Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде сте бебчета-суровоядчета: да обменим опит  (Прочетена 99270 пъти)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Феникс, как съм те пропуснала тези дни?! Направо не знам!
Да са живи и здрави малките мишлета, баткото, че и вие с таткото  :)
Да растат спокойни и усмихнати, чакаме ги в редиците на малките суровоядчета!

Момиченце, момченце или две еднаквички са? Разказвай за тях!

'Каката' предимно сука и няма много за писане в дневника. От следващата седмица май ще съм по-редовна. Струва ми се, че едното зъбче проби венеца и вероятно ще търсим повече кашава храна.

Напоследък много се запали по ябълка, морков и домат. Гризна ли нещо, посяга с малките ръчички и си поделяме залчето.  :)

Феникс

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Феникс, как съм те пропуснала тези дни?! Направо не знам!
Да са живи и здрави малките мишлета, баткото, че и вие с таткото  :)
Да растат спокойни и усмихнати, чакаме ги в редиците на малките суровоядчета!

Момиченце, момченце или две еднаквички са? Разказвай за тях!



Две момченца са,еднояйчни.Още свикваме един с друг.Особено баткото е съвсем шашнат,мисли ги за някакви живи играчки :o
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Хехе, Феникс, тооолкова хубаво!!! Да са ви живи и здрави и тримата, много щастливи и само да ви радват!!! Да имат много светлина по пътя си!!!  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Феникс, честито! Да са живи и здрави! Щастие и хармония им желая!

При нас също няма нищо ново. Тези дни и Ясен предпочита кърменето. Той вади много трудно зъбките. От другата храна обичайните неща и според настроението на бебока. Правих/суших крекери с покълнала пшеница и зеленчуци, семена. С тях сефтосахме сушилнята, сдобихме с такава в началото на седмицата. Та нещо ги объркахме, горчаха ми, не ми допаднаха.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Вери, да не би да е застояла? С овес ми се е случвало да нагарча, ако е стар.

Феникс, хапвай полезни храни, че да има и за бебчетата! :) Много ти се радвам! Как ще ги изхраниииш?! Лакомници ли са или още не знаят къде се намират?

Вчера: елда със сметана, картоф с коприва и лук, краставичка; ябълка с малко киви за цвят.

Днес за закуска приготвихме киноа, около 11 ч. - банан (сама поиска докато белех за баткото), на обед хапнахме тиквички с ориз и зелени подправки, доматче; след час мисля да давам черешки с авокадо. Надявам се комбинацията да се окаже сполучлива. :) И всичко това обилно полято с млекце, когато й скимне.

За 1 мес. сме +2 см, изследванията ни са в норма.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Ми не знам защо така с тази пшеница. Като си я ям в салата, от същата реколта, нищо й няма. Нямам представа къде сме сгафили. Ще му хванем цаката. :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Ето днес се яде, та да се отчета.  :D

Сутринта- банан, манго
около обед- домат, авокадо, кълнове люцерна, от соса с броколи на Радости, който бях приготвила за салатата.
следобед- бисквитки лимонови кокоски

Приятна седмица! :)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

За всички да е хубава седмицата!

При нас новините са две. И двете под формата на зъбче  :)
Започнахме да си хапваме повечко.

Вчера
  • закусихме с малко зелен нектар от коприва и банан с авокадо;
  • обядвахме броколи със сметана и зелени подправки, доматче;
  • каша;
  • черешки

Днес
  • овесена каша с бадемова сметана; нектар от коприва
  • 'гювеч' от моркови, целина, ориз, домати, лук, магданоз
  • банан с авокадо чака за следобедна закуска


Вери
, ще погледна раздела с рецепти, но ако не си пуснала кокоските там, моля да споделиш рецептата тук.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Вчера почти нищо: по обед ръфа морковчета сурови и му давах зрънца варен боб и нахут, които ги и белих. Кривчото в него се обаждаще вчера. За днес е рано да се отчета. :)

За кокоските ще си позволя да дам линк:

http://www.recipemagician.com/recepti/sladki-izkushenia/crispy-lemon-coconut-cookies/

Имам нова снимка даже, ще я сложа по-късно. Правих формички с шприц. Стана много сполучливо.
« Последна редакция: 09-06-2009, 15:37:30 от Вери »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Вери, благодаря за рецептата! Непременно ще я опитам.

Пак хапваме малко тези дни. Ето какво опитахме:

Вчера:
- киноа с авокадо и мляко
- отново подобие на гювеч с разни зеленчуци
- бананово-ябълков крем
- череши

Дори да съм пропуснала да напиша в менюто, на всяко хранене слагам бадемово /сусамово мляко или сметана.

