Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340488 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

bpa Как издържаш бе човек само на вода, това си е много сериозно предизвикателство за мен..Успява ли да ти се притъпи глада .. и колко кг смъкваш за тези 14 дни на вода..?Аь пак с моите въпроси ама какво да направя лубопитка съм  :bleh


А, това беше лесно, особено с правилната мотивация. Около 10 килограма свалих, но си ги върнах бързо - за около 20 дена. А още по-лесно беше, когато направих 5 дена без храна и вода, нямаш идея колко свободно време ти остава, когато не трябва да готвиш, да ядеш, да миеш чинии, да пиеш, да ходиш по нужда, да се миеш :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
но и това не е всичко, имам още боб да ям, докато стигна моя идол, който е правил 11 дена без вода и храна :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Малеее.. е това вече не го примем, защо пък и без вода няма логика, само ще си увредиш организма.Водата какво може да ти навреди ..или какво трябва да се причистваш от нея.. неразбирам ..  :laugh: :laugh:
Активен

g_a_b_i

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

bpa благодаря много за изчерпателния отговор. По принцип това което си написал съм го чела в този форум и като цяло така се и ориентирах от къде да започна.. но просто за момент последните постове които прочетох наистина ме пообъркаха малко и несигурността си каза думата като цяло.
Със сигурност като напредна и натрупам опит първо с плодовете и чая ще пробвам и водното. Просто искам всичко да е бавно и постопенно :)
Може ли само да ми кажеш ако правилно съм разбрала: по-добре клизма отколкото примерно чай от майчин лист? Може ли такъв чай да ми навреди ?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Малеее.. е това вече не го примем, защо пък и без вода няма логика, само ще си увредиш организма.Водата какво може да ти навреди ..или какво трябва да се причистваш от нея.. неразбирам ..  :laugh: :laugh:

Няма логика, защото не виждаш цялата картина. А за да я видиш, трябва да прочетеш доста, а и малко да попрактикуваш... Няма да се впускам в дълги обяснения, само ще ти кажа, че когато гладуваш и без вода, всички процеси се извършват много по-бързо в теб, защото не губиш енергия за затоплянето на водата, за нейната пренастройка на твоята честота(вибрации, вълни), а и същевременно вода не ти липсва, защото разграждаш всичко ненужно в теб- излишните мазнини, белтъци, и всякакви непотребни неща, складирани из цялото ти тяло. Същевременно от разграждането на  мазнините получаваш така наречената ендогенна вода, която е с най-високо качество, и ти удовлетворява напълно потребностите за момента.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Габи, сената може да ти навреди ако прекаляваш с нея. Ако я ползваш само няколкото дни докато гладуваш, няма проблем.

По-скоро проблемът е, че може да спре да ти действа след няколко дена и да трябва да търсиш друг начин за изпразване на червото :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Габи, сената може да ти навреди ако прекаляваш с нея. Ако я ползваш само няколкото дни докато гладуваш, няма проблем.

По-скоро проблемът е, че може да спре да ти действа след няколко дена и да трябва да търсиш друг начин за изпразване на червото :)

Точно така, ето как си личи човекът с опит в тези неща :)
Аз ще споделя от опита на баща ми, който е пробвал почти всички известни способи за изпразване на червото, и до ден днешен прибягва до клизма, когато види зора :)
Защото просто клизмата няма как да не ти подейства  :Confus_3: :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

g_a_b_i

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

marulka, bpa много благодаря за информацията. Никога не съм имала проблем с това и не ми се е налагало да пия чайяове за това или да търся други способи. Но до колкото разбирам и от прочетеното тези средства спомагат доста пречистването.
За клизма все още не съм готова (трябва ми повече четене и правилна настройка) , но има време и това ще стане  :)
Активен

