Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340494 пъти)

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Не е галдуване ли .. за мен си е чисто гладуване да караш цял ден на 800 гр ябалки и чай си е направ глад.. но поне е с лечебна цел.Диетите имат някакво меньо , което се спазва, а тук нищо не се яде, нали затова е прчистватщо гладуване и е доста строгичко.И аз мисля , че 20 дена са ми малко много като за парви път, но ми се иска да пробвам, днес съм добре, само където пак си усещам ГЛАД ! :surpris_22:
А за бананите и кивитата някой ще ми каже ли. мерси предварително  :-*
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Може, защо да не може... Идеята е да не ядеш 1 кило банани.
Според мен също не е хич добра идея да се изсилваш с 20 дена. Ще ти е трудно и захранването може би.

Гладът при мен изчезваше на 3-тия ден. Ама малко след това ме напускаха и силите ;D ;D ;D
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Не е галдуване ли .. за мен си е чисто гладуване да караш цял ден на 800 гр ябалки и чай си е направ глад.. но поне е с лечебна цел.Диетите имат някакво меньо , което се спазва, а тук нищо не се яде, нали затова е прчистватщо гладуване и е доста строгичко.И аз мисля , че 20 дена са ми малко много като за парви път, но ми се иска да пробвам, днес съм добре, само където пак си усещам ГЛАД ! :surpris_22:
А за бананите и кивитата някой ще ми каже ли. мерси предварително  :-*

За теб може да си е  чисто гладуване, защото го сравняваш с предишния си режим, но независимо, че д-р Емилова го е нарекла гладуване, това на практика си е плодова-чаена диета. "Гладуване" означава неприемане на никаква храна, дори на чай. Оставаш единствено на вода(водно гладуване), в някои случаи и без нея (сухо гладуване). Само тогава организмът може да включи прочистващите механизми- да се избавя от всичко вредно в тялото, да регенерира клетките.

Сега видях, че и заглавието на темата е с "гладуване", така че както и да е. Така че ако наистина правиш това с лечебна цел, прочети някоя книга за гладуване първо, не се хвърляй на сляпо.

Но ако все пак държиш да караш така както си започнала, не се мъчи само с по 2 ябълки на ден, а яж и други плодове. И между другото, познавам хора които напълняват след този режим и не си оправят болежките. За мен е показателно. Освен това не всеки режим е подходящ за всеки. Ти размисли ли от кои хора си, коя храна как ти се отразява?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

абе да ви попитам , като по знаещи от мен.. :) За първи път правя такова галудване, добре ли е от първия път да започна с 20 дена, да не си навредя нещо на организма..?Днес ми е 4-ти ден .. дано днес е по - леко..аз даже и чаьове не пия, само на 2 ябалки я карам . И имам още един въпрос .. може ли да се ядат банани и кивита, че нещо от тия ябалки ми писна..
Това не е гладуване, а диета. Само си мъчиш организма. Особено с този скок- изведнъж 20 дни без подготовка, може да си навредиш повече!

интересно каква подготовка за този скок би предложила Синята колежка :)

Според мен нямаш никакъв проблем да изкараш 20 дни от първия път на ябЪлки, но трябва да включиш и други плодове, след като ти е писнало от ябълките - портокалите и кивитата са чудесни, само да знаеш как да ги подбираш, че да са сладки, защото ако са кисели, не ти завиждам...
Всички сочни плодове са подходящи, лошото е, че в момента не им е сезона на нашенските...
А това, че не пиеш чайове, си е изцяло за твоя сметка, няма нищо по-хубаво от топло чайче от липа, лайка, или друга приятна билка, подсладено с лъжичка мед и лъжичка лимонов сок  :essen: :essen:
Като допълнителен чудесен бонус се явява убиването на глада с това чайче...

