Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340476 пъти)

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68

Значи трябва да си купя чай от сена или някъв разхлабващ така ли, по една чашка на ден ? Иначе напоследък понякога ми изтръпват крайниците или някой мускули и доста време са така ?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

veronika_l, послушай Дарби! Верно неща ти казва. И клизми и чай, особено при гладуване. Още сега бягай да си купиш ;) Не е шега работа това. Иначе ти как си обясняваш, че организма се изчиства...откъде излиза боклука ;D ;D ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Вероника, незнам защо ти изтръпват крайниците. Изтръпването е свързано с влошено кръвоснабдяване. Това може да е по много причини. За да се увеличи крълопотока трябва повече движение. Ако си на гладолечение не трябва да се натоварваш физически. Имам предвид тежки упражнения при които натоварваш много сърцето. Задължително обаче при гладолечение трябва да включиш двигателен режим от рода на лека гимнастика и разходки в умерено темпо на чист въздух. Може да се ходи на масаж и на сауна.  При всички случаи, каквото и да не ти е наред , изчистването на дебелото черво няма да ти навреди.  Даже напротив - ще ти помогне да се почувстваш по-добре. Сигурно ти звучи доста гадно да си правиш клизма, но поне билкови чайове можеш да пиеш най-редовно. В никакъв случай не поемай таблетки за разхлабване, когато си на  плодово чаен режим или на друго гладолечение. Запомни - само билкови чайове !!!!   
Билковият чай за разхлабвене се пие на гладно!!! най-добре сутрин рано и вечер преди лягане.
Ако имаш още въпроси питай! не се смушавай! важно е да докараш до край нещата без да си навредиш!
Ние тук имаме голям опит и ще ти помогнем с каквото можем  :Confus_34:
Активен
Намасте :)

milson

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте,
Какво мислите за еазтоварващ режим на плодове и чай по време на нарастваща луна?
Активен

Marianka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Привети и от мен, готини хора!  :Content_22:

Най-накрая се реших на по-дълго гладуване, днес ми е четвърти ден, чувствам се ок  :bleh
Но нещо нямам никакъв апетит и исках да попитам дали това е в реда на нещата?!  :Confus_34: Може би малко глупав въпрос, ама на мен ми е странно  :surpris_23:
Вместо плодове пия фрешове в някои от т.нар "хранения" за деня  :)

 
Активен
“Времето и дисциплината, които човек отделя за себе си всеки ден, променят не само външния му вид, но и виждането му за живота като цяло.“ Дита фон Тийз

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

4 ден си е нормално вече да нямаш апетит,радвай се :).Ако и първите дни си нямала,значи този режим ти понася добре ;)
Активен

Marianka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Благодаря ти много, vasilenкa   :flowers2:

Като изключим леката вялост на моменти, наистина се чувствам много добре, дори вече забелязвам известни подобрения в себе си   :)
Активен
“Времето и дисциплината, които човек отделя за себе си всеки ден, променят не само външния му вид, но и виждането му за живота като цяло.“ Дита фон Тийз

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Да това го има,всеки следващ ден започваш да се чувстваш все по-добре.Айде успех и пиши как върви режима :love_026:
Активен

Marianka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Пак съм аз с един въпрос  :Confus_3:
Днес ми е 8-ми ден и от вчера започна да ме преболява стомаха.....според вас как е по-добре да увелича плодовете ли?  :surpris_23: да се захранвама ли?  :surpris_23:
Активен
“Времето и дисциплината, които човек отделя за себе си всеки ден, променят не само външния му вид, но и виждането му за живота като цяло.“ Дита фон Тийз

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Sujalqvam za latinicata.
Ami....vsichko e mnogo individualno.Vednuj ,kogato bqh na takuv rejim nqkude kum 4-5 den zapochna da me boli korem,no az znaeh,4e imam nqkakuv problem ,dori bqh hodila na lekar.Puk sum chela,che bolejkite se obostrqt po vreme na gladuvaneto i zatova ne se pritesnih....No ne znam pri teb kak stoqt neshtata,bolna li si ,zdrava li si  :surpris_23:.Zatova samo ti spodelqm,no ne moga da te posuvetvam.Ako tozi diskomfort te pritesnqva,po-dobre zapocni da se zahranvash.
Neka i drugite da kajat.
  :Content_22:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Аз знам, че по време на гладуването старите клетки умират, а болните клетки и органи се лекуват. Затова и както казва Василена се изострят старите болежки. Ако издържиш, стига да не те боли много смятам, че ще си помогнеш на стомаха, защото вероятно той се самоизчиства, самолекува в момента. Мен тази година за пръв път по време на плодов режим ме заболя коляното. Мислех, че е случайно, но всеки път като гладувам ме боли. Е, сега ако много те боли пък да не вземеш да се измъчваш. В крайна сметка както го почувстваш ти самата.
Активен

Marianka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Василенка, Вал :flowers2:
По принцип нямам проблеми със стомаха, но нз защо бяха тези болки.... :-\ Увеличих чайчетата последните дни и нещата се оправиха. Успях да направя плануваното 10-дневно гладуване, от утре започвам да се захранвам!  :love_007:
Активен
“Времето и дисциплината, които човек отделя за себе си всеки ден, променят не само външния му вид, но и виждането му за живота като цяло.“ Дита фон Тийз

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Браво, Браво  :Content_14: Марианка! Ти си герой!
Активен

