Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 11 Вселенски закони  (Прочетена 61995 пъти)

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
11 Вселенски закони
« -: 25-08-2011, 20:18:22 »

Вселенски закони

Законът за Привличането е древен закон, познат на малцина. Когато филмът