Днес
- киноа с бадеми
- нектар от магданоз
- ризото
- черници
- пъпеш

Разглеждайки сайтове за суровоядство вчера, един банер привлече погледа ми - момиченце пред кучешка колибка и надпис 'Тя не е куче. Не я дресирайте'. Така открих на книга за възпитанието на децата; не остана време да я започна, но обещава да бъде интересна. Ако искате, можете да я свалите от тук.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Във вторник нищо не пожела, но вчера сутринта хапна лимец и чиа накиснати в ленено мляко; на обед- " картофено пюре ", което не е от картофи, ами от карфиол и кашу. :); следобед авокадо с манго, които пасирах със съвсем малко ленено мляко; стана много гладко и пухкаво кремче. :)

Мерси за книжката. :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Вчера: смути от магданоз и банан; чипс от сладък картоф сушен в дехидратора; едни бисквитки " слепени кокоски "- много ги хареса; авокадо с домат; от таратора много малко вкуси, бяхме го направили с ленено мляко; бях му приготвила за следобед пак лимец с ленено мляко и боровинки, но не искаше да яде.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Тъй тъй, тук само аз си пиша. Влади се изгуби, друг не ще да се присъедини.  :D  :D  :D
В петък малкият принц яде: банан; прясно картофче варено на пара с магданозено песто;  диня с мента; от слепените кокоски.
В събота бяхме цял ден от пикник на пикник и какво ли не яде. Имаше голям апетит. Та грозде, банан, ябълка, авокадо, пак от кокоските / вече свършиха, ще се прави друга сладост /; диня, сурова пица. Това май беше, изпуснах му края.  :D
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Ами ако трябва да раждаме бебета и другите, че да ти пишем менюта тук... :D ама то трябва да чакаш едно 9 месеца да се родят, че после доде дойде време за захранване... :P

Влади по принцип събота и неделя винаги отсъства, утре ще е на линия пак ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Хехехехе, аз вас, обичайните заподозрени, ще ви изчакам.
Тайничко се надявах да има и други майки "луди". ;)
Активен

Ири

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Има  ;D
Моят юнак е на 7 месеца. С атопичен дерматит е и много внимателно го захранвам. Общо взето покрай него (още докато бях бременна) започнах да обръщам доста голямо внимание на това, което слагам в устата си :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Ами добре дошла! :)
Увеличаваме се.  ;)

Моичкият след вчерашното "плюскане" днес хапна само суров ябълков пай.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Ири, добре дошла и от мен.

Марулче, благодаря за обяснението, направено вместо мен - лягам си спокойна като знам, че ти бдиш над форума. И да, чакаме и вас, обичайните заподозрени, да се отчетете с по някое суровоядче.  ;)

От петък до неделя си хапвахме по много малко, дори не си заслужава да описвам. Редувах разните познати вече плодове, зеленчуци, семена. Най-много налиташе на банан с черешки и банан с авокадо.

Ново, което опитахме: диня, кайсийки (май също са новост) и ръжени кълнове от моята салатка. Този път ги държах повечко и станаха млечни - хареса ги.

Днес почти не хапнахме храна, различна от млекце. Ще предложа черешки след около час.

Ири

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Ние днес за първи път опитахме смути от спанак, банан и ябълка. Беше очарован ;D Но му дадох само няколко лъжички, тъй като спанак не беше вкусвал досега. Утре повече  ;)

Тъй като не съм особено напреднала в суровоядството, бихте ли ми дали съвет: В момента от време на време все още хапвам сиренце и готвено. Понеже доскоро Андрей (бебето ми :)) беше изключително кърмен, се опасявам, че ако сега изцяло премина на сурова храна ще започнат да се отделят токсини, които ще преминат в кърмата. Основателни ли са опасенията ми или мога спокойно да хрупам само плодове и зеленчуци? Много бих искала да си направя и някое пречистване, но поради същата причина не започвам.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Понеже доскоро Андрей (бебето ми :)) беше изключително кърмен, се опасявам, че ако сега изцяло премина на сурова храна ще започнат да се отделят токсини, които ще преминат в кърмата.

Мисля, че Мер беше обяснявала някъде, че въпреки, че това звучи логично да се случи, човешкото тяло е толкова съвършено сътворено, че не би позволило такова нещо да се случи, за да не навреди на бебето. Ако обаче в себе си чувстваш някакво притеснение по този въпрос, по-добре недей отказва сиренето, защото самото притеснение според мен може да навреди повече отколкото възможните токсини... Нищо, което правим, не бива да е "по задължение" и насила или да се подхожда със страх и боязън... Ако менюто ти е с голям % сурови храни, това е съвсем достатъчно за момента и може да изчакаш докато преминеш напълно на сурово.

Основателни ли са опасенията ми или мога спокойно да хрупам само плодове и зеленчуци?
...и в никакъв, ама в никакъв случай не си представяй суровоядството като хрупане само на плодове и зеленчуци... :o задължително ядки, зърна, кълнове... водорасли... това не е диета, това е начин на живот, имаш нужда от всички хранителни макроелементи, плодовете и зеленчуците не са достатъчни!!!
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.201 секунди с 22 запитвания.