Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340232 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

И аз те обичам също толкова много  :love_026:
« Последна редакция: 07-04-2010, 23:11:33 от titan »
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Здравейтее  :)

Днес ми е втори ден на плодове и чай, като преди да започна режима направих 24-часово водно разтоварване. Малко ми е трудничко, защото се чувствам доста изморена и вяла, а днес забелязах, че кожата на лицето ми започна да се бели /тя попринцип си е сухичка, ама.. :surpris_22:/ това нормално ли е? Какво да очаквам дали ще ставам все по-отпаднала и гладна, или положението ще се подобри?
Мисля да направя 7 дневен режим и към началото на май да го повторя пак, но за около 10 дена.

Правя за първи път плодово разтоварване, затова не искам да го продължавам повече от 7 дни /а и съм слабичка..притеснявам се да не изчезна :) /. Идеята с която го правя е цялостно пречистване, защото преди седмица ми правеха една операция на нослето /не можех да дишам/ и доста ме понатровиха с упойки, антибиотици и обезболяващи  :( 
 

Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

sunshine, не си поставяй срокове, в които да се изчистиш напълно от медикаментите - казвам ти го  като човек, който доста пъти е бил тъпкан с подобни боклуци от лекарите. Да не стане като в оная приказка "Таман научих магарето да не яде ... и то взе, че опъна петалите"  :pensif_29:
Системите, които поддържат организма чист са доста инертни, а в момента поради наличието на тези медикаменти са превключили на друг режим - оцеляване.
Гледай кога ще цъфнат глухарчетата да си направиш салата от стебла за подобряване дейноста на черния дроб - само, че по памет мисля ,че не трябва да са повече от 20 стебла.
И да бързаш и да не бързаш има да се чистиш чак до есента. Добре е да следиш и лунния календар за екадашите, освен това 21-ви лунен ден е за изчистване на черния дроб (препоръчва се консумация на червено цвекло, ряпа,..).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Хихи това е много готино->  :pensif_29:  :D :D

Не, няма да си поставям срокове, просто наистина искам да изчистя тялото си от отровите. Затова ще "разтоварвам" и на череши, и на диня /като им дойде сезона/.. а веднъж седмично ще си правя ден на фрешове, така го мисля..

Обаче ме е страх да не отслабна много, защото попринцип съм си слабичка, но и доста спортувам :) Като цяло не се храня лошо, месо почти не ям, мляко изобщо  :-X, бял хляб и боклуци да не говорим.. затова от към храна не мисля, че съм се задръстила чак толкова с токсини, проблемът е в тези упойки и антибиотици  :(

Днес /поне за сега- сутринта/, като че ли се чувствам значително по-добре от вчера.. :)
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Здравейте и от мен. :Content_22:СТРАХОТНИ СТЕ.Чета Ви от скоро и не мога да повярвам ,но БЛАГОДАРЕНИЕ на Вас  :love_026: започнах да се променям към по добро ( -а е крайно време).Направих миналия месец житния режим.За първи път ми беше обаче не беше трудно - изкарах го.Сега съм днес 3-ти ден на плодове и чай.По-трудно е .Незнам колко ще изкарам ,май ще съм на принципа до когато издържа.Не съм гладувала до сега  въобще.Правя го с цел прочистване и смъкване някой и др. килограм  ;).Ще се постарая после със захранването щото след житния се провалих тотално.БЛАГОДАРЯ ,ЧЕ ВИ ИМА.ДАВАТЕ МНОГО СИЛА И ВЯРА НА ТАКИВА КАТО МЕН
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Здравей , Силви! Наистина е голяма опора сайта. С форумчето много по-лесно се превъзмогва всичко. Желая ти успех!
Активен

