Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340457 пъти)

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

   Здравейте!   :peperudi:
   Днес ми е ден втори на вода.
   ...Още от края на януари ми се искаше да направя житния режим, но понеже накиснато жито хапвах много често тази зима, реших, че по-добре да направя десет дни на вода. Последната седмица апетитът ми беше намалял и си мислех, че ако започна, няма да имам дискомфорт. Така се и оказа :) 
   От няколко месеца съм 70-80% сурово, вегетарианско хранене. Правила съм пречистване на черния дроб.
   * Казаното по-горе от Мая съвпада с моя опит и с наблюденията ми върху моя организъм.
   В началото, след като преминах изцяло към вегетарианство, ми се е случвало слабо наболяване на черния дроб. Обяснявах си това, с продължаващо очистване на организма и възстановяване на самия дроб (от предишния ми нездравословен начин на живот). Тогава си помагах, като пиех чай от мента. Правех си по един литър и си го изпивах с или без лимон. (Добре, че обичам чай, а и ментата ми е любима :) ). Брезови листа също ми се отразяваха добре. Преди да започна дните на вода си мислех, че ако пак нещо "ми се обади" дроба, ще си ползвам същите изпитани върху мен чайчета. В момента нямам здравословни проблеми. Правя дните на вода за да добия свой опит и наблюдения.
   Вчера: денят мина нормално. Не съм започвала с някаква еуфория начинанието си. Нямам спадове в настроението, тонуса. Сутринта пих английска сол. Вечерта чаша чай сена. Пренебрежимо слабо чувство на глад по обед и надвечер. Леко ми е. Оплаквания нямам. Няма и главоболие, което много приятно ме изненада :)
   Днес: сутринта един чай от сена (така си прецених). Преди обед слязохме с Илиянчо да изринем малко сняг пред входа на блока. Не ни отне много време. Освежихме се, и бяхме доволни от себе си. :)   
   Много се радвам, че не чувсвам никаква липса, принуда, или че се насилвам.
    :love_028:   :peperudi:   :Content_22:
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Мая, много хубаво си го написала. :)
За болките в черния дроб, бате Бино някъде из темите писа, че черния дроб не боли. Други потвърдиха. По-скоро е жлъчката.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Английска сол,сена,НЕ- клизми е решението, :fun_096: :fun_096: :fun_096:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Бенато, ти да не си противник нещо на английската сол? Питам защото смятах да правя пречистването от паразити. А там трябва да ползвам или рициновото масло или английската сол?
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Английска сол,сена,НЕ- клизми е решението, :fun_096: :fun_096: :fun_096:

Аз (на всяко гърне мерудия  ;D) бих искала да отбележа, че досега не съм правила клизми - правила съм Шанкх пракшалана, пречистване на черния дроб и влизане в гладуване с натурални разхлабващи (сена и пр.). Да, знам, че клизмата си е най-доброто средство, знам че осигурява най-ефективно очистване, но какво да правя, като просто засега нещо не ме тегли към нея (колкото и глупаво да звучи) ???. Явно всяко нещо си става като му дойде времето... Мисълта ми беше, че от една страна, все пак е по-добре при това положение да направиш процедурата по другия (макар и по-некачествения начин), отколкото въобще нищо да не правиш; а от друга - мисля, че каквото и да е насилие над организма (в случая, да правиш нещо, което не си сигурен дали искаш) дава по-скоро негативен резултат. Не е ли по-добре да отложим клизмите за известно време, докато усетим че сме готови, но все пак да направим още една стъпка в очистването на организма си? ::)
Извинявам се за отклонението, не знам какъв е горният случай, но имам предвид случаи като моя, или когато човек просто няма възможност да прави клизма, по една или друга причина.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Това не е насилие,ума го отхвърля защото мисли ,че е неприятно. Химикалите са насилие,защото няма избор тялото и трябва да се бори.
Естествено,че всеки си решава,какво и кога ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Това не е насилие,ума го отхвърля защото мисли ,че е неприятно. Химикалите са насилие,защото няма избор тялото и трябва да се бори.
Естествено,че всеки си решава,какво и кога ;)

В тая връзка - попрочетох книгата на Шелтън, която ми прати (адски интересна е, мерси още веднъж  :flowers2:) и останах с впечатлението, че той е твърдо против клизмите (и разхлабителните, разбира се) по време на гладуване, дори и като средство за влизане в този период. Това влиза в открито противоречие със съветите на Малахов, който ги препоръчва не само при влизане, но и през цялото това време... Е ха сега - на кое точно да вярваш? :o
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

