Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде сте бебчета-суровоядчета: да обменим опит  (Прочетена 99327 пъти)

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105

Честито бебче :Content_22: :peperudi:
 Аз като започнах да търся как най-правилно да захраня бебето, попаднах на сайта "Земя на заем", а от там и на този форум. По препоръките, които срещнах тук, започнах захранване през седмия месец. Първите й храни бяха банан, круша; картоф, морков, тиквичка и тиква на пара. Най-добре й понесоха банана, картофа и картоф с морков.
И от мен голямо браво на каката :Content_14: Как се справихте с яслите и детската градина? Към вашата храна не проявява ли интерес? Много ми е интересно, защото такова дете не познавам.
Активен
С желание всичко се постига!

diva108

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Тя горката за съжаление е сменила 2 ясли и 3 градини, и навсякаде се налагаше да обясняваме че не е каприз храненето и. Но тя никога не е яла месо и няма как да поиска , вече е почти на 7. С баща и отказахме заедно месото и тя няма как да види друго освен това което е в къщи.
Сега обаче бебчето е от друг татко, а тои яде месо, но се разбираме за сега.
А каката досега не се е разболявала, тя просто незнае какво е това.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

izvinete za latinicata, no iskam da vi pitam znaete li neshto efikasno za decata protiv komarite, nashiq napravo go izqdoha, celiq e na pupki, ako znaete, neshto po-zdravoslovno i hubavo za 2 godishni deca, molq spodelete :Content_22: :peperudi:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Аз пръскам моите с едно натурално мазило: citronella.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

mersi Veri :flowers2:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

a sluncezashtitno? i koi faktor? :surpris_23:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Не ползваме слънцезащитно ние. Ако все пак се реша, ще е някое натурално масло като какаовото.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

мерси Вери :fluretaa:
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105

Как се справихте с никненето на зъбките? При нас е същински ад :surpris_22: Детенцето по принцип е спокойно, но като започнаха да избиват зъбите започна да мънка по цял ден, да реве за всички, но най-страшното идва вечер - изпада в истерии, започва да се тръшка по земята, да рита, да се мята, през ноща се събужда с рев.  Измъчи се горкото, а едва сега започват предкътниците.
Активен
С желание всичко се постига!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Листа от кока имат добр ефект :) като ми донесат дъвча и е доста тонизиращо :))
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Кейт, с много кърмене се справях и все още разчитаме главно на това (има да вади последните 3 кътника).
Разчитах и на хомеопатията след консултация.
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105

И аз я кърмя сутрин и вечер /повече и да иска - няма/, веднъж на ден й правя и сусамово мляко заради калция.
Хомеопатите /в нашия град няма класически хомеопат/ предписват Хамомила и Калкареа фосфорика. Мисля да пробвам с хамомила, че калкареата е с хим. състав.
Това с листата от кока не ми звучи като за бебета.
Активен
С желание всичко се постига!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Пошегувах се де :) но сега като се замисля ако сравним листата от кока с една Хумана например , със сигурност не бих дал ХУмана на детето си ..като прочетох какво съдържа ъъъъъъ
Активен

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)

 :peperudi:  поздрав!

И при нас малчо вади зъбки, но като цяло се справяме без помощни материали. Ако стане много крив му давам едни перлчики, които са холеопатични и пак се зареждам с търпение    :)

Дива, честито бебенце    :love_026:   бъдете здрави и щастливи с бебето и с каката и с таткото    :flowers2:
Активен
за всичко имам време   :-)

Olive

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Мама на мишле-диване:)

Привет на всички и поздравления за чудесния, позитивен и интелигентен сайт и форум! :flowers2:

