Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340486 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Освен да пробваш вече с истинско гладуване.. ? Подготовката с плодово-чаения режим  е направена, значи смело напред.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Прави ми впечатление, че при доста форумни дами се получава този "синдром" с прекъсване на месечния цикъл. Не забелязах това да е било свързано с други симптоми и оплаквания през този период което ме навежда на следната мисъл:
Жената може да има определен брой овулации през живота си и когато яйцеклетките свършат идва критическата с всичките негативни последици за здравето. Дали пък това изчезване на месечния цикъл не е някакво спиране на биологочния часовник - получава се при тези, които водят доста по-здравословен живот от останалите(и не се налага кръвта им да се пречиства всеки месец) и наистина ли трябва да е повод за безпокойство и приемане на хормони?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

БАЛАДА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Не знам защо,но аз не бих се притеснила ако след прочистване на организма ми спре менструацията.Може и да не съм права,но според мен е доста вероятно една жена която се отчисти до някаква степен да няма и на организма да не му е необходимо да се чисти по този начин при някои жени.Много ми е интересно някой с повече опит или познания да каже нещо по въпроса.
 При мен е обратния ефект,идва ми твърде често,през 2 седмици..През последните 2-3 години пих противозачатъчни с по 5-6 месеца курсове и всякакви др отрови,обаче след спирането им пак си оставаше проблема и вече нямам намерение да се тъпча с хормонални хапове които увреждат и създават още проблеми.
 Та може да започнеш опити със сухо гладуване,аз опитах на вода 1 ден,но не ми се получи,а и прочетох,че по-добре се понася и ефекта е по-голям.Ако имаш желание може да го започнем заедно аз от утре ще започна с 1 или 2 дни,не повече и постепенно ще увеличавам.Ще се радвам още повече и ще съм по-доволна ако и някой др иска. :)
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Не знам случай липсата на менструация да се тълкува като положително явление и да е сигнал за по-чист организъм. Просто яйчниците не отделят яйцеклетки, не функционират временно, почиват си... както искате му кажете:) Яйцеклетките не свършват, а  не се отделят, когато организмът е неспособен да понесе бременност и раждане. Преждевременна защитна реакция. Причините ги знаете предполагам... много физически натоварвания, стрес(безсъние), малко килограми, много килограми, липса на мазнини в храната, силни лекарства, нарушена функция на щитовидната жлеза(понижен прогестерон), понякога резки промени в климата, смяна на сезоните...
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

БАЛАДА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

А на някоя от вас,случвало ли и се е за по-дълго време да има такава липса?Валчето,по-добре да разкаже как се храни сега и да се поинтиересува повече,какви неща липсват или са в повече на тялото.А според мен тва гладуване,плодолечение и всеки режим,трябва да се предприемат с  отговорност и съзнание за цял живот напред.Тогава няма начин ефекта да се превърне в дефект.
 
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Здравейте!
Поредно плодо-чаено гладуване провеждам и аз. В момента - 12 ден. Всеки път, всяка година е различно. Но и все по-леко. Вегетарианка съм, но не веган. В момента ме мъчи непознат ми досега проблем - последната седмица сънят зачезна. Заспивам призори и спя ок. 4 часа. Уж съм бодра, но въртенето нощем ме уморява, а денем доста се натоварвам. Още 3 дни и ще се захранвам. Ако не отшуми това - трябва да сменям цикъла сън-бодърстване явно. И малко ме е страх - пак от захранването, от грешки никога не сме застраховани.
Активен

БАЛАДА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравей,Анн! С риск да стана нахална с поустовете ми,ще ти пиша аз какво забелязах когато не мога да заспя,отварям си прозореца и се завивам.Поне действа някак си отпускащо,дори да не заспиш.Аз съм спала само 2 часа последните 30,но въпреки тва ми е спокойно и съм в нормално състояние.Та исках да споделя,пробвай ако искаш и пиши дали има ефект.  :) 
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Благодаря ти, отварям за кратко, вероятно е ефект за това гладуване конкретно, всеки път е много различно, ще отмине. Но ще пробвам и за дълго. Добра нощ и силна седмица!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Тука е писано за безсънието. Надявам се да помогне.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

