Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340482 пъти)

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Успех и приятно :Content_22: Аз не съм, 2 пъти се пробвах през месец два. Първият издържах 3 дни, втория(миналата седмица) - 2. И се отказах засега. То не че не мога да издържа, ако се заинатя, никакъв проблем, просто не виждам особен смисъл в момента.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Ее, и сам воина е воин :) А дали могат да сеядат кестени по време на плодово-чаената диета  ???
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Ами на мен те ми изглеждат повече като ядки, не знам защо. Сурови кестени ли? Никога не съм яла, веднъж печени и ми бяха супер гадни.

А аз винаги съм се чудела дали може домати? Нали го водят плод домата...
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Мисля, че кестените са доста концентрирани (по състав напомнят ядките), а и май не се ядат сурови, така че сигурно не са много подходящи.
Ето малко инфо за тях, който се интересува:
http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=6&b=87

Състав на пресните кестенови плодове:
# 49.8% вода;
# 42.8% въглехидрати, от които 16% скорбяла, 7% декстрин и 4%  захари (глюкоза и захароза);
# 2.9% белтъчини;
# 1.9% мазнини и голямо количество лецитин;
# 1.4% целулоза;
# яблъчна, лимонена и млечна киселина;
# витамини А (80мг), В1 (0.2 мг%), В2 (0.24 мг%), РР (87 мг%) и С (27 мг%);
# минерални соли, доставящи: калий (707 мг%), фосфор (87 мг%), магнезий (45 мг%), калций (33 мг%), натрий (1.5 мг%) и желязо (1.3 мг%), както и микроелементите: мед, флуор и силиций.

Източник: Кестени http://www.bb-team.org/articles/3917/#ixzz142OFPUU4

За домата - на мен ми изглежда подходящ, плод си е, и дори не съдържа захар. Но дава много малко енергия (сравнено с другите плодове).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Ами аз хапнах 3 варени кестена,а майка ми ги обича сурови. За мен домата има прекалено зеленчуков вкус, за да го броя към плодовете, него го хапвам при захранване... Благодаря за информацията, Вики!
Активен

Teya

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте на всички в този форум и от мен. Благодаря на създателите му - невероятни сте. От вчера и аз съм на плодове и чай. Чувствам се добре, само малко ме боли главата - сигурно е заради кафето, преди пиех по 3-4 кафета и сега изведнъж.....няма кафе. Иначе не ми се яде, даже бих казала ми стигат 800гр. плодове. Единственото, което ме притеснява е как ще се ходи до тоалетна след 5-6 дена да речем. Тия клизми много не ми се нравят и искам да питам дали може да се ползват разни разхлабителни като лактулоза или дуфалак? Ами за сега май това е от мен, ако се сетя нещо пак ще пиша.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Здравей, кое точно не ти се нрави в клизмите, мисля че не си опитвала никога....нито е болезнено, нито е неприятно...
Активен

Teya

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Даниела, права си - не съм опитвала клизма, защото никога не съм имала проблем с това. Единствената такава ми я правиха в родилно и може би заради това нещо не ми се  нравят! Но щом казваш, че няма проблем ще пробвам ако се наложи! Благодаря ти!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

В родилното е съвсем различно, и аз имам лоши спомени от там...домашната клизма няма нищо общо  ;)
Но ако нямаш възможност за клизма сега, не се притеснявай.. .. пак ще има ефект от плодуването, внимавай много със захранването и след него  ;)
Активен

Teya

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Благодаря за подкрепата Даниела!!!!  :fluretaa: Ще внимавам много, но дотогава има много време - ако издържа разбира се! Мисля да направя една серия от 25 дена. Ще Ви държа в течение кък вървят нещата дотогава!  :)
Активен

katttt

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Здравейте може ли повече за клизмите /дано е тук мястото да питам/ и на мен са ми правили само в родилното и спомена не е приятен, защото ми беше много неудобно. Какво ми е необходимо за да я правя в къщи. В ефекта и съм абсолютно убедена tooth
Активен

marrybg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Мисля, че кестените са доста концентрирани (по състав напомнят ядките), а и май не се ядат сурови, така че сигурно не са много подходящи.
Отровни ли са суровите кестени?
Аз открих че мога да ги пека на сушилня (тоест на температура до 45 градуса) при което си остават сурова храна. Но дали и така не се смятат за сурови, ако наистина са отровни както картофите?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Търсих преди време информация за кестените. Могат да се ядат сурови. Въпросът е, че на мен така не са ми вкусни като варените.
Активен

