Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340470 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

ами и на мен ми се ядеше ужасно много първите 4 дена... и предния път забелязах така, че в началото много ми се яде... след това минава, сега изобщо не чувствам никакъв глад, а и се чувствам много по-добре като цяло, все едно всичко си е нормално и не съм на режим... :)

та мисълта ми е, който си мисли, че не може да издържи - всъщност може, ако успее да устиска 3 до 4 дена, след това гладът просто изчезва и вече си преценявате колко дена да изкарате на този режим... :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

marulche, да те питам. Ти утре ще правиш ли сухото гладуване(две тръби)?
И имам един по-личен въпрос- преди да почнеш суровоядството и гладуванията, колко кг беше, защото тука някъде из форума четох, че ти беше казала на някой, че си свалила цели 35кг. Това си е истинско постижение. И сега колко си? :-\ ;D ;) Ако искаш ми отговори, но това много ме вълнува, защото ти ме вдъхновяваш, аз да се справя с моето наднормено тегло!
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Сухо гладуване ме е страх да правя, защото и без друго ми се вие много свят... Еднственият път когато съм припадала в живота си беше от обеводняване... :-\ Пия поне по 3 литра вода на ден...

Свалените кила вече са 40, не ми се иска все още да казвам на всеослушание колко съм била, скоро ще пусна снимките ПРЕДИ и СЛЕД... поне се надявам СЛЕД да е скоро, аз горе-долу се харесвам и както съм сега, само трябва да се стегна, че не спортувам много (да не кажа хич)... :-\
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

Браво, ти си върхът. С нетърпение ще чакам да видя снимките ти. Е, ако това ще те успокои, аз трябва да свалям повече от 40 кг ??? :D ;) :-\ :-\ :-\
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

мииии... въобще не ме успокоява... и аз имах да свалям повече от 40... ама по-трудното мина, сега дори не знам колко точно кила искам да стана, днес мерих едни дрехи от преди 7-8 години когато бях поне 10кг по-малко от сега, наврях се във всички, и аз не знам как стана тази магия, ама няма да ти описвам какво е чувството 8) в крайна сметка какво показва кантарът не е най-важното, по-важно е как се чувстваме, доколко сме здрави и все пак как изглеждаме :)

ти по принцип на сурово ли си? дори и да не е особено голям процент, много помага... и в никакъв случай не си спестявай мазнините (от хубавите, разбира се), много помагат за еластичността на кожата, да не говорим за хормоналния баланс и какво ли не...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

marulka, Аз все още не практикувам суповоядство, а знам че е хубаво. Все още си хапвам сиренце и кисело мляко, било то като таратор или айран. Ти сега като си само на вода правиш ли си клизми всеки ден???
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

ми не, не мога да си намеря иригатор, в Кърджали в колко аптеки питах, в ни една нямаше... :-\
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Mnogo se izvinjavam 4e 6te pi6a na latinica, no v4era mi grumna mai pak hard diska i sega sum s drug komp..
Marulke, az malko se pritesnjavam za teb, 6toto kazva6 4e ti se vie svjat..Ne znam dali ti ne be6e pisala 4e 6te si doizjade6 vsi4kite mandji, koito si prigotvila i togava 6te mine6 na rejim...ako pravilno sum razbrala, tova o6te pove4e me pritesnjava...az si mislja 4e organizma trjabva da privikne predi da se podloji6 na gladuvane...o6te pove4e ako do skoro 4ovek e konsumiral vsi4ko..6ok! Dano ne sum prava de!
Na men tozi put gladuvaneto s plodove ne mi se otrazjava kato minalia- za sedmica sum svalila 3 kg, no produljavam da se u4stvam izmorena i da mi se spi, no, dano da e ot jegata..
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Какво имаш предвид, че организмът трябва да привикне? Аз съм (почти) пълна суровоядка, от това по-добре накъде? Манджите ми са до една сурови, аз така им викам, то не са баш манджи :) Даже както писах в дневника си, езикът ми не се обложи като преди, и дъхът ми не се промени много, мисля, че съм много по-чиста от колкото преди 3 месеца (пък и изобщо някога в живота си), което е много хубаво, но и донякъде обезсмисля пълното гладуване, трябваше да си го направя на диня както бях планирала...

