Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340484 пъти)

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Не мога да се съглася за банана.Изядох един банан по време на едно такова плодуване и имах чувството,че съм изяла цял хляб.Банана съдържа скорбяла и е тежък за консумация.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Слагат, Vov, всичко слагат :). Аз съм била на Канарските острови на гости на едно семейство, имаха плантация. За пазара имаха едни банани, за себе си беряха от други дървета  :).

cherry, и аз знам, че може да се консумират банани, няма проблем, аз също съм яла при гладуване на плодове. Ако не се лъжа д-р Вергиния Георгиева ми беше казала да ям... :flower:
Активен

grafs

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • hemusdogrami

А дали може по време на гладуването да се прави, отстраняване на отрови в организма със слънчогледово олио: http://www.zemianazaem.com/archives/194
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Не мога да се съглася за банана.Изядох един банан по време на едно такова плодуване и имах чувството,че съм изяла цял хляб.Банана съдържа скорбяла и е тежък за консумация.

аз пък по време на едно такова лидиевоковачево гладуване си хапвах по няколко банана на един път и уверявам те, че нищо ми нямаше!
то не че някога ми има, каквото и да ям, де - мога да изям и три пълни купи с бобец, с огромна салата и т.н.     :essen:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

А дали може по време на гладуването да се прави, отстраняване на отрови в организма със слънчогледово олио: http://www.zemianazaem.com/archives/194

защо пък да не може, не виждам причина да не може.
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67

Всеки може да намери информация в нета за бананите,пестицидите и потентността на мъжете по плантациите,където ги берат. В САЩ е забранен вноса на банани от Еквадор по тази причина...тук само такива се внасят...много обичам и си хапвам банани доста. Не ми е ставало тежко или лошо от банани
« Последна редакция: 20-02-2015, 10:50:15 от Ouroborus »
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141


grafs, аз не познавам механизмите толкова отвътре, но е логично да не може, за да не поема организма част от мазнините чрез лигавицата, дано ти отговори някой по-запознат. Пък може и да пробваш - то ще си покажат усещанията
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

А дали може по време на гладуването да се прави, отстраняване на отрови в организма със слънчогледово олио: http://www.zemianazaem.com/archives/194
Хм, според мен темата много правилно е озаглавена "т. нар. "гладуване..."
То самото т.нар. гладуване е само т.нар.=така наречено, не че е истинско... а пък и да го смесваме с олио, вярвам е съвсем недопустимо.
В статията за почистващите възможности на олиото (сурово добито), не видях да се разглежда употребата на олио + "т. нар. "гладуване..."

[Известно е също, че в човечеството винаги има едни хора, склонни към опити със самите себе си, без някакви особени основания, методики, мерки за безопасност... :pensif_29: Понякога съм от тях, но ставам все по-предпазлив..  :(]
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grafs

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • hemusdogrami

От утре започвам отново 20 дни разтоварване + 10 дни захранване. Искам да попитам, някой има ли идея, дали може да се пие комбуча по време на диетата? Благодаря.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ако под "Разтоварване" имаш пред вид временно въздържане от храна, то се прави по специална, леко сложна и винаги съобразявана и променяна съобразно отделния човек, неговото начално състояние, поставени цели, разполагаемо време и пр.
Ако си правиш някакъв свой вариант - нищо не мога да кажа.
Обикновено продължителността на захранване е равна или по-дълга от продължителността на въздържане.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grafs

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • hemusdogrami

Както се подразбира от името на темата в която пиша, става въпрос за т.н. "гладуване" на плодове и чай на Лидия Ковачева. Гладуването (което в по-ранни твои постове Vov се разбра, че ти не признаваш за гладуване, но това мен не ме интересува грам)и захранването ги правя стриктно по книгата.
Понеже диетата е плодове и чай, а комбуча си е чай с гъби и бактерии, от там идва и въпросът: може ли комбуча?
Моля само запознати с книгата и режима на Лидия Ковачева да коментират! :love_006 - emotloader:

п.п. В книгата "Гладът приятел и лекарство" където се описва т.н. "гладуване" на плодове и чай, дните на плодове и чай се наричат "разтоварване"
Активен

ЖУ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Здравейте:)!

