Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340452 пъти)

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Много се радвам да прочета коментарите ви! Марулка,и аз се учудих,че свалих толкова много килограми,защото видимо нямах какво да свалям...,при хипер функция на щит.жлеза метаболизма е увеличен,организма работи на бързи обороти и от това се отслабва лесно,даже и при нормално хранене!Толкова тормоз изядох от майка ми за това гладуване,че с думи не мога да ви го опиша/живеем в един вход/.За следващото гладуване специално тя няма да знае.Мнооого си права за това,че през тези дни не трябва да се извършва тежка физическа дейност,аз се преуморих от пътуване в жегите/особено близо до Пловдив/ и въпреки многото положителни емоции в Търново, вечер се чуствах много изморена.Бенато и аз се съмнявам,че подуването ми е от храната,както казва и Радости защото от 7 ден вечерта ядох салатата със сол, колкото обикновено си слагам и може би тук е причината,а вафлите бяха в неделя-9-ти ден,а и в събота и неделя пих кафе с няколко цигари,като си мислех,че мога вече да си го позволя като награда за упоритостта ми.Радости,благодаря за съвета-от утре съм на ябълки 2-3 дни,но само вие ще знаете,защото вие сте ми подкрепата  :)
« Последна редакция: 16-06-2009, 20:47:31 от Valia »
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

какъв кухненски робот ще ми препоръчате? кое е най-важното, което да гледам?
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Отвори на страница 158,на Лидия ковачева-"лечебния глад,нали по нея правиш,там с ГОЛЕМИ БУКВИ Е СТАТИЯТА ПОДУВАНЕ НА ГЛЕЗЕНИ. Аз никога не се изказвам по дадена тема ,без да съм убеден и без да съм прочел по даден въпрос. Подуването не е от храната а от солта ::) ::) ::) ::)????ами не е ли едно и също,солта нали е със храната.Аз ти казах ,че не е от жлезата.
Аз не се заяждам,просто ти казвам,че е безмислено да се гладува и после да се ядат вафли,да се пуши и да се пие кафе,мое лично мнение. Все едно, Мер да се награди за една година суровоядство, с хубава пържолка и да опъне една кола със сладоледа ;D ;D ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Абе benato ;D ;D ;D,....правилно сравнение си направил.Не мисля,някой ще реши,че се заяждаш-просто помагаш ;)
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Бенато,няма за какво да се сърдя,абсолютно си прав за всичко,което пишеш!Нали сме си една зодия,как мога да се сърдя,твоето не е критика, а заинтересованост,само мога да ти благодаря за коментарите!Това за глезените в книгата бях го чела и пак го прочетох,имам я в електронен вариант,но по-лесно ми беше да прехвърля отговорността върху жлезата,отколкото в/у себе си.Днес вече нямам подутини,но въпреки това съм на чай и ябълки.Всъщност решила съм,от сега нататък, един ден от седмицата да съм на чай с мед и плодове.Доколкото си спомням в книгата Л. Ковачева пише,че след 1-2 месеца пак можем да гладуваме,как мислите,ако само след месец направя пак гладуването  ::),но този път без издънки ::) ;D.И аз имам нужда от нов блендер,че вчера моя сдаде багажа,дайте мнения за това какъв да си купя,марка и цена.Имам още един,но той е с чучурче и го ползвам повече за сокове.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

valia, irida- аз ползвам 2 в 1 - кухненски робот + блендер - този http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013358

Много съм доволна:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Вале,мисля,че няма проблем да го направиш отново след месец :).
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Радости, много е хубав кухненския робот,а може ли с него да се мелят сухи семена и зърно на брашно?  Василена,благодаря за съвета :)!!!
« Последна редакция: 17-06-2009, 13:49:40 от Valia »
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Тая тема беше за гладуването на чай, мина през хомеопатията, засега е на кухненските роботи, ще продължи и в друга посока, много хубаво, ама  не сварвам да добавя по по-предните разработки.  
Да дам моето заключително мнение за хомеопатията :)  ако не се сърдите :
Рискът от нея е косвен, при това той почти не се отнася за тия,дето сме се събрали тук.  Той е за другите :)  
Да поясня :    Това   сама по себе си е мъдра и работеща методика. Рискът е "косвен" за някои от нас, които като видят ,че тя "действа" , могат да си кажат : " Яяя, че за какво ми е да се прочиствам,да се движа, да внимавам какво ям ,какво мисля.., като има  хомеопатия ?  Ще глътна два хапа и съм готов! "
Тоест, ставаме зависими от лесната победа и ще прибягваме  до нея ,ЗА СМЕТКА на всичко друго,което бихме могли да направим за измъчените си тела ( и души ) :)
Схващате ми мисълта нали?

