Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340496 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

чувала съм за сухия глад, но не мисля че е за мен, поне не още.

Да, въпрос на нагласа и време  :)

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

mimimi, трудно е някой така от разстояние да ти даде точна препоръка колко време да караш на ограничителен режим. Все пак ти най-добре усещаш как ти върви състоянието, а така само по няколко изречения, едва ли някой ще иска да поеме отговорност за категорични съвети.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

поне в едно, обаче, можем да сме категорични - не трябва да пие никакви противозачатъчни!
не разбирам как хората не виждат целяи фарс  в това "лечение", което предлага традиционната "медицина".

лекувала била Мими кисти преди с хормони и била доволна, хе, явно не е това методът, защото плодът от това "лечение" се вижда - нови кисти.
същото би било и ако се оперира -- причината няма да се отстрани и или ще има рецидив или нещо по -лошо на по - късен етап.
това е реалността, за съжаление, ако човек не поеме отговорност за здравето си, а се оставя в ръцете на тоя и оня...
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

На мен ми се струва, че хормоните, които уж изсушават кистата, или хирургическото отстраняване, дори и да са ефективни, атакуват само крайния симптом. Причината, или това, което докарва кистата, най-вероятно си остава и след време ще донесе същите или други "плодове".  :-\

За сухото гладуване съм казвал и в други теми - учудващо, но за кратки периоди като ден-два се понася изключително леко. По-леко от водно гладуване например.  :angel:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

mimimi, порови се повече за информация тук, изписано е много, а си заслужава да почерпиш опит и знания, за да ги съгласуваш с тялото си. Обърни внимание на конституцията си, ако си Вата, не се мъчи с водно и чай, май сухото ще ти е по по мярка, кратко е и е тотално, но задължително прочети повече и мисли трезво. Още си в началото и можеш да направиш грешки. Лекарства и гладуване - постовете са категорични, няма как :fun_096:
Активен

mimimi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Благодаря ви за отговорите и че откликвате на проблема ми. Категорично се отказах от лекарствата по време на гладуване. А иначе, ще се поразровя и ще се позаинтересувам и за сухото гладуване, за ден- два ми се вижда възможно, само клизмите ме притесняват там. Аз не вярвах, че ще издържа и толкова време на плодове и чай, но явно организмът ми е имал нужда от това. Няма да го насилвам естествено, засега понасям добре, но мисля ако загубата на тегло продължава да изкарам още ден-два и да спра.
Вярно е, че и с хапчета и с операция, не се лекуват симптомите и е само временно решение. Но това е само в случай на спешност, а след това за да се отстрани причината ми трябва дълго (в смисъл няколко цикъла) природолечение с глад и билки, поне аз така ги виждам нещата. Ще видя какво ще покажат изследванията и видеозона и се надявам да има някакъв резултат.
Нели, благодаря, не го знаех това, мисля че съм по-скоро Пита, но ще се опитам пак да намеря теста, че не си спомням вече.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

само клизмите ме притесняват там.

При сухото гладуване няма клизми . :)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

На мен ми се струва, че хормоните, които уж изсушават кистата, или хирургическото отстраняване, дори и да са ефективни, атакуват само крайния симптом. Причината, или това, което докарва кистата, най-вероятно си остава и след време ще донесе същите или други "плодове".  :-\

За сухото гладуване съм казвал и в други теми - учудващо, но за кратки периоди като ден-два се понася изключително леко. По-леко от водно гладуване например.  :angel:

никакво "най - вероятно" - абсолютно си е така!
учудващо е как не може да си категоричен при разбирането за нещата в цялост, което имаш.

за сухото гладуване - да, понасят се леко и три дни, но при колко би имало ефект при по - комплексирани случаи?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Благодаря ви за отговорите и че откликвате на проблема ми. Категорично се отказах от лекарствата по време на гладуване. А иначе, ще се поразровя и ще се позаинтересувам и за сухото гладуване, за ден- два ми се вижда възможно, само клизмите ме притесняват там. Аз не вярвах, че ще издържа и толкова време на плодове и чай, но явно организмът ми е имал нужда от това. Няма да го насилвам естествено, засега понасям добре, но мисля ако загубата на тегло продължава да изкарам още ден-два и да спра.
Вярно е, че и с хапчета и с операция, не се лекуват симптомите и е само временно решение. Но това е само в случай на спешност, а след това за да се отстрани причината ми трябва дълго (в смисъл няколко цикъла) природолечение с глад и билки, поне аз така ги виждам нещата. Ще видя какво ще покажат изследванията и видеозона и се надявам да има някакъв резултат.
Нели, благодаря, не го знаех това, мисля че съм по-скоро Пита, но ще се опитам пак да намеря теста, че не си спомням вече.

значи, ако ти пиеш хапове, какви да е или направиш операция, тогава би затруднила прганизма си после при гладуването.
това е все едно да си кажеш - ей сега ще си пийна малко "лековита" отварка от всякакви отрови и гадости и после ще гладувам да се чистя...

