Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340491 пъти)

bublime

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Мерси титан.
Въпросите ми бяха по-конкретно за лечебния глад. Там нали не може да се яде сладко :)
Още нещо искам да попитам - може ли да се смесват различни плодове при едно хранене и позволяват ли се сушени - пр. кайсии?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

да, някои от уникалните рецепти за такива сладки изкушения ги има и в този форум, на мен любимата ми комбинация е мед, сусамов тахан, и смлени ядки - орехи, бадеми, лешници...става нещо изумително вкусно и полезно... :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Мерси титан.
Въпросите ми бяха по-конкретно за лечебния глад. Там нали не може да се яде сладко :)
Още нещо искам да попитам - може ли да се смесват различни плодове при едно хранене и позволяват ли се сушени - пр. кайсии?


По време на гладуването сладко НЕ може да ядеш, само плодовете , сушени плодове също не е полезно в този период , защото са лишени от структурираната си вода. По-добре е да ядеш един вид плод само.
Активен

Анито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравейте, искам да попитам две неща за гладуването на вода– вярно ли е че с такова гладуване тялото става слабо и имунитета рязко спада?Примерно, ако си болен от грип и гладуваш, възможно ли е много да си навредиш на здравето? И втория, има ли начин да не си върнем кг след 20 дневно водно гладуване?
Активен
Born to run with the wolves.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Здравейте, искам да попитам две неща за гладуването на вода– вярно ли е че с такова гладуване тялото става слабо и имунитета рязко спада?Примерно, ако си болен от грип и гладуваш, възможно ли е много да си навредиш на здравето? И втория, има ли начин да не си върнем кг след 20 дневно водно гладуване?

Вероятно след като си почнала вече такова гладуване, си наясно с тези въпроси, ама да взема и аз да се изкажа по тях...

Да, вярно е, че тялото става слабо - с всеки изминал ден все пак телесната ти маса намалява :)
И да, вярно е, че можеш да си навредиш на здравето, като гладуваш, особено ако слушаш хора, които много знаят по въпроса, но НИКОГА не са гладували  :Content_4 - emotloader:

И не, не е вярно, че имунитета рязко спада, дори обратното, с напредване на гладуването имунитета дори нараства.
Ако си болен от грип и гладуваш - това е най-бързия ти лечебен вариант. Съчетан със сауна и контрастни душове, грипът изчезва максимум за 5 дена, а още на втория ще усетиш невероятно подобрение.

Можеш да си навредиш с гладуване предимно по два начина - ако прекалиш с продължителността на гладуването, и ако сбъркаш при захранването след това.

А що се отнася до килограмите - на много места в този форум е писано, че гладуването НЕ Е пряко средство за сваляне на килограми, свалянето на килограмите става впоследствие, когато се нормализира обмяната на веществата, което се постига с правилно хранене, правилен прием на течности,  и правилен двигателен режим :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192

Страхотен коментар.
Активен

Тедо Димитров

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

"И не, не е вярно, че имунитета рязко спада, дори обратното, с напредване на гладуването имунитета дори нараства." Ама, я дайте да натоварим една яка щанга и да я метнем на гърба или да сме на студеното по цял ден, да видим как тялото ще се оправя на глад. При двигателна активност над тази да се кибичи в офиса... гладуването издиша. Яки атлети, които са на циклично хранене, се оплакват от загуба на активно тегло.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

"И не, не е вярно, че имунитета рязко спада, дори обратното, с напредване на гладуването имунитета дори нараства." Ама, я дайте да натоварим една яка щанга и да я метнем на гърба или да сме на студеното по цял ден, да видим как тялото ще се оправя на глад. При двигателна активност над тази да се кибичи в офиса... гладуването издиша. Яки атлети, които са на циклично хранене, се оплакват от загуба на активно тегло.

Не виждам каква връзка има изказването ти с моя цитат...нито пък с темата...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Тедо вече е спокоен. Усети се , че е объркал вратите и май няма да повтори :)
Насвятка 13 поста само за един ден и  с това се приключи мисията му тук.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Charlotte8811

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте, вдъхновена от вашия прекрасен сайт, аз също съм на плодове и чай- вече 12-ти ден. Чувствам, че организма ми има нужда от това. Всичко е нормално за сега, с едно изключение. От три, четири дни ми е много студено. Просто треперя, студени тръпки ме пронизват през цялото тяло, вечер не мога да заспя от студ. Нормална реакция ли е това, на какво се дължи? Ще се радвам, ако ми отговорите.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Мнението ми е следното:С приемането само на плодове и чай, енергията на физическото тяло влиза навътре, тъй като  тя става  по- витална.Под "навътре" значи не навътре във физическото тяло, а в посока на ефирното ти тяло,което не е в това измерение на физическото.Това транссформиране на енергията , ако е по- бързо от поносимото за физическото тяло  се усеща като студ.Студа не е нормален, но е закономерен, като следствие на променения енергиен баланс от по- груб към по- фин.
 Ако искаш да се стоплиш и да не изпитваш студ , трябва  да намалиш скоростта на трансформация.Става с пиене на мляко най-лесно.Или какви да са мазнини от растения.Ако можеш да търпиш -търпи, аз така бих сторил на твое място.Ако усетиш , че не можеш , приеми малко по- мазна храна.Критерия за нормалност е единствено твой.Докато мозъка ти работи добре , всичко е наред.Ако почне да пада кръвното или да ти идват мисли -фикс за нещо,това значи, че мозъка е на предела на правилната работа.Тогава хапни нещо по мазно.Щом прецениш, че не си изпитвала по-студено никога преди това, следователно в момента прехвърляш  досегашната границата на витализиране на енергията.Така ,че се съобрази с това и търси винаги средното положение-нито много ,нито малко.Това е оптимален режим на трансформиране на собствената ти енергия.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

sunflower8

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

Здравейте, поздравления за хубавия сайт и форум! Имам следния въпрос
На плодове и чай съм - 12ти ден (за първи път). Основната причина да започна режима са здравословните ми проблеми - акне, повтарящ се цистит. Загубих около 6-7кг. Проблемът е, че направих голямата грешка да не правя клизми... Ръководех се от книгата на Лидия Ковачева и там изрично пишеше, че не са необходими.. Чак сега прочетох, благодрение на вас, че това не е така. И си чакам аз да ми се изчисти акнето.. пък то и по зле става и езика ми е силно обложен вече 12ти ден...
Какво ще ме посъветвате да направя, да продължавам ли режима или да преминавам към захранване след като така съм го копрометирала? Благодаря предварително!
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152