g_a_b_i

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Здравейте на всички,

Днес ми е последен ден на плодове и чай, общо 14дни.  Утре започвам захранването и мисля да го направя 7-10 дни в зависимост как организма ми приема промяната.
Езикът ми продължава да е обложен сутрин, въпреки че е намаляло.. това означава че организма продължава да се чисти нали? Знам че и по време на захранването, докато не се включи сол чистенето продължава, но ще видим как ще е .. Иначе вече няма храчки, но умората е огромна, т.е. аз усещам че нямам сили,раничко лягам защото се изморявам, а четох че много хора се чувстват свежи изпълнени с енергия...  :( Знаете ли евентуално защо се получава така с мен??
И още нещо държа да споделя с вас, снощи пих майчин лист, не че имах нужда, но въпреки това усещах лека тежест... и тази сутрин след неколкократния ефект на чайчето се чувствам вече доста по-добре  ;D, т.е. няма го това усещане за тежест, само съжелявам че не пробвах този чай по-рано  :)
 
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Организмът се чисти ПОСТОЯННО :)
Просто силата и интензитета на това чистене е различна при различните обстоятелства.
А ако държиш на здравето си, ще включиш солта в менюто си максимално късно, и за препоръчване след края на захранването.
Не знам дали си включвала мед към чайчетата си, нито какви и колко плодове си яла, ако споделиш, може и да стане по-ясно...А хората, които са споделили, че се чувстват изпълнени с енергия, със сигурност са провели този режим през лятото и есента, и са ползвали ПРЕСНИ плодове, които просто не могат да се сравнят с плодовете, които можем сега да си купим в момента...
Засега мога да предположа само, че умората ти се дължи на прекалено голямо количество токсини, които са се разнесли из теб, и не са успели да излязат навреме, преди да те натровят.
А може и да си се презорила с нещо, че да си се преуморила толкова...
Езикът ти ще бъде още известно време обложен, нека не ти пука от това, просто гледай да си направиш идеално захранването, защото според почти всички капацитете, захранването е трудната част, а гладуването - лесната...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

g_a_b_i

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

bpa много благодаря за разясненията.
По принцип това за солта го четох, че тя спира чистеното, така че точно така смятам да направя да я включа накрая.
Относно плодовете и за си мислех, че щеше да е по добре лятото, но не пречи тогава да опитам пак, вече с малко опит зад гърба си  :) Иначе плодовете които хапвам са основно: ябълки, банани, грейфрути, киви, ананас, по 3плодчета на ден или 4 ако са по дребни. Като цяло няма голям избор с плодовете. Относно чая с мед, по принцип слагам по съвсем малко на връхчето на лъжичка, органик мед от глог /не е от най-сладките/
В интерес на истината имах няколко дни, в които имах големи натоварвания и предполагам и това се отразило доста, но дори и без това не се чувствам изпълнена със сили, а по-отпаднала.
Като опитам лятото ще мога да направя сравнение :)
Еми това, утре захранване, малко, по малко и после основно суровоядство.
Активен

antoniis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Никъде не прочетох дали по време на това гладуване може да се пие вода...защото аз втори ден гладувам но си пия и водичката ::)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Еми може   tooth  tooth  tooth
Активен

poli34

  • Гост

Здравейте, от скоро се интересувам от гладолечението и дори вече 4 - ти ден съм на плодове и чай:) Въпроса ми е, след като съм слаба на кг, при мен ( и такива като мен ) ще започне ли по- рано изчистването на органите? Питам, защото провеждам гладолечение с цел лекуване на колит и хемороиди ( по време на бременността ми се появиха и от тогава си ги имам)..И има ли опасност да отслабна много и да си навредя, вместо да се излекувам? Благодаря предварително за отговорите ви :fluretaa:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

Споко, на плодове и чай, най-много да изкараш излишната вода от организма. От такава диетка никой не си е навредил.
А за изчистване на органите е необходим по-сериозен "пост" (водно, сухо, каскадно или др.).
« Последна редакция: 26-10-2011, 08:22:58 от Diego de la Vege »
Активен

ink-dot

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте!
Да се включа и аз с един въпрос относно плодовото гладуване: колко мед е допустимо да се приема горе долу, според вас, за да не пречи на прочистването?
Чая го пия без мед, но по 2-3 пъти на ден хапвам по половин-цяла лъжичка мед, когато огладнея или ме заболи глава.
Активен