освен това, отде знеш дали па твоят организъм не складира в тия кисти супер отровни вещества и когато го лишиш от мястото за складиране, демек - кистите, чрез операция, няма да почне някакъв друг процес на интоксикация, още по- лош от първия, особено предвид, че ще пиеш първо хапове.

може да имаш кисти и пак да си добре и може да те лишат от тях и да станеш зле.
моя приятелка с огромна миома, даже две, отказа операция, ходи при Гайдурков, прави пречиствания и ... миомата остана, но с нея, въпреки че вече беше над 40 - годишна, жената роди трето дете.
ако я бяха оперирали, както настояваха, най - вероятно щеше вече да е остъргана без никакъв шанс да има трето, а те много го искаха това дете.
е, жената е в отличчно здраве понастоящем въпреки миомите, едната голяма, пак повтарям.
миомите й са от години и така роди и трите си деца.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Кистите се " топят" с дълго гладуване само на вода. Бате ви Бино ви е дал руски сайт за гладуването, четете и се лекувайте. Вчера говорих с една жена с подобен проблеми тя ми каза: " Може да умра, но няма да гладувам, храната е единственото ми удоволствие" ???????????  Какво да му кажеш на такъв човек???
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

... Вчера говорих с една жена с подобен проблеми тя ми каза: " Може да умра, но няма да гладувам, храната е единственото ми удоволствие" ???????????  Какво да му кажеш на такъв човек???

С единият от кучкарите на поляната до нас се бяхме заговорили и той ми каза, че има проблеми с висока кръвна захар, кръвно налягане и т.н. Въпреки това човекът беше бивш военен в завидна физическа форма, особено за 75-годишен. Споменах му за гладувания и му разказах как може лесно да се отърве от тези си проблеми. Учуди ме, че знаеше за метода и ми спомена за история с един руски полковник, когото държали в плен 20 дни без храна и като резултат язвата му се излекувала. Въпреки това не искаше да гладува: "На младини в голямата мизерия много съм гладувал и сега просто не мога."

Малко след това го сполетя инсулт и не успяха да го отърват. Понякога просто не можеш да помогнеш.   :(
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

mimimi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Всеки сам си преценява, кое му е по-важно, здравето или удоволствието. И колко иска да живее и как да изкара остатъка от живота си. Така или иначе няма да ти е до ядене, ако си болен и на легло, къде ти е удоволствието тогава? Ама както казах всеки преценява сам за себе си
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

mimimi, виж какво ти е писала Ros- по време на сухото гладуване клизми не се правят!
Може, а според мен е задължително, да се направят няколко клизми преди гладуването, за да се изчисти червото от налепи и отрови, за да не си ги вкарваш отново в тялото, но по време на сухото- не.
Гладуването не е майтап работа, преди да започнеш каквото и да е се запознай подробно, прочети литература, питай, ако има нещо неясно и чак тогава  : )
Активен

mimimi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Благодаря Съни, точно това и мисля да направя.
Активен

digi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте, това ми е първия пост тук :)

Просто съвсем случайно попаднах на това тука: http://www.zemianazaem.com/archives/70
А на края на темата ме пренасочват към този сайт.
Регистрирах се, всичко е 6, но не мога да намеря точно тази тема.
Забелязах докато я четях там, че повечето участници са жени ;)

Супер много ми е интересно и искам да пробвам това гладуване с плодове и чай.
Имам няколко въпроса обаче - тези 800 грама плодове и за мъжете ли е толкова или не? Щото аз съм бая едричък, та се чудих. Измерих една ябълка - тежеше 220 гр...ок :)
Дефакто трябва да изям максимум 4 ябълки на ден нали така. А други плодове може ли? И по добре по малко отколкото повече?
И пиенето на вода позволено ли е?
Също ми е много интересно има ли вероятност да припадна нещо или? :)
И също което е много важно и ме притеснява, че няма да мога да спазвам тези часове - през 2 часа.

Просто няколко съвета от по компетентни занимавали се вече с това гладуване ще са ми от полза!!!
Благодаря предварително!!!

 
Активен

Славенъ Пѫтъ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Здравейте, това ми е първия пост тук :)

Просто съвсем случайно попаднах на това тука: http://www.zemianazaem.com/archives/70
А на края на темата ме пренасочват към този сайт.
Регистрирах се, всичко е 6, но не мога да намеря точно тази тема.
Забелязах докато я четях там, че повечето участници са жени ;)

Супер много ми е интересно и искам да пробвам това гладуване с плодове и чай.
Имам няколко въпроса обаче - тези 800 грама плодове и за мъжете ли е толкова или не? Щото аз съм бая едричък, та се чудих. Измерих една ябълка - тежеше 220 гр...ок :)
Дефакто трябва да изям максимум 4 ябълки на ден нали така. А други плодове може ли? И по добре по малко отколкото повече?
И пиенето на вода позволено ли е?
Също ми е много интересно има ли вероятност да припадна нещо или? :)
И също което е много важно и ме притеснява, че няма да мога да спазвам тези часове - през 2 часа.