Вие ми се свят защото работя на слънцето в градината, а не трябва изобщо да извършвам тежка физическа дейност, ама няма кой да свърши работата там... Така или иначе, след 2 или 4 дена се захранвам, няма да карам 21 дена, значи ще оцелея, няма страшно ;) Лятото не е работа пълно гладуване, ако трябва да гледаш градина, а и това слънце допълнително ми смъква кръвното... :-\
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Мамма миа ,Марулке, какво си направила напоследък ! :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Aa, uspokoih se. I vze pak az li4no bih minala prez njakolko dena na plodove, i togava samo na voda ;) Mnogo sum suglasna 4e ljatoto ne e nai-podhodja6to, to puk ima tolkova plodove i zelen4uzi, 4e jal da go hvane 4ovek da ne im se nasladi :)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Уааааауууу, Марулче!!! Тези 40 кг за 2-3 месеца ли си ги свалила?? Съжалявам, някъде ми се губи къде си писала за това... Ако за много кратък период от време си свалила толкова много кг, тогава 20 дни на вода са прекалено много, организмът ще се изтощи от рязките промени и режими... По-добре по малко и с по-бавно темпо. Аз знам, че ти тези неща си ги знаеш, ама все пак да си ги кажа... Та, добре си решила да почваш да захранваш, а останалите кг ще ги свалиш и тях, не се тревожи, сигурна съм. А и добре те разбирам, защото аз също имам за сваляне излишни кг, много добре знам за какво става въпрос.

Иначе, големи поздравления!!!!!!!!!!!!!!!!!  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123

И аз да споделя моя опит, не че нещо героично съм направила но все пак...
Аз направих едно 14 дневно "гладуване" с плодове в началото на Юни. Свалих 11 кг и после възтанових 3. Спрях на 14 -тия ден защото се уплаших че много бързо се топя и реших да прекъсна. Това ми беше и първият такъв режим, та реших че не е добре да прекалавам. Идеята беше прочистване повече отколкото отслабване, въпреки че и от второто имам нужда /още 10кг поне и ще съм супер!/.
Мисля да повторя на ябълки към октомври, когато узреят в нашата градинка. Тогава се надявам да заформя по-дългичък период.
В момента поддържам постигнатото без проблем. По скоро ми е трудно да откажа на 100% животинските - все още хапвам веднъж седмично малко козе сирене и риба и 1-2 пъти готвени зеленчуци. Но се надявам скоро и това да поправя. Това е и причината да не пиша много много тук, че още не се чувствам пълноценен член в тази мила и много вмотивираща ме общност.

Марулке, поздравления за това което си постигнала! Действай както предцениш че ще се чувстваш добре.
Предстои ми /към края на месеца надявам се/ да се запозная с един мъж от Силистра, който прави гладувания на вода от доста отдавна. Стигал е до 50дни до колкото разбрах. Много ми е интересно да го видя и да поговорим. Ще ви споделя неговия опит след това.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Леле, мегуста, 11кг са страшно много, като се има предвид, че си била на плодове... :o А аз си мислех, че аз свалям много... За 8 дена "само" към 6кг, то след 5тия ден почти не се сваля май... Утре се захранвам така или иначе, та сигурно толкова ше си и останат...

Радулке, как ше съм ги свалила за 2-3 месеца, това е много нездравословно... Аз от самото начало си бях решила, че искам да става по-бавно, значи са свалени за малко повече от половин година, от 21ви януари насам... Първата половина с разделно хранене и броене на калории, а втората половина със суровоядство... (явно и двете действат, ама второто е по-готино щото си ям колкото искам)...

