Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340227 пъти)

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188

Аз мисля, че трябва на всяка цена да се избягва микровьлновата. Нещо, кеото влияе в сьрцето на клетките, за да предизвика затопляне сьс сигурност не е добро за здравето.

Иначе след 8 дни захранване, можеш да се храниш нормално в рамките на разумното т.е без месо, но с плодове и зеленчуци, готвени и сурови, малко ядки, малко хляб ако искаш, зьрнени и пр. Кьм тези дни Лидия дава да се включи даже кисело мляко постепенно и по малко сирене, но не знам дали по принцип искаш да ги включваш.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

viktoria_nc, ти си вече напред в захранването, но ако искаш, ще ни пратя своето меню за захранване след житен режим, ако си вегетарианка, ще ти послужи като ориентир, ще ти пратя линка на лични, не е никак сложно
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

да, много е важно да не се ползва микровълновата.
не знам как още има хора, дето не са проумели това...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Все с неподходящи храни се захранваш , картофа е вкусен, но от него много се качва, оризът , който ядеш какъв е и как го приготвяш ? Мед също не е много добре , микровълнова - смърт , овесени ядки - шит , Чудя се някои хора как все ги дърпа към вредните храни ????
Активен

nikoleta78

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте,много се радвам че попаднах на вас и се надявам да ми помагате защото много се запалих по лечебния глад и по-скоро по разумното и полезно хранене.Първо почнах от там че имам доста излишни килограми повече от 20 после почнах с опитите за бебе и не се получава и така с ровене из нета и много четене и след много диети започнати и недовършени и с йо йо ефект и притеснения относно неуспешното ми бебеправене реших че няма по-добър вариант хем да си пречистя организма хем да отслабна и хоп започнах и така вече четвърти ден съм стриктна на плодове и чай.Аз нямам сериозни здравословни проблеми или поне така си мисля защото рядко ходя на лекар но като прочетох книгата на Лидия Ковачева се убедих че колит себорея и миомен възел са си болести на които трябва да се обърне внимание и да се излекуват а не да се казва че с тях се живее и въпреки тях човек е здрав  :Confus_3:  Та започнах с чайчетата и с плодовете и не ми е трудно но вчера имах страшни газове и болки в стомаха под и над пъпа и като си натиснех стомаха доста ме болеше и което много ме учуди ходя редовно до тоалетна дори по няколко пъти.та се чудя дали газовете и болките са от крушите които ям или от пречистването и се чудя дали днес да не взема ананас и да спра крушите но ме е страх да не спре и ходенето до тоалетна.за количеството ям само по 3 круши на ден и половин ябълка.Пожелавам ви лек и спокоен ден :Content_22:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

"Диетата" ;) с плодове е добре да се прави с ябълки(е,не е задължително). Ако корите дразнят стомаха,
то ябълката се обелва. Приемат се до 800 гр.плод/дневно. И по няколко чая,може и с няколко лъжички мед.
Крушите сигурно дразнят стомаха, а може да е от колит или гастрит.
Активен

nikoleta78

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

ох много трудно ям ябълки защото ми изстъргват стомаха и ги избягвам а крушите са ми по сочни но хич не ми е дошло на акъла да ги беля тъй като майка ми от малка ми е втълпявала че витамините са в кората и така съм научена да ги ям.днес си взех ананас и хапнах малко на обед но нещо ми щипеше на езика и продължих с водичка а за вечеря ще се пробвам пак,днес стомаха ми е идеално и се чувствам прекрасно само дето ми заглъхват ушите но това не е болка за умиране tooth
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...витамините са в кората и така съм научена да ги ям...

Всичката химия, с която пръскат плодовете, за да не се развалят при транспорта също е в кората. Дифенолът и парафините например. Повече информация във филмчето от тази тема.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

nikoleta78

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

да верно че е така,аз живея в чужбина и тук не растат плодове че климата е такъв и всичко е внос и доста трайно така че ще беля вече всичко,а се оказа че езикът ми се е изприщил а си мислех че ананаса е развален а хапнах и парченце банан и пак ми щипе все едно ям люта чушка много е странно но се надявам да отмине.благодаря за съветите :flowers2:
Активен

Анна

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте!!!Аз съм Ани и се гмуркам при вас,макар и да не съм добър плувец.Преди три дена завърших 14 дневно гладуване на ябълки.Водата като цяло в последно време не ми се услажда,което не е присъщо за мен,но направих задължителен прием на 2 литра дневно,като сутрешният литър загрявах.Глада винаги ми се е отдавал,но прекъснах замисления 20 дневен режим заради ужасния вкус в устата си.Умирах не за храна,а за вкус.Захранвам се страшно плавно,вече 3 ден.С моркови и магданоз,като сега включих и зеле,но всичко ми е в минимални дози,та се чудя дали въобще се захранвам.Вас ви следвам,защото сте страхотни.Аз самата отказах всичко млечно,месоядно и подобно само преди 3 месеца.Как се чувствам-нова,е според повечето познати-луда,но ако това е лудост,то страшно си е готино да  в света на лудостта. ))))))От вас имам страшно да уча и да ви следвам.Нещо,което поставям за цел,макар да не знам,доколко ще постигна е да консумирам храна си без сол.Не,знам защо но тази сол ме стряска.Е,някой ще каже ли-Добре дошла))))?????
Активен

