звучат по-подозрителни.
А и точно плодово-чаения режим е един от най-неефективните за отслабване поради повишената консумация на въглехидрати, задържането на течности по тази причина, липсата на мазнини. Е, първите няколко пъти действа.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Добре е като че ли  когато някой спомене думата "глад" , да уточни също не само колко дни е гладувал а и какво има предвид всъщност под "глад" .
Защото по нашите географски ширини под "глад " най-често се разбира плодовата диета на Л.Ковачева.  (Което е доста различно от истинското лечебно гладуване )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

Аз също съм на плодове и чай само, че не толкова строго. Ям си определеното количество плодове, но като се прибера от работа към 17:00-18:00 ч. си сварявам в 500 мл два картофа с една главичка лук (цял го слагам и после го махам) и целина. Пасирам го и си го изпивам и така приключвам с яденето за деня. Висока съм 170, 55 кг в момента, а принципно държах 53. От мн време спазвам природосъобразния начин на живот-никакво месо, млечни не6та(кисело, прясно мляко, сирена, кашкавали, извари, баници) манджи, сладко, газирано, "натурални сокове", концентрати, сол, пържено, печено и.н. Карам на ябълки, киви, моркови, червено цвекло, зеле, китайско зеле, спанак, боб, леща, грах, орехи, овесени и ръжени ядки. Учудващо беше за мен, че именно при този начин на хранене качих тея 2 кг :).Някъде бях 4ела, че чрез този режим на хранене ако човек е над нормата в кг започва да сваля до най-подходящото за него тегло, а ако е прекалено слаб пък качва до необходимото. Сега съм на ябълкитеи меда с цел да се попре4исти организма ми, но предвид това, че по принцип се храня здравословно не чувствам такива кризи или отпадналост, виене на сват, гадене и т.н, а ходя по близо 4 км на ден до работа и обратно. Единственото, което забелязвам може би е 4е започват да ми изпиват пъпчици по лицето нз дали е от пречистването и ако е до колко време минават, че не ми е мн приятно така.
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

бате Бино, аз под "глад" в тази тема разбирам плодове и чай по Лидия Ковачева, защото темата май си е за този вид глад или има друг лечебен глад на плодове и чай. Вече не ми е много актуална информацията около гладуванията:)

mauna_bg, ти правиш някаква твоя си... схема. 53 ми се виждат малко за този ръст, а иначе и аз напълнявам само на растителна храна за по-дълъг период.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

Много интересен факт. Ако някой има научно обяснение тук е мястото да го сподели :)
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Знам от някои пчелари, че като приберат зимно време рамките за съхранение наръсват около тях нафталин заради молците. Само, че нафталина е летлив и токсичен и тази миризма може да се пропие в рамката и затова напролет рамките трябва да се проветрят добре ама някой може да не си е направил този труд и направо да ги е сложил в кошера.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

mauna_bg, защото в повечето случаи много преобладават въглехидратите в менюто. Те по принцип те трябва да са най-висок процент, но не чак прекалено. Ако няма (достатъчно) белтъчини и мазнини, особено първото, се разбъзиква организма и обмяната на веществата и леко полеко блокира, което води до не добро усвояване на храната => напълняване. Отделно се задържа и вода, което е допълнителен ефект за по-пухкав вид:)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

g_a_b_i

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Здравейте,
За първи път пиша тук, но от доста време чета и се интересувам от всичко свързано със суровоядството и природосъобразния начин на живот.
Аз самата от около година започнах да се интересувам какво ям, какво ми носи това и т.н. бях и съм възмутена от това, което предлагат в магазините и нещата които слагат вътре...
Малко, по-малко промених храненето си, а и не само. Сега основно се храня с вегетарианска храна, но не съм суроводец, но се опитвам да поддържам добър баланс в полза на суровата храна..
Но напоследък въпреки всички промени,усещах че организма ми има нужда от някакво пречистване.. просто си го искаше сам.. И ето ме тук.. втори ден, решила съм да опитам 10-15, но се чудя дали не е най-добре 20дни или и по-малко е ок.. Същият ли е ефекта ако наведнъж се направят 20дни и ако се направят 2 пъти по 10дни през интервал.. и колко трябва да е интервала...
Ще се радвам ако получа малко подкрепа и отговори.. защото това е напълно ново за мен..
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233

Здрасти Габи, по принцип по-добре е в началото да започнеш с по-кратки гладувания, но тялото ще ти подскаже какво до правиш. Аз започнах с 20 дни направо, нямах проблеми, дните си вървят един след друг.... Ако не се чувстваш добре, не се насилвай, спри на 10 тия ден например или колкото издържиш. Дори 5 дни е добре като начало. Успех! :love_006 - emotloader:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ
 

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 22 запитвания.