Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340481 пъти)

ЖУ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

1. Взели са се от въздуха, който дишаме и храната, която приемаме.
2. Защо не са убити от стомашната киселина? Защото са устойчиви на нея.
3. Продължават да живеят, като се хранят с излишъци, неизхвърлени вещества и отрови, натрупвани от приемане на храни и течности, различни от амброзия. Ако ги нямаше "лошите" микроорганизми, щяхме да умираме без да сме се усетили, поради натрупване на вредности, които в дадено количество затрудняват, забавят и ...спират действието на органи и системи.


Вов, това е един много интересен поглед за паразитите. Вирусите са дар Божий, защото виреят само там където има какво да консумират. Дали и с паразитите е така?
Те са божии творения несъмнено и наистина биха могли да са благословение.
Православните свети отци, аскети, казват, че страстите на душата са като змии около душата ни. Ще бъде твърде късно да ги видим след смъртта си. Многократните свети тайнства - изповед, покаяние и причастие, маслосвет ни дават шанс за вечен живот и придобиване на чистота.
Греховете са първопричината за болестите. Болестта на тялото е само следствие. Виждайки ги в тялото ми откривам респективно колко въздържание и бдителност е необходимо, за да се излекуват и страстите.
Сещам се за праведният Йов от Старият завет, който бил много богат, имал семейство и палат, но се разболял от проказа. Изгубил цялото си семейство, богатството и славата. Останал сам и живеел на бунището. Но нито един път не изроптал. Наиситна вярвал в Бог и смирено търпял. Всичко това не идвало от греховете му, а за изпитване на вярата му. След това изпитание отново оздравял по чудесен начин, и отново имал семейство и богатство.

Стоки и хора от цял свят пътуват и се смесват. Не съм ходила в Африка, както ме питаха конвензионалните доктори. Но в курсовете по немски срещнах хора от Нигерия, Гана, Пакистан, Бразилия. И сега имам колежки от Кения, Перу, Китай. Вече няма граници за паразитите и локализация, това според мен е остаряло схващане.  
Тук в Австрия торят с човешки и свински неизсъхнали или "неизпечени" изпражнения. Много хора имат много лоша хигиена  - стари и млади не си мият ръцете след като са ползвали тоалетна. Казват на превенцията "Past schön". Едновременно бях на един курс в една сграда, където ползвахме общи тоалетни с центърa за обгрижване на наркомани. Банкоматите са доста мръсни също. Плодове и зеленчуци, които се отглеждат в земята или на 30 см височина са носители на много паразити. Чаят, е близо до земята грешка е само да се запарва. Леко кипване е по-сигуро.
Стомашната киселина разтваря обвивките на паразитите, те попадат като червеи в червата. След като сме били до тоалетна е добре да си дезинфекзираме ноктите на ръцете със спирт. Под тях може да има миниатюрни яйца.
Вов, ето една интересна терапия. :)
Мосарад Кабайе (или друга пълна певица) я "лекували" от затлъстяване със засаждане на глисти :D за да отслабне. 
Наистина има лечебни пиявици, калифорнийски червеи за хумус в почвата. Те си имат място в екосистемата. Но наприемер деца, които са имали паразити след ваксина стават аутисти. Ваксината нарушава жизненият цикъл на паразита и той може да се засели буквално във всеки един орган.

Лека... :)
« Последна редакция: 24-11-2015, 02:09:46 от ЖУ »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

 Чакайте, приятели, сега, да не се изгубихме в превода.
Моите знания, подкрепени с десетилетни практики - на мен и на други участници, са следните:
1. При (правилно проведено) въздържане от храна 15-16 - 21 дни, вируси, бактерии, глисти, тении и каквито още има, умират и биват изхвърлени. Както лошите, така и добрите. Щото няма какво да ядат, а те не могат да ядат "живо и чисто" месо.
2. Напоследък научавам, че някои видове, или някои техни форми, успяват да се приведат в условия на минимална жизнена дейност и да застанат, да се скрият в ...сухожилията ни. Докато отмине гладът, антибиотиците катраните и пр. неприятни за тях неща. По-късно, като се появят отново излишъци, се съживяват и почват хранене и, размножаване... За тяхното унищожаване се използват допълнителни техники.
3. Това означава, че, както всички сме чели, за пълно изчистване са необходими по-продължителни срокове на въздържане от храна, съпроводени с множество разнообразни упражнения, молитви, мантри и пр. (Чували сме, че който е искал да стане ученик на Аристотел например, е трябвало първо да пие вода 40 дни...
4. Ако някой се притеснява от дългите срокове, не е необходимо: известни са лесно разпознаваеми критерии, които показват за всеки отделен човек кога е крайният срок за въздържане и трябва да почне захранване [ако не е преминал на усвояване и ползване на други форми на енергия  ;) ].

