Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде сте бебчета-суровоядчета: да обменим опит  (Прочетена 99293 пъти)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Ири, браво на вас!

За кърмене и пречиствания съм писала някои неща тук; аз самата не съм била на 100% докато кърмя; правила съм по ден на сокове, а на следващия се храня. В момента хапвам предимно сурова храна, но в някои дни приемам задушени зеленчуци, тъй като въпреки старанието ми да увелича консумацията на ядки и семена, губя килограми, а излишни нямам.

Марулката добре е го написала; бих добавила само да подходиш бавно и с внимание, да се информираш и да търсиш подходящото за себе си.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Ири, аз също от време на време хапвам готвено, не съм 100% на сурово. За сиренето помисли си защо го търсиш: защото е солено, защото е мазно или заради нещо друго. Аз също не си представях, че ще мога без млечни, но ето, че се случи. Въобще не ги търся. Сиренцето ми е харесвало заради мазничкото. Сега го замествам с авокадо, много го обичам, и ядки. А когато елиминирахме месото, решихме да оставим млечните, които са ни в хладилника / кашкавал и кисело мляко / и яйцата. Да видим дали ще ни се яде. Привличаха ни кашкавала и яйцата, по-точно за мен жълтъка. Към киселото мляко нямаше никакъв интерес.
Слушай тялото си. Ако нещо ти се яде, не се лишавай.
Пречистване не съм правила. Защото така съм преценила за себе си и бебето, че ще е по-добре. Другата пролет, да сме живи и здрави.
От друга страна, когато спрях и млечните, 3 дена имах повръщане и разстройство. Почти нищо не можех да хапна. Тогава Ясен беше на изключително кърмене. Забелязах, че кърмата ми леко намаля. Други нередности нямаше. С него всичко беше наред. Нещата се нормализираха от само себе си, с малко повечко почивка.
Активен

Ири

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Благодаря на всички ви за бързите и изчерпателни отговори.  :)
...и в никакъв, ама в никакъв случай не си представяй суровоядството като хрупане само на плодове и зеленчуци... :o задължително ядки, зърна, кълнове... водорасли... това не е диета, това е начин на живот, имаш нужда от всички хранителни макроелементи, плодовете и зеленчуците не са достатъчни!!!
marulka, просто се изразих неправилно  :-[ Аз хапвам доста ядки и зърна. С кълновете нещо не се справям, че освен слънчогледовите все мухлясват... но това е друга тема.

Вери, сиренцето май и аз защото е мазничко го хапвам. Кисело и прясно мляко по принцип не обичам, а яйца не ям от няколко месеца, защото Андрей се изрива дори ако хапна съвсем мъничко от нещо, в което ги има.
Преди известно време бях на диета - без млечни храни и пшеничени за малко повече от 2 седмици. На мен кърмата ми също намаля. Направих я заради обривите на Андрей, които има още от както беше на десетина дена. Водихме го къде ли не - без резултат. Тази диета намерих във форума на "Часът на мама" и реших да опитам. Толкова чиста кожа не е имал откакто беше в родилното. Сега въпреки че хапвам по малко сиренце пак си е добре.
Споделям това, защото явно чрез кърмата ми могат да преминават неща, които да навредят на бебето.

Ще се възползвам от съветите ви и ще продължавам да се информирам  ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Казваш обриви от 10-я ден...аз ще засегна леко една тема, която за някои е табу и предпочитат да не се oбсъжда. Слагани ли са ваксините в родилното?
А ако дейстително детето е с АД, трябва да се внимава с тях, поне да се отложат малко във времето заради чуждия белтък.

По-горе забравих да вметна, че онова 3-дневно неразположение за мен си беше чистка на организма.
« Последна редакция: 15-06-2009, 19:29:33 от Вери »
Активен

Ири

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Да, слагани са. За съжаление малко късно се запознах с това колко са опасни ваксините. Може би ако не беше с АД и сега нямаше да съм наясно. За съжаление при него не повлияха само ваксините, а ит това  че беше 3 дена в кувьоз, на 2 антибиотика и венозно хранене с глюкоза!!!  >:( Мен микой не ме пита съгласна ли съм или не. Те в родилното само гледат да го изпишат с еди какви си показатели, пък после какво се случва с малкия човек изобщо не ги вълнува. Но това е съвсем друга тема...
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Така е, друга тема е. Сега важното е, че са живи и здрави. Всичко е поправимо. :)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Всичко е поправимо. :)
   ;)
Точно преди да родя гледах едно предаване за раждане у дома. Сред поканените имаше дула, 2 жени, които бяха раждали у дома си, партньора на едната и медицинско лице. Разказваха какво точно са правили, какви са предимствата, каква е ролята на дулата и др. интересна информация. Та по този повод лекарят каза: 'Не правете това вкъщи; ние, медиците, не искаме да поемаме излишни рискове; ако накрая на процеса имаме жива майка и живо бебе, свършили сме си работата'. По този начин се аргументира, че понякога стресират родилки и новородени с процедури, лекарства и т.н.