Реших най-после да споделя и аз какво е положението в нашето семейство и някои въпроси.
Все още не сме суровоядци, за мое съжаление, но се надявам бавно и постепенно да вървим натам. Аз съм вегетарианка от 11 години, хапвам рядко риба и яйца. Мъжът ми е много толерантен и дори се опитва да е солидарен с мен - вкъщи не се готви месо, не се купуват месни продукти, само риба много рядко. Разбира ги нещата, говоримли сме много по темата, гледали сме и филми, но усещам, че все още му е трудно и когато сме някъде на гости, си хапва месо, за което не му се сърдя. :)
Въпросът обаче е най-вече как да храним детенцето си - имаме малка принцеса на годинка и 1 месец, която все още кърмя 4-5 пъти в денонощието, не е яла месо засега (някакси успявам да я предпазя от бабите все още..), давам й варен жълтък около 2 пъти седмично, а от млечните - домашно кисело мляко и домашно обезсолено сирене. Иначе предимно плодове, зеленчуци (готвени най-често, тъй като не може да дъвче все още), зърнени каши, семена. Ядки, бобови, мед все още не сме давали.
Проблемът е, освен разбира се нападките на баби, дядовци и т.н., които някак успявам да отбивам засега, че резултатите от кръвната й проба след годинката показаха ниско ниво на желязото, т.е. в нормата, но на долната граница. Лекарката съответно изрично ми натърти да давам "повече месце и жълтък" (не съм й казвала, че не давам месо, просто нямам сили да обяснявам и споря с всеки срещнат).
Та сега голямата дилема е как да постъпим, още повече другата седмица сме на село при баба и дядо, където и без това ще ми се налага да отстоявам трудно позиции, а недай си боже да разберат какво е казала лекарката... ::)
Моля за съвет и подкрепа, толкова негативизъм и неразбиране срещам навсякъде, че вече ми е все по-трудно да вървя по пътя, който усещам, че води в правилната посока.
Поздрави и усмихнат ден на всички!!
 :flower:
Активен
Не вземай живота твърде насериозно - жив от него няма да се измъкнеш!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Olive, адекватен съвет няма да мога да дам, тъй като не съм изпадала в подобни ситуации. Мъжът, аз и децата сме вегани- един от раждането, друг по-рано, трети по-късно. Други роднини са далече от нас. Приятели и познати не ни се месят.
Относно захранването- струва ми се логично на детето да се дава такава храна, каквато в семейството се яде.
Тук не се правят профилактични изследвания на кръв и урина и не знам какво е положението. Но и някак не ме притеснява този факт, защото и за миг не съм се поколебала във взетото решение да не ядем животински продукти.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
показаха ниско ниво на желязото, т.е. в нормата, но на долната граница.
Не мога да ги разбера тия лекари. Щом нещо е в "нормата", значи е в нормата. Какви са тия "близо до границата" притеснителни стойности?
Деца, нямам, но тук мисля има достатъчно майки, които имат опит и биха дали адекватен. Жълтъкът според мен е много по-пълноценна храна от месото, но лекарите някакси са привързани към мършата. С неразбрани хора съветвам да не се споделя.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

Olive, написала си, че мъжът ти е толерантен спрямо теб, а подкрепя ли те и относно начина на хранене на бебето? Ако да, тогава да помага и при бабите и дядовците. Все пак детето е ваше, а не тяхно, и не би следвало да се месят. Това на теория, а на практика знам как е - внуците са по-любими и глезени, отколкото са били децата, тъй че дори и да замълчат, сигурно ще има леки подмятания, възмутени физиономии и изсумтявания. Зависи какви хора са. А и няма нужда да разбират за изследването - казваш им, че всичко си е наред, с което не ги лъжеш. Щом сте на село, прекарвайте повече преме сред природата, а те като видят, че детето е добре, може пък да се успокоят.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Маслинке, ако това ще те накара да се почустваш по-окуражена, освен бебетата и малките деца на съфорумниците, тук има и едно пораснало дете което не е яло месо, и е абсолютно здраво. Тъй че на бабите нищо не им казвай и си храни детето както трябва (нашето разбиране ;). Има и големи хора, които са месоядни и им липсва желязо, тъй че не се шашкай. Нормите са доста условно нещо, да не говорим че ако след месец направите пак изследвания, нищо чудно резултатите да са съвсем различни.
Активен

Olive

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Мама на мишле-диване:)

Благодаря на всички за отговорите и подкрепата! :love_006 - emotloader:
Имам само едно питане - с кои растителни храни можем да увеличим желязото на детенце, предвид сезона?
Иначе на село тя се чувства толкова добре, весела и щастлива, че никой не би предположил че нещо може да й липсва:)
Поздрави и хубаво лято на всички!!
 :flower:
Активен
Не вземай живота твърде насериозно - жив от него няма да се измъкнеш!
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 23 запитвания.