Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340474 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Amarilis , според мен да  проучиш много по-мощните варианти на този метод, тоест - истинско гладуване , а не "пиршество с плодове", както го нарича Шелтън.
В краен случай, ако ти трябва енергия и работиш - гладуването по Марва Оганян - само на чай от специално подбрани билки +мед.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Здравейте!
Аз съм пълен новак и вече не знам откъде да започна... Тъй като съм правила гласувания и преди, смятам да се пробвам с 20 дни плодове и чай. Имам няколко въпроса, но първо малко инфо за мен...
На 33 години съм, майка на 3 деца... От няколко години имам проблем с косопад, който вече се задълбочи много (остана ми 1/4 от косата на главата), имах киста на челюстта, която оперирам 2011 година, но след 2-3 месеца се появи нова, имат съмнение за тумор... От лутане по лекари времето си минава и все още те е оперирана... Преди година претърпях автомобилна катастрофа и 4 счупвания на таза... Казаха ми, че нищо няма да е както преди, но благодарение на Господ и ината ми, вече съм пълноценен човек! Като ми правеха скенер след катастрофата, ми откриха и 3 см. киста на единия бъбрек... След катастрофата се преместихме да живеем в Южна Америка, качих 10 кг, появиха се и болки в гърдите, много нередовен цикъл, а никога не съм имала хормона ли проблеми...
въпросите са ми следните:
В момента бягам всяка сутрин по 1 час - 9 км, мога ли да продължа през тези 20 дни или да заменя бягането с ходене?
Ако съм само на диня, какво количество трябва да приемам на ден?
Колко чай мога да пия?

Благодаря ви предварително! Радвам се, че ви има! :-)

Да,динята е чудесен плод.У нас такова пречистване се прави през лятото.Консумира се до 800 грама плод на ден.Също-чай (3-4 чаени чаши) и по 1-2 ч.л. мед на ден.Меда се консумира при слабост.Аз съм правила режима с ябълки-те съдържат пектин,който "събира" токсините в организма.Много важно е при провеждането на режима всеки ден да има дефекация.Ако няма такава трябва да се правят клизми,защото се затлачва дебелото черво и токсините,вместо да се изхвърлят навън се разнасят в организма.Но при достатъчно движение надали ще има проблеми с метаболизма.А колкото до бягането-първите няколко дни се чувства значителна отпадналост и в някои случаи главоболие.Това отминава след 2-3 дни.Енергията след това се възвръща,но въпреки това е по-добре да се правят по-скоро разходки и да се почива повече.
Ако говорим за тумори и рак успешна е терапията не Герсон:
http://www.gersonbulgaria.com/gersonosnovnihar.html
Успех! :Content_22:
« Последна редакция: 23-11-2015, 11:17:05 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Шангрила, противопаразитните "гонения" не се явяват  "лечение"  ;) Надявам се , разбираш разликата :)
Цели се мощно комплексно въздействие, защото врагът е много упорит.  
Тук се работи на принципа "колкото повече - толкова по-добре" . Който принцип , разбира се , е рискован ако става дума за лечение на болни. Но  дори и тогава опитният лечител трябва да знае кое с кое може да се комбинира за да се допълват а не да си пречат различните въздействия.   

Бино, не знам какво те наведе на мисълта че не правя разлики между лечения, пречиствания от паразити или пък разтоварващи дни.
Всеки има право на собствено мнение, аз изхождам от собственият си горчив опит базиран на проба грешка, следвайки подобни "лечители".

Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Здравейте!
Аз съм пълен новак и вече не знам откъде да започна... Тъй като съм правила гласувания и преди, смятам да се пробвам с 20 дни плодове и чай. Имам няколко въпроса, но първо малко инфо за мен...
На 33 години съм, майка на 3 деца... От няколко години имам проблем с косопад, който вече се задълбочи много (остана ми 1/4 от косата на главата), имах киста на челюстта, която оперирам 2011 година, но след 2-3 месеца се появи нова, имат съмнение за тумор...