На този,който е правил с клизма и без и знае разликата. ;) ;D
Нали това ви казвам,опитай едно гладуване с клизми и другия път пробвай без.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Михо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Да споделя това което свърших през тези дни.
Значи след проведен курс на гладолечение (плануван 10 дни)проведен 7 поради тези болки във черният дроб,направих едно плавно захранване ,което го удължих  и след него хапвах само храна и количества като във захранващ период така общо около 10 дена.
След този облекчен режим на похапване реших да пристъпя към процедура по изчистване на черният дроб по рецепта дадена ми от лекаря който ме просветна във силата на целебното гладуване и правилното хранене.Резултат беше поразителен изхвърлих купчина зелени камани като имаше два със дължина около 3 см,и едни черни гадни форми като гъби.
Във връзка със това искам да споделя, че болката която изпитвах най вероятно е била продиктувана от настъпилят очистителен процес във организма от гладолечението(той е бързал да се отърве от тези мизерий),но едва след проведената процедура за очистване на дроба това е станало по бързо.
Днес ходих до лекаря да му покажа камъните и Той беше направо възхитен от резултата.
Незнам и аз кое е по правилно ,но може би преди да се пристъпи към гладуване ще е по добре да се продуха дроба и жлъчката и тогава да се премине към истинското гладолечение,но това е само мнение изказано от моя скромен опит.
Сега смятам да продължа да се храня здравословно и след около месец да направя още едно продухване на дроба(по съвет на лекаря),а гладолечени към април май един 10 дневен курс.
Макар че по неговите думи ,ако се прилага схема на един ден във седмицата или 3-4 поредни във месеца при правилен режим на хранене и здравословен начин на живот са достатъчни за здраве и хармония на организма.
Във заключени бих допълнил ,че тези процеси за всеки организам са индивидуални т.е. при всеки протичат различно,но ефекта е поразителен.Важна е личната настройка и мотивация,като и да има някой (специалист или поне някой изпробвал това което правиш)да те напътства.И последно хубаво е да има и форуми като този от който да черпиш сили и кураж във начинанието( да вдиш че не си сам),лошото е само, че форумната активност не е на високо ниво,но да се надяваме че със времето и това ще се промени.Дано повече хора прогледнат и видят къде е истината за живот.
Активен

mraka81

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • Когато спориш с идиот идиотите стават двама

hi na vsi4i.na 28 godini sam.predi okolo godina zavar6ih medicina,no mai ve4e se sramuvam ot tova. :Confus_3: V rezultat na stres ot mnogoto u4ene na 19 g. zapo4na sarcebiene,palpitacii mejdurebrena nevralgiq i o6te kvi li ne simptomi ot strana na CNS. sled mnogo lekarstva nai nakraq moite umni po vazrastni kolegi  :pensif_29: se spqha na medikamenta SEROXAT. SIMPTOMATI4NOTO le4enie prodalji  do 2009,t.e. okolo 10 godini sas 60 mg ,koeto e MAX doza.PREZ tezi godini ima6e edno stabilizirane ,no glavniqt problem ne se re6i.re6ih 4e trqbva ili da jiveq ili da vodq polovin4at jivot.MINAH prez aparat OBERON i pokaza 4e sam bakan s nevro i vsqkakavi drugi toksini.KUPIH SI RAZLI4NI DOBAVKI za okolo 5000 E (hitozan.spirulina,kordiceps,dvoina celuloza i kakvo li o6te ne) koito naistina mi pomognaha neveroqtno no ne re6iha problema do dano.predi okolo 30 dni slu4aino popadnah na knigata na KOVA4EVA i ostanah izumen. VEDNAGA  bez kakvato i da e podgotovka sprqh CIGARITE I SLED DVA DNI sprqh dajq da qm.Parviqt den be6e lesno ,no ve4erta ne mojah da zaspq vaob6te.na drugiqt den nqmah nikakvi sili,bez san sarceto mi trepva6e ot nai malkoto i izpitvah dosta silna sarde4na bolka.VE4erta na vtoriqt den legnah okolo 10 ve4erta i se poma4ih da zaspq.sled mnogo vartene sam zaspal i se sabudih okolo poluno6t sas silno TAHIKARDIQ .4AK LEDLOTO SE TRESE6E.BQH UPLA6EN i misleh 4e ste umra.izpih malko bilki ot tezi koto imah za san i sam zaspal.4 dena ne hapnah ni6to ,no se upla6ih i zapo4nah po edin plod na den do okolo 12 den. DNES MI E 17 den i ve4e sam uveli4il malko plodovete do okolo 700 grama. 4uvstvam se 4udesno .ve4e po4ti ne si use6tam ujasnite pulsacii na sarceto kogato legna da spq.ne mi se qde.ot dva dni hodq v superite i 4eta sadarjaniq na hrani.MISLQ da napravq 25 dni i sled 8 sedmici 20-25 dni 4ist glad. :surpris_22: moje li nqkoi da mi kaje moga li da sa4etavam mejdinite periodi sas hranitelnite dobavki koito imam. i o6e ne6to: plodovete  da 800 gr sas korite li ili ne.primerno neobelen ananasa teji pove4e ot kilo,ili na banana korata e okolo 100 gr,na portokala,mandarinite i greifruta sa6to???    blagodarq na vsi4ki i pomnete   ,,  VSI4KO E V GLAVATA MI,, -  ARNOLD 6VARCENEGER
Активен
Отличните ученици работят за добрите ученици, а много добрите ученици работят за правителството