Освен това ,съгласен съм и се радвам, че тази методика е излекувала млади хора или деца, които са  с висок енергиен потенциал,който бива мобилизиран да гони болестта. Но ако отиде възрастен, отслабнал човечец с НЯКОЛКО болести , докторът ще се чуди откъде да го подхваща.. Тогава вече е хептен трудно ..

В този смисъл съм готов да споря с най-закоравелия хомеопат, че при равни други условия    един прочистен организъм ще има много по-голям РЕСУРС  за оздравяване, отколкото запуснат и затлачен организъм,чиито защитни сили са
впрегнати на макс да компенсират действието на токсините. И не им остава никакъв хъс за допълнителна работа.  
Ако съм прав ,значи съм половин хомеопат и аз :))  
« Последна редакция: 17-06-2009, 15:47:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Бате Бино, напълно съм съгласна с всичко, което пишеш!!

Но, все си мисля, че има и една друга страна на нещата (за хомеопатията говоря). Вярно, че тази косвена опасност я има - определено е така, но все пак този метод да лечение е къде.къде по-добър от традиционния. И в крайна сметка, поне облекчава и помага на хората. Това е много благородно. Трябва да има "лечители", "лекове", защото ние тук на тази Земя сме на различно духовно ниво и на различно ниво на осъзнатост. Тоест, дори и да я няма хомеопатията и подобни такива методики, не е сигурно, че хората ще се осъзнаят и ще се замислят как живеят, какви мисли имат и т.н. Даже, в това отношение, всички болести са вид благословия, защото ни карат за де замислим за по-дълбоката страна на нещата, да се вглеждаме в себе си, да си задаваме въпроси; припомнят ни, че това тяло е само временно и трябва да обърнем внимание и на по-висшата част от нас (ако мога така да се изразя..)

Мисля, че разбираш какво имам предвид... :) Та, дори и всички тези неща, които ние тук правим - пречиствания, правилно хранене и начин на живот... всички те са прекрасни, но не трябва да се спираме само дотам. Вътрешната, духовна еволюция и пробуждане са много по-важни и те са източника на трайно и истинско щастие :)

Май се поотплеснах, ама те нещата са свързани така или иначе. :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Аз съм съгласна и с двама ви :)
Наистина болестите са сигнал за нещо.Откакто имам сърдечни неразположения съм връщала лентата назад до момента ,когато започнаха ....стотици пъти. :)Мислила съм защо така се получава,каква е причината,защото знам,че е в мен.Постоянно работя по въпроса.В този смисъл приемам всичко това като нещо,което ме кара здравата да работя над себе си.
Знам,че съм на прав път....вече съм на прав път. :)
Радулче,не си се отплеснала,аз също така ги виждам нещата ;)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Радости, много е хубав кухненския робот,а може ли с него да се мелят сухи семена и зърно на брашно?


Valia, няма приставка за семена...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Тоя път се радвам , че сме на едно мнение :)
( Защото има случаи, когато си спомням О.Уайлд : " Когато другите се съгласяват с мен, тогава виждам,че не съм прав.. :)  