Амарис, направи си изследвания, виж какво се случва с теб.. не се осланяй на предположения.
ЯМР, може да покаже дали имаш нещо останало или ново образование.
Преди да направиш този вид изследване, си направи едно хубаво проучване кои лекари могат да разчитат добре диагнози, ще ти е от голяма полза.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Шангрила, те и децата в детската градина имат мнение за всичко  tooth  
Право на мнение има всеки, разбира се .Въпросът е доколко то е на база задълбочено изследване или на прочит на къса статийка във в-к "Уикенд" .   ( по принцип казвам, не визирам теб. )
Грешки се правят, нормално е .
Наскоро ми попадна хубава мисъл на София Лорен в това отношение:

"След всичките тези години все още продължавам да опознавам себе си. Много по-добре е да изследваш живота и да правиш грешки, отколкото да играеш на сигурно. Грешките са част от цената, която плащаме, за да живеем пълноценен живот".
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ЖУ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Бате Бино, дали синхрометърът зависи от уменията на потребителя? Колко зависи и от производителя за точността му? Тук има производител: http://forum.gogobg.net/viewtopic.php?f=22&t=89&p=3046#p3046
Сега как да вдигна дозата на катрана? Аз не пия от около 10 дни. За мен може би е добре 3*30. Сега през рождественските(коледните)пости, как да ги приготвя без мляко?

Андреас Калкер, създателят на противопразитният протокол на ММС, казва, че ние сме като антени. Вируси, гъбички, паразити и тежки метали са като още един организъм в нас и предполага, че си "говорят" с магнитни вълни. Дали безжичните комуникации биха могли да им дават нещо като енергия ???
Имам и една програма от натуропатът, които ми изписва хоеопатично лекарство против Цитомегаловируса, бил много добър - 2LCMV (10), хомеопатично лекарство, шлюсерови соли, Hippokrates PowerTM, Matcha Tee и честотна терапия.
http://medica-kabomed.com/index.php/lechenie - тук има много добри цени, а специалистите дали си ги бива?

До скоро!


« Последна редакция: 23-11-2015, 12:05:08 от ЖУ »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Жу , точно за този синхрометър става дума :)
Не зависи от уменията на потребителя - хващаш едни електроди, гледаш малко в някоя муха и после получаваш  разпечатка с какви батаци  си пълен до горе  tooth
Него щях да купувам,  само че не от Гого , а от друг ел.инженер от друг град, който си беше купил няколко.

Генераторът ми също е правен от Гого, но трябваше да мине после през инженера , за да му вдигне напрежението на 18 волта. ( защото на 12 не е достатъчно, според 3 годишната практика на инженера, нарочно не му казвам името )
Обаче във Варна го занесох за проверка при един наистина страшен спец, той го закачи на скъп уред за тест и се оказа, че заперът не е  достатъчно добре направен  ( tooth  ) - импулсите , които пуска, не са правоъгълни! Трябва да са както са на снимките на сайта, към който ТИ даде линк. Та платих за трети път парички за да имам най-сетне това, което е необходимо  tooth ( спецът изправи сигнала до правоъгълен )

Сега, има вероятност вината да не е на Гого , а при транспорта с Еконт уредът да се е разцентровал.
Тоест - ако ще си го купувате, във всички случаи следва след това грамотен човек да го провери !

А за поръчката на запер - от съвсем друг човек, пак във Варна, който е наясно с всички "подробности". Именно той ме посъветва да си проверя запера  ;) 

Този Андреас казва същото, което и Семенова и Елисеева, ако си прочела линка от поста ми - че нещата не са така прости - и с паразитите , и с бацилите , че и с каквото и да е  tooth  

Просто е само едно - всяко отклонение от параметрите, които са ни зададени от природата  ,води до  непредсказуеми последствия - за един малки, за друг - по-големи , за трети - фатални ..
« Последна редакция: 23-11-2015, 12:46:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Бино, прав си разбира се, никога не можем да знаем кой с какви познания разполага, аз и затова винаги споменавам че еди кое си е лично мое мнение на база опит, като избягвам да правя коментар на база прочетено или ползвам цитати от знайни и незнайни "лечители".  :)