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Здравейте,                                                                                                                                             :flowers2:БЛАГОДАРЯ ти Val!Чета Ви всеки ден.И да се похваля все още съм на режима не съм се предала , а понякога как ми се хапва  :essen:Днес вече ден -6-ти всичко е ОК,не изпитвам някакъв неописуем глад,но си хапвам различни плодове-не само един вид.По принцип не се храня правилн- ЯМ всичко,но мисля да започна да се променям.За тия 6 дни имам няколко пъпки по лицето в повече(които вече минават),афта в устата и вечер като си легна по-силни болки в кръста и гърба.Надявам се ,че е от пречистването и скоро ще мине  :).КЪСМЕТ И УСМИВКИ НА ВСИЧКИ   
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Силви, изобщо не се притеснявай да хапваш различни плодове. Никъде не е казано, че трябва да е един плод само. Всъщност излъгах - Лидия Ковачева препоръчва един плод. Но много добри резултати се постигат и с различни плодове. Въпроса е да  ги комбинираш плавилно, т.е. да не смесваш сладки с кисели плодове. Аз лично съм имала случаи да ям повече от един вид, та даже и да превиша препоръчваната доза от 1 кг на ден. Но от плодовете не се пълнее, спокойно! Пак казвам, обаче без да ги смесваш. Бях написала нещо като таблица по темата, сега се мъча да дам линк, но нещо не мога.
Много пъти съм казвала, че по време на гладуването организма първо "изяжда" мъртвите и стари клетки. Пречиства органитеот токсините и те започват да излизат навън чрез кожата - затова ти избиват  пъпки. Важното е че имаш желание. Гарантирам ти, че ще успееш да изкараш режима, защото резултатите веднага се забелязват и това страшно много те мотивира. Ще видиш колко добре ще се чувстваш от това че си свалила излишните килограми и от приповдигнатия дух който ще имаш като се пречистиш
« Последна редакция: 14-04-2010, 22:53:39 от Val »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Силви, изобщо не се притеснявай да хапваш различни плодове. Никъде не е казано, че трябва да е един плод само. Всъщност излъгах - Лидия Ковачева препоръчва един плод. Но много добри резултати се постигат и с различни плодове. Въпроса е да  ги комбинираш плавилно, т.е. да не смесваш сладки с кисели плодове. Аз лично съм имала случаи да ям повече от един вид, та даже и да превиша препоръчваната доза от 1 кг на ден. Но от плодовете не се пълнее, спокойно! Пак казвам, обаче без да ги смесваш. Бях написала нещо като таблица по темата, сега се мъча да дам линк, но нещо не мога.
Много пъти съм казвала, че по време на гладуването организма първо "изяжда" мъртвите и стари клетки. Пречиства органитеот токсините и те започват да излизат навън чрез кожата - затова ти избиват  пъпки. Важното е че имаш желание. Гарантирам ти, че ще успееш да изкараш режима, защото резултатите веднага се забелязват и това страшно много те мотивира. Ще видиш колко добре ще се чувстваш от това че си свалила излишните килограми и от приповдигнатия дух който ще имаш като се пречистиш
Вал,аз ако го започна ,ще ми гарантираш ли ,че ще го завърша?  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

 :Content_22:На линия съм.ЗДРАВЕЙТЕ!!!Успокояваш ме Val - за плодовете.Гледам да се ограничавам все пак.Хапвам си само ябълки и грейпфрут,но онзи ден се изкуших от едни кивита  :Confus_3:.Обаче никога не ги смесвам в едно хранене.А дали ще успея до края незнам май ще те разочаровам.Нещо съм с нагласа да го карам (режима)до 10-ия ден.Като за първи път не е ли ОК  :whistling2 - emotloader:.БЛАГОДАРЯ ВИ,с подкрепата Ви може пък и да успея повече
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Силви, за първи път 10 дни е супер даже. Другия път повече.
Активен

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

 :love_026: Даниела.С такава нагласа съм,обаче се чувствам много добре ,така че може и да изненадам положението. ;) Няма да говоря от сега,7 дни минаха успешно днес е 8-ми  досега съм на 1 ябълка и ще ставам да си правя чай.Да отбележа само ,че от вчера имам много повече енергия от досега.Вече не се чувствам уморена и безсилна. ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ                                                                                       
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Силви, изобщо не се притеснявай да хапваш различни плодове. Никъде не е казано, че трябва да е един плод само. Всъщност излъгах - Лидия Ковачева препоръчва един плод. Но много добри резултати се постигат и с различни плодове. Въпроса е да  ги комбинираш плавилно, т.е. да не смесваш сладки с кисели плодове. Аз лично съм имала случаи да ям повече от един вид, та даже и да превиша препоръчваната доза от 1 кг на ден. Но от плодовете не се пълнее, спокойно! Пак казвам, обаче без да ги смесваш. Бях написала нещо като таблица по темата, сега се мъча да дам линк, но нещо не мога.
Много пъти съм казвала, че по време на гладуването организма първо "изяжда" мъртвите и стари клетки. Пречиства органитеот токсините и те започват да излизат навън чрез кожата - затова ти избиват  пъпки. Важното е че имаш желание. Гарантирам ти, че ще успееш да изкараш режима, защото резултатите веднага се забелязват и това страшно много те мотивира. Ще видиш колко добре ще се чувстваш от това че си свалила излишните килограми и от приповдигнатия дух който ще имаш като се пречистиш
Вал,аз ако го започна ,ще ми гарантираш ли ,че ще го завърша?  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Бенато, на тебе пък специално винаги ще ти гарантирам успеха! Нали и ти си ме подкрепял в трудни моменти. ;)
Активен