valche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Първо да отговоря на Злояд- спирането на цикъла е наистина повод за безпокойство, защото ако не настъпи се образуват кисти на яйчниците и тогава трябва да лекуваме и тях. А хормони не приемам, защото се повишава теглото от тях, появява се целулит, повишава се риска от рак на гърдата и затова съм се спряла на хомеопатия, билки и храни с хормонорегулиращо действие.
   Реших да се подложа на лечебно гладуване, след поредният преглед при онкохирург-имам двустранна мастопатия, фиброаденом, папилом и малки кисти. Та тя нямаше търпение да ми запише час за операция! Затова реших да започна с природните методи. Отначало си мислех да изкарам 20 дена, но понеже се чувствах добре-още 5 дни. От тогава се храня с повече плодове и зеленчуци,покълнало жито, ядки семена, рядко пъти бяло пилешко месо или риба, смлях си пшеница и си правя хляб с квас.
   Правил  ли е някой соколечението по Бройс?
Активен

valche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Вал, това е много погрешно. Винаги трябва предварително да се определи срок.
И ако е определен срок от 5 дни, а чувстваш, че можеш и 8 - прекратява се на 5ия. Това е мнение на доктор ,запознат с научните основи на гладуването и самият той гладува и лекува с глад вече 30 год.  ( разказвал съм за него)   


 Бате бино, за кой доктор става въпрос? Все още съм нова във форума и не съм успяла да изчета всичко.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Valche, благодаря ти за изчерпателния отговор. Не ми беше идвало на акъла за такива усложнения. Поне не съм чувал някой лекар да третира кисти с хормони.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Zloqd, благодаря и на теб! Снощи охладих повече, натоварих се и с повече работа и поспах, ще видя нататък. Изпитаните средства не помагаха, но не е болка за умиране, бодра бях, това е, че от днес сме на работа и не знаех дали няма да си образувам проблем. Засега -не.  :thankyou:
Активен

БАЛАДА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

"Тука е писано за безсънието. Надявам се да помогне."
 Така е Злояд,но все пак ми направи впечетление,че някои хора имат леко хроничен проблем с безсънието,за което май вече трябва да се търси първопричинита и да се поработи върху нея,нали тук целта е да се постигне непринудено здраве?Иначе е добре ако на човек му се случва рядко да знае 1-2 практики.Не искам да упреквам никой,просто ми е интересно как здравословния живот не повлиява на такива фактори.
ПС:Много ми хареса и вашия поздрав.
По-здрави! :)
Активен

valche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Злояд, хормонални препарати се предписват , за да се предизвика цикъл. А липсата му, според гинеколожката е ,че по време на гладуването не настъпва овулация поради липсата на белтъчини в храната.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Валче, щом ти е интересно , да взема да ти кажа. :)
Това е един мой познат доктор от Украйна ,Крим,  гр. Евпатория. - кмн д-р Виктор Хрушчов. Много интересен и стойностен човек . Има частен мед. център , в който работи само той  ,а една симпатяга му помага. Центърът му не се рекламира никъде ,няма и сайт, няма дори и табела отвън, трябва някой да те посрещне ,дори и да имаш точния адрес.( Аз попаднах там съвсем случайно )  Вътре всичко е супер лукс и е оборудвано с най-различна скъпа техника ( най-скъпият апарат за компютърна диагностика -КСК Барс - 45000 $ ; неинвазивен анализатор АМП -  без да те боцка за 3 мин.  смъква 117 показателя от жизнената ти дейност , които, ако искаш да изследваш , ще трябва да обиколиш няколко лаборатории ,където ще ти източат половината кръв  ;  криосауна ;   и др. разни уреди за физиотерапия . ) 

Интересното е , че д-р Хрушчов приема само по един пациент на ден! Казва ,че толкова е необходимо за да се вникне в проблемите  и да се назначи подходящата терапия !  А тя,  (колкото и да не ти се вярва, отчитайки всичката му апаратура) ,  почти винаги е ... лечебен глад. Самият той е суровоядец , гладува вече 35г. и лекува по този начин ( както и с помощта на други естествени средства ) от доста дълго време. ( Отдавна е зарязал  официалното,  "хуманното" лечение. Казва в книгата си ,че в дългата си практика по болниците никога не е срещнал нито един болен, излекуван от някаква хронична болест с помощта на "традиционната" медицина  .. ) 

