Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340233 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

за 11 дни - пет нататък и пет насам. и един ден почивка в Истанбул. Маршрута беше - Варна - Приморско - Малко Търново - Люле Бургас - Силиври - Истанбул. И по същия път обратно. Най-трудно беше да се премина Странджа. Но като се спуснахме до Чорлу от там до Истанбул и обратно до Чорлу си е само равно и няма проблеми.
Активен
Намасте :)

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123

Така де, логично като се замислиш...
Аз включих хляб и сирене чак след 10-ия ден и то много плахо, но после бяхме в Гърция на море и ела да ме видиш как закусвах бюреци с дъщеря ми. Добре че беше за малко и се озъптих на време, тук такива неща не могат да ме изкушат, но ...онези там са .....!
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123

за 11 дни - пет нататък и пет насам. и един ден почивка в Истанбул. Маршрута беше - Варна - Приморско - Малко Търново - Люле Бургас - Силиври - Истанбул. И по същия път обратно. Най-трудно беше да се премина Странджа. Но като се спуснахме до Чорлу от там до Истанбул и обратно до Чорлу си е само равно и няма проблеми.

Супер си!
Мен много ме мори колоезденето по шосето, предпочитам да ми е по-тегаво но да е по черно.
Мног коли, много "пръдливи" тирове..., язък за отворените дробове...
Но това е далеч по-добре от това да кецаш в офиса и да пуфтиш - няма спор.
Сташна си!
Аз преди години се запознах с една французойка, която на 50 беше ходила до Индия и обратно до Франция за месец и половина /сори, сбърках - месец и половина в едната посока само/. Е вярно не приличаше на жена в краката, но пък какъв дух...
« Последна редакция: 04-08-2009, 12:05:22 от megusta »
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

а, и аз искам до Индия, но от къде да взема толкова много свободно време! навремето майка ми казваше да се оженя за богат мъж, а аз не та не! за красив! на ти сега! бачкай и си карай колелото около квартала  ;)
Активен
Намасте :)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Az imam edin prijatel, koito hodi do Ujna India s kolelo. Vegetarianez. Negovite priajteli, koito sa obikolili Afrika s kolelo- i te vegetarianci 
Активен

mishlence

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Приятно ми е да се запознаем,аз съм новият мишок в този форум.Като чета тези коментари за това лечебно гладуване ,ми се прииска и аз да съм толкова упорита като вас.Знам че не е никак лесно,при този избор на всякаква храна ,човек да остане гладен ;)но и аз да ви се похваля,че днес ми е 5 ден  от гладуването и се чувствам сравнително добре.Искам да ви попитам ,защото го почнах малко на шега ,дали трябва да се яде от един и същи плод за деня и спазването на часовете дали е толкова от значение.Имам дъщеря на годинка и вчера проходи и не ми остава много свободно време да се занимавам със себе си.Иначе и преди съм била на диета и знам колко е важно да се яде под час,по един вид плод за деня и да не се яде  след 8ч.Ще ви бъда благодарна  за съветите и куража които ще ми дадете. :Content_22:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Здравей, ново Мишле :)
Щом ти е за първи път, може ти е най-добре да се водиш по книгата на Лидия Ковачева и да погледнеш тя какво препоръчва. Съжалявам че в момента книгата не ми е под очи, за да ти кажа какво препоръчва.. Аз лично ям когато огладнея, или се сетя. Желая ти успех! 5 дена от раз вече изглежда като много добро начало :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Никога, никога , ама никога не превръщайте една идея в буквоядство- точно както опри някой друг!!Помни - ти си Уникат- няма друг като теб!!!Слушай повика на сърцето и тялото си то ЗНАЕ!!! Най-ДОБРЕ!!!  КАКВО , КОЛКО И КОГА!!!
  На добри мигове, часове и векове!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

.Искам да ви попитам ,защото го почнах малко на шега ,дали трябва да се яде от един и същи плод за деня и спазването на часовете дали е толкова от значение.