Василенке, Ако пак се задълбочим, просто няма как да обвиним себе си за ВСИЧКИ болести. Доводът е железен , а и мисля че ще те успокои :)    :  боледуват за съжаление( от сериозни болести ! ) и много малки деца,   които просто няма как да са отговорни за никакви свои действия, те още нямат съзнание - едно 4-годишно дете например.  Тук на помощ идват теориите за грехове в минал живот или на родителите.. Затова в случай като твоя вероятно е излишно да се натоварваш допълнително каква е причината, важното е че полагаш усилия.  Възможно е това да е било едно от предизвикателствата , които ти е отправено свише  - преодолявайки го , да се усъвършенстваш още повече. Навремето и  чичо Шопенхауер  даде подобно мнение във форумите :    "Животът не ни е даден да му се наслаждаваме  , а да го превъзмогнем !  "    :)
« Последна редакция: 18-06-2009, 09:05:32 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Бате Бино,пак съм напълно съгласна с теб- и за болестите,и за малките деца,които боледуват. Обаче мисля,че в моя случай това не ми дойде като манна набесна,ами си имаше конкретна причина.....Понеже аз много рано се омъжих...преди това си имах свои виждания за това как ще ми протича живота,имах си планове и мечти,мои си,които несъмнено щях да реализирам при друго стечение на обстоятелствата.....Ама любов-пита ли !?!Както и да е зарязах ВСИЧКО,ама ВСИЧКО(изтеглих се на индивидуалне план последната година в гимназията,курсовете,на които ходих да се подготвям за НАТФИЗ,абе всичко)-когато държа на някого съм склонна големи компромиси да направя....докато стигна предела си(тогава пък направо помитам всичко >:().И аз логично на 18 да не съм била много наясно с нещата от живота(нямала съм достатъчно житейски опит все пак),очаквах половинката ми да бъде опората в семейството,имахме 7 гогини разлика все пак.Но понеже бяхме адски различни характери...нещата не се получиха...то не бяха събирания,раздели,абе гадна работа...В един момент на 22 и половина се почувствах напълно сама(вече бях наясно,че нямаме бъдеще като семейство),като в безтегловност,без никаква идея какво се случва и какво ще се случва....и с панически атаки,които се изразяваха в сърцебиене,и със сърдечна невроза...единственото нещо,което знаех,че имам ,и че си стува това беше детето ми( и семсйството ми разбира се-майка ми,баща ми,брат ми,но те са друго,аз вече бях поела по своя път)В този момент изпитах такава омраза към него(тогавашната ми половинка),огромна(пък,той с какво е бил виновен,че аз съм имала други очаквания-казвам го,за да е ясно,че не го виня за нищо,абсолютно за нищо).Просто се превърнах в кълбо от негативна енергия....зачестиха ми сърцебиенията,разведохме се.....,но сърдечните ми неразположения започнаха тогава-в този период,явно не успях добре да отработя ситуацията вътре в себе си.
И така :).Вече имам ново семейство(с 2 деца с 2 различни татковци ;)),много,много хармонично за моя най-голяма радост.Остана ми много ценен житейски опит,и едни сърдечни работи,който в момента  "чистя", и които ми напомнят,че човек не трявба да мрази и съди,а само да си извлича съответнте изводи.
Тази изповед в стил "Искрано и лично" написах,за да не съм голословна в твърдението си,че тези неща не започнаха просто ей-така,а си имаха своята конкретна причина ;)
Често съм си мислила,че така е трябвало да стане. ;)
Между другото следя с интерес всичко,което пишеш,научвам ценни неща :)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Василенче, понеже тук си изповядала съкровенни неща, тук ти  пиша моето мнение! Всички житейски проблеми имат решение. Няма проблем без решение(освен смърта но тя не е проблем, а съвсем друго нещо), и няма незаменими хора. Хармонията идва със спортуването и правилното хранене. Ще я намериш и сърцето ти ще се оправи и нервите! И аз имах подобри проблеми. Децата ми са от двама различни мъже, а сега живея с трети. Майната им на предрасъдъците! И най-сетне стигнах до любовта, мира и спокойствието, което търсех да се установи в дома ми.Който търси намира, нали така. Дацата ми са спокойни и приемат моите действия като най-правилните и нормалните. Винаги съм откровенна с тях и винаги казвам истината - такава, каквато е, дори и да е неприятна. И дацата ми имат безкрайно доверие и са спокойни! А това е най-важното за една майка!  Живота, земята, вселената могат и без нас. Ние имаме удоволствието поради някаква случайност да обитаваме това място и да се насладим на хубавите и да усетим от лошите му страни. Който не го разбира си отива доста нелепо от този свят. Който не вярва, че след прочистване на организма му се пречиства и душата, ще има да си губи времето до края! А най-хубавото е да видиш душата си и да я усетиш. Да можеш да простиш и да обичаш от сърце и хубавото и лошото.
Любовта е важна! Ей, хора! Обичайте се!
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