В този ред на мисли, никога не съм се интересувала от подобни машинки за каквито говорите и едва ли ще инвестирам в такава, но идвам ли във Варна, непременно ще те посетя за да ми направиш една диагностика.
tooth
Активен

Amarilis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Благодаря ви много за отговорите!
Питам за диня, защото ми е много любим плод и значително,  че има много добро действие върху бъбреците.  Освен това тук в момента е края на пролетта и сега е сезонът на дините. Какъвто и плод да консумира, 800 гр. на ден?
По отношение на изследванията,  имам такива направени в най - добрите болници в Италия  (говоря за тумора)и ще се прави операция със сигурност,  но е много деликатна и рискова. Затова искам да пробвам да направя нещо преди да се оперирам.
За хормоналните смущения бях на преглед и ми казаха, че  имам полски с този яйчници и трябва да спортувам повече, да променя начина си на хранене и ако нещата не се подобрят са премина към терапия...
Ще се радвам, ако мога да разчитам на съветите и подкрепата ви!
« Последна редакция: 23-11-2015, 13:18:51 от Amarilis »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Amarilis , предполагам си наясно , че и "най-добрите болници" , не само в Италия, ами и в света  
1. нито имат  за задача , 2. нито имат познанието , 3. нито имат  желанието   да ИЗлекуват каквато и да е хронична, автоимунна, или онкологична болест!  
(иначе в изследванията са силни, съгласен съм)
Ако не си наясно , в твой интерес е час по-скоро да се запознаеш, за да не бъде късно, когато след изхабени нерви, (много) пари и време  ще установиш подобно на онези хамали, които домъкнали пианото до 15ия етаж  и тъкмо да се израдват, когато установили, че входът е грешен..  tooth

Шангрила, заповядай за диагностика, за съфорумци е безплатно.  :thankyou:
Заперите вършат работа, ако са грамотно сглобени.  Те са добра алтернатива. ( Естествено , дори и в главата на деветокласник от провинциално училище се образува  въпрос
  - след като "нещо" ни е "посетило" веднъж, кой ще го спре да ни посети отново?  :surpris_23:  ;) )

Но разира се ,  на върха на пирамидата стои не алтернативната медицина , а натуралната хигиена.
(Отдолу нагоре в пирамидата са:  1."научна Медицина" 2. Алтернативна Медицина 3. Натурална Хигиена. )
Само при последната се постига истинско, реално изцеляване , тоест - самовъзстановяване на всички дисбаланси и недопускането на нови такива във времето  )    
« Последна редакция: 23-11-2015, 16:06:25 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Amarilis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Бате Било, казвам, че изследванията са правени в Италия и резултатите са категорични, но по отношение на операцията  (която би ми била втора, защото вече веднъж се доверих в България на "най-добрите" и си нося последствията...) все още се лута,  защото нямам вяра на касапин е в болницата и затова искам да направя нещо добро за живота и здравето си...
Днес ми е първи ден на диня и чай и ще съм безкрайно щастлива, ако издържа 20-21 дни и направя Добро захранване!  Лошото, е че сега се уча и ще имам нужда от много съвети и напътствия...
Колко време след чист чай, без лимон и мед, може да се приема плод???? ???
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Бино, много мило от твоя страна :) Благодаря, непременно ще се възползвам!
:flowers2:


Амарилис, говорейки за Диня и нейните качества се сетих за инцидента на Кристина миналата година, когато я ухапва паяк: Черна вдовица и се лекува ядейки само диня.
Може да ти е интересно. https://www.youtube.com/watch?v=ICsCoCoS62w

Когато става дума за тумори и ракови заболявания се набляга на алкалните храни, плодове и зеленчуци най-вече. Щом си решила да забавиш процесите, опитай се да промениш и начинът си на мислене, като оставиш тревогите настрана.
Хубаво е да си направиш един два курса и след това да провериш дали това е имало ефект и ако ли да, да продължиш в същата посока.
В този форум има много материал, отдели малко време да прочетеш, ще ти е от полза.. пък ако ли нещо.. питай, питай.. питай..  :)