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Здравей,обърна ли внимание,че такова писане няма във форума,вярно ,че лекарите пишат неразбираемо,но все пак.... ;) :laugh:
Не си поставяй прекалено дълги срокове за глада. С години си се докарал(а) до тук,за да се оправиш също изисква години.
Вместо да си на плодове ,може да си на сокове. Хубаво беше да направиш първо, пречистване на дебелото черво. Или една две колон терапии.
Правиш ли клизми по време на глада? Много ще ти е по леко с тях,хем те чистят,хем лекуват.Не се ограничавай с Лидия Ковачева,има много автори на ти с гладуването,от които тя се е учила.
Добавките са кинти на вятъра ,според мен,освен водораслите,но и за тях не съм сигурен,Господ би ни ги дал в градината,ако бяха незаменими.
Кафета,цигари,шоколад и черни чайове ги забравяш естествено.
Спортуваш ли нещо?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Ще цитирам един приятел с доста по-голям житейски опит от моя: "Висшето образование и алкохола на никой не прощават  :pensif_29: "
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

mraka81

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • Когато спориш с идиот идиотите стават двама

Здравей Benato и мерси за подкрепата  :thankyou: За писането ще се опитам но едва ли ще стане  tooth Нека остане кото мой единствен порок  :Content_14: Клизмите ги правих ежедневно до 12 ден. Прочетох книгата на ШЕЛТЪН и ги прекратих.освен това след всяко хранене с плодове приемам ПРОБИОТИЦИ и перисталтиката ми се възобнови.Много ми се иска да прочета книгата на ПОЛ БРЕГ но май ще стане като се прибера окончателно в БГ .За спорта :  ЗЪЛ ФЕН съм на ЖЕЛЕЗАТА,  БЯГАНЕТО и ТУРИЗМА. Спортувам почти ежедневно ,като по този начин поддържам пулса си и вечер спя леко. Ако спра да спортувам састоянието ми се влошава.В момента само правя разходки тъй като ми е за първи път без обичайната храна и съм предпазлив. Това което ме учудва е че за 18 дни съм отслабнал само с 4 кг, като при ръст 180 бях 82 кг а сега сум 78.Правя си извода че мускулатурата не се топи с такава бързина,понеже по тялото си нямах нищо излишно. Искам да споделя нещо което научих скоро. През 30-те години един лекар на име КЛАРК ГЕРСОН казва:  ,,ВЛЮБЕН СЪМ В ЧЕРВОТО,, за което си изказване отива в лудница. Казва още ,,ЧОВЕК ИМА ВТОРИ МОЗЪК КОИТО Е ОТДОЛУ,, .Според него 95% от СЕРОТОНИНА(хормона на щастието) се произвейда в ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО и само 5% в МОЗЪКА. Дълги години никой не предполага колко е бил прав. Учените си мислят : ,,СЕРОТОНИН В 4ЕРВАТА ???  -ЪПСУРД !!! Едва скоро установяват че СЕРОТОНИН се произвежда и в червата но не се ангажират да кайат колко. Мойе би затова след като червото започне да функционира правилно и не се затлачва с всевъзможни буклуци човек подскача от щастие.    tooth tooth tooth   чао за сега и късмет на всички  :whistling2 - emotloader:
Активен
Отличните ученици работят за добрите ученици, а много добрите ученици работят за правителството

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

 mraka81,не се срамувай,че си завършил медицина.Познанията ти по медицина плюс личния ти опит и интереса ти към здравословното хранене ще направят от теб добър лечител.А и по-добре ще можеш да отсяваш зърното от плявата.Медицината е направила големи открития,въпреки,че тръгват в погрешен завой.
« Последна редакция: 14-03-2010, 00:11:01 от zigzag »
Активен

veneta

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

 Здравей отново Иво :)Само донякъде е вярно за дебелото черво.Мозъкът  ни ръководи повече,в това,което вършим и затова трябва да намерим сили да разлюбим червото си,ако искаме да водим здравословен живот.Но за съжаление в днешния динамичен свят не умеем да живеем здравословно.И все пак,ако човек реши-би могъл да избере оптимален вариант.И пак ти казвам-не се срамувай,че си лекар-традиционните лекарства помагат за едно за сметка на друго,но силата на медицината се състои в прилагане на различни методи с 1 цел-излекуване.А аз ще последвам примера ти да намаля :essen:,минавам на плодове и пробиотици :) :Content_22:
Активен