Определено трябва да прочетеш максимално много КАЧЕСТВЕНА литература за този вид диета, за да я направиш максимално добре, и съответно  - да се почувстваш максимално добре след края.
А що се отнася до захранването  - там наистина ще усетиш какво е "ВЪЛЧИ" глад, така че ако имаш доверени близки покрай теб, можеш да им възложиш контрола по захранването ти. Защото аз лично така ще направя, когато дойде време за моето захранване - вече си нямам доверие, когато става дума за тези периоди в живота ми  :Confus_3: :Confus_3:
А за отслабването - да, ще отслабнеш наистина поне 7 килограма, ако издържиш на този режим поне 15 дена. Но имам лоша новина за теб - тези килограми се връщат дори с лихва, ако не промениш двигателния и хранителния си режим  :weight_lift:
Така че си направи програмата по дни и часове - кога ще ядеш, кога ще се раздвижваш, защото правилното планиране си  е фундамента за успеха.

Леле, че голям го заформих...поста де... :Confus_3: :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Ужасно много ви балгодаря вие наистина сте големи сладурчета, веднага ми отговорихте и то колко много хора се включиха, въпреки че това не ги касае.Аз мисля, че ще издържа 20 дена, ако не 20 поне 14, мисля, че е едно добро гладуване, ще разнообразя и с кивита и мандаринки.Захранването наистина ще е шроблем, ами ако не го направя ами веднага след гладуването, започна да си ям от всичко, но по много мъчнико, какво може да стане..?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Ужасно много ви балгодаря вие наистина сте големи сладурчета, веднага ми отговорихте и то колко много хора се включиха, въпреки че това не ги касае.Аз мисля, че ще издържа 20 дена, ако не 20 поне 14, мисля, че е едно добро гладуване, ще разнообразя и с кивита и мандаринки.Захранването наистина ще е шроблем, ами ако не го направя ами веднага след гладуването, започна да си ям от всичко, но по много мъчнико, какво може да стане..?

Ами най-безобидните неща, които могат да ти се случат са разстройство и запек.
А по-лошите са перфорация на червата, бъбреците и други, които просто не ти трябва да знаеш  :-X :-X :-X
От личен опит те съветвам - ако усетиш ЗВЕРСКИЯ глад, опитай първо с голямо количество топла вода с мед и лимон, след това голямо количество плодове, това трябва да ти помогне да се справиш.
Ако наистина ти се прияде нещо непозволено (месо, яйце, сирене) чак толкова много - сдъвчи го, наслади му се със сетивата на устата си, с езика си, и го изплюй, имаш цял живот пред себе си, за да ядеш каквото искаш...
Лигавицата на червата и стомаха изтънява правопропорционално на дължината на гладуването, затова не рискувай да си повредиш нещо заради краткотрайното удоволствие от изяждането на нещо не чак толкова полезно  :pensif_29: :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

bpa аз инат и воля имам ужасно много, даже в повечко.Вярно е че ми се хапва от време на време нещо, ама все пак съм в началото и усещам, че днес съм сравнително добре от към глада..Ами bpa  с намерението да стана нахална, пак ще си питам хаха :) как да си направя меню за захранването, че много сложно е описано и не го разбирам..
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141



интересно каква подготовка за този скок би предложила Синята колежка :)

Според мен нямаш никакъв проблем да изкараш 20 дни от първия път на ябЪлки, но трябва да включиш и други плодове

То е ясно какво ще каже Синята колежка ;D Никакви скокове. Вече съм писала защо, в друга тема.


Цитат
163 съм висока и в момента съм 56 килограма, за тези 20 дни гладуване, ще успея ли да смъкна 6 - 7 килограма?Целта ми е да стана 48 килограма

По 2 ябълки на ден и вода- хич не го виждам това, особено ако човек не е свикнал на сурова храна . 20 дни на плодове и вода би превъзбудило доша Вата.
Но всеки сам си решава.



Активен

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Синева последния цитата малко неможах да го разбера :) искаш да кажеш , че килограмите ми не позволяват 20 дневното гладуване ли ..?
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Не са ти чааак толкова много килограмите, а тези 48, които гониш са под нормата. Ако ще го правиш, послушай bpa и не се лишавай от чайчета. Избери си някои, които са ти приятни. Те загряват.( Ако си с конституция "Вятър" суровата растителна храна за дълъг период от време води до преохлаждане на организма.) Помисли за някакви пречиствания. Само добро ще си направиш. Другото е по- скоро "декоративна козметика", не лечение. Ефектът може да е временен.
Активен

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Синева, права си малко се пиозисилих с тия килограми, ама имам чувството, че колкото е по с- лаб човек едно че изглежда добре и друго, че е по - здрав :П
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

bpa аз инат и воля имам ужасно много, даже в повечко.Вярно е че ми се хапва от време на време нещо, ама все пак съм в началото и усещам, че днес съм сравнително добре от към глада..Ами bpa  с намерението да стана нахална, пак ще си питам хаха :) как да си направя меню за захранването, че много сложно е описано и не го разбирам..

