Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде сте бебчета-суровоядчета: да обменим опит  (Прочетена 99267 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Абе момичета, каква е тая работа с отбиването?? Няма ли някаква що-годе стабилна взаимовръзка между необходимостта на детето да суче, и произвеждането на кърма от организма? Има разни екстремни случай, като на един приятел, който е сукал до 12тата си година, или обратно- на майки, които просто нямат много кърма (на какво се дължи това?). Но на мен това с отбиването ми звучи доста насилствено, не знам вие какво мислите...
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Да, и за мен отбиването не е естествено. Затова съм оставила решението на Ясен. :)
Аз мисля, че са много много малко жените, които нямат кърма. Останалите, които не са успяли да кърмят е поради липса на подкрепа, неинформираност, незнание и защото не се водят по детето. Като мен, когато Маги беше бебе. :)
Активен

geri_peneva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Анито като я гледам ще е от екстремните случаи, които искат да сучат до 12 годишни. Мисля, че сама няма да се откаже в близките няколко години ... Както съм я свикнала в момента само да ревне през нощта, веднага я слагам на мен и така пак си заспива. Ако се забавя става много, много сърдита. Може би не е много умно, но така се получи ...
Ако имаме второ дете, няма да мога да обслужвам и двете едновременно и сигурно ще се наложи отбиване. Но за сега е рано да го мисля.
Интересно ми е Ясен кога ще се отбие ... Чувала съм, че естествено става около четвъртата, петата година при тези, които обичат да сучат.
Иначе съм съгласна с Вери, че за да е успешно кърменето трябва майката да е решена да кърми, да е информирана и много важно - да има подкрепа от мъжа си, от близки, от приятели. На всичките си бременни приятелки казвам да почетат за кърменето, споделям и своя опит и ги "агитирам"  :).
Аз когато родих нищо не знаех, добре че има интернет :)
При повечето жени количеството кърма намалява при стрес, преумора, недобро хранене, по време на цикъл. При кърменето е важен принципа, че търсенето определя предлагането, в смисъл колкото повече бебчето суче, толкова повече мляко произвежда организма, защото получава сигнал, че млякото е нужно.
Често става така, че ако няма достатъчно мляко майката започва да дохранва бебчето с адаптирано, то съответно суче по-малко от нея и млякото намалява още повече.
Мен ме спаси решимостта ми да кърмя, дори и когато съм се съмнявала дали имам достатъчно кърма. Бях си казала, че няма да купувам адаптирано мляко "за всеки случай".
Иначе състава на кърмата се адаптира с времето към нуждите на детето.

Angie, страхотна снимка и прекрасна торта  :love_026:
« Последна редакция: 19-11-2009, 21:19:58 от geri_peneva »
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247

И аз много размишлявам за отбиването тези дни. По начало, като се роди Константин си мислех, че ще карам по обичайната схема - кърмене 6 месеца, най-много до година. Понятия като "дълго кърмене" и "естествено отбиване" дори не знаех че съществуват. Добре, че има интернет, както каза Гери. Сега, вече е на 3 и нещо и ходи на градина. Там няма проблеми със заспиването слетобяд. Миналата година и на ясла ходи за няколко месеца и също нямаше проблеми да заспи сам слетобяд. В началото искаше да суче веднага щом се прибирахме вкъщи, а сега само на заспиване и през нощта понякога, т.к. спи с нас на леглото. Мислех да го оставям на майка ми да спи по някоя вечер при нея, с цел да се отбие постепенно, но се размислих и за това. Опитвам се да гледам през очите на детето и не искам да съм причината да се чувства отхвърлен. Нека когато реши и когато почувства, 4е кърменето вече не е чак толкова важно за него, да остане да спи при нея. Знам, 4е отбиване рано или късно ще има, но се надявам да е по негово желание и по естесвен начин, без стресове и за двамата.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Но на мен това с отбиването ми звучи доста насилствено, не знам вие какво мислите...