Логично е да се предположи ,че такъв доктор има космически тарифи , за да избие огромните си вложения , още повече и  с по един пациент на ден...
Самият той обаче казва , че е направил центъра си за удоволствие, а не за пари , защото е достатъчно обезпечен. До момента лично аз не се съмнявам , че това е истина.
Първата ми "визита " при него продължи  повече от три часа.(защото бързаше за Индия)  За него бях само един любопитен случаен чужденец . В един момент ми стана неудобно - половин ден съм при него а той не ми взима никакви пари за нищо, даже ме черпи чайове и разни сурови лакомства. Изключително внимание.Все едно съм някой високопоставен клечо.   На изпроводяк ми подари негова неиздадена книга ( много ценна - извадки от библията с коментар от лекаря-натуропат) ,а парите , които аз  все пак дадох, бяха около 3 лв за другата му ,издадена в минимален тираж  книга за гладуването.
   Следващата (2009) година аз пак го посетих , този път да ме диагностира с неговия апарат ( че се бях запалил по компютърната диагностика,исках да купувам подобна машинарийка )  и да обсъдим това-онова.  Стоях пак поне 3 часа. Зададох му всички възможни въпроси,  а той дори и минимално не се изнерви.   Викам си - тоя път поне няма да излизам без да оставя пари. Айде първият път ме глези промоционално , но сега сигурно ще извади сатъра.
 Но.. пак не стана на моята :)  Накрая като го питах колко му дължа, той отговори :
" Николко. Защото не ми вярвате "   А аз не че не му вярвам , просто си позволих да  се усъмня, че да почнеш глад на вода 15 дни от раз  е по-добре, отколкото да стигнеш до този срок постепенно . И ме изпрати обиден.
  Това , което съм запомнил от него е , че не можеш да се излекуваш без да  осъзнаеш защо си болен, да се разкаеш и да простиш.
Та така, още се чувствам неудобно. Този човек продължава да е една загадка за мен. Но съм се заканил  следващият път поне да пробвам да му платя предварително . :)

Та така, Валче, тя моята работа стана - ти ме питаш колко е часът , а аз ти разказвам как се произвеждат часовниците :)   
Ясно е , спам се получи , а за някои (които не ме познават) вероятно е и скрита реклама.
Но няма как да е , никой няма да се грабне да пътува два дни за един преглед при д-р Хрушчов. (А пък и тоя чудак явно не си пада по това да  взема пари. :) :)  ) 
    Но вероятно и смисъл няма да има, защото той няма да откаже   консултации и по телефона или по нета . (  веднъж поне го направи, обади му се  една моя позната  :)  ) 
Но си мислех , че все пак би било интересно да разкажа за един по-различен лекар ,с по-различна философия относно лекарската професия,  с по-различна ценностна система , от който бях дълбоко впечатлен.
 Възможно е и у нас да срещнем подобни изключения, но на мен все още не ми се е случвало, най-вероятно защото " В собствената страна пророци няма "  :) 
   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Малко уточнение по повод препоръката му за глада. Препоръката  за 15 дни на вода от раз  касаеше лично мен . В други случаи ( и други индивиди )  схемата не би била същата. Тоест - да не се прилага автоматично.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zuzzuu

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте ;)
Аз съвсем отскоро съм запозната с тази тематика и все още доста неща са ми неясни.По принцип за мен е доста по-лесно да намаля храненето си, отколкото да пражя упражнения :D Предполагам,че това се среща при повечето жени :laugh: Основният ми въпрос е тьй като за първи път се подлагам на гладуване колко време да продължи първи цикъл на гладуване?Желанието ми е да отслабна с около 10 кг,естествено не на един път, а постепенно :laugh:
В момента тежа 56 кг,а се чувствам най-комфортно около 47-48кг.
Благодаря Ви предварително :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Гладуването не е средство за отслабване. Ефекта (ако има такъв) е временен.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Като се поразрових из книгата на Мария Требен за билките гледам, че се препоръчва бял равнец при спиране на цикъла. Червеното цвекло също помага.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.