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Здравейте :),
   Темата е много интересна! Аз от утрешен ден съм запланувала 10 дни плодове и чай, след това 10 дни плавно захранване, след което се надявам да остана пълен суровоядец. Много неща изчетох, и във форума намерих много полезни неща, които между редовете в книгите понякога ги няма. Наистина най-важното е да си слушаме тялото. Малко имам проблем със ситуациите, когато се събирам с разни хора и ядем разни неща и пием и т.н. и обичам в такива моменти да споделям...няма да си сменям компанията, но начина на мислене трябва да го сменя...един вид как да споделям само духовното без материалното.
Назначиха ми направление за лекар, но преди да ми размътят главата с мъдрата медицина,
искам да си оправя грешките сама, особено в храненето. :essen: :Confus_3:

  Мисля, че гладуването на Лидия Ковачева си е гладуване на организма, в смисъл, че го лишаваме от нещо и точно за това той започва очистителни процеси. Разликата е там, че не трябва механично ( с клизми) да му помагаме да се очиства. Може би отнема повече време, но нали така или иначе хубост насила не става, аз бих добавила че и хубост набързо също не става. Затова  избрах плодово-чаения режим и много се надявам да ми помогне да си хармонизирам и тялото и духа и да се изведа от дисбаласа, в който се намирам...
Стигала съм до 9 дена на плодове и чай, но не се чувствах особено различно, което понижи ентусиазма ми и доведе до абсолютно погрешно захранване, затова доста се подготвях психически докато се реша пак да пробвам...След 9 тия ден имаше резултат - мислъта ми се избистри кристално, но тялото ми на усещане пак си беше натоварено с токсини, може би просто са ми трябвали повече дни....Поставяли са ме под пълна упойка 2 пъти и честно да си призная точно оттогава ми започнаха проблемите, дадох си сметка, че това си е чиста отрова, но си нямах идея колко много наистина :(...понякога просто няма как, освен ако не измислят някоя био- упойка  tooth

Много хубав и слънчев ден пожелавам на всички, и успешно гладуване! :Content_22:

« Последна редакция: 19-04-2010, 01:13:46 от Gubka »
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Здравей, Gubka  :)

Айде и аз от утре с тебе ще започна 'гладуването' на Лидия Ковачева, защото горкичкото ми тяло какво ли не преживя в последните 2 седмици (включително 2 ПЪЛНИ упойки и 1 местна  :-X ), нямам думи просто  :-X

Аз не знам дали ще го направя 10 дена (засега и 5 да изкарам пак ще съм МНОГО доволна от себе си), но ще опитам! Тъкмо като има и друг човек ще е по-лесно, взаймно ще се подкрепяме, нали?  :)
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Здравейте  :).За протокола-днес ден 12-ти успешен само,че мисля да приключвам.Бях с нагласа за 10 дни и вчера трябваше да започна със захранването , но не се получи.Днес обаче съм супер гладна незнам защо,а не изпитвах никакъв глад поне до 8-9 ден.Сега вече трудно се въздържам .Стискам палци на тези ,които започват ,а аз се надявам да направя едно добро захранване.Друго си е след малко глад  ;),чувстваш се като прероден.Това ,което забелязвам е ,че ми се подобри тена на лицето(кожата стана по мека и гладка),сънят ми се подобри-вече не се будя по 100-пъти,не на последно място смъкнах около 3-4 килограма от които имах нужда.Чувствам се превъзходно.БЛАГОДАРЯ ЗА ПОДКРЕПАТА  :flowers2:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Силви, браво  :Content_14:
Активен

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Здравей, Gubka  :)

Айде и аз от утре с тебе ще започна 'гладуването' на Лидия Ковачева, защото горкичкото ми тяло какво ли не преживя в последните 2 седмици (включително 2 ПЪЛНИ упойки и 1 местна  :-X ), нямам думи просто  :-X

Аз не знам дали ще го направя 10 дена (засега и 5 да изкарам пак ще съм МНОГО доволна от себе си), но ще опитам! Тъкмо като има и друг човек ще е по-лесно, взаймно ще се подкрепяме, нали?  :)

Разбира се, че ще се подкрепяме иска ли питане  :flowers2:! На мен днес ми е трети ден при теб как е? Аз работя по 12 часа на ден сега, че и повече, и ми остава никакво време да мисля за храна...чувствам се пълна с енергия, дано това усещане се запази през всичките дни. Не изпитвам глад, поне за сега...:). Будя се обаче с лош дъх, което си е неприятно...и ето пак забравих да си взема лимонки  :Confus_3:, нищо и утре е ден!
Активен

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Здравейте  всички.Благодаря ти Даниела  :flowers2:,но дори и след всичката Ви подкрепа пак не издържах до края.Приключих на 11 дни.Сега захранвам ,старая се да е дословно от написаното(и аз веднъж да свърша нещо както трябва  :D).Избрах си захранването което е дала Василена,защото аз си хапвам и готвена храна.Искам само да споделя ,че варения картоф е най-вкусното нещо което съм яла :D.ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

А на мен,дори и след 25 дни на сок,пак ми е голям блудкаш този картоф без сол. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 22 запитвания.