Anika

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте,
Темата за лечебното гладуване е наистина интересна за мен. Изчетох статии и коментари и от утре мисля да започна гладуване с плодове и чай. Никога не съм гладувала и не знам как ще се почуствам. Бих желала да попитам до колко грама мед е позволено на ден?
Предварително благодаря!
Поздрави,
Аника
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Добре дошла, Ани. Бавно и постепенно. Истинските резултати ще се появят след повече от година и са процес. Това не е състояние до което достигаме. Това е перманентна наслада от усещането да си ти. Колкото до меда, не очаквай някой да ти позволи нещо. След време ще започнеш да усещаш точно от какво тялото ти има нужда. Ще достигнеш и до потребност от промени на духовно ниво. Но за това, по-нататък.
"Бъди щастлива Ани"!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Два бързи въпроса:
Коя книга (в ел.формат) е най-пълната за плодово-чаената диета?! Тук прочетох, че има и пълна версия ма "Гладът - приятел и лекарство"  ???
Ще започна с този материал (на Бате Бино), за начало.
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6533.0

Тази или идната седмица смятам да направя някакво прочистване (понеже си стоя вкъщи и без друго).
Плодовете сега ок ли са за този режим?
Друг вариант е житния.

Идеята ми е да се избава от възпаления (контузии).

Сега започвам да чета Дипломата   :Confus_34: и ако изникнат въпроси ще пиша.  :pensif_29:
Поздрави
« Последна редакция: 24-02-2014, 16:02:40 от taurus »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Глад , само на вода около 10 дни ще ти реши проблемите по-добре, отколкото 40 дни плодова диета и още повече,че сега няма подходящи плодове.
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Глад , само на вода около 10 дни ще ти реши проблемите по-добре, отколкото 40 дни плодова диета и още повече,че сега няма подходящи плодове.
Хм, освен че не обичам хич глада - 10 дни на вода... от 58кг (170см) ще стана сигурно 45кг...? :surpris_23:
Активен

grafs

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • hemusdogrami

Здравейте,
днес ми е 6-ти ден (от 20 планувани) на плодове и чай и се чувствам прекрасно. Преди съм правил 3-4 гладувания на кленов сироп, но с плодовете ми е много по-лесно. Имам два въпроса.
   1. Може ли сутрин да пия топла вода със сода?(пия я от няколко години за да се алкализирам)
   2. Може ли  :Appetit_4: и ако не, има ли други забранени плодове?

Предварително благодаря.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Аз преди години съм правила такова гладуване, но мисля ,че трябва да се правят и клизми.Това по принцип не е гладуване , а плодова диета.Хората, които пробват този режим трябва да имат в предвид следното :
1. Количество на плодовете дневно ;
2. Вид на плодовете - трябва да са плодове съдържащи повече сок / има разлика между диня и банан ,нали ? /
Според мен не е необходимо приемане на сода / за алкализация /.Тя е продукт създаден по химичен начин, не е органичен, а е неорганичен продукт следователно не се усвоява лесно.Приема на сода дори при киселини в стомаха е много вредно, поставянето на сода в хляба също.Содата има редица вредни и не толкова полезни въздействия.Пълна алкализация в организма става при прием само на сурова храна, спокоен живот без напрежение и нерви.
Поздрави !
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Здравейте,
днес ми е 6-ти ден (от 20 планувани) на плодове и чай и се чувствам прекрасно. Преди съм правил 3-4 гладувания на кленов сироп, но с плодовете ми е много по-лесно. Имам два въпроса.
   1. Може ли сутрин да пия топла вода със сода?(пия я от няколко години за да се алкализирам)
   2. Може ли  :Appetit_4: и ако не, има ли други забранени плодове?

Предварително благодаря.
Банан-не.Прекалено тежък е.Сега има ябълки.През лятото-диня.Сода-не мисля,че е добра идея.Клизми се правят,ако няма изхождане всеки ден.И не е точно диета плодуването-след 7-8 ден започва изчистване на червата.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Важно е да осигуриш максимално разнообразие от плодове... Но сега не е точно сезонът.
Банан - ако го дъвчеш достатъчно и е до 3/ден няма да ти навреди много.

[Бих почерпил да видя истински български документ -анализ на съдържанието на банана, на кои стандарти отговаря...].  ;)

Изобщо не вярвам, че производителите на плодове и зеленчуци около екватора, не слагат редовно най-разнообразни торове, пестициди, дори и хербициди, само и само да произведат повече за по-късо време и от по-малка силно изтощена площ.  :(
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Не мога да се съглася за банана.Изядох един банан по време на едно такова плодуване и имах чувството,че съм изяла цял хляб.Банана съдържа скорбяла и е тежък за консумация.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
 

Страницата е създадена за 0.131 секунди с 22 запитвания.