5.Значи "паразити" в широкия смисъл и за целите на обсъждане подобряването на здравето, не са само и точно червеи... Това са всички организми, живеещи от нашата енергия, произвеждащи отпадъци в нас и така намаляващи нашите жизнени сили и възможности.

6. Като ги тровим с каквото и да е, без да отстраним боклуците и излишъците в телата си, те още на другия ден след отравянето попадат отново... нали се носят във въздуха, по нетоплинно преработените храни, течности и пр :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Намерете си Triphala.
http://www.consultation.ayurvediccure.com/how-to-get-rid-of-intestinal-worms-naturally/

Всичко описано включително и трипхалата са "лека ракия" в сравнение с нашата тройчатката с черен орех.
При мен трипхалата не сработи въобще.
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Вова, хората са готови да донесат вода от хиляда езера и привикат всички божества, само и само да не останат на временно въздържание с вода.
Това е проблема при 99% от случаите.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader: за всички участници в темата.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Тройчатката е доста горчива, наистина. Нещо почти толкова горчиво, което съм пила преди, беше цитросепт, дето сега го спряха. Не знам какво ми чисти, никога не съм виждала да извхърлям нещо... Но сигурно имам и аз някакви паразити. А в широкия смисъл на думата, както каза Вов, си отглеждам бактерии и вероятно гъбички. Ммммм...
Активен

Ваня Иванова

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

ЖУ вече съм на 2-ри ден захранване, установи се че имам фруктозна непоносимост и в момента ме притеснява в кои храни няма фруктоза. Моля някой ако е по запознат да каже.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Интересно ми е кой лауреат  и  как точно я установи тази "фруктозна непоносимост" ? Все едно да установят "кислородна непоносимост"  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Ваня, плодовете и медът са ти проблем... както и на мен.
Фруктозата или т.нар плодова захар е монозахарид (въглехидрат) със сладък вкус.

Тази тема ще ти е от полза:
http://www.bb-team.org/articles/4584_Toksichnost-na-plodovata-zahar-fruktoza


« Последна редакция: 24-11-2015, 19:56:41 от Shangrila »
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

ПС:

Ваня, не се притеснявай, захрани се добре и когато се успокоят нещата, тялото ще ти покаже кога можеш да се завърнеш към плодовете.
Що се отнася до медът, позволявай си го понякога, но внимавай за качеството му.
Инак, приятелски съвет, не се подлагай на плодови режим повече!
:love_006 - emotloader:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Шангрила, можеш ли да ми причиняваш такъв дискомфорт, карайки ме да се натъжавам точно от теб?  tooth
Не съм очаквал точно ти да пускаш линк към статия, писана от прохождащ , начинаещ в тази сфера човек, язък , че е и биолог..  tooth
Горкият, не е чувал, че между фруктозата в плодовете  и тази , която я продават в пакети в суперите, разликата е както от земята до луната!  tooth
Копнал някакво изследване и решил, че ще бъде полезен, а на практика е точно обратното - въвежда хората в заблуждение.  
Ама пък съм и аз   :Confus_3: , извинявам се , чак сега видях къде е публикувана статията - в бодибилдинг форум.. tooth
Е, значи всичко е наред с нея, за билдърите  става   tooth  tooth

( Очаквам там да имат научни статии и за това колко е полезен маргаринът, защото се прави от растителни мазнини  tooth )
« Последна редакция: 24-11-2015, 22:01:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Ти се смееш бате Бино, но не е за смях работата.  tooth
Значи имам приятелка на която и откриха гуша на 24 години.
Посети Емилова и започна нейния вид лечение.
След 2 месеца чудото стана.
В момента всяка година се поддържа по този начин, само на плодове, чай и безкофеиново кафе.  tooth
Както и да е.. това е друга тема.