Гладувам 12-ти ден (03-07) опитна съм горе долу за къси гладувания до 10 дни, но имам нужда от компетентно мнение.
На 10 -ият ден след клизма - изгхвърлих червей. Дълъг 10 см. Не знам точно какво е. На 11-ият ден след клизма отново изхвърлих още 2 и една малка топка със залепени един до друг червеи. Цветът е като бял. Формата е кръгла. Чудя се тения ли е, глисти ли са? Имах през цялото гладолечение запек и само с клизми. Предполагам, че една от причината са тези паразити за липсата на отделяне?! Ходих на личният си доктор, който ми даде универсални хапчета Pantelmin. Живея в друга държава в момента. Разбира се не мога да започна да пия химически лекарства на 12 ден от гладолечението.
Въпросите ми са:
1. Какво да правя за да премахна паразитите от мен? Четох съветът на Малахов от 3 до 7 дни само на вода ли да продължа? Или да продължавам с плодове, чай и мед за изчистване на останалите паразити?
2. Или да започна захранване и да пия химическите лекарства и кога?
3. Децата ми дали са заразени и съпругът ми?
4. Днес ще дам да се изследват снощната ми находка от мекотели - в микробиологична лаборатория. Дай Боже да разбера точно какви са тези "гадове".

Благодаря ви предварително за отговорите!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Здравей Жулиета,
Кръстих те така, защото ми харесва. Извинявай ако съм те засегнал.
По темата:
Мнозинството от хората имат паразити. Това не е новина. Явно твоят начин на живот и хранене, способствува да се развиват. Те не се прогонват с химия, защото ако продължаваш да си живееш по същия начин,  ще се мултиплицират отново. Само ще си тровиш тялото. Гладът е ефективно лекарство, но само за премахването им. Иначе лекар аюрведик в Индия ми каза, че някои от паразитите се борят с листа от Къри. Пречистването те го правят с трифала, която се взима две седмици вечер преди лягане, след това един месец почивка и след това пак две седмици, като всичко се предшествува от три дни последователно взимане сутрин на около 50 милилитра топло Ги/ пречистено краве масло/, което подготвя червата за трифалата.
Колкото до семейството ти, сигурно имат същите паразити. Не ме разбирай грешно, паразитите са част от света около нас. Ако обаче не създаваме прекалено кисела среда в организма си, особено сладки храни които те обожават, можем да  задържаме развитието им в нашия организъм.
Иначе съм сигурен за много хора, решенията им дори се диктуват не от тях, а от паразитите в тях. Убеден съм.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Добра вечер.
Да кажа и аз ако може.
1. Има вероятност това да не са глисти. Ако не са , това е трамбована лимфна течност ,която се освобождава след отпушване на отвори, затапени от фекални камъни, и  която излиза в такъв вид и понякога лъже. Но това ще го установят в лабораторията. Обаче и глисти да са , няма никакво значение какви са точно.., това не са бактерии, че да им подбираш точният антибиотик :)  
2. Ако са глисти - в никакъв случай не се пият химически препарати! ИЗВЪНРЕДНО токсични!Затова  глистите се гонят , а не се убиват.  
3. Плодове чай и мед не чистят паразити.  :-\ ( захарта се изключва напълно при такава чистка, вкл. сладки плодове )
  Трябва друго. Прочети при Малахов какво той предлага като противопаразитно. Аз също скоро ще тествам една рецепта , дето и Малахов не я знае, рецептата на Чингиз Хан.  ( на български не търси, няма инфо)  Нещо уникално било..
« Последна редакция: 03-07-2015, 23:07:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ЖУ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

 :)Здравейте, приятели!