Angie, аз дълго време казвах: "Отбих сина ми на годинка и нещо", а баба ми твърдеше, че детето просто е било готово. И като се замисля - права е! Не стана насилствено, а много леко. Реших се на тази стъпка, защото си бе създал навик да играе със зърната и колкото и да се 'карах', не ги оставяше, разрани ги до кръв. Освен това, бях отслабнала страшно много.

Една вечер му предложих сок преди заспиване - не се сети да суче, но през нощта и на сутринта си взе порцията.  :) След няколко дни опита квасено мляко и закратко търсеше него, след още няколко седмици се отказа от млякото.

При дъщеря ми не знам как ще се развият събитията. Тя има 'предимство' пред баткото - за разлика от него, никога не е пила от шише с биберон. Вода, сок, мляко - нищо! Не иска и това е.  :)

Тя също опита разни игри със зърната, но при настойчивото ми 'не', се отказа. Съумявам да запазя теглото си, така че ще продължаваме!

Най-трудния момент за всичките ми към 850 дни кърмене общо бе кърмаческата стачка на принцесата. Сериозно се притесних да не се отбие. И това отмина, слава Богу!
« Последна редакция: 20-11-2009, 10:16:13 от vladi »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Аз когато родих нищо не знаех, добре че има интернет :)

Гери, напълно съм съгласна! Несериозно ми се струва майки да казват, че не кърмят, защото сестрите в родилното не им били казали как става! Това ме подсеща как с друга майка 'заплашихме' млада родилка, че ще й накърмим бебето, ако не го стори тя.  :D

В началото искаше да суче веднага щом се прибирахме вкъщи.

Кате, брат ми си го спомням точно като сина ти! Едва чака майка ми да си дойде от работа, сяда в скута и сам разкопчава блузата!  :)

Ние също минахме на самообслужване.  ;)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Интересно ми е Ясен кога ще се отбие ...
:)
И на мен ми е интересно. Ще видим. Не искам да насилвам нещата. Надявам се като излезнат всички зъби и наближи 2-рата годинка, малко да ги поразреди кърменията. Да ми дойде и цикъла. По принцип искаме и трето детенце, но не бързам. Когато всички сме готови за това събитие, тогава ще се случи. :)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Вери, предполагам, че около 2 г. ще разредите кърменията. Детето расте, има и други нужди, не само да е в прегръдките на мама.

Дъщеричката на моя приятелка бе предимно кърмена до 1,5 г. Тогава някак изведнъж започна да си търси други храни, но до момента (3 г.) ги приема само пасирани. Все още суче само вечер.

Ние днес си правим разтоварващ ден!  :) Ту суче, ту ме тегли към купата с плодовете! И въпреки, че всичко е опитвала и обича, неизменно грабва ябълка!

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105

Помагайте майчета!!! Мойто слънчице  :Content_22:кара десетия месец. Откакто открих сайта /преди месец и половина/ се опитвам да храня Ина по препоръките, които откривам тук. Ето едно примерно меню:
2ч - кърма
7ч - кърма
9ч - половин круша
10ч - кърма
12.30ч - каша от конопено, елдено,просено, царевично, оризово брашно /от един вид на хранене/
слагам и малко козе сирене
14ч - кърма
17ч - банан или ябълка, малко смлян сусам или сусамово мляко
19ч - 1/4 авокадо или зеленчуци на пара
20.30 - кърма
Но от снощи Ина е с хрема и пресипнал глас. Срещнах позната, която беше болна и ето го резултата.
Започнах промивки с физиологичен разтвор с клеева тинктура. Давам също и две хомеопатични лекарства. Много ще съм ви благодарна, ако споделите как се справяте с подобни ситуации.
В момента ни никне второ зъбче и е кисела, а с тези сополи не може добре да спи.
Активен
С желание всичко се постига!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Хремата може да е от зъби, а не да е виновна познатата. Аз не вярвам в тия ми ти заразявания. :)
А как се справям...кърмене, физ.разтвор и точно определеното Хо л-во за детето и според ситуацията. Какви лекарства даваш? Щом казваш 2, предполагам, че са по боаронски принципи и схеми.
Иначе менюто ви е супер. :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Минаваш я за ден два само на кърма и е като нова :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog

