Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340485 пъти)

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

 освен кг други подобрения няма ли?
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange

Благодаря на всички, които се включиха!   :flowers2:

Истината е, че се чувствам много добре от това гладуване, явно тялото ми с нетърпение го е очаквало, аз друго обяснение нямам.  :surpris_23:  Единстеното неразположение, което съм имала е главоболие през първия ден на петдневното ми гладуване, но смятам, че по-скоро се дължи на рязкото спиране на кафето.
Досега не съм имала т.нар. лечебни кризи .. просто се чувствам супер през цялото време, не изпитвам глад, даже си мисля че мога да изкарам така 20 дни, без проблем. Но ако продължа да отслабвам с тези темпове, мисля да се спра на 15 дни. 

sunny , благодаря че ми напомни за водата .. уж пия, заедно с чайчетата, но май не е достатъчно ..  :Confus_3:


Тия клизми дето ги правиш сутрин и вечер.... много са, бе!! Различни мнения има за това колко често до са клизмите, но това, което ти правиш, е много. Разреди ги малко, дай на тялото си възможност само да си изгради режим.

Проблема е че тялото ми не си изгражда режим ..  :(  При първото петдневно гладуване не правих клизми, но и четири дни изобщо не ми се изпразниха червата.  :surpris_23:   Ще опитам да ги разредя, на 2 дни примерно ..  :surpris_23:

Цитат
Не разбирам обаче, защо отчиташ като грешка това, че си се ентусиазирала ??

Ами защото не изчаках да мине достатъчно време между двете гладувания, но аз съм си така - като се запаля по нещо и нямам никакви спирачки .. tooth

освен кг други подобрения няма ли?

За да разбера дали има ефект по основното заболяване, което имам, е нужно да се направи обременяване с глюкоза и трикратно взимане на кръв за един ден, а предвид режима който спазвам сега, няма как да го направя този тест.  :surpris_23:  Но всички лекари са на мнение, че когато се нормализира теглото и инсулина влиза в норма, така че съм много доволна дори само от свалените килограми. Малко хора знаят, но коремните тлъстини също произвеждат хормони / което води до объркване на цялата ендокринна система/,  освобождават мастни киселини, които потискат действието на инсулина; тялото започва да произвежда повече инсулин и така се стига до мойто заболяване .. В началните фази, дори само с регулиране на теглото, процеса е обратим, за по-напредналите фази, не съм сигурна .. Междувпрочем, тези килограми не съм успявала да ги сваля със спорт и ограничаване храни .. просто не се получаваше ..

Друго подобрение, което наблюдавам е че ми изчезнаха пигментните петна по лицето. Имах много по челото, най-вече. Имам и други по тялото, които не са изчезнали, но те са ми от много години, за тях ще трябва да се пречистя доста дълбоко .. 

Езика ми силно се обложи, а миризмата от устата ми е просто страшна, надявам се да се оправи този проблем с времето ..  :surpris_25:



Активен

izaura

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
    • ethnic music

Привет !
Чета редовно но не съм се включвала. Пробвах двуседмично на чай ( невен + мурсалски ). Имам диабет тип 2 и много тежко понасям въздържанието от храна.  Ако хапна плод възбуждам бурна инсулинова реакция и ям като ламя. И така свалих 6 килограма за тези 2 седмици глад а после качих 8 кг.
Активен
Откровеният изказ е присъщ на свободния дух, опасно е само да се избере неподходящото време
музика за душата

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange

Привет izaura, всеки който се реши на гладолечение трябва да приложи желязна воля, инак ефекта може да бъде отрицателен, както се е получило при теб. Аз в това отношение съм със спартанска дисциплина - до такава степен успявам да се абстрахирам от храната психически, че в момента гладувайки, без проблем мога да приготвям храна за някой друг или да гледам как някой се храни около мен. Аз съм в много начална фаза на твоето заболяване, но разбирам напълно трудностите, които имаш. Опитай като за начало да изключиш от храненето си тестените и сладките храни и да наблегнеш повече на зеленчуците, плодовете; може да включиш един разтоварващ ден в седмицата, в който примерно да караш само на чай или вода. Така постепенно да минеш към гладолечение, щом не ти се получава от раз. Успех на теб и на мен и на всички, които гладуват по това време!    :love_026:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Щом сте със силна воля и ентусиазъм - супер, използвайте ги.  Поупражнете се малко с това плодоядене  и минавайте към същинското гладуване - на вода или сухо.  Там са резултатите.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange

