Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340224 пъти)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

да ,този отговор е верен.Скоро четох едно мнение,коментар на Вишнудевананда към една глава,на "хатха йога прадапика"неговото становище по въпроса защо не са се коментирали асаните в древните трактати бе ,че те са се знаели естествено и не е било предмет на коментар.в ония времена единствените коментари по задълбочени са върху метафизичните стойности.това именно обяснява липсата на обстойни описания,нещата са били ясни и всеки ги е знаел.Тук сега,духа на мнението на бате Бино съвпада с духа на мнението на свами Вишнудевананда.Затова,бате Бино,изказвам най искрена благодарност,за дето ме светна по въпроса.Браво! :thankyou: :thankyou: :thankyou:Бате Бино,дето не е йога ,слага в торбата една огромна част от йогите,хахахахаха,това е  то да мисли човек.! :Confus_3: :Confus_3: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

от както съм на предимно суровоядство разделното хранене не от такова голямо значене за мен защото съм изключила животинските продукти.
Точно това щях и аз да напиша. За мен РХ е най-вече за хора, които консумират и животински продукти. Аз спазвах някои от принципите, когато бяхме всеядни, но вече не се вглеждам толкова. При суровоядство РХ бих приложила, ако имам стомашни неразположения.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
При суровоядство РХ бих приложила, ако имам стомашни неразположения.

И аз щях това да коментирам. Като се гърчех с гастрита, разделното хранене ми помогна много. Сега, като съм добре, си позволявам да поомешвам храните и нямам проблеми. Е, разбира се, с веганска диета трудно ще направя повечето злокобни комбинации като риба с мляко. :bleh
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Здравейте!
Пропуснах раздела за запознанства и реших първо тук да се включа.
Практикувам гладолечение от 15-на години, правил съм около 30-40 курса разтоварване на плодове и чай досега. Последните години реших, че чая не е толкова задължителен и го замених с вода.
Както се разбира, убедеността ми в това, което правя не подлежи на съмнение, и си мислех, че вече всичко ми е ясно. Докато сега (в момента 5-ти ден съм на плодове и вода) се появи малък проблем, който мисля че ще се изчисти да края на гладуването, но все пак досега не ми се беше случвало да продължава чак до петия ден.
Отпреди около две седмици имах възпален фарингит, който мина през ларингит, появиха се зелени храчки, и сега след започване на курса постепенно храчките намаляват, но не изчезват напълно. Но пък се появи слуз (сополи), които чувствам, че идват от долната част на синуса.
Въпроса ми е, какъв чай да включа към диетата, или пък нещо друго за по-бързо изчистване на този проблем?

Извинявам се за някои колоратурни изрази, но исках да бъда максимално ясен.  :)
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

Здравей, georgepeev!
Защо не пробваш лечението с мед, което Петко описва в началната страница на сайта,темата е Прочистване на синусите с мед. Аз го направих един- два пъти и действа много добре. Не боли много, а прочиства идеално. Само не знам- ако ти е много разранена лигавицата може болката да е по- силна...
Активен

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Благодаря, слънце!  :heart_2: Прочетох материала на Петко, ще направя прочистването, предполагам не е проблем като е по време на гладуването?

и между другото - обърках му реда и първо писах в тази тема, после се представих официално. Жоро е по кратичко, и по удобно ...  :)
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

Здрасти, Жоро!
И може би тука му е мястото да кажа: Браво, Петко! Много хубаво изчиства тоя мед! Благодаря, че сподели! :flowers2:

Жоро, аз също по време на гладуване го правих това нещо и не почувствах да ми е навредило, даже напротив. И при мен така се случи-възпалиха се гърло, синуси още в началото на плодово- чаен режим, затова прибегнах към изпитани от другите методи. Доста слуз се отделя, да знаеш... Но пък успокоява и гърлото. А бе, добре е!
Активен

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

От два дни правя прочистванети и чувствам голямо подобрение. Болката въобще не е проблем, даже не бих казал, че е точно болка, а по-скоро неприятно дразнене ... това за който се притеснява.

Специални благодарности на Петко и на Съни, че ме светна!  :heart_2:

Успешна седмица на всички!
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

ofortuna

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте, и аз съм нова и правя разтоварваща диета за първи път. От 9 дни съм само на сурови зеленчуци, плодове и ядки. Имам и чай в диетата, без мед. И по едно кафе :). Позволиха ми банани, заради серотонина (от 5 години съм на антидепресанти... искам да ги спра веднъж завинаги) и фурми (заради кръвната захар, правя кризи от глад). Общо взето лигава работа, след като ви прочетох, но като за първи път се надявам да ми е простено.

По принцип обожавам да ям и никога не съм предполагала, че ще се справя. И ефекта е - как да кажа - главозамайващ. Чувствам се щастлива, имам някаква еуфория, която незнам как да я обясня. Общо взето депресиите останаха някъде зад гърба ми. Но.. имам ужасен проблем, по-скоро два. Гладна съм нон стоп. Това, че преминава при мен не важи. Ям по малко, за да премине, но след 15 мин съм пак гладна. Не ми се яди никакъв зеленчук и плод, да не говорим за ядките. Да кажа, че по принцип не ям плодове и зеленчуци - никога не са ми били вкусни, та ми е двойно по трудно. И другия е виенето на свят. Трябва да се движа повече, но това въртене не ми позволява дори да стана...