Аз, 4 години по-късно, отказвайки цигарите реших че е гот идея да мина на разтоварващ режим.
Също така имах лек гастрит и проблеми с ходенето по голяма нужда.
Реших че си заслужава да опитам плодовият режим на Ковачева.. приятелката ми беше доволна все пак.
Беше пролет, пазарът беше пълен с череши.
Казах си, това е.. череши ще са!
Свързах се с Емилова, изпрати ми една примерна програма и покана да я посетя във центърът и.
Започнах аз на череши и чайчета. След две седмици посетих Емилова в комплекса Константин и Елена - Варна.
Постоях там 2 седмици в гранд хотел Варна. Хареса ми, останах още две.
През цялото това време съм на плодове, гимнастики, плуване.. слънце, кеф.
Клизми, колоноскопии и прочие, пълна програма - аз съм на детокс.
Запознах се с много приятни хора, не само от България, все още поддържаме връзка.
До тук всичко добре. Направих си захранването там. Всичко под наблюдение и стриктност.
Обаче не ми било писано.
Проблемите със стомаха ми си останаха същите.. дори се влошиха.
Емилова и колеги нямаха идея какво по-точно се случва с мен, назначиха ми да пия пробиотици.
Да, обаче аз имам и млечна нетолератност. Стана по зле.
На никой не му светна, че от толкова много плодове ми се е появила дисбактериоза! < Това също го пише във статията.  ;)
Дисбактериоза + млечна нетолерантност = на задържане на приетата храна.
Задържане на храна = супер киселини водещи до рефлукс.
Как се възстановява дисбактериоза, когато имаш нетолератност към млечни?
Да продължавам ли?  tooth

8.. почти 9 години минаха от тогава.
Плодове проядох миналата година.
Завърнах се към зеленчуците и водата.. след посещенията на множество лекари и лечители.
Има една приказка: "Ако ли не би мирно стояло - не би чудо видяло!"

Който му се рискува на плодове, да действа в тази посока.
Гастроентеролозите се смеят като чуят историята ми.
Такива като мен, идейки от центровете на Емилова.. с лопата да ги ринеш... казват те.

За мен статията е позитив на 100%.
Вярвам на бодибилдърите също така.
Няма по вманиачени на тема здраве и тяло от тях.
Това не са онези бодибилдири от преди 20-25 години които пиеха каквото им попадне.
Днешните са по начетени и от най-известните ни медици и биолози.
Струва си да им се обърне внимание.

Хич да не е, ако аз бях прочела тази статия преди 8-9 години нямаше да премина през деветте кръга на ада.  ;) Правете си изводи.
« Последна редакция: 24-11-2015, 23:10:29 от Shangrila »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Шангрила, благодаря , че споделяш. Ако те интересува, ето моите коментари към твоята изповед:

1. Проблемите със стомаха ми си останаха същите.. дори се влошиха.  
    А. Ако си вата ( а май си ) , нищо чудно - превъзбудила си вата със суровоядството. И понеже Емилова няма хабер от   Аюрведа - затова дружно сте се и чудили..  tooth
    Б. Плодояденето  не е достатъчно силен метод за да оправи храносмилателните проблеми конкретно при теб. Ако беше на сокове и подходящи билки  - можеше да е друго. ( или на вода)
    В. Такива режими не се правят шоково! А ПОСТЕПЕННО  ;) Но понеже леля ти Емилова трябва да заработва, ако можеше и 200 дни щеше да ви назначи ..  tooth
    ОРганизмът има клетъчна памет и изведнъж не може да превключи на друг вид хранене!! Особено ако не му е в ред храносмилането .. !
  
 ТАКА ЧЕ , ОБОСТРЯНЕТО ТИ НЯМА НИЩО ОБЩО С ФРУКТОЗАТА!! :whistling2 - emotloader:



2.  На никой не му светна, че от толкова много плодове ми се е появила дисбактериоза!
      А как я установихте??  :surpris_23: За дисбактериоза изследвания няма! Ако сте тълкували само симптомите, това не е сериозно. Едни и същи симтоми присъстват при 50 вида храносмилателни нарушения.



