Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340228 пъти)

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:ха-ха-ха
Интересно,но на мен въобще не ми липсва солта.Не съм я вкарала още,може би тази вечер ще се поотпусна малко ,но "ОБИКНОВЕННИЯ" ВАРЕН КАРТОФ онзи ден беше леле-мале :Appetit_17: :Appetit_17:
МНОООООООООООООООГО ЯК.Поздрави на всички  :love_006 - emotloader:
Активен

kamikam

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравейте и от мен....и аз вече се настроих да направя едно гладуване(запланувано за понеделник)...като за първи път ще се пробвам за 7 дена, но както казват повечето от вас срокове да не си поставяме :) това което ме притеснява са пустите килограми(много бързо отслабвам)...пробвах се на сурова храна за 1седмица и свалих 4кг....просто зачезнах и даже се принудих да хапвам готвено и повечко като количество.Та въпросът ми е организма има ли си някаква спирачка като започне да отслабва.Наясно съм че няма как да не сваля, но и не искам да изглеждам като ходещ скелет.Как е било при вас?
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Хайде, крайно време беше и аз да се разпиша. Вдъхновихте ме , както се казва и аз съм втори ден на вода. Чувствам се добре. Не съм си поставила за цел определени дни. Просто колкото издържа. Но определено имах нужда.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Вал, това е много погрешно. Винаги трябва предварително да се определи срок.
И ако е определен срок от 5 дни, а чувстваш, че можеш и 8 - прекратява се на 5ия. Това е мнение на доктор ,запознат с научните основи на гладуването и самият той гладува и лекува с глад вече 30 год.  ( разказвал съм за него)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Сериозно ли Бате Бино? Това не го знаех. Аз по принцип не правя така, но сега реших за разнообразие да сменя тактиката ;) В такъв случай отсега казвам десет дена. :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

  Да ,Вал, отворих си книжката на д-р Хрушчов сега.
Той  казва -  по-добре да си поставим по-дълъг срок . Ако се появят някакви усложнения , прекъсваме гладуването  и проблем няма.  Но ако се настроим на 6 дни и после "великолепното самочувствие"  ни подскаже   да добавим още няколко дни , трябва да се устои на тази съблазън , защото иначе организмът ще отговори с нарушение на здравето.
 Освен това трябва да се стартира гладуване само когато се чувстваме готови за това. Да не става чрез насилване.
2 седмици преди началото на гладуването да се изключи изцяло захарта в какъвто и да е вид, а 2 дни преди началото да се мине на сурова храна и в минимални количества.  Като настъпи моментът - взимат се 25-30 гр. магнезий за разхлабване и се почва .  Това са препоръки за водно гладуване , да спомена.
Аз лично вярвам на този човек изцяло.  Ако имаш въпроси  допълнителни , можеш да му пишеш спокойно  ( на руски или украински )
, ще ти отговори. Мога да ти дам адреса му  при нужда.
 Аз също съм планувал да говоря подробно с него по тези въпроси.

Има един модерен метод на гладуване ( не съм го пробвал разбира се , но си мечтая) , някой ако иска , може да го пробва. ( Наш ортодоксален Крумчо  пробва всичко, може да се зариби  и за това :) )
Фракционен метод на гладуване. Авторът - Георгий Войтович - белоруски колос в тая материя.  Състои се в следното - 20 дни на вода , следва 30 дни суровоядство. После 25 дни вода , 45-60 дни суровоядство. Още 10-20 дни на вода до пълно изчистване на езика и се очаква да си излекувал всичко , което си имал за лекуване. Включително хронични болести. (За рака добавял и някакво магнитно стимулиране )   
 По този начин ефектът от гладуването се увеличавал многократно , защото продължава и в периода на хранене.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
2 седмици преди началото на гладуването да се изключи изцяло захарта в какъвто и да е вид, а 2 дни преди началото да се мине на сурова храна и в минимални количества.  Като настъпи моментът - взимат се 25-30 гр. магнезий за разхлабване и се почва .  Това са препоръки за водно гладуване , да спомена.
...

А сега де! Така като чета е близко до акъла - най-малкото сигурно кризите при гладуване ще са по-леки. Кой да се сети сам обаче. Ама така е, като съм още грийнхорн в гладуването.  :Confus_3: Другият път ще се подготвя по-добре. :weight_lift:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Най-важно е желанието , Ице. А ти го имаш.  Другото все се нарежда. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kamikam

