Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340478 пъти)

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Мили хора,

иска ми се да се 'изчистя', но се съмнявам, че бих успяла стриктно да се придържам към нещо по-драстично от плодово-чаения режим. Всъщност съм изкарвала много време на плодове, но не си спомням да съм яла под 2 килограма на ден, тъй че изобщо не е било гладуване, а си е било плодоядство.
Проблемът и питанката ми е: мислите ли, че плодово-чаеният режим е подходящ начин на пречистване на човек, който яде предимно плодове.
колкото и да обичам плодове (а аз не мога без тях), започвам да подозирам, че получавам някакъв недостиг...може би не достатъчно минерали и мазнини, но какво да правя, като дойде сезона на плодовете и нищо друго не ми се яде.

забелязвам напоследък, че кожата ми много се влоши, суровоядствам от половин година вече, но доста ограничих храните.

затова се обръщам към вас с опита, да ми дадете съвет как да се поизчистя, без да изпадам в някакъв недостиг.

и мислите ли, че комбинацията на сушени плодове и тахан е трудно смилаема от организма, както твърди Греъм?

също така ако някой сериозно е изпитал благотворните ефекти на правилно спазен житен режим или плодово-чаен, моля да сподели.

както казах доста често ям само плодове, по няколко дни, но далеч не е с нагласата за 'пречистване', а аз искам и малко душевно пречистване, че минах през един доста натоварен период.

какво мислите и за редуването на глад с храна по дни?
ще съм благодарна за мненията ви!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Стига с тия пречиствания, яж си нормално и достатъчно. Няма да е лошо да ядеш и по нещо готвено - сварени леща, боб, елда, някакви каши...Наблегни на зеленчуците, намали плодовете и гледай винаги да си овкусяваш салатите с хубави мазнини - зехтин и други сурови растителни масла. Послушай ме, правила съм си проблеми с подобен на твоя начин на хранене. Нямам менструация вече няколко месеца, въпреки че дори не съм веган. Ти си млад човек и особено ако се движиш имаш много по-големи нужди от хранителни вещества, отколкото един човек на средна възраст със застоял начин на живот. Особено ако си и слаба внимавай много! Протеини, мазнини, бавни въглехидрати, витамини, минерали - всичко трябва да присъства в менюто ти.
Душевно пречистване не се прави с цел разваляне на организма, ако разбираш какво искам да ти кажа.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

 ::)
благодаря за отговора Томирис...
да..доста добре си казала всичко..аз вече мисля, че имам тези проблеми, за които споменаваш и май наистина е много добре човек да е умерен...но е много трудно.
а за пречистването- точно за това питах за съвет, защото не знам вече каква е разликата между лечебно пречистване и това, за което казваш- да си навредя още повече.
на мен ми се иска малко повече планина и природа, но покрай този натоварен живот (знам, че аз съм го избрала да е такъв, но се надявам да ме доведе до друг начин), цялата мърсотия, движението, стреса, невъзможността да заспиваме рано и да имаме график за каквото и да било..съвсем чистата храна може доста да те поизнежи и да изостри сетивата, а оттам и да те обърка...заради заобикалящата среда.
много вярвам в лечебната сила на храната, но напоследък се пообърках и ми е малко трудно пак да влезна в релси.
а пречистване ми се иска да направя наистина, но истиснко...като пост, като нз какво..повече ми се иска да пречистя душата си и най-вече ума си...и мисля, че това би помогнало..но като чета повечето постове нз колко всъщност хора са минавали през това, което искам да мина, без да бъркат средствата и целите, въпреки че за всеки са строго индивидуални..
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Стига с тия пречиствания
Абсолютно съм съгласна!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Ти верно ми звучиш объркано. :surpris_23: Ако половин година си на 100% сурово ,незнам какво трябва да пречистваш. ;) Ако пък чустваш,че искаш,можеш и си готова,правиш си един глад на вода и толкова. НО с мисъл,а не ей така. Плодово-чаеното ядене ,няма силата да те пречисти духовно.
Ако се храниш здравословно,трябва и да изглеждаш така,здрава и с енергия,в противен случай нещо бъркаш.
Не забравяй да обичаш и да се радваш на живота. :peperudi: :love_028:
Хубав ден! :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Струва ми се, че разбирам за какво говориш, Щурчо... Присъединявам се към мненията на Томирис и Бенато, и в същото време разбирам желанието ти за "душевно" пречистване.
Да ти кажа, дълго време и аз бях на режим, подобен на твоя - почти изцяло на плодове (не с някаква цел, просто това ми се ядеше), макар че включвах и разни пълнозърнести продукти. Като резултат отслабнах много - това добре, имах нужда - но се появиха и разни проблеми. Косата ми почна да се накъсва, беше ми спрял цикълът... изобщо, при подобен хранителен "монизъм" често се получават разни дефицити. Тогава още не бях на вълна 80% суровоядство, нито веганизъм, но се постарах да разнообразя менюто (включих ядки, сушени плодове, бобови, повече зеленчуци под всякакви форми и някои животински продукти - по малко, и без месо) и нещата почнаха да изглеждат съвсем по друг начин. Изобщо, когато нещо не е съвсем наред тялото го показва, по един или друг начин. Ти сама си изброила някои теща - сигналите винаги си ги има и пренебрегвайки тях, пренебрегваме себе си  :pensif_29:.
Относно духовното пречистване... На мен лично (но пак всичко е индивидуално!!!) много ми помага сухо гладуване (после всичко започва да ми изглежда много по-хубаво, гледам на живота по съвсем различен начин), но това е твъъъърде драстичен метод, та не смея да го препоръчвам, или поне за не повече от 1 ден. Всъщност, и това е добра идея - ако един ден от седмицата, примерно, се въздържиш от храна (на вода само) за известно време ще поразтовариш организма си, но без драстични и негативни последици. Пак казвам, всичко е индивидуално - в този форум и сайт са изброени предостатъчно методи на духовно и телесно изчистване именно заради това, никъде няма гаранция, че каквото е помогнало при едни, няма да даде неприятни последици при други  :fun_096:.
А няма ли начин да отидеш някъде на почивка? Планина, море - където и да е, само да е сред природа  :peperudi:. Понякога това разтоварва и "очиства" душата по-добре от всякакви процедури. Дори само 1 ден сред природата ще ти подейства по-добре от няколко в санаториум, гарант  :love_028:.
Стискам палци, мила, и пиши скоро как вървят нещата! Успех!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