Да, наумила съм си да го направя това сухо гладуване, но първо ще прочета някоя книга по въпроса, а и както казваш бате Бино, ще потренирам малко с плодоядене ..    tooth
Активен

ivy_89

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

От около  повече от месец правя в седмицата  по едно  мини сухо гладуване, 24-40часа . Много ме кефи - дори не мога да обясня защо  :D
Сега казвам - от утре  - петък , събота, неделя - сухо. В понеделник ще ви пиша :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Абе хич не е "мини" ,много си е нормално даже. :) 
ЗА допрецизиране на изпълнението  е добре да се изберат точните дни в месеца . (Според лунния календар)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange

Да докладвам и аз - започнах захранването, чувствам се прекрасно, само дето нещо нямам желание за храна.  :-\
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Дано поне да имаш желание за по-подробно докладване :)   
(На мен поне ми е много интересно )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange

Имам желание, разбира се .. само че не знам какво повече да кажа ..  :surpris_23:  Нямам никакъв апетит, насила ям по една краставица и един морков на ден и там каквото друго е необходимо, колкото да не си прецакам захранването / правя захранването на DarbyMac, от първата страница на темата ..  И така ..

Надявам се да проработи и при мен българската пословица, дет апетита идвал с яденето ..
Активен

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

като за първи път колко дни бихте ми препоръчали да съм на чай мед и плодове.. сега ми е 6-ти ден и понасям режима леко.. ??
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Щом го понасяш леко направи 10 дни. Но не забравяй, че много по-голям ефект има за прочистването на тялото двадесет дневнтото гладуване с плод и чай. Например очите и ушите се чистят към 15-16 ден. Разбира се има и още мнооооого други плюсове. Освен това захранването и при 10 и при 20 дневното гладуване си е пак 10 дена. Така, че нищо не губиш. Напротив! Няма правило , което да казва че първото гадуване по тази система трябва да е еди колко си дни. Това всъщност си е "плодоядене"   ;)както го нарича Бате Бино. В смисъл не е драстимен режим - примерно само на вода, че да се притесняваш. Възползвай се от факта, че го понасяш добре и направи колкото можеш повече 15 - 20.....Успех! :fluretaa:
Активен

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

значи не е проблем направо 20 дни така ли ? :) ем ок ще го имам в предвид благодаря
Активен

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange

А мойто захранване се провали - посмъртно не мога да ям хляб ..  :(   Засега си карам само на плодове и това е ..
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

значи не е проблем направо 20 дни така ли ? :) ем ок ще го имам в предвид благодаря
Не , няма никакъв проблем първото гладуване да е 20 дни. Дори привържениците на Емилова в санаториума го препоръчват.  :love_006 - emotloader:
Активен

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

А мойто захранване се провали - посмъртно не мога да ям хляб ..  :(   Засега си карам само на плодове и това е ..
Хей, че това е супер. Де да можеше да ми се случи и на мен ...  :)
Явно тялото ти в момента има нужда единствено от това. Моля да уточниш нещо обаче: Гладуването го прави сухо или беше "тренировка с плодоядене"!
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange

Да, така като се замисля, май и на мен взе да ми харесва това.  :Content_22:  В момента ми се ядат само плодове и зеленчуци. Сладкиши и други неестествени храни са ми неприятни дори само на вид. Хляб така и така не ми се яде, та мисля да го изключа напълно. Бях 15 дни на плодово-чаен режим + 10 дни захранване. 
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Браво на теб!  :Content_14:
Активен

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange

Благодаря!  :fluretaa:  Беше по-лесно отколкото предполагах ..
Активен
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.