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Привет от мен!Вал, за разлика от теб аз така и не успях да започна...нещо не съм се подготвила психически....а и теоретично реших да почета още малко и тогава да предприемам каквото и да е...въпреки,че имам желание всичко ако може да направя веднага:-)Тъй като съм начинаещ в това поприще започнах с жабурене, сега изчитам всичко за прочистване с клизма и след това ще реша с какво да продължа.Наложих си да поуспокоя малко страстите и да се подготвя като хората.Може би ще е най-добре да започна с кратки гладувания и постепенно да увеличавам дните.
Хайде споделете ми моля ви за тези килограми....Така като чета...особено изказванията на бате Бино, сте на доста високо ниво по отношение на хранене и инфо.Едни и същи кг. ли поддържате, натоварено ли ви е ежедневието, как ви се отразяват гладуванията!Съжалявам ако ви досаждам с един и същи въпрос, но за мен се оказа проблем...не смея нищо да захвана...особено гладуване!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Какво си се стреснала с тези килограми,нали целта е да се излекуваш. Ще свалиш и после ще качиш нова тъкан. Така се детоксикираш.Спря ли млечните?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
Едни и същи кг. ли поддържате, натоварено ли ви е ежедневието, как ви се отразяват гладуванията!Съжалявам ако ви досаждам с един и същи въпрос, но за мен се оказа проблем...не смея нищо да захвана...особено гладуване!

Не се притеснявай за килограмите. Ще свалиш няколко, но после ще спреш да сваляш. Няма да се свършиш  :Content_4 - emotloader:. Ако не си прочела още книгата на Лидия Ковачева - направи го. Там тя обяснява за излекуване на хора с ниско тегло чрез гладуване. Според нея след гладуването се възстановява работата на храносмилателната система и човек почва да абсорбира по-добре хранителни вещества.

Иначе ежедневието ми не е много натоварено. В смисъл такъв, че не работя физическа работа - програмист съм. Но пък мога да кажа, че съм доста по-концентриран по време на гладуване и издържам повече време.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

kamikam

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Поуспокоихте ме:)
Христо в момента я чета..почти към края съм.
Бенато млечните ги спрях веднага и вече стана месец.Само с кафето още не мога да се справя, че ми пада кръвното и глътвам по чашка....но и с него ще се справя.
Записах се на йога.
Изготвила съм си план на действие и сега като ми писахте съм по-спокойна...а иначе като ме питат познати защо съм заслабнала...се оправдавам с децата(не
Активен

kamikam

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

не че и те не ми изпиват силичките).
Благодаря момчета :) :thankyou:
Ако има нещо пак ще ви тормозя :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

...
Едни и същи кг. ли поддържате, натоварено ли ви е ежедневието, как ви се отразяват гладуванията!Съжалявам ако ви досаждам с един и същи въпрос, но за мен се оказа проблем...не смея нищо да захвана...особено гладуване!

Не се притеснявай за килограмите. Ще свалиш няколко, но после ще спреш да сваляш. Няма да се свършиш  :Content_4 - emotloader:. Ако не си прочела още книгата на Лидия Ковачева - направи го. Там тя обяснява за излекуване на хора с ниско тегло чрез гладуване. Според нея след гладуването се възстановява работата на храносмилателната система и човек почва да абсорбира по-добре хранителни вещества.

Иначе ежедневието ми не е много натоварено. В смисъл такъв, че не работя физическа работа - програмист съм. Но пък мога да кажа, че съм доста по-концентриран по време на гладуване и издържам повече време.
И аз съм програмист, но няма да се реша на дълго гладуване когато съм на работа - мозъка изразходва около 20-25% от енергийните ресурси на тялото - това е колкото някоя по-голяма мускулна група при натоварване
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