Според Лидия Ковачева може да приемаш ралични плодове през деня, стига да не са на едно хранене.
А за часовете мисля, че е важно просто през 2 часа да пиеш чай или съответно плод, т.е няма значение дали ще почнеп в 9 часа с чай, после в 11 - плод и т.н.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68

Започнах от Днес гладуването, за първи път ми е, надявам се да издържа 20 дни, но времето ще покаже :)
Понеже всяка сутрин седя на компа, да изчета всички форуми, до 12 часа не ям, след това ядох половин круша и малко грозде, след около 2 часа, не съм сиг. дали бяха точно 2, пих една чаша чай с лъжица мед, това е за сега. Трудно е понеже майка ми само ходи след мен и ми предлага ту сладкиш, ту гозба, та сега избягах от нея да съм по спокойна  ;D  Стискайте палци да издържа на предизвикателството :) . ААаа да кажа че правя гладуването с цел да излекувам  язва на дванадесетопръстника и да започна да се храня максимално добре. Това е засега от мен :)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Стискаме палци ;)
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68

Мерси  :) Вчера деня мина добре, вечерта малко ме заболя главата,но съвсем за малко. Изядох вчера два банана, 2 круши и 2 чая. Чувствам се днес добре и не ми се яде толкова, даже като няма храна около мен избощо не се сещам за нея  ;D
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68

Може ли и сушени плодове да ям ? Че днес си взех едни изсушени кайсии и си хапнах няколко.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Може да ядеш сушени плодове, но в малки количества. Друго правило е да не приемаш едновременно чай и  плод, а да ги редуваш през два часа. Непременно трябва да изпразваш дебелото черво. Ако нямаш позиви трябва да пиеш билков чай за разхлабване. Главата те боли защото започваш да изчистваш токсините. Пожелавам ти успех :peperudi:  не забравяй, че най-важното след това е захранването. То може да ти развали ефекта от прочистването    :Confus_3:
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Da,normalno e da te boli glava,osobeno purvite dni.Men vseku put kum 3 den me nabolqva,daje edin put me nabolqva6e,ami napravo si ne BOLQ ujasno mnogo :(.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Започнах от Днес гладуването, за първи път ми е, надявам се да издържа 20 дни, но времето ще покаже :)
Понеже всяка сутрин седя на компа, да изчета всички форуми, до 12 часа не ям, след това ядох половин круша и малко грозде, след около 2 часа, не съм сиг. дали бяха точно 2, пих една чаша чай с лъжица мед, това е за сега. Трудно е понеже майка ми само ходи след мен и ми предлага ту сладкиш, ту гозба, та сега избягах от нея да съм по спокойна  ;D  Стискайте палци да издържа на предизвикателството :) . ААаа да кажа че правя гладуването с цел да излекувам  язва на дванадесетопръстника и да започна да се храня максимално добре. Това е засега от мен :)