Просто няколко съвета от по компетентни занимавали се вече с това гладуване ще са ми от полза!!!
Благодаря предварително!!!

 


 Здравей!

 Тези 800 грама са ориентировачни, особено за мъже и особено щом си по-едър.

 Няма никакъв проблем да консумираш по повече, но не прекалявай.

 Може да ядеш всякакви плодове, но е най-добре на един прием да не ги смесваш с други.

 Може да пиеш вода, но да не е много, защото такава приемаш от плодовете, а и в режим на изчистване на организма ще натовариш бъбреците. Може да си позволиш някоя и друга чаша на ден на гладно.

 Има риск от припадане, особено щом си доста едричък, както сам се изрази, значи тялото ти доста ще се чисти, особено в първите три дни може да ти е доста кофти. Категорично залагам на идеята, че човек не трябва да прави голям курс гладуване, без да е направил предварително поне един или два пъти минимум два дена, за да се подготви и психически, и физически, и изобщо да усети за какво иде реч. Препоръчвам ти и ти така да направиш. Например изкарай някоя събота и неделя даже без плодове и чайове, а само на вода. Е, ако усетиш че се чувстваш доста тежко, може да преминеш на плодове. Вече като минат няколко седмици до месец, може да се хвърлиш на повече дни. Доста често по време на гладолечение може да ти се завие свят при рязко изправяне от легнала или седнала позиция и ще ти причернее пред очите. Ако не клекнеш и не легнеш пак теоретично има риск от припадък. Пак теоретично може да се случи и, ако натовариш по усилено  по някакъв начин тялото си с физическа дейност. Но като цяло в плодовата диета, която е един вид гладолечение няма нищо страшно, така че скачай смело и не се притеснявай.

 Тия часове, тоест през два часа прием на плодове и чайове, това е, ако искаш да направиш програмата като перфекционист, иначе изобщо, ама изобщо не са толкова важни, дори може да минеш и без чайчетата, но, ако все пак имаш възможност пий ги.
« Последна редакция: 07-10-2013, 09:15:46 от Паладин »
Активен
"Има само едно добро - знанието и само едно зло - невежеството." Сократ

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Тия часове, тоест през два часа прием на плодове и чайове, това е, ако искаш да направиш програмата като перфекционист, иначе изобщо, ама изобщо не са толкова важни, дори може да минеш и без чайчетата, но, ако все пак имаш възможност пий ги.


Напротив, важно е да се спазват часовете...
И чайовете са много важни, защото алкализират организма. Едно е да гладуваш на вода с кисел организъм, друго е на плод и чай с алкален организъм...
digi, след като имаш съмнения относно диетата, защо не потърсиш мнението на специалист - от лекарите, занимаващи се с лечебно гладуване? Наистина, попаднал си при най-големите “специалисти”, но и лекарите не са за пренебрегване, те все пак имат някакъв опит :)
« Последна редакция: 07-10-2013, 10:18:10 от donna »
Активен

Славенъ Пѫтъ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

 Важен е единствено процеса който настъпва в организма по време на глад и което е целта на гладолечението. Този процес настъпва в организма и си действа без значение дали пием чайове, през колко време точно ядем плодове и т.н. Всичко друго са детайли при които може да се импровизира и варира. Иначе - да, известния вариант на Лидия Ковачева е оптимален, ако ходиш на някакво състезание и искаш оптимални резултати, прилагай го, но както каза човека, явно няма възможност, а истината е, че и "неоптималния" вариант ще му даде много добри резултати, идентични или почти идентични на "оптималния". Тоест, ако имаш възможност - прилагаш оптималния вариант, но ако нямаш такава възможност - прилагаш "неоптималния" и всичко си е ОК.

 Искаш да кажеш, че, ако практикуваме плодова диета, но не приемаме чайове, няма да получим същия ефект или дори може да има негативен такъв? Ха ха ха - моля те, не ме карай да се смея! :Confus_3:
« Последна редакция: 07-10-2013, 10:36:42 от Паладин »
Активен
"Има само едно добро - знанието и само едно зло - невежеството." Сократ

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

 Искаш да кажеш, че, ако практикуваме плодова диета, но не приемаме чайове, няма да получим същия ефект или дори може да има негативен такъв? Ха ха ха - моля те, не ме карай да се смея! :Confus_3:


Със "специалисти" не мога да споря :)
Активен

Славенъ Пѫтъ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

 Ти влезе в разговора и го превърна във спор, явно с единствената цел да изпъкнеш като "специалист" и "екстперт", при това с напълно несъстоятелни и смехотворни твърдения.

 Тоест, очевидно е, че поне сравнение с теб съм специалист, колкото и нескромно да звучи, така че, кавичките ти не са на място, независимо че ти се иска да не е така. :Content_22:
« Последна редакция: 07-10-2013, 11:17:35 от Паладин »
Активен
"Има само едно добро - знанието и само едно зло - невежеството." Сократ
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 22 запитвания.