Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340234 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ами според мен трябва да смениш менюто .. Пробвай малко така :
1. Сутрин като станеш изпии 0.5 л фреш от портокал и също толкова 15 мин след това от морков.Портокала може да го мениш с грейпфрут или лимон.
Към обяд яж плод , в късния следобед богата салата. Аз описвах 2-3 пъти тук каква е моята богата салата и отново ще дам пример : зеле, морков , авокадо, ( преди слагах и печени чушки ) сусам, ленено семе, бадеми или орехи (млени на блендерче ) зехтин, подправки и вечерта преди 7 още около литър фрешове. Опитай малко на този режим да видим как ще си ?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Титан, ти на такъм режим ли? Как върви суровоядството при теб? Салата ти звучи много добре, но аз бих заменила зелето със зелена салата.
Активен

kamikam

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравей, менюто много ми допадна....ще потърся сокоизстисквачка,че все още не съм си купила и междувременно ще ги хапвам като плод..за салата ще си потърся къде си писал!С всичко останало разполагам.Началото е сложено :)Само още нещо:в кой момент да направя прочистването на дебелото черво и нали няма проблем да правя леки упражнения сутрин?Хубав ден от мен!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Кашкавала го забрави с тази артроза. Кафето също. Те са силно киселинно образуващи. Въобще трябва да направиш диета с алкално хранене. Хляба също е киселинно образуващ,замени го с картофи и ориз,ако искаш готвено.За да се неутрализират тези киселини,тялото тегли калций от костите. Започни да ядеш по често,през три,четири часа-сурови ядки,салати,плодове. Сокове зеленчукови-имат много минерали,за да се нормализира минералния състав на кръвта. Зелени салати. Целината пречиства ставите,аз купувам на пръчки и винаги присъства в сока.
Студено пресовано ленено масло по две лъжици,може в сока. Добавяй си смлян сусам на салатите. Хапвай и суров сусамов тахан.
Обърни внимание на себе си,хубаво е да се раздвижваш-Йога. Опитай се да си спокойна и уравновесена,не се задълбавай в дребни проблеми.Опитай се да мислиш с положителна нагласа. Харесвай се,ние сме невероятни божествени същества и във всеки от нас има частица от Бог.Затова трябва да обичаме и околните,въпреки,че модела им на мислене е различен от нашия.
Направи и пречистването на ставите с дафинов лист.
Ако истински искаш да се справиш,ще успееш. Докторите не лекуват артроза,а симтомите и.
Бате бино беше споменал за черупки киснати в лимон.Виж в темата калций.
Ако има нещо-питай.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

kamikam

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравей banato!Сега ми се изясни повече картинката :)...определено готвеното не е от любимите ми, така че минавам както ми каза за месец, два на сурова храна и ще гледам да си разнообразявам всеки ден менюто.Сутрин започнах с 5-те тибетски упражнения и се чувствам мн.добре...и другите неща не е проблем да ги спра.Относно положителното мислене...още днес усещам разликата.Имам още да чета доста, но малко по малко ще наваксам.Като ги изчета, ако има нещо ще питам...няма да ви занимавам излишно.Кажи ми моля те само за прочистването(на дебелото черво) сега ли да го направя или на по-късен етап...това малко ми е неясно!Какво да ви кажа....много ви благодаря, че толкова бързо и сърцато ми писахте.За първи път се вкл.в подобен форум ...и все едно съм на друга планета:-)Излизам да разхождам беба и да погълна малко слънчеви лъчи.Усмивки на всички!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Аз съм на мнението на Бенато. Ако ще пиеш сокове, гледай да са по-скоро зеленчукови и да присъства зеленото в тях. Също така мазнините са много важни: ядки, семена, авокадо, масла. Плодовете да не заемат голяма част от менюто ти. Нека присъстват, но да не караш само на тях.
За дебелото черво- мисля, че е хубаво сега да го направиш, не да чакаш. Но нека и другите да кажат.
« Последна редакция: 25-03-2010, 10:57:21 от Вери »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

За прочистването-когато се чувстваш готова и имаш време,все пак около час отнема всичката галимация ;) :laugh: В сайта е описано подробно.
Приятна разходка и аз разхождам бебка сега.:Content_4 - emotloader:
Колко е голяма?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182

аз да ви питам,има ли определено количество ,което не е препоръчително да се надвишава в дневното или седмично меню с ядките и семената? всеки ден ли може да се ядат и по колко? лена-ясно,за сусама не съм срещнала нищо опасно по форумите,ами ядките?колко често ядете вие?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Всеки ден :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182

аз ям орехи,бадеми и кашу,ама като докопам пакета...  tooth 100гр без проблеми  :essen: не пия масла,само зехтин ползвам за салатата,то лена и сусама ми се виждат достатъчни.обаче сусама е белен.
Активен

kamikam

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Benato, бебка е на 10м.(31.05), казва се Невена....а вие докъде сте:-)))...тъкмо си хрупам богатата салата:-)засега всичко е ок!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

И аз ям всеки ден ядки. Не гледам количества.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Баткото е на 2години и три месеца,малката на 8 ще стане на 6 месеца :laugh: Мартин и Яна.
Да ти е жива и здрава и много да ви радва :peperudi: :flowers2: Рано си спряла с кърмата?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Титан, ти на такъм режим ли? Как върви суровоядството при теб? Салата ти звучи много добре, но аз бих заменила зелето със зелена салата.

Да Деси , на такъв режим съм , така ми е добре, не качвам , ям по малко , от фрешовете имам сила да пребия от бой 10 вързани хамали (чудя се що некоя жена не земе да се възползва от тая сила  tooth ).
Сега ям и спанак, киселец, лапад .. скоро и марулките ще почна 
Активен

kamikam

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Ехаа benato, и моите сладурки са с разлика 1г.7м.(каката е на 2г.5м).Кърмата я спрях за да лекувам едни бактерии, които пипнах от един басейн и ме побъркваха...иначе щяхме мин.до годинката да откараме...значи и при вас е лудница:-)..Извинявам се на останалите, че малко се отклонихме от темата.Много ми е интересно как храните децата...има ли тема във форума(не ми е останало време да се ровя)....много, много здраве на всички :flowers2:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Активен

kamikam

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Мерси Вери,надникнах в темата...далеч съм все още от вашия модел на хранене но малко по-малко :)
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182

а трябва ли наистина да се избягват бананите,защото аз изядох 2 tooth
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Муки , бананите трябва да се ползват непрекъснато , ако не орално то поне ............... tooth
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182

сексист..  :bleh
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 22 запитвания.