 :Content_22:
ами...да
аз четох за твоето сухо гладуване и просто съм сигурна, че не бих издържала.
за денят на вода- мисля, че е добра идея, а за планини-да, контакта с природата поради стреса напоследък ми беше много ограничен, а аз съм балканско дете..и това си оказва влияние.
за суровоядството- единственото несуровоядксо нещо, което съм яла последните 5 месеца, е бил зелен боб на пара, и то веднъж,
кълновете и житните ги поизоставих..нямам проблеми с косата, но имам с цикъла, точно като вас, аменорея, и то от доста време, та нз... но ми е трудно да разнообразявам много храната, тъй като се храня по два пъти на ден, и наистина това е от години, не е реалистично да сменя режима си и да се храня по-често, просто става за седмица -две, но после пак се връщам към това.
както и да е, сега се чуствам добре..с кафето само прекалявам, бях го спряла, но пак започнах, а пречистването наистина имам нужда, и по малко да е, ще ми се отрази добре.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Кафето ще ти изпили нервната система,не може да става въпрос за духовно пречистване със стимулант като кафето. Няма нищо полезно,а само вреди,струва ли си заради един вкус?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

iignatova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Привет на всички,
чета темите във форума от доста време, но съм доста далече от вашият начин на живот, това разбира се не ми пречи да му се радвам. Казвам се Ива, на 35г. от 10 години ня ям месо, а от 3г. горе-долу 3 пъти в годината минавам на чаено-плодов режим, като 20 дни съм на чай и плодове и 10 дни захранвам. Като в момента пак съм на този режим, днес ми е 10 -ти ден. Причината да ви пиша е провокирана от това, което ми се случи вчера. Винаги до този момент по време на режима съм била в невероятна кондиция, пълна с енергия. Вчера обаче се почувствах много зле -  имах зверско главоболие, гадеше ми се, виеше ми се свят, болеше ме цялото тяло, първоначалното си неразположение отдадох на горещото време, но то се засилваше с течение на времето. Имах усещането, че това не е моето тяло. Едва издържах края на работният ден, прибрах се в нас и легнах с убеждението, че щом съм в нас на хладно ще се почувствам по-добре. Не само, че не настъпи подобрение, но за капак направих и зверска злъчна криза, която продължи около 5-6 часа. Знам, че е злъчка, защото ми се е случвало и друг път,а и явно съм наследствено обременена /майка ми и сестра ми са с премахната злъчка/.
 Днес се събудих в обичайното си състояние - пълна с енергия и без следа от вчерашните болежки.
Знам, че този режим на хранене е пречистващ и има кризи. При положение, че не го правя за първи път, а и освен това от 3 години го прилагам регулярно, да смятам ли че това е било просто една такава криза или вчерашното ми състояние по никакъв начин не кореспондира с това че съм на този режим в момента?
 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Дали кризата е от "гладуването " или не ,  вероятно само Зевс може да каже, но друго е доста очевидно и доста по-важно - че проблем с Жлъчката   наистина има.  Ако още не си я изследвала, направи го, за  да видиш какви "скъпоценности" има в нея - камъчета вероятно..   Щом на роднините са им ги махнали тези органи ,значи причината е най-вероятно камъни. Ако няма камъни , не боли така силно.
 И  да се предприеме подходящ метод ( билки например) за тяхното разбиване ,( ако са по-големи от  2 см) , след което чрез чернодробното пречистване да се изхвърлят. Ако са по-малки от 2 см, вероятно ще излязат и така при правилно проведено чернодробно прочистване.
 Обаче ПРИЧИНАТА  с това не се изкоренява. Те най-вероятно ще продължат да се образуват. Някой трябва да разузнае  кое предизвиква образуването на тези камъчета - дали неправилно хранене, дали анатомичен или физиологичен проблем с жлъчката или друг дисбаланс..   ,че  явно там ви е "слабо място".   
Но, оставени така нещата , да не  вземат да зарадват някое хирургче , че тук много не ги обичаме :)     
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Някои хора усещат магнитните бури предварително, а кой как ще реагира (с какви симптоми) е строго индивидуално
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