ДарбиМак,нещо като сестри по съдба сме ;D ;).И спорем мен,чрез пречистване на тялото става пречистване и на душата.
Оправих си вече нервите,сега и тялото ще си въведа в ред.....Любовта всичко оправя ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Вие , драги дами ,още толкова млади, а вече сте достигнали до прозрения и ценности, до които много хора и за два живота не успяват.. :)
Да си призная,на вашата възраст не бях така узрял ,както вие сте .
Спомням си възрастта   18  :))   тогава има само страсти и усещания ,  почти без логика и мъдрост. И затова резултатите са малко като тото  на тези години .
Този "характерен период" продължава различно за различните хора. За някои,както виждам наоколо , даже вечно ..:))  
"Младостта е опасна за този,който вече не е млад"    

   В период на силен стрес ,Василенке ,знаеш,почти винаги се отпушват разни предпазни клапанчета по тялото .При тебе това е било слабото място и там те е ударило. Което не значи ,че ако не беше се случило така  ТОЧНО ТОГАВА , нямаше да се проявят тези нарушения ПО-КЪСНО във времето. Друг на твое място би имал проблем със щитовидната, или пък със стомаха...Всеки си има слабо място -(най-често е наследствено), което трябва да го варди, тоест, да има наум, че ако се появи отключваща причина - силен стрес,.. и т.н , тя ще "удари" приоритетно по слабото място :)  
(Така казваше и Пачино в един от бандитските си филми,когато го изгърбиха нещо..    :   "Винаги удрят по слабото място .."    )

В хомеопатията си има даже специален термин ,май че "миазъм" беше

Различни хора при един и същ стрес ще ги "тресне" на различни места :)  и в казармата си спомням- условията са  едни за всички, храната също, но едни отслабнаха, други напълняха,трети ( като мен) получиха гастрити, четвърти станаха комсомолски секретари.. :)  ...
  
« Последна редакция: 19-06-2009, 09:51:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Абе бате Бино,ти да не си някой скрит хомеопат,много неща знаеш ;)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

И сега се сетих за слабото място да кажа :),че наистина явно всеки си има по някое рехаво местенце по себе си,дето първо поддава.Забелязала съм,че когато съм подложена на силно напражение или изпитвам силни негативни емоции и тогава страшно ме "зачесват" екстрасистолите.Обаче се повлияват от суровоядството.Даже сега съм на чай и плод,и после пак суровоядство ,докато ги туширам да последничката,ако ще и да ми се превърне в смисъл на живота целия този процес(поне за момента ;D)....Само,че не знам как да се въздържам от негативни емоции,не мога напълно да се въздържа,в живота да няма само хубаво !?;)Както и да е.
Сега се сетих и още нещо да кажа,във връзка с това ,че си пишем по здравни въпроси :).Като започнах да получавам сърцебиенето(то не беше само то,ама беше основното) и се обадих на един човек,който много обичам и много ми е помагал.Той има малко по специфични способности,въпреки че работата му не е свързана с тези неща.Та той може да прави диагностика,без апаратура,с ръце.И като ме видя,първи ,още преди да отида на лекар ми каза,че имам сърдечна невроза.Вика:"Виж дето така си намразила мъжа си,как си си прецакала машинката(за сърцето става дума).Ама добре,че в главата мислиш малко като мъж,че те е ударило там,ако мислеше типично по женски,това нещо/омразата към мъжа в случая/ директо можеше да ти  направи рак на гърдата".И тогава за 1път се замислих,че силните негативни емоции могат да дадат отражение върху здравословното състояние на човек-Еврика!!! :D ;).
 ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.133 секунди с 23 запитвания.