ПС: Винаги давам този линк: http://daoin.com/feeding.php
Може да ти е от полза :)
« Последна редакция: 23-11-2015, 17:28:49 от Shangrila »
Активен

Amarilis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Shangrila, Благодаря за отзивчивостта! Да, това е един страхотен сайт! От няколко дни чета и много съм се амбицирала, но информацията ми дойде в повече и ми е пълна каша...
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Просто е само едно - всяко отклонение от параметрите, които са ни зададени от природата  ,води до  непредсказуеми последствия - за един малки, за друг - по-големи , за трети - фатални ..

Скромният ми опит потвърждава напълно писаното от Бино...
Сега, като споменаваме Цапер, електромагнитни напрежения, убиване на "лошите" микроорганизми в телата ни и пр., държа да подсетя:
1. От къде са се взели те в нашите тела?
2. Как точно продължават да живеят там?
3. От къде вземат енергия и всичко необходимо за живот?
4. Кое им е вредното?
5. Други...

1. Взели са се от въздуха, който дишаме и храната, която приемаме.
2. Защо не са убити от стомашната киселина? Защото са устойчиви на нея.
3. Продължават да живеят, като се хранят с излишъци, неизхвърлени вещества и отрови, натрупвани от приемане на храни и течности, различни от амброзия. Ако ги нямаше "лошите" микроорганизми, щяхме да умираме без да сме се усетили, поради натрупване на вредности, които в дадено количество затрудняват, забавят и ...спират действието на органи и системи.
4. Вредното им е техните отпадъци и фактът, че имунната ни система ги разпознава като врагове, обявява мобилизация (= раздвижване, задвижване) и използва всякакви ресурси за унищожаването им... ). В мозъците на починали от Алцхаймер И Паркинсон (или починали след тежки форми на тези) са намирани отпадни продукти (=аки) от жизнената дейност на живеещи в устата ни бактерии... защо ли??!).
Тоест, убиването на лошите микроорганизми с ток, може и да е много по-малко вредно от същото с антибиотици, но то не отговаря на горните въпроси и не предотвратява следващо развъждане на тези...
Те се развъждат само когато имат достатъчно храна, вода и температура... т.е. - неизхвърлени остатъци от храни и течности. И като ги убием един път, ще се развъдят пак. Не са лоши, ами са добри - по свой начин, в допълнителен смисъл...
Но е желателно да не им даваме възможност да живеят в нас.
Пътят натам е дълъг, криволичещ... може би нещо като "The long and winding road"... за всеки отделен човек е мааалко различен, въпреки общите закономерности.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ценни размишления и наблюдения ,Вова.  :pensif_29:
С единствената отметка, че имунната система няма касателство към големите паразити ( глисти и пр. ) - нито ги разпознава, нито се бори с тях. Други системи от организма - може би , но имунната не.
Интересното е също, че от глисти гъмжат и повечето животни, живеещи съвсем природно. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Мда, интересно е наистина, бате Бино, подобни твърдения ме карат дълбоко да се замисля..
« Последна редакция: 23-11-2015, 22:36:28 от Shangrila »
Активен

ЖУ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Бате Бино, ако не са били импулсите правоъгълни, в каква форма са били? Аналоговите сигнали имат синусоидна форма. Изправянето им дали означава конвертиране на сигнала от аналогов в цифров?! Един натуропат, който открих, че е близо до моят град   е бил преди 12 години специалист по електроуреди, попитах го за препоръка, той ми даде това: Swing Zapper 2007. Сега и него ще проучвам, но не виждам има ли 18 волта засега..
Утре започвам терапия при него, че тези хепресни вируси CMV много ме сърбят. Причината да ги локализирам са капсулите по др. Хулда Кларк. Днес пия 3*3 пелин и 3*3 карамфил капсули. Сама си ги направих от прясно смлени карамфил и пелин, пълнят се до горе. Тук в Австрия тинктурата от черен орех е 50 евро 120 мл.  :o. В Бг го има на доста по-ниски цени. Ще повтарям терапията за в бъдеще.  