БАЛАДА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

 Здравейте,
  Разбрах за суровоядството,само преди 2 месеца и веднага започнах,само че в някои дни направо се усвинвах...а и новостта ми дойде в повече,тва не го очаквах до такава степен,обаче определено си е объркващо особено от страна на намирането на продуктите и обрата който настъпва,мн е дразнещ факта,че толкова трудно се намират продуктите в по-малките градове най-вече,но си е и моя грешка,че така се нахвърлих без кой знае каква подготовка.
 Днес започвам захранване след 9 дни плодолечение.Много ми беше зле почти през цялото време:имах температура,в някои дни не можех да се вдигна и го усещах по-различно,не точно като температура а мн по-различно изгаряне,постоянно ми се вие свят,единия ден яйчниците също ми "изгаряха"до болка,кръста ме болеше.Имам язва,киста на яйчника,бъбреците също не са мн наред и от година и 6-7 месеца има и някви проблеми с менталното тяло,въпреки скромната ми възраст 19,но както и да е знам, че ще си стана пак чистак и ще свжна.Та тва ми беше един вид подготовка за водолечение,което ще започвам постепенно като се има в предвид състоянието ми само от плодолечението хаха : )
 Мн се зарадвах на сайта на Мер,за идеята и да дава точна и ясна представа за нещата,а подкрепата е безценна.Благодаря ти,Мер и на всички поддържащи го.
  Йогата не ми е по вкуса,за това ще ви попитам за други видове спорт или самотренировка,най-вече за отстраняване на менталните проблеми,интересно ми е мнението ви,според вас кой спорт би помогнал най-много ?
 
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Всякакъв вид спорт ще ти помогне,разбира се с редовна практика,ноооо йогата е нещо уникално,просто не е спорт.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

БАЛАДА, това за проблема с менталното тяло някой психолог ли ти го каза?. Те са големи догматици - малко да се различаваш от шаблона на сивата и безлична човешка маса и веднага ти лепват някакъв етикет (на мен сигурно ще ми сложат доста  :whistling2 - emotloader: )
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

БАЛАДА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Не,Злояд аз едва ли ще отида на психолог,освен ако съм толкова зле,че някой друг да ме води хаха.Просто усещам понякога как започвам да се затруднявам за елемантарни неща и се налага със повече концентрация да подходя,примерно се засичам с приятели на улицата  и първата реакция не ми е да ги поздравя,а да ги погледна и са ми пред очите а не го осъзнавам или седя у нас и си мисля за нещо важно за мен,а в следващата сек изобщо нз къде се намирам.Нз точно на какво се дължи тва,обаче честно казано няма да ходя да се интересувам по болниците,направо ще го изчистя.NO MATTER
 И да поясня усеща се положителната разлика от режима,какъвто и проблем да имате вероятно ще помогне!
 За някакъв спорт нямате ли идеи,мислих за карате и става г.д.,за бокс ..нз ядосвам се  понякога ама чак пак толкова.Пианото ми е любимия вариант стига да имах такова да се упражнявам вкъщи ?Ако някой е решил такъв или подобен проблем,ще съм мн благодарна ако сподели.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Каратето и бокса определено не са за тебе - ще се заплеснеш и няма да блокираш някой тупаник. Най- добре да опиташ с тай-чи (или някое от сродните му). При това бойно изкуство движенията са  плавни и почти непрекъснати и няма как да изпуснеш нишката.
 Прави всякакви неща свързани с балансиране на нещо - опитвай да вървиш у вас с книга върху главата (само да не я забравиш там и да тръгнеш така навън).
Друг начин за подобряване на концентрацията е да си тренираш чувството за време - гледаш известно време как вървят секундите на часовника и си казваш "сега ще затворя очи за 15 секунди" и отброяваш наум време което ти се струва 15 секунди. Постепенно удължаваш периода...
Трети начин - слушаш любимо музикално произведение и в един момент намаляш звука докрай - да не чуваш нищо и продължаваш да чуваш музиката наум(или си я тананикаш), така, че като пуснеш отново нормално звука да няма разминаване.
Пиши от време на време как вървят нещата и дали подобряването на концентрацията помага.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

БАЛАДА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

 Мерси,Злояд за времето,което ми отдели.Мисля да започна с бягане сутрин,да си подобря режима на хранене и след Нова година ще се запиша на тенис.Тези упражнения с музиката и времето не мисля че ще помогнат особено,а и не са подходящи за по-голям период от време.Тай чи няма в моя скромен град,но има книжки за самоучение и може да опитам.Бойните изкуства много ми харесват,но по-скоро на моята възраст бих опитала нещо по-различно,аз съм ходила на карате и някак си съм далеч от тва,да ходя на едно такова доста възпитателно изкуство,но знае ли се :)
Айде Весела Коледа !
Активен

valche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравейте, аз изкарах 25 дни лечебно гладуване по системата на Лидия Ковачева + 10 дни захранване, но коремът ми се подува, все едно че съм бременна в 4 месец. Захранването съм го направила по схема на д-р Емилова. Другия проблем, който много ме тревожи е, че след гладуването нямах цикъл и вече 4 месеца ми се налага да взимам хомеопатично лекарство, за да имам овулация и съответно да настъпи цикъл. Искам да направя втори курс гладолечение, но тези неща ме притеснават. Как се справяте вие и имали ли сте подобен проблем и как сте го разрешили?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.