3. Дисбактериоза + млечна нетолерантност = на задържане на приетата храна.
     Няма такова нещо! Дори и да имаш дисбактериоза в ЧЕРВАТА, това няма нищо общо със "задържането".( което трябва да е в стомаха, след като говориш за киселини и рефлукси.. ) Но дори да има общо, то не може да възникне в рамките на месец!
    Същото важи и за млечната непоносимост - тогава даже още по-бързо ще отидеш в клозета !  tooth
 Нали и аз имам такава  - ако пийна мляко и след 5 мин. наблизо няма тоалетна, трябва да търся храсталак  tooth



4. Задържане на храна = супер киселини водещи до рефлукс.
      А. Дисбактериоза в стомаха няма! Тя е в червата.  tooth А киселините, които  водели до рефлукс ,са в стомаха, а не в червата.
      Б. "Киселините" в стомаха нямат общо с рефлукса!!  tooth Напротив - проблемите са при хора с понижена киселинност! ( за рефлукса има и мн.  други причини!) И освен това - здравият стомахът е създаден да работи на PH 1.5  Ти за по-голяма киселинност ли говориш? ( по-голяма от 1 няма :) )  
         Това , че сфинктерът не се затваря и ги пропуска, е вече друг проблем с други причини! Сред които включително и изстрелване на СИЛНО АЛКАЛНИ жлъчни сокове в погрешната посока, тоест - в стомаха!  :kisss:
        



5. Как се възстановява дисбактериоза, когато имаш нетолератност към млечни?
     Много просто - като си ги набавяш от немлечни  tooth В природата кое животно пие мляко след като вече не е сукалче?  :surpris_23:



6. Гастроентеролозите се смеят като чуят историята ми.
 Ами и ние се смеем на тях , взаимно е !  tooth tooth  Дали успяха да излекуват и един човек с техните лекарства?  Че и мен ме подпукаха  tooth , ако ги бях послушал , цял живот щях да съм на нексиум ..Или вземането на лекарства доживот за тях се води "излекуване" ..  tooth
    Така както се смеят, при дедо Бошнаков, моят приятел билкарят, се водят  "на отчет"  7 доцента!!  tooth tooth
    Защо ли не отидат да ги лекуват колегите им лекари .. ?   tooth tooth
Ами предпочитат 86 годишен дилетант..



7. Няма по вманиачени на тема здраве и тяло от билдърите
 Това изобщо не означава, че могат да отсеят зърното от плявата, истинската от лъжеинформацията..
  От 30 години съм сред "билдъри" по залите! Как пък не видях ДОРИ ЕДИН, който да е в час с материята  ..  tooth tooth
Културистичните списания, които те четат, съм ги чел още в 8ми клас на немски, ( преди 33 год.! )  пълна загуба на време..
Освен това, да си вманячен на тема "тяло " ( да трупаш маса) е в противоречие с темата "здраве"..  tooth tooth Двете няма как да вървят едно за друго  :flowers2:




8. За мен статията е позитив на 100%.
    Какво всъщност значи това, че не схващам..   :surpris_23:
Позитив ли е , негатив  ли е .. не знам, но  след като под "фруктоза" се обединяват  и плодове и получена по химичен път субстанция  - статията е безсмислена, грубо казано - "за коша"  tooth  Поне да бяха уточнили  за коя от двете фруктози е статията..  

 Винаги е било така - когато човек не е запознат в дадена област -  какво ли не му хрумва като обяснение на неудачите му ( или успехите му )  :surpris_23:
Ама дето викаш, нали има право на мнение, значи има право и да му хрумва все нещо..  tooth tooth
 
« Последна редакция: 25-11-2015, 02:47:17 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да се твърди , че фруктозата в плодовете е вредна за човека, е все едно да се твърди, че месото е вредно за вълка. Плодовете са най-естествената храна за човека, той е ПЛОДОЯДЕН.
А това, че чрез извратено хранене си разваляме стомасите , не ни дава право да търсим  какво и кого да обвиним, освен себе си  :-\
Естествено, през хилядолетията не е имало такива селектирани  портокали, ябълки, череши и др. с толкова голяма захарност! Така че ,говорим за фруктозата  в процентно съдържание  каквото Бог дал.
« Последна редакция: 25-11-2015, 03:22:15 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

бате Бино, за всичко имаш решение и мнение!
Това ми и последната "изповед" от тук нататък ще съм категорична с едно две изречения. Става ли?  tooth

1. Бъркаш в много отношения, като става дума за мен.
2. Пита съм.
3. Родена веган съм.