И аз шях да предложа същото като benato.
Така тялото и няма да се натоварва с храносмилане и ще използва необходимата енергия за оздравяване.
Активен
мама на три мишлета

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105

Веднага, след като започна хремата мина на плодове / ябълка, круша, банан и прясна  фурма/ и кърма. Не ми стига кърмата и не мога да махна и плодовете.
От хомеопатичните й давам Alium cepa 9 CH  и Homeogen /за пресипналото гласче/.
Тази вечер нослето й не се запуши и се събужда само, за да се нахрани. Сутринта се събуди с усмивка.
Остана лека хрема и пресипналото гласче. Толкова бързо не се е оправяла до сега. :Content_14:
« Последна редакция: 03-12-2009, 09:08:30 от Keit »
Активен
С желание всичко се постига!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Само да вметна, че Хомеожена не е хомеопатия. И 2 хо л-ва не се дават едновременно.
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105

Само да вметна, че Хомеожена не е хомеопатия. И 2 хо л-ва не се дават едновременно.
Вери, имам книга "Хомеопатия за деца", в която пише за Хомеожен като за хомеопатичен продукт, а също и че няма странични действия и противопоказания. Досега съм се водила по книгата, а също съм посещавала и хомеопат и са ми изписвали по 5-6 лекарства наведнъж. ???
Вери, ако имаш време, би ли ми обяснила защ 2 хо лекарства не се дават наведнъж?
« Последна редакция: 03-12-2009, 21:28:50 от Keit »
Активен
С желание всичко се постига!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Аз говоря за истинската хомеопатия, за класическата, на Ханеман. Това, за което ти споменаваш, е т.нар. боаронска, която лекува като традиционната медицина т.е. по симптоми.
Класическата Хомеопатия си има принципи, това е холистичен метод. Разглежда се цялостно човека. Лекарство се назначава според физиката и психиката му; емоции, ситуации, конфликти. Изписва се едно единствено лекарство индивидуално за всеки един от нас. Разбира се има изключения, като Арника.

Напиши в Гугъл принципи на класическата хомеопатия и ще разбереш за какво ти говоря.
Хомеопатията не е беозбидна; погрешно е схващането: ако не помогне, няма да навреди. Аз не бих самолекувала, дори и с наръчник. Хомеопатите учат 3 години и то сериозно. Аз не съм специалист. Споделям всичко това на база опит и прочетено, много сбито и накратко.
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105

Тук едва ли ще намеря хомеопат, който да използва класическа хомеопатия. Ще прочета за нея. А сега ще спра на бебо лекарствата. За съжаление хремата май стана "задна хрема". Ще продължа с капките от клеева тинктура и физ. разтвор.
Днес мисля да й дам малко картоф и морков на пара, че все е гладна. Тази нощ се събужда през три часа да суче и недоволства, защото количеството не й стига. Вчера опита плод Помело и го хареса /видя ме като си похапвах и си поиска/.
Активен
С желание всичко се постига!

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105

Имаме си второ зъбче :Content_14:
Вчера с такова удоволствие си изсмука едно парченце мандарина...  :Appetit_17:
Откога мога да й давам пълнозърнести ръжени и ечемичени ядки /пресовани/?
Поздрави и усмихнат ден!
Активен
С желание всичко се постига!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Около 9-я месец глутеносъдържащи. Пшеницата е хубаво най-накрая да се въведе. Ако се покълне, глутенът се разгражда.
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105

Значи мога да давам всякакви кълнове/вкл. люцерна и боб Мунг/. Но как да ги давам? С малко кълнче и пасирани към плодове, зеленчуци и към кашата? Вие как ги давате?
Вчера взех био елда/зелена/, но ми казаха, че няма да покълне, защото била грухана. Май не е лесно да се намери елда за покълване.
Какви зеленчукови фрешове да правя?
 :peperudi:
Активен
С желание всичко се постига!
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 24 запитвания.