Но ще издържа, още 5 дни само. И обещавам да намаля животинските продукти :)
Активен

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Здрасти!
Изчезването на апетита се получава, когато започнеш да приемаш единствено плодове и то - само по 3-4 пъти на ден в ограничено количество. В този случай стомаха "забравя" временно основната си функция и оттам това действа на нервната система. Докато при твоята диета нещата стоят по доста по-различен начин, и както ми направи впечатление, споменаваш за хранене през 15 минути ... както и да е. всичко това, което правиш е много хубаво, въпреки че твоето е по-близо до суровоядство, отколкото до гладолечение. Освен всичко това, още първия път е трудно да не изпитваш такава голяма нужда от ядене. Аз, след практикуването на 30 и кусур пъти тази процедура, също си признавам, че понякога изпитвам нужда да се натъпча с някаква калорийна бомба, но бързо отстранявам тези мисли от съзнанието си.
За виенето на свят са възможни много причини, някои от които може да са свързани с пиенето на лекарствата, или по-скоро тяхното спиране. За това може би ти трябва специализиран съвет.
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Виенето на свят може също да се дължи на освобождаване на токсините в кръвта ако са били натрупани в паласки , ръце, корем , бедра ,гръб , прасци и т.н.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Гладуване на плодове и чай многократно по-лош вариант от гладуване само на чай. Добре е да се направят уточнения за чая и плодовете. Чай билков от цветя ( лайка, липа, бъз, друго ) или зелен чай могат да направят гладуването една степен по полезно и приятно. Плодовете са доста трудни и твърде скъпи. Подходящи са малини, боровинки, облепиха, но не и масовите праскови, банани, портокали, ябълки и тн.
Бих гладувал на боровинки и малини в троянския балкан близо месец. Даже нямам търпение да узреят. Дори свободните места в колата ми са със записване. Такава натисканица за горско гладуване друга година не е било :)
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Това, че вчера бях на дуди означава ли, че съм гладувал (защото не гледам на нещата така)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ofortuna

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте, благодаря за отговорите. Наистина не бих казала, че моето е точно гладолечение. Но така или иначе имах нужда от тази диета, при положение, че ям доста вредни неща. Да не говорим, че малко ми се промени отношението към храната и определено разбирам колко е важно правилното хранене, било то и с месни продукти.

А от днес си имам и пъпки, дори на ушите  :Content_4 - emotloader: Като виждам ефекта, чак не ми се почва всичко по старо му. Но наистина не съм узряла за идеята за вегетарянство, да не говорим за суровоядство, защотото смятам, че това е преди всичко и начин на мислене :)

Само да се оплача - днес ми се появиха газове след като хапнах три кайсиики, такава болка... но премина. Та така карам си бавно и полека :)
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

ofortuna, това виене на свят още ли продължава?
Между другото, пиеш ли достатъчно вода?
Активен

ofortuna

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Сега е само вечер, след работа. После се оправя. Да пия, но не по много.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
или зелен чай могат да направят гладуването една степен по полезно и приятно
Аз не бих ползвала никакъв чай от Camellia Sinensis ако гладувам. Иначе, Орто е прав донякъде - купешките плодове не мисля, че са особено чисти и полезни.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange

Привет и от мен!  :flowers2:

И аз реших да пропусна темата за представяне и да се разпиша първо тук, тъй като имам конкретен въпрос по темата. По същество: поставена ми е диагноза начална форма на хиперинсулинемия / + 10 кг наднормено тегло/. Изписано ми е лечение с метформинов препарат, но на своя отговорност реших  сама да се справя с проблема и да не се тровя с хапчета. Прочетох книгата на Лидия Ковачева и като цяло режима много ми допадна. Понеже не знаех дали ще успея да направя от раз 15-20 дни гладуване, реших да започна с 5 + 5 дни захранване - като резултат отслабнах с 4 кг. Супер много се ентусиазирах / което го отчитам като голяма грешка от моя страна, разбира се   :Confus_3:  :Confus_3:  :Confus_3: / и едва 11 дни след захранването реших да започна ново гладуване. В момента ми е 9-ти ден и за това време свалих още 4 кг. В книгата на Л. Ковачева пише, че може и да не се правят клизми, но при мен е необходимо, тъй като даже и сена не ми помага в това отношение, та правя по 2 на ден - сутрин и вечер,  ..  :surpris_23:
 
Исках да се консултирам с вас, дали ще е проблем сега да направя 15 дни гладуване, като се има предвид предното ми 5 дневно гладуване?! 

Ще използвам възможността да блгагодаря на Мер за прекрасния сайт и форум .. и разбира се на всички останали, които се включват с компетентните си мнения! Респект!    :fluretaa:
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

Привет,  tool!

Малко е набързичко наистина това, което си направила, особено ако до този момент не си практикувала този начин на гладолечение и ако нямаш опит в този вид хранене, но в крайна сметка добре е , че си го започнала и ако се чувстваш добре няма проблем да продължиш. Но трябва да се научиш да слушаш тялото си и да разпознаваш това, което ти казва  :) През различните периоди на този вид гладолечение организма реагира на това, на което го подлагаш и ще ти изпраща сигнали. Ще те щрака оттук- оттам, ще се обаждат различни органи, може да почувстваш слабост- давай време на тези кризички да отминат и не се плаши. Но ако ти стане трудно, естествено, ще започнеш да се захранваш. Пий много вода!!

Тия клизми дето ги правиш сутрин и вечер.... много са, бе!! Различни мнения има за това колко често до са клизмите, но това, което ти правиш, е много. Разреди ги малко, дай на тялото си възможност само да си изгради режим.

Не разбирам обаче, защо отчиташ като грешка това, че си се ентусиазирала ??

И пиши тука как се чувстваш, ние ти стискаме палци!
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Нямаш никаква грешка! Щом се чувстваш добре, не се притеснявай.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.