Горещо препоръчвам на всички едно противопаразитно прочистване с капсули или тинктури, или каквото ви допадне най-много. Аскаридите може да ги имаме още от деца, дори и да не знаем, че ги имаме..
Но да гледаме по-ведро, ето в светът има далеч по -лоши неща: войни и смърт. Един хубав ден ще се поизчистим, да видим тогава какво ще се случи, дай Боже да сме живи и здрави!
Ето четох за баба Неда 100 летничка - от моят роден град: http://www.portal-silistra.eu/index.php?op=news&id=4990
Дано и ние да достигем нейната възраст, и да не познаваме личният си доктор :D!

« Последна редакция: 23-11-2015, 23:31:29 от ЖУ »
Активен

ЖУ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Здравейте, на 7-ми ден гладолечение съм с подове и чай. Искам да попитам някой който е правил тази диета. Нормално ли е да ми къркорят червата и да имам болки в корема вече 3-4 ден?
Ваня, аз имам паразити и в момента много ми къркорят червата. Просто им пускам пелин, чесън, карамфил в големи количества и те се издават звуци. Но това е много предизвикателно и страшно. Само едно мнение...
Активен

ЖУ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Жу, методите които споменавате са доста добри и успешни, но не е хубаво че прилагате толкова много неща наведнъж - мое мнение.
Също така липсващата ви съставка, черният орех е най-важната, като иде реч за паразити.
Не е задължително да е настойка, на прах / под формата на капсули действа също.

.. и да, едно въздържание само на вода, действа доста пречистващо и освежаващо.  :)


Ако нямаме всички съставки пием каквото имаме, просто е въпрос на доставки, пари и информация.. За гладуването ти благодаря, че леко ме подбутваш в тази посока. Малко, като че ли се съжалявам дали да почна, дали ще иамам сили..., ами нали сега пия капсулите.... Ей такива мисли, получавам като смс-и. Но скоро и това ще се случи. Само на вода е добре, но дали ще имам сили. Аз съм с 3 деца, и -37% липса на енергия. Изгубих доста мускулна маса от последните ми гладувания, но ... да се надяваме, че има шанс и в студеното време да се поразтоварим. Сега е много благодатно време да се гладува, съвпада с коледните пости. Гладолечение с вода се уча засега...
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Жу, искам само да ти споделя, че в България черен орех няма!
Най-добрата му цена на капсули и качество която успях да намеря е 50лв. тук в тази държава.
Започва да действа след 3ти ден и самото пречистване е доста сериозно като усещане.
Не вярвах когато четях коментари, обаче и на мен ми се наложи да го правя с паузи.

Разбирам те напълно, 3 деца са си предизвикателство за гладуващите.
Първите 3 дни са най-трудни, тогава тялото се бунтува най-много, но след това превключва на "авариен" режим, като освобождава доста ендорфин, а той дава много енергия и настроение.
По лекият вариант е минаването на зеленчукови сокчета за известно време.
При тях тялото превключва на 5тият ден.
Но каквото и да решиш, поемането на много течности е от значение и ще ти помогне по-бързо да почистиш тялото.

ПС: Жу, сега превъртам в съзнанието си прочетеното от теб.
Ако се чувстваш с отслабени силички, не започвай пречистването от паразити с черен орех сега.
Изчакай малко и се закрепи.. вероятно на ранна пролет би било по-добре за теб.
Пак можеш да се поддържаш с леки еднодневни разтоварващи дни, но започнеш ли чистене на паразити спиране няма.
Също така времето ти е много малко до Коледа, ще ти заминат празници и всичко.
Докато чистиш паразити трябва да си на много лек режим, предимно на салати и никакво сладко та дори и фруктоза.

« Последна редакция: 24-11-2015, 00:42:54 от Shangrila »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 22 запитвания.