iignatova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

 Благодаря за бързия отговор, както става ясно тази жлъчка тормози не само тялото, но и правописът ми, за което се извинявам. Аз също не съм привърженик на каквато и да било оперативна намеса. От една страна много ме блазни пречистването на черният дроб описано тук, още повече като знам какъв камък извадиха при операцията на майка ми миналата година, по големина и форма изглеждаше точно като яйце на пътпъдък. От друга страна описаният от вас начин на пречистване ми звучи изключително сериозен процес и се страхувам да го направя сама още повече, че съм на работа, а ми се струва не съвсем разумно да ходя на работа и да прилагам този метод предвид на това,че работата ми е доста отговорна и сързана с много движение. Разбира се първо ще отида на преглед за да видя какво е състоянието ми и тогава ще пристъпя към някакъв вид лечение, като определено ще се насоча към алтернативната медицина.
 Колкото до магнитните бури в интерес на истината, аз също се замислих дали причината зза неразположението ми не е тази, но в интерес на истината никога до сега не съм се чувствала по този начин по време на такива бури.
 Благодаря отново за вниманието! Желая ви усмихнат ден!
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Аз също много харесвам този метод за пречистване и го прилагам понякога. Даже утре започвам с радост, защото много време не съм и съм позабравила:) Само че 10 дни са ми много, 5 или 7. Това в много индивидуално и зависи от режима на хранене извън глада както и от организмът разбира се. Като цяло мога да кажа само хубави неща, винаги съм се чувствала пречистена и.."като нова" след него. Само че избирам внимателно времето, когато съм напълно убедена, че имам нужда и желание. Предпочитам също ваканции или..когато имам повече свободно време, за да не съм натоварена с работа и неотложни задължения. Не мисля, че винаги е удачно. Затова е много добре, ако можем да слушаме тялото си и нуждите му. То дава знаци - винаги. Силната воля е страхотно качество, но само когато е съгласувана с естествените настоения и нужди е градивна:)  :Content_22: Имаше много мнения в този дух, което много ми хареса.  :peperudi: Липсата на менструация е знак, че някъде бъркаме и то..доста явен къде и как. Малко калории и/или липса на мазнини.
 
Плодовете по принцип не дразнят жлъчката, но такива кризи се получават и от стрес.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Anelimka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

 Здравейте и аз искам да задам един въпрос.Вече трети ден сам на плодове и чай....немога да кажа ,че не трудно,но според мен всичко идва от мозъка и ще издържа поне 10 днвния курс...а по нататък и 20 дневния.Единственото нещо,което немога да спра е сутрешното кафе,защото съм хипотоничка и ми става лошо...Това ще бъде ли проблем за гладуването ми...и трябва ли да се лиша и от него..Моля някой да ми обясни..Благодаря ви.. :)
Активен

Anelimka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Форума наистина е страхотен..Забравих да питам,ако следващите дни от гладуването ми имам проблем с ходенето до тоалетна мога ли вечер последния ми прием на чай да бъде зелен чай??...или какво друго може да се направи??
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Клизма или нещо разхлабващо. Не ми се е налагало,но предполагам английска сол или рициново масло..Накъде из форума пише за това...
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

 Д-р Емилова препоръчваше да се пие Лаксена. Но може да сложиш 1/2 пакетче англ.сол в 1ч.ч. вода вечерта и сутринта да го изпиеш.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Ако не си пила английска сол досега, действай по-полека, не на всеки му понася.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Според мен най-доброто е клизма ;D
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

divineflow, аз забравих да ти кажа, че си имаш компания в плодогладуването ;) И аз съм на това от понеделник.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.