Здравейте, поздравления за хубавия сайт и форум! Имам следния въпрос
На плодове и чай съм - 12ти ден (за първи път). Основната причина да започна режима са здравословните ми проблеми - акне, повтарящ се цистит. Загубих около 6-7кг. Проблемът е, че направих голямата грешка да не правя клизми... Ръководех се от книгата на Лидия Ковачева и там изрично пишеше, че не са необходими.. Чак сега прочетох, благодрение на вас, че това не е така. И си чакам аз да ми се изчисти акнето.. пък то и по зле става и езика ми е силно обложен вече 12ти ден...
Какво ще ме посъветвате да направя, да продължавам ли режима или да преминавам към захранване след като така съм го копрометирала? Благодаря предварително!

Мнението да се правят или не клизми из литературата се движат в рамките 60/40%, така че мисля нищо не си компрометирала! Конкретно за акне може би е по-добре със! Аз бих пробвал първите 1-2 пъти – без, пък ако не стане тогава ще му мисля :)!

Обикновено щом се изостря някой проблем, значи се решава! А за езика и килограмите би трябвало да знаеш щом се водиш по книгата на Лидия (и не само)

Като за пръв път – умната със захранването!!! :pensif_29:
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

sunflower8

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

Много благодаря за отговора! Разбира се ще внимавам много със захранването.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Здравейте, поздравления за хубавия сайт и форум! Имам следния въпрос
На плодове и чай съм - 12ти ден (за първи път). Основната причина да започна режима са здравословните ми проблеми - акне, повтарящ се цистит. Загубих около 6-7кг. Проблемът е, че направих голямата грешка да не правя клизми... Ръководех се от книгата на Лидия Ковачева и там изрично пишеше, че не са необходими.. Чак сега прочетох, благодрение на вас, че това не е така. И си чакам аз да ми се изчисти акнето.. пък то и по зле става и езика ми е силно обложен вече 12ти ден...
Какво ще ме посъветвате да направя, да продължавам ли режима или да преминавам към захранване след като така съм го копрометирала? Благодаря предварително!


нищо не си компрометирала, след като си хапваш плодове, нуждата от клизма не е чак толкова голяма, хубаво е да се прави, но липсата не е фатална, така че споко, продължи както намериш за добре  :flowers2:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

sunflower8

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

Благодаря за съветите! Наминавам само да се отчета, направих 14 дни на плодове и чай и 10 дни захранване. Много съм доволна, смея да кажа, че за момента от акнето почти не остана следа, освен няколко по-скоро петънца по кожата които заздравяват :) Чувствам се духовно и физически пречистена и смятам, че е най-подходящото начало за мен за хранене с много много повече като процент сурова храна, а надявам се и скоро изцяло само сурова :)
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158

Искам да попитам само. Днес е 9-ти ден от плодуването ми /ябълки ,чай и вода/ забелязах ,че бялото на очите ми в основата се жълтее. Малко ме притеснява ,предполагам е нормално заради очистващия ефект от самото гладуване на дроба илижлъчката. Тежестта в черния дроб си я имам от 2-3 ден и понякога изчезва и после пак се появява.Зора ми беше първите 5-6 дни когато токсините бошуваха навсякъде из тялото ми. Сега съм добре ,не съм така умалял и не ме свърта в къщи. Мълко до ВЦ-то е зор ,но сега пия майчен лист.
Благодаря преднарително :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен

Sushard

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Здравейте на всички и поздравления Мер за изключителния форум! :) ...  не знам дали тук е мястото за моята тема, но ако съм сбъркала моля да ме поправите къде да се насоча 
         От 4 години лекувам гинекологични проблеми - какви ли не специалисти и тем подобни и колко ли пари са хвърлени и файда - нулева!  :surpris_25:   Тъпчех се с куп противозачатъчни и какви ли не други от рода, което естествено доведе до 78кг. (при 160см. - 20г.) Следователно от наднорменото тегло започнаха и други проблеми ... Дойде момент, в който аз трябваше да пия буквално една шепа хапчета и просто психически е невъзможно човек да издържи!   ... Та ето ме и тук  Днес ми е 3ти ден от гладолечението и се чувствам ...   :peperudi:  2 килца вече ги няма!   ;D Изследваха ми хормоните и се оказа, че прогестерон в мен няма   а нивото на тестостерон е много повече отколкото има един мъж  :-X   Изписани са ми отново противозачатъчни (с цел лечение - повишаване нивото на прогестерон и понижаване на тестостерона)...  Въпросът ми е ако изобщо не ги започна от гладолечението ще ми се нормализират ли хормоните?! Благодаря предварително!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ти гладуваш ли или правиш плодово-чаен режим ? Не мисля ,че хапчетата са подходящи в тези режими. НА теб по-скоро ти трябва гладуване на вода, без никаква храна.
Активен

Sushard

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Плодово - чаен режим като естествено не надвишавам 800гр. плодове на ден !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.136 секунди с 23 запитвания.