Както и да е.
https://www.youtube.com/watch?v=dBnniua6-oM
Тук се говори за фруктозата, видовете и + последствията след приемът и.

Поздрави,
:flowers2:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Шангрила, твоята пита се вижда от километри, наблюдавайки начина ти на общуване. Не всеки веган е здрав и не всеки здрав човек е веган. Менталното ти безпокойство през годините ти докарва храносмилателни проблеми. Може човек да е ангел по отношение на храната, но докато не изчисти мислите си ще страда, наред с всички останали и ще търси безуспешно къде е ключа за мазата, образно казано.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Ex, най-накрая г-н Тихий да ме удостои с вниманието си!
Така е, боря се и постигам всичко сама от много ранно детство, това е причината за силно изразена ми Пита.
Усещам се, като минавам границите.. работя в тази посока.
Благодаря!
:flowers2:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Шангрила, това, че за всичко имам мнение ,не разбрах комплимент ли е .. ?  tooth
Разбирам, че много хора се дразнят някой да знае повече от тях, но какво да правя ,нека това да ми е кусурът..  tooth

Тъкмо е добър повод да си тренират нервите и толерантността към различните  tooth tooth

Естествено , че не за всичко имам мнение , но за това , за което претендирам  да имам - ПРЕДЛАГАМ И АРГУМЕНТИ , които могат да се проверят ;) ;)
А не само емоции и общи приказки  tooth  и "лично мнение" ,базирано  на гледане на турски сериали  tooth


Не ми пречи  да пишеш и с 1000 изречения, въпросът е да има СЪДЪРЖАНИЕ в тях :)
 И КОНКРЕТИКА
 например:  като казваш , че бъркам - цитирай ми къде бъркам :)
Добре, за вата сбърках, давай нататък  tooth ( просто беше 50% риск м-у вата и пита :) )

 Копни ми горния пост , както и твоя ,и ги прати на Папазова, на Гайдурков, на Малахов или на който решиш натуропат и нека да ми отбележат грешките  :surpris_23: няма да се сърдя.
Очаквам!  ;)

До колкото си спомням, в този филм , който даваш, се говореше за ИЗКУСТВЕНАТА ФРУКТОЗА ( и захар ) !
 Дай да гледаме нещо за натуралната де..:)
« Последна редакция: 25-11-2015, 15:41:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Съвсем толерантно, позитивно, добронамерено, усмихнато ...и уверено: заповядайте всички желаещи на лечебно-учебен курс... Правим такива и толкова упражнения, обсъждания, тренировки и т.н... докато пием вода и чакаме да се почистим телесно, че и мисленето се променя, действителните хранителни и пиителни инстинкти изплуват и заемат съответното си място в живота ни, спокойствие и радост, много радост се възцарява в душите и умовете ни ...след 15тия - 16тия ден... :whistling2 - emotloader:

За пореден път: приемането на само сок от череши или само круши/праскови или каквото и да е "само едно", дори и да е допълнено с чайове, че и мед, особено при самостоятелно, или некомпетентно наблюдавано провеждане, Е ОПАСНО за здравето ни. Приемаме ограничен брой хранителни вещества, а изразходваме всички, както обикновено. Няма начин организмът ни да разбере, че му вкарваме само определен брой хранителни неща... И той изразходма всичките, както обикновено. Особено ако, както повечето хора предпочитат, това да става без откъсване от работа, семейство, голям град... То е още по-опасно. Съвсем лесно е възможно предозирането на някоя съставка - примерно фруктоза, захароза, глюкоза... с всички последствия. Виждал съм такива, не е смешно.
Напоследък зачестяват случаи, които са натрупали десетилетни грешки, само защото "не можели да отсъстват" 2 седмици от ...каквото и да е. И когато след 10 години здравето се влошило толкова много, че човекът не може да ходи на работа, звънят по телефона и какво, познайте от 1 път... Ако мога ей така, да ги изръководя в един телефонен разговор - какво да правят, че да се оправят... Щеше да е смешно, ако не е тъжно. Въпросът с моето здраве е лично моя отговорност, но безотговорното ми поведение би се отразило на много хора около мен. Така здравето на всеки е хем личен, хем обществен интерес...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.057 секунди с 22 запитвания.