Михо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Здравейте и от мен.
Радвам се, че сте създали този прекрасен форум.
Прочетох тази тема със голям интерес,като гледам има да чета още много такива теми във форума.
Във момента провеждам курс на гладолечение по книгата на Л.Ковачева и ще си позволя да ви попитам.
Значи днес ми е 5 ден и изпитвам болки във областа на черният дроб,ако някой има идея от какво се получава ще съм благодарен да сподели.И да допълня, че не съм се хвърлил ей така със главата напред към това начинание.Прочетох доста(но като че ли и това не е достатъчно) по темата преди да престъпя към гладолечението.
Смятам че във него има много истина и сили.
И накрая да допълня,запленен съм от оптимизма със койте сте зредени,браво.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Здравей,нормално е ,лечебни кризи са това. Гладуване на сокове е много по добро,пробвай един два дена. Клизми правиш ли?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Михо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Да,като преди да започна това гладуване 4-5м съм се настройвал т.е.от старият навик на живот към новият.
Разбираемо е че болежката е във следствие на гладуването,просто мисълта ми беше ако и др.го е изпитал да сподели.Ето примерно при мен подобрението във съня го няма все още,вие ми се свят от време на време,придружено със едно гадно чуство са сърцебиене,но това всъщност е някаква невроза.Иначе мерак и желание има колкото щеш.
П.С и да попитам клизми по време на гладуването трябва ли да се правят всеки ден или през ден или не?Във книгата на Л.Ковачева не се посочват като необходими.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Много помагат,предтави си ,че ядеш по кило плод и не ходиш три-четири дни,та и седмица,какво става с тези отрови? Говоря за уринови клизми,не солени.
Хубаво е да се визуализира,да си представиш как червото се очиства от дългите години затлачване,как му се сменя лигавицата с нова,всички заболявания започват от дебелото черво.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Михо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Здравейте отново,интерисуваме дали е подходящо да се направи очистването на черен дроб след 10 дневно гладолечени?
Или по добре е да мине захранващият период и след това .
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Не знам дали някой се е сетил да предупреди някъде из форумът за една опасност- случва се рядко , но си съществува!!!Когато се правят тези диети- плодово-чаените, или само на сокове, или само на вода ,ако организмът не е готов може да се изпадне в тотална липса на апетит и организмът започва да се самоизяжда.Имаше една такава манекенка при Слави , а се и изписа доста по темата!!!Тъй като всеки организъм е строго индивидуален, то и всеки ин-ди-вид трябва да опознае собсвените си възможности и да се разпростира според чергата си!!!Някои организми, които в миналите си животи са били по-напред с материала, в този живот се справят с лекота- други, които са в начале живота ще им се наложи да са по-усърдни, по-търпеливи...иначе трудно се постига да станат устойчиви... :pensif_29:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Maya

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Михо, обръщам се към теб.

Прочистванията имат различни алтернативи. Човек си избира едно и го прави. Те имат почти едно и също предназначение. Така че, ако бях на твое място нямаше да правя нищо след 10-дневния плодово-чаен режим, освен да се захраня.
Правила съм и двете неща - и чернодробното и режима на Л. Ковачева.

Мога да ти кажа, че с режима на плодове и чай, ако се прави повече дни се очиства и черния дроб и всичко. То е общо. Но, за да има ефект въху определени нива, се прави и необходимия брой дни.
Аз съм правила 15-дневно, с 10 дни захранване. Но го правих в центъра на д-р Емилова. Там общо взето има кой да те наблюдава и да си спокоен, ако се появят "странни" неща.
Има хора, на които им се удава да се справят сами с това и да си носят последствията после от взетите решения. Моите наблюдения са, че те успяват да намерят баланса за себе си, имат много вярна преценка и интуиция.

Но за други това просто е непосилно. Затова не е лошо, когато сме на такъв етап да се консултираме и да търсим помощ. Не го казвам, за да им правя реклама, но там наблюдаващите лекари всички до един са минали този плодово-чаен режим. Ако търсиш лекарска помощ е по-добре да е от лекар като тях. Който е правил това нещо и знае ти как се чувстваш. Той ще може да те разбере и да ти даде компетентен съвет.

По принцип тези гладувания по Л. Ковачева се правят през определени интервали в годината. Има си необходимо време за почивка между тях. Това пък от своя страна напълно изключва възможността да се правят други прочиствания. А аз смятам, че изключват и нуждата.
Моят съвет към теб е - избери си един начин и следвай него.
Не се хвърляй на всичко, колкото и да изглежда супер.
Ние всички сме различни и ни допадат различни режими.

Така и така си почнал с плодове и чай, изкарай си го, захрани се и след необходимото време го направи пак. Това е много по-добре, отколкото да скачаш от метод на метод. Това е лично мнение де. Вероятно има и други гледни точки.

Аз разбирам думите ти така - започнал си гладуване по Л. Ковачева, появява се дискомфорт в черния ти дроб и ти веднага мислиш, как да приложиш чернодробното пречистване. От там изхождам, за по-горния си съвет.

Аз мисля, че всяко едно прочистване ще е успешно само тогава, когато се изпълнят стриктно всички инструкции. А никъде не съм виждала някой да препоръчва различните методи да се смесват и комбинират. А още по-важна е нашата нагласа. Ако наистина искаш да правиш това, което правиш и не изпитваш негативни чувства, силни съмнения и т.н. - тогава ефектът ще е най-пълен.

Последно - ако следваш инструкциите на Лидия Ковачева точно, не се притеснявай от болежките, те ще отминат. Ако нарушаваш някое правило - тогава има за какво да се тревожиш, но решението не е преминаване към друг режим...

Пожелавам ти успех!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.