Да, освен нахална, и мързелива :)
Но все пак се чувствам поласкан, че питаш мен, вместо чичко си Гугъл...затова и ще ти дам някои основни насоки и правила в захранването, които е препоръчително да се спазват, за да ти е мирна главата :)

Яж предварително определени количества храна, така ще избегнеш преяждането - примерно салатка от 1 морков, половин глава цвекло, половин глава алабаш, половин бяла ряпа, овкусена със сок от лимон и зехтин. Като изядеш планираното, ставаш от масата и се разхождаш половин-един час. Ако след този час пак усещаш глад, пиеш едно чайче, ако и то не помогне, тогава си позволяваш още да похапнеш. Идеята е да "баламосаш" усещането си за глад, дотогава, докато се увериш, че гладът е истински, възникнал от реалната нужда на тялото ти, а не прищявка на вкусовите ти рецептори  :pensif_29:

По принцип някои от капацитетите препоръчват да се спазва принципът на постепенност при включването на нови храни в захранването - примерно започваш с настърган морков, на следващото ядене прибавяш и други зеленчуци. На третия ден можеш да включиш и зеленчуци на пара, на четвъртия - 3-4 лъжици кисело мляко, на шестия - добре изкиснато сирене, и т.н, зависи все пак от това колко дълго ще гладуваш...
Избягвай контакта с дразнещи гледки, миризми и мисли за храни, които не можеш да си позволиш да ядеш  :pensif_29:

А кое е сложното, което не разбираш, и къде си чела по въпроса?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

 Оллеле ти си супер  :Content_14: :Content_14: ами четох в гугал имаше едно дадено меню, което беше ужасно ама ужасно сложно.. някакви храни, които даже не съм чувала приготвени по някав странен начин.. обаче ти много точно и ясно ми го обясни супер си мерси многоо .. това което четох май беше на Лидия Ковачева..
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Синева, права си малко се пиозисилих с тия килограми, ама имам чувството, че колкото е по с- лаб човек едно че изглежда добре и друго, че е по - здрав :П

Да, това е така, но... само в рамките на допустимото, нали не смяташ наистина, че някой, който е висок 160 см, и тежи 40 килограма, ще е по-здрав от друг, който е висок 160 см, но тежи 75 кг ?

Определено си има граници, които не е за препоръчване да се прекрачват
просто ей-така - за да бъдем по-атрактивни  :Confus_3:
Здравето не зависи само от килограмите на човека, а и от качеството на килограмите му.
Тези килограми, от които ще се отървеш, и които после ще си върнеш, е добре да бъдат изцяло жизнени.
Различните храни имат различен енергиен капацитет, най-високо в тази йерархия са пресните сурови плодове - от 8000 до 10 000 ангстрьома (единица мярка за дължина, използвана за измерване на светлинните вълни, равна на 0.0001 микрона.)
След тях се нареждат пресните и сурови зеленчуци - от 8000 до 9000 ангстрьома.
Готвените зеленчуци осигуряват от 4000 до 6500 ангстрьома. Токсичните храни съдържат още по-ниски стойности на енергията - прясно мляко-пастьоризирано  - 2000 ангстрьома, сирене, кашкавал - 1800, рафинирано бяло брашно - 1500, готвено месо - 0.
Човек в нормално здравословно състояние е около 6500 ангстрьома.
човек, болен от рак - 4875 ангстрьома.