Ири

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Добре е когато въпреки всички процедури и лекарства, с които лекарите "не поемат излишни рискове" накрая все пак оцеляват майката и бебето  ;) При нас благодарение на тяхната "помощ" са налице негативни последствия. Но Вери е права, че всичко е поправимо. Дано не ни се налага да опираме до лекари  :)

А сега по темата: Вчера освен смутито друго не опита, защото следобяд заспа и се събуди чак днес в 6 часа  8) Е, хапна малко млекце на няколко пъти и после пак откърти. Днес сутринта яде банан, обаче се задави  :-[ Тук е моментът да ви питам вие как предлагате плодовете - всичко ли пасирате?
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Ири, съвсем сериозно ти казвам, попаднах на книга на руски език със заглавие 'Как да отгледаме здрави деца въпреки лекаря:D

Основно пасирам плодовете, когато са в комбинация, но самостоятелно давам намачкан банан, кайсия, диня. Черешите ги приготвям с банан и ги минавам през цедка, за да се отделят люспите. Ако се сетя за друго, ще пиша.

Усмихнат ден!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Влади, помня предаването и ги познавам виртуално жените.  ;) Но защо не помня дулата? Всъщност дула има ли в България?

Аз отсега обмислям и се подготвям за раждане вкъщи на третото дете, което сме планирали да е след поне 2 години. А съм с 2 секцио. :)

Здравето го балансираме, когато се налага, с хомеопатия. Вече 2-3 години в нас няма никакви лекарства.

Ясен вчера не яде кой знае какво различно от кърма. Само боровинки сутринта. После не беше хич на кеф.

Ири, банан, боровинки, грозде, друго не се сещам, давам без да пасирам/блендирам. Понякога му давам ябълка да си ръфа. Той е с 4 зъба и е на годинка без 3 дена. :) Мисля си, че си зависи от броя на зъбите. Ясен все още се дави, въпреки голямото желание да дъвче.
« Последна редакция: 16-06-2009, 15:28:00 от Вери »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Вери, американка беше, от Хавайските острови. В България не съм чувала да има дула. Страшно ме впечатли излъчването й, поведението... размечтах се тя да е човекът, който ще посрещне бебето ми сред нежни аромати и спокойствие...
Ама има още дълъг път да се върви в тази посока... докато узреят повече хора. Много ми се искаше и двете бебчета да родя у дома, но нямам подкрепа, още повече, че според лекарите трябва да съм секцио. Което не ми попречи да си ги родя и двете нормално... дори преди да се усетя.  :)

За менюто на принцесата: тези дни сме предимно на плодове (кайсии, череши, диня, банан, круша) и малко ядково мляко. Кърмата е ясна. Хапваше още по няколко лъжички просо, елда, киноа, ръжени кълнове. Добавям различни смелени семена - сусам, тиквено, слънчогледово. Харесва ги. Накиснатите бадеми и орехите да има как от устата ми да ги вземе, сладко мамино бонбонче!

Бъдете здрави и до скоро на всички мамчета в бебчета!  :-*

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Оооо това е Клер Лопинци. Само чувам, че е страхотна. Мисля, че миналата седмица беше пак в България, не съм сигурна дали още е там. Имаше няколко срещи в различни градове на страната.

В менюто на Ясен нищо ново. Или поне не се сещам. Заместено хранене нямам, а е вече на годинка. :) Аз даже не знам по колко пъти на ден кърмя, все за мен е закачен. Покрай никненето на зъбките е много раздразнителен.
Активен

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog

Гледам, че темата малко се е поизместила към раждането :-) , но реших все пак тук да пусна линка, защото заглавието и е за бебета-суровоядци.
Вижте какъв филм намерих:
http://www.breakthroughthedocumentary.com/

Аз отдавна следя това семейство, което е изяло суровоядно. Дори последното дете мисля е родено и отгледано само с такава диета.
Определено има какво да не научи от тях!
Активен
мама на три мишлета

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

И ние се "запознахме" с тях. Страхотни са. :)
Активен

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog

Всъщност нашите бебета не са вегани.
Ние сме вегани, а те са суровоядни млекопитаещи вегетарианци:-)