   Здравейте,би искал да помоля за мнение  относно един въпрос,който ми гложди съзнанието отдавна и не съм му намерил задоволителен отговор.Моля ,модераторите ,да ме извинят ,че не е съвсем по темата тук,но не можах да открия с търсачката по горе ,тема по тоя въпрос.Искам да питам,защо трябва да се храни човек разделно?
   Пробвал съм разделно хранене,сега не го практикувам стриктно.Едно че се губи много време от деня,а за да го правя,трябва да чакам да се смели едната храна ,после другата,така ми минава целия ден -в преживяне,това може да се прави,но не това ме притеснява,а по скоро наблюденията върху тялото и психиката ми и записите в древните източници по тоя въпрос.Съгласен съм ,че ензимите обработват храната много по качествено,когато се храним разделно.Логиката и физическото тяло го показват това.Наблюдавам психиката си в момент на период на разделно хранене.Оказва се че рецепторите  на петте сетива работят по добре,но информацията ,която дават на ума е задръстваща го с впечатления от външния свят.Това малко товари психиката после.Това е едното, което ме смущава,за физическото тяло добре ,за душата не дотам.Второ,като чета какво са казвали древните  ,намирам разлики.Йогистката класическа диета не е разделна.въпреки това ,прави психиката  и тялото здрави като стомана.Мляко с ориз например...и други такива.Дънов също препоръчва разделно хранене,но ако се спазва стриктно,може и да пукна от глад.доколкото съм му чел из писанията ,човека е ядял колкото врабче май.Въпреки ,че е бил много силен и жилав физически-можел е да тича и плува много бързо./знам го от личните му документи/И така ,нека който може да ми отговори какво налага мнението,  че разделното хранене е по добро от смесеното?като изключваме крайностите /мляко с гъби,или патладжан с портокал например../Интересуват ме аргументите в полза на душата и психиката,защото в полза на физическата страна на нещата ,разделното хранене печели с голяма преднина.Благодаря ви предварително. :thankyou:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Здравей Мио! Аз от повече от 10години спазвам разделното хранене изчела съм доста книги по въпроса и бих казала че съм доста компетентна. Обаче никога не съм се замисляла за душевното си състояние. Една зима пробвах да се храня смесено да видя какво ще се случи и честно да ти кажа въпреки че спортувах много-3пъти седмично на фитнес и всеки божи ден 40мин.кардио ми беше много трудно да отслабна. Чак лятото имах резултати от тренировките. В тази връзка след като физически не се чувствах добре с повече килограми съответно и душевно не се чувствах добре и лятото преминах пак на разделно хранене. Това беше зимата на 2007 срещу 2008г. Сега от една година от както съм на предимно суровоядство разделното хранене не от такова голямо значене за мен защото съм изключила животинските продукти.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Мио, въпросът за храненето трябва да се разглежда повече на ниво физическо тяло. Храненето е малка част от профилактичната и оздравителната програма ( която се осъществява на , но тъй като то въздейства директно върху биохимията на организма,  трябва да се разглежда приоритетно на тази база. Това как се отразява на психиката и на духа е малко хлъзгава тема , защото всеки може да се заблуди от привидно "добре отразяваща се на духа" храна.  Можем да имаме усещането , че нещо е добро за психиката , но  то всъщност  само да ни стимулира , а като цяло да вреди.

Освен това , когато си вече убеден, че на физическо ниво всичко е наред , не може да имаш разминаване на по-следващите нива.  Иначе ще заприличаш на Джордж Буш Старши ,който казва:  " Имам собствено мнение, но не съм съгласен с него" . :) 

А и какво ще правиш ако си твърдо "ЗА "  за  физическото ниво , а за по-горните нива се натъкнеш на доводи за "ПРОТИВ" ?    Кое ще определиш като приоритетно?? :)
 Ако усещаш, проблемът ти се усложнява , затова си остани убеден за физическото ниво.  В случая е достатъчно.

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Исках да кажа ,че оздравителната (профилактичната) програма трябва да обхваща всички нива . Там е вече друго. То е "цялото". А храненето е само част от "цялото".
Ама тези ,дето искат да ме убедят ,че и най-лошата храна ставала най-добра , ако си го внушиш че е така, хич не са ми интересни. Те по същата логика могат да откраднат или убият ,защото са успели да си внушат предварително ,че това е добро... 
Не е възпитателно , дори и да е вярно  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Много благодаря на вас двамата за взетото отношение.Съгласен съм с бате Бино и считам, можах да си извадя поука от мнението му.Остава ми един въпрос ,на който наистина не мога да си отговоря:защо в онези места , където се описва класическата йогистка диета,имам предвид старите трактати от преди векове се смесват храните?логически не бива да са прави старите капацитети.и все пак усещам, че е имало защо да препоръчват на йогите храни със смесен произход.Ей това питам-защо? :Confus_3: :Confus_3:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ами аз да предложа моята версия. Защото е резонно питането ти.
Първо - в ония времена храната е била абсолютно естествена. (без рафинирана захар, без бяло брашно, без рафинирани мазнини..)
Второ, най-вероятно смесването на ЕСТЕСТВЕНИ храни  ( на практика) не е ЧАК ТАКЪВ ПРОБЛЕМ, след като всичко друго ти е природосъобразно . Организмът е бил достатъчно чист  и е имал ресурс да поеме някакво минимално пренатоварване. Тоест - смесването  едва ли е заслужавало да бъде изследвано.  ( Още повече че от смесмване до смесване също има разлика. Бате Делчо културистчето навремето разбъркваше до течно състояние кисело мляко и рибена консерва и го изпиваше с кеф. Много белтъчини имало.. Това е доста кофти комбинация. Обаче картофи с ориз например не е чак толкова лоша.)
И трето - физиологията на храносмилането е  понятна съвсем отскоро, нормално е в ония времена да не са могли да я изучат със средствата , които са им били на разположение.
Аз и досега съм на мнение , че е добре да се  избягват най-драстичните комбинации като кекс с кисело мляко например. Но другите, по-меките  "смесвания"
 , като например  картоф с ориз  са ни най-малкия кахър измежду всички останали във връзка с храненето. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.