Когато консумираш нискоенергийни храни, създаваш в тялото си тъкани с енергиен недостиг, които се разболяват бавно, но сигурно, и така дърпат цялото тяло надолу. Така че изборът какво да ядеш е изцяло твой  :pensif_29:
Спирам да пиша, че някой ще ме подгони, задето лобирам за плодовете, а не за зеленолистните  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Оллеле ти си супер  :Content_14: :Content_14: ами четох в гугал имаше едно дадено меню, което беше ужасно ама ужасно сложно.. някакви храни, които даже не съм чувала приготвени по някав странен начин.. обаче ти много точно и ясно ми го обясни супер си мерси многоо .. това което четох май беше на Лидия Ковачева..

А, не вярвам меню, което е писала Лидия Ковачева, да е било чак толкова странно и неразбираемо, намери го и го дай тук, да го разнищим :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Млако е дългичко.. ще го пусна в темата за захранването :)
Активен

g_a_b_i

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Здравейте,

Прочетох последните постове и честно вече нещо се обърках: уж по принцип това е пречистваш режим, сега тук виждам, че по-скоро е диета за отслабва? ??? Яснно ми, че водно и сухо гладуване резултати на пречистване идват по-бързо, но това означава ли, че това което правя е безмислено? Доста хубави неща изчетох за този режим и най-вече, че е идеален за старт..
А сега последните мнения дори ми се струва, че не се приема на сериозно и едва ли не не е чак толкова полезен..
В крайна сметка може ли някой от опит да потвърди реално как се е почувствал и дали е доволен..

Друго, което ме озадачи, прочетох, че клизмите едва ли не са задължителни.., а ако нямаме проблем с ходенето до тоалетна, пак ли? По-добър ли е ефекта ако се включат?
Активен

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

ЕеЕЕ Габи ти как си ппердставяш да ядеш 10 20 дни само ябалки и да пиеш чай и да не отслабнеш.. няма как да стане.. едно, че е пречистваш този режим и друго, че си се и слабее с него. 2 в 1 :)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Здравейте,

Прочетох последните постове и честно вече нещо се обърках: уж по принцип това е пречистваш режим, сега тук виждам, че по-скоро е диета за отслабва? ??? Яснно ми, че водно и сухо гладуване резултати на пречистване идват по-бързо, но това означава ли, че това което правя е безмислено? Доста хубави неща изчетох за този режим и най-вече, че е идеален за старт..
А сега последните мнения дори ми се струва, че не се приема на сериозно и едва ли не не е чак толкова полезен..
В крайна сметка може ли някой от опит да потвърди реално как се е почувствал и дали е доволен..

Друго, което ме озадачи, прочетох, че клизмите едва ли не са задължителни.., а ако нямаме проблем с ходенето до тоалетна, пак ли? По-добър ли е ефекта ако се включат?
Няма нищо объркващо :) Просто отслабването си е "странично" действие на пречистващия режим.
Така е, този режим е идеален за старт, особено за хора, които искат да бъдат предпазливи, и не искат да нагазват веднага в "дълбоките" води на водното и сухото гладуване :)
След като направиш 2-3 пъти по 7 дена на плодове, ще можеш да се пробваш да направиш и 3 дена "чист" глад, да направиш сравнението...
Аз съм правил достатъчно дълги плодови диети, и мога да потвърдя изчистващия ефект, но той все пак е в пъти по-малък от водния и сухия глад, по простата причина, че енергията, която отива за храносмилане, не се използва за чистене.
а иначе въпросът за клизмите според мен си е въпрос на личен избор, когато имаш редовна дефекация, няма спешна нужда от тях, но ако искаш да постигнеш максимален ефект, добре е да навлезеш по-дълбоко в тази материя, аз правих през януари 14 дневен воден глад с клизми с изварена урина, и съм много доволен от степента на прочистване, която постигнах.
И от друга страна - когато нямаш дефекация, клизмите са най-доброто, което можеш да направиш по въпроса, всичко друго в една или друга степен дразни храносмилателния тракт, а някои средства направо го увреждат...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

bpa Как издържаш бе човек само на вода, това си е много сериозно предизвикателство за мен..Успява ли да ти се притъпи глада .. и колко кг смъкваш за тези 14 дни на вода..?Аь пак с моите въпроси ама какво да направя лубопитка съм  :bleh
Активен
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 22 запитвания.