 :kisss:В начачалото бе словото...идеята...мисълта...психиката...как? защо? дали???
ако не си достатъчно убедена, достатъчно на ясно ЗАЩО? го правиш...ще ти е по- трудно!!!Но когато си наясно- правя го ...в името на живота, в името на здравето, на природата...или ако идеята е по-скоро морална, отколкото материална- да отслабна, защото е модерно, защото др.го правят... правенето има различен изход!!!Затова е МНОООООГО важно за всички поели по този път да си изяснят ЦЕЛИТЕ...бъди сигурна , че ПРИРОДАТА , ПОДКРЕПЯ, ДАВА, ЗАРЕЖДА НУЖНОТО НИ ,НЕ ТОЛКОВА, ИЛИ ЧРЕЗ МАТЕРИАЛНАТА ХРАНА...А ЧРЕЗ , ОНАЗИ ,ДРУГАТА , ЗА КОЯТО ГОВИРИ И МАНЕК, И ЙОГА ФИЛОСОФИЯТА И П.Дънов...НЕ ЗАБРАВЯЙ, ДВИЖЕНИЯТА - НАВЪН !Нека компютъра си почива, за да ти е пълноценен изпълнен, завършен доведен до здравомислещ и здравословен край замисълът!!!Много е важно ранното ставане и разхождане, или каквото там ще правите!Подобно на год.сезони, деня се дели на сезони- т.е сутрин е пролетта- раждането на нещата, тогава- сутрин -природата ни зарежда с най-добро качество живот /доста грубо се изразих, но не можах да намеря по-правилни изразни средства/.Не се двоумете, рано, рано станете и на живота, на природата , на слънцето се поклонете!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Много е важно ранното ставане и разхождане, или каквото там ще правите!Подобно на год.сезони, деня се дели на сезони- т.е сутрин е пролетта- раждането на нещата, тогава- сутрин -природата ни зарежда с най-добро качество живот /доста грубо се изразих, но не можах да намеря по-правилни изразни средства/.Не се двоумете, рано, рано станете и на живота, на природата , на слънцето се поклонете!!!
Дааааааааааааа!!!! Най-сетне някой да каже една голяма истина!!! Браво, бабо! :flowers2: :flowers2: :flowers2:
Вече една седмица ставам по йогистки рано(най-късно в 4,15) и разлика има, никак не малка :pensif_29:
Енергия, бодрост, сила, омиротвореност! Опитайте ;) :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

За ставането рано и аз съм за, макар че самата аз не го практикувам (все още). Правени са снимки на светлината, която хората излъчват, и е установено, че е най-силна между 3 и 5 сутринта. Йогите не случайно препоръчват медитация именно в тези часове. Днешната наука просто преоткрива топлата вода с няколко века закъснение...
Вероника, успех с плодогладуването! Прави ми впечатление, че го правиш доста стриктно! Браво на теб! Успех!
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68

Честно казано и аз не мога да повярвам че го правя толкова стриктно  ;D
Но като се замисля то е супер лесно ям каквото обичам и ми е добре,
А преди време в 11 клас напълнях и качих някъде 5 кг., реших да ги свалям и намерих диетата на Дюкан ама това си беше живо мъчение всеки ден ядох яйца, пилешко и мляко направо ад ( тези неща не ги долюбвам изобщо) Изтърпях едва 3 дни и се върнах към нормалното си хранене. Повече не съм и опитвала тая диета пък и прочетох после че е много вредна.
И в началото като започнах гладолечението точно заради опита ми с Дюкан си мислех, че няма да успея, но сега ми е много добре и съм сигурна че ще издържа докрай  ;) После ще искам помощ при захранването защото не ми е много ясно с какво точно да се захраня.

По принцип аз не ходя по голяма нужда в тоалетната всеки ден и за това не обръщам внимание на това, но DarbyMac  написа, че ако няма трябва да пия чай, но аз мисля да оставя организма ми сам да се справи с това. Мислите ли че е правилно ?
« Последна редакция: 05-10-2009, 14:14:51 от veronika_l »
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Абсолютно е неправилно  :pensif_29:  По принцип всяко прочистване на организма започва с клизма. Това не е случайно. В дебелото черво има натрупани доста шлаки и токсини. Те трябва да се изчистят. Непременно, ама непременно си прави билков чай от сена или зърнастец за да изчистваш дебелото черво всеки ден. И запомни добре: всеки ден трябва да ходиш по голяма нужда!!! всеки ден!!! даже здравите организми имат позиви толкова пъти, колкото пъти поемат храна. Аз ходя сутрин и вечер. Виж в дневника на Петко той сутрин от 6 до 8  няколко пъти изпразва дебелото черво. Не подценявай това!!!  :pensif_29: Ако не изхождаш всеки ден това е първият сигнал, че организмът ти не работи правилно! 
Ако нещо те смушава питай пак :)
Активен
Намасте :)
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 22 запитвания.