Благодаря ви много за вниманието и за компетентните мнения.
Тиха стъпка, много ме зарадва твоето обръщение, ако не се обиждаш това би могло да бъде твоето индиянско име. От около 6 години се храня здравословно и след 5-та година си позволявам от време на време захар или киселообразуваща храна.
От лаборатарията имах среща с доктор-патолог, който ми каза, че Слава Богу, това не са червеи, а кожа от повърхността на вътрешността на червата. ?! Преди 10 години имах коремна операция, родих по тяхна препоръка със секцио - тогава все още си мислех, че докторите вземат правилните решения.
Тази кожа може ми е лимфна течност или остатък след секциото?!
Бате Бино, разбирам, че си много опитен в гладуването - поздравления!
Успокоително е да си здрав, подмладен и разхубавен без паразити:).
Бих ли могла да задам 3 въпроса?
Как се гонят паразитите?
Четох 3-ната комбинация в интернет за орехчета, пелин и карамфил. Този метод е природен, но дали има ефект?
Имам 1 диоптър на очите и четох също, че след 15-ия ден на гладуването започва възстановяването на очите.
Как могат да се махнат диоптрите и очилата?
Аз ще опитам да направя 20 дни по Лидия Ковачева за първи път ще ми бъде толкова дълго, но ми е малко тегаво, защото нямам много сили.
Рецептата на Чингиз Хан тайна ли е? Или би могъл да ни просветлиш? :angel:

« Последна редакция: 04-07-2015, 15:32:16 от ЖУ »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Жу , не разбрах  как прецени , че съм опитен в гладуването  :surpris_23:
 В случая само познах, че това може и да не са глисти. :)
 А дали е точно "кожа от повърхността на червата"  ще питам моят гастролог , защото нещо имам съмнения , че е точно такова  tooth
 Имаме тема за паразитите , даже цели две. Сложна материя , не става с две изречения  :-\ Поразчети се , ще дойде ред и на Чингиз Хан, не е тайна  :Cherries
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emi_2510

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Жу, здравей и от мен  :)
Поздравления за упоритостта.  :love_006 - emotloader:
Аз правих 25 дена по Лидия Ковачева, наистина се чувствах страхотно.
След това обаче дойде периода на голямото ядене - явно тялото иска да си набави това от което е било лишено или не съм била добре подготвена. При теб едва ли ще се случи, след като толкова дълго спазваш някаква култура на хранене.
Имам късогледство 5 диоптъра - не съм свалила, но умората в очите изчезна. 60 дни бях без цикъл - наложи пак да пия хапчета. Да не говорим за опънатите нерви  :surpris_22:
Това е от мен!
Успех!  :peperudi:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

А тези "червейчета" имат ли очички? И намигат ли лекинко? tooth tooth tooth
Защото по време на гладуванията ми преди години вкл. и това по Ковачева(20 дни) излизаха "червейчета", приличащи на тения.Понеже съм доша вата по Аюрведа и съм слузест тип, от червата ми се отлепяха слузове с всякакви причудливи форми и размери. Имаше и такива с формата на дебелото черво-дълги и нагънати.Приличаха на тения. >:(Други бяха бели и кръгли.Имаше всякакъв калибър... tooth Бррррр...гадна работа.Излизаха с "тонове".Ако не мърдат и нямат очички :Confus_3:,то значи това са слузести образувания стояли в червата с години. ???
Много поздрави на лекаря от мен за вътрешната ципа на дебелото черво.На тях само ципи са им обясненията за очистващите процеси в организма.Тц,тц,тц... :whistling2 - emotloader:
emi_2510,а защо цикъла ти е спрял? След гладуването ли се получи? Защото след едно мое 10-дневно водно, цикъла също ме пропусна един месец... ???
« Последна редакция: 04-07-2015, 20:16:10 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

emi_2510

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

След 5 дневно водно съм нямала проблеми.
След 25 дена на плодове изчезна..  :sorcerer - emotloader:
Не че още много ще го има де, ама  tooth май няма да правя такива дълги гладувания.  :surpris_23:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Абе хора, недейте така лекомислено. Дълго гладуване не се прави просто така. Особено ако сте преобладаваща вата. Не само цикъла, но и часовника ще ви спре. Приемливо е само при тежко заболяване. Имайте мярка.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 22 запитвания.