Ето ви даже една таблица колко и откъде са свалени, то по-плавно и равномерно от това няма накъде :) (данните от десетте дена на януари липсват защото не се бях сетила да се замеря от самото начало, та чак на 1ви февуари почнах да следя)



От началото на август досега съм свалила още няколко сантиметра, снощи си замерих формите да проверя... Гладуването не знам за килограми, ама много изфинва... Нямам нищо против това, разбира се, но така или иначе ше се захранвам вече... :)
« Последна редакция: 04-08-2009, 11:44:57 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Я да каже и леля ви.... Аз като правя гладолечение отслабвам с около 5-6 кг. Но като се захраня ги връщам. Обаче аз нямам излишни килограми. Да речем, че преди да съм раждала деца бях 52 кг. Сега съм 60. А до 2006 бях 57-58 кг. Но аз от 12 години спортувам много и имам повече мускулна маса. Да не говорим, че през 2006 г. направих една щуротия от която натрупах 6 кг мускули и още не съм ги редуцирала. Ходих с колело до Истанбул. И се върнах. А това са 1200 км. Голямо въртене падна и съответно се върнах с бедра и прасци като на римски пехотинец. Цяла година не можех  да си оправя краката. Имам сила за спринтово бягане, а не мога да бягам крос. Като олово ги чувствах.
Та така с мускулната маса. Тя тежи повече от мазнините и като си мерите килограмите имайте предвид това.
Активен
Намасте :)

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123

ЕЕЕЕЕЕЕ страшна си!
Това е добра система за следене. Аз не се вторачвам толкова. Така си бях свикнала с килограмите и не вярвах, че ще се променят та даже си купих кантара на 3-тия ден, когато видях че не е толкова страшно и че ще издържа повече от 3 дена. Всъщност аз бях на плодове и топла водичка - мед само веднъж два пъти през целия период. Плодовете ги редувах, за да не ми омръзва - череши, ябълки, кайсии...
Почнах да свалям усилено през втората седмица, последните дни имах чувството че се стапям със всеки час. Затова и се стреснах. Не съм мерила сантиметри но от XL минах на М, което дори не съм го и мечтала.

Марулка, успех в захранването! Как ще протече то след като си била само на вода. Извинявай за тъпия въпрос но така и не намерих книгата на Пол Берг /явно е изчерпана отдавна/, а и тук съм виждала коментари за захранване след плодово-чаен режим.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Лелче, ти си луда, как ходи с колело до Истанбул... :D Искам и аз!!!!

Само да ви кажа, че мускулната маса не тежи повече от сланинката... 1 килограм както и да го мерите си е 1 килограм... Мускулната маса просто заема по-малко място в тялото и ако двама души са с едни и същи мерки, но единият е само мускули, другият само сланина, то първият ще тежи повече, защото на мястото на сланината има много повече мускули, оттам и повече кг... ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

ами така ходих.
то акъл не се иска! иска се да нямаш  ;D а то суровоядците нали им е изпила чавка ума ;)
а между другото беше супер. пак ми се ходи, но вече не до Инстанбул, а например до Германия по река Дунав
Активен
Намасте :)

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123

Предния пост, беше в отговор на Марулка.

ДарбиМак - шапка ти свалям за велосипедния ентусиазъм, това е страхотно усилие. За колко време успя да ги навъртиш?
Моя мъж зачезва за по 10 дни в Родопите на байкинг и знам какво е. Но това до Истанбул  :o :o :o СТАХОТНО!!!!
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

мегуста, захранването ми ше почне или на диня или на домати (те са плод!), мисля даже да изкарам повече дни от стандартното захранване само на плодове, после включвам зеленчуци (квито има на градината), и това ще гледам да стане по-бавно, после идват зърнените, зехтина, ядките... и то друго няма кво да включвам щото аз животинско и готвено не ям... :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 21 запитвания.