kamikam

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравейте на всички!И аз поредния интусиаст за лечебното гладуване....запозната съм с ползите...явно моментът е настъпил.Цял ден прескачам от тема в тема и малко се пообърках.Молбата ми е да ми дадете съвет като хора с повече опит!Ето и какви са ми притесненията:имам две дечица с малка разлика, като бебока е на 9м.общо взето се получиха едно след друго :).На 36год.съм и покрай грижите с децата се появиха болки в колената.Оказа се, че имам начален стадий на артроза и киста на минискуса.Мислех другия месец да се оперирам....но след днешния ден реших че ще е по-добре да изпробвам прочистванията, гладолечението и т.н и ако не даде резултат ще му мисля(тя операцията не е сложна и търпи отлагане).Малко се отклоних....та ....подходящо ли е да започна с гладуването на Л.Ковачева или по-добре с житния режим, кога да направя клизмите и прочистването на черния дроб?Притесняваме факта, че орнизмът ми е доста изтощен(поне така се чувствам)след тези бременности, мърмене(преди 6 дена спрях)....нямам никаква нужда от отслабване и ако започна няма ли много да отслабна?!?Бих искала само с лечебна цел да го направя....но се притеснявам това изтощение да не се задълбочи..малката не е от най-поспаливите и си откарам и нощна смяна...и все пак трябва и за децата да се грижа :)Много съм се навила...готова съм още утре да започна, но ми е необходима и малко подкрепа от вас, които сте изпробвали.Благодаря ви предварително!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Здравей,моя съвет е да изчакаш черешите :laugh:
По-добре е да увеличиш суровите храни,да спреш месо,млечни,тесто и захар.
Започни с прочистването на дебелото черво.
Дай си време,не бързай.
Пий поне по два ,три сока на ден, моркови,целина,червено цвекло,ябълка,с добавка лъжица масло-студено пресовано.
Започни с жабуренето и изтъргването на езика.
Изкарай така месец и виж как се чувстваш.
Кажи как се храниш в момента.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Бенато е прав, първо трябва да разберем с какво се храниш и съответно да отстраниш отровите, които поемаш като храна. Това е първи вариант , вторият е направо да започнеш да гладуваш няколко дни , аз бих ти препоръчал само на вода - изворна или дестилирана, минерална не, поне 10-15 дни и след това да се захраниш по схема ( както вече знаеш захранването е изключително важно) и тогава вече леко пречистна да започнеш да спазваш хранителен режим, с който леко по леко да се самовъзстановиш. Видни хирурзи отричат операции , ама каквито и да са с изключение на много тежки случай , катастрофи , инциденти и т.н - живото спасяващи само. Прецени си сама и ако желаеш ние ще помагаме.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Титан,забравяш ,че жената е с две малки деца,две седмици на вода,но като дойде ацидозната криза,кой ще ги гледа? По принцип е супер очистването с вода,но и постоянния хранителен режим е важен.Ти поне знаеш,ако мине на сурово за месец два,каво чистене пада. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

kamikam

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравейте benato, titan!С нетърпение чаках отговор...междувременно днес си купих два пакета с жито:-)), орехи....да съм готова и за този вариант,само иригатор подходящ не открих, но ще търся.В момента се храня така:сутрин кафе(че съм с ниско кръвно), но не винаги...между двете бременности бях на гореща вода с лимон и мед;до обяд съм на плодове(това е от доста години)...в тази връзка ходя по 5-6 пъти до тоалетна:-));ако хапна нещо слетобед(филия на крак или някаква закуска навън) не вечерям;ако не съм обядвала ...вечер готвено, риба, салата, всякакви варива, само пълн.ориз и хляб съответно...такива неща.Наблягаме на рибата.От млечните ям само кашкавал.Като цяло нямам нужда от мн.храна.Мъжът ми е вегетарианец и не съм съвсем боса по темата:-), но пък обича да си хапва готвено и покрай него ям.Като цяло съм се научила да слушам организма си, не се лишавам от нищо, 173см съм и в момента 60кг.,но усещам че някъде бъркам...без грам енергия съм, главоболие, апатия ..а и тази артроза и киста..направо щях да падна...и затова се заех по-сериозно да проучвам и този път наистина да направя нещо.Benato, това което ми препоръчваш е супер и много ми допадна...ще почета в темата за соковете и до ден два започвам.Titan, задължително ще направя и гладуването, но май-наистина ми трябва още малко време.Имам настройка и за житния режим...но ще се вслушам в съветите ви разбира се!Ами това е момчета от мен, сърдечно ви Благодаря...ако има още нещо за което да ме посъветвате...съм на линия:-)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.062 секунди с 22 запитвания.