Аз също като Вери съм се отказала от всякакви пюрета и каши.
Аз сама си изградих теория за захранване:
Следвайки идеята да бъда максимално близо до природата, стигнах до извода, че бебето трябва да се храни само с кърма, докато само не си поиска нещо друго. Когато запоне да посяга към друга храна - бих му я предложила в натуралния и вид. Т.е. в момента единствено и режа парчета от различни плодове и и давам да се маже. Когато и колкото е готова да изяде - тя ще си прецени. В началото няма да е много, но нали така ще се запознае с различните вкусове. С времето ще започне да си хапва по повече. От мен ще получи само мляко :-)
А, всъщност започнах да и давам да пие от моето зелено смути сутрин и много и харесва. Но до сега така и не съм приготвила нещо специално за нея. Каквото ям аз - това и тя.

Споделих тази си теория с личната ни лекарка, когато отидохме на последния контролен преглед и тя каза, че това е една много добра тактика и да продължавам в същия дух :-)

Другото, което си мисля е, че е много изкуствено бебето да се храни отделно, в различни часове от семейството и да не е част от масата, а да си има собствено столче за хранене.
То така се чувства толкова изолирано милото, как да му хареса храната, която някой му бута в устата с лъжица.
Затова според мен бебетата трябва да сядат с нас на масата и да им се предлага храната, която ние ядем. Ако не се нахранят сами - ще бозаят.
Така с времето ще се научат да си търсят и вземат сами храната от масата и няма да израстнат злояди, защото никой никога не ги е хранил насила.

Така си и действаме с беба. Тя е на 7 месеца и половина в момента и още е изцяло на кърма, а между храненията ближе, маже и току-виж хапне по нещо суровичко :-)
Активен
мама на три мишлета

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Ехаа, много ви се радвам!!! Прекрасни майки сте и имате прекрасни семейства!!!  :-* Бъдете живи, здрави и много щастливи!!!
Ще споделя всичко с моята приятелка, дано и тя има силата да направи най-доброто.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Поизоставих темичката нещо аз...:)
Снимките на моя калпазанин от рождения ден. Почти всичко беше сурово т.е. 6 от 8 неща.  ;)
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=393146

Иначе какво ново около храненето на Ясен...опитва се да хапва сам с лъжичка, има желание; взима с 2 пръстчета боровинките и си ги яде пак сам- хубавата страна на яденето с пръсти :), много е сладък; пробва вече и череши. Яде с охота разни крекерчета и бисквитки, които правя. Онзи ден сварих просо и направих песто от спанак, магданоз и орехи. Много му хареса, тогава се опита да яде сам с лъжичката. Шоколадовият мус / авокадо+брашно от рожкови/ също му се услади. Разни по-твърди парченца - моркови, ябълка все още са му трудни за дъвчене. Но поне има желание и ръфа.

Той също няма отделен стол. Всички сядаме заедно на масата и ядем. Като се замисля, в крайна сметка Ясен се захрани и храни педагогически. :)
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Вери, много хубави снимки . . . дечицата ви са големи бонбончета  :) Ястията изглеждат ( а съм сигурна и че са ) страхорни . . . като разглеждах снимките направо ми се дояде  :D
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Много сте хубави на снимките ;)
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Ние сме малко по големи вече , ставаме октомври месец на три години - но реших да споделя с вас някой неща през който сме преминали досега.
Досега се кърмим на поискване, захраних я през 6-тият и месец , за съжаление не с натурална храна а задушена на пара . Предлагала съм и по чаена лъжичка като за начало от всякакви зеленчуци - започнах с броколи , макар сега да мисля че това беше грешка.Изчаквах седмица за някаква реакция, и предлагах нещо ново - така си карахме до към година и половина - почти не проявяваше интерес да се нахрани с нещо - предпочиташе си основно кърмата и само опитваше от дадени неща.
Само да споделя, че тя привикна най- бързо от всички към суровата храна , и въпреки, че се опитват разни близки да и пробутват някакви боклуци прави разлика и си ги маха от чинията/ редят и месо да си хапвала примерно , но забелязах че дори не я изкушава - просто го маха /

Да се похваля също , че досега не сме приемали лекарство под никаква форма , единствено съм и накапвала сребърна вода в нослето няколко пъти при хрема.

Резултат от вегетарианството има - децата ми са много по спокойни и се забелязва дори от много странични хора, че има промяна в тях .

Може ли да попитам киноата как я предлагате?
Аз като я накисна ми се получава един странен вкус и мирис, дори аз не мога да я хапна   :-X

« Последна редакция: 04-07-2009, 16:47:00 от kriss »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.