Божана

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте!
Аз съм новатор в гладуването, но искам да направя това с плодовете и чая. Имам един въпрос и ако някой може да ми отговори, ще съм признателна. Има ли някакви противопоказания за по-дългото гладуване, когато става въпрос за кърмачки? Аз кърмя детето си на поискване, което означава почти непрекъснато.  :) Благодаря предварително!
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Има различни гледни точки върху това дали токсините при пречистване се отделят и с кърмата също или не. Би било логично да има токсини и в кърмата, при положение че съставът и е идентичен на този на кръвта, когато сравняваме нива на алкохол, примерно. Има и примери на жени, които гладуват по време на кърмене и нямат никакви проблеми. Но в случая става въпрос за гладуване след първата годинка на бебето (не разбрах, колко голямо е твоето дете) и за жени, които по принцип се хранят правилно, така че при тях няма кой знае какви отрови да се отделят така или иначе. Тъй като ти пишеш, че си начинаеща ("новаторка"  :) ) в гладуването, може би е по-добре да не се рискува с нещо тъй важно като здравето на детето ти, да ме поправят по-вещи форумчане, ако трябва. Лично аз (също не много напреднала, така да се каже) изчаках края на кърменето, което при мен продължи две години и два месеца. Успех, каквото и да решиш  :love_026:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

За кърмачки е забранено да гладуват
Активен

bublime

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте! Прочетох доста за този режим и мисля да се опитам да го спазя. Аз съм вегетарианка, но наскоро реших да спра и консумацията на млечни продукти. Доста е трудно, затова мисля, че един такъв режим ще ми помогне. Искам да сваля около 5-7 кг. Била съм на 90-дневната диета, и ако сте запознати там има плодов и воден ден, които приличат малко на този режим. Знам, че с мотивация и воля всичко е възможно, но имам няколко въпроса.
1- никъде не прочетох нещо за кафето - може ли да се пие сутрин?
2- има ли някакви ограничения за пиенето на вода?
3- може ли 1ят чай вечер да бъде зелен?
4- има ли ограничение след колко часа не трябва да се приемат плодове или чай? (при 90-дневна е след 20:00)
5- този режим помага ли за премахването на целулита?
6- как успявате без шоколад и сладко? :))

Благодаря, ще следя темата с интерес!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Здравей бублиме  tooth
1.Кафето е изрично забранено за пиене дори и без диета, вредно е.
2. Ограничения в пиенето на вода няма , водата подобрява изхвърлянето на токсините през отделитената система.
3. Зелени ,черни чайове са богати на вредни алкалоиди. Лидия Ковачева ми се струва препоръчваше само билкови отвари да се пият , в смисъл нашите си чайове, мащерка, кантарион, мента и другите, ткъв тип като УТРО и АЛПИНИСТ .
4. След 18 часа не е хубаво да се яде , но плодовете бързо се разграждат така че до 20 часа мисля е ок
5. Този режим помага в дългосрочен план за премахването на цеулулита.  Краткосрочният план е водно гладуване , много упражнения , правилно хранене. Повечето промишлени мазнини са почти неразградими или трудно разградими от нашия организъм и се превръщат в натрупвания в областите далеч от сърцето. Основните причинители на целулит или цеулулит са : млечните , всички рафинирани мазнини , маргарините , промишлените масла, животинските мазнини.  Виждал съм момиче , в дрехи изглежда перфектно , като се съблече по бански имаше целулит , иначе тялото хубаво . Скъсва се от тренировки и не постига желания ефект. Когато си говорихме на плажа 2 дни след това за диетите и тя ми каза,че яде предимно месо и млечни. Аз и разказах за моята система и тя ме обвини ,че съм краен , но след 3-4 години пак се видяхме и тя ми сподели отново ,че минала на веганство , здрави тренировки и се спасила от целулита завинаги.
6. Шоколада във вида, в който се продава е много вреден също. Умните хора смаи си правят шоколад или си купуват такъв , който е много чист с плодове и сироп за подслаждане . А сладко ядем много , има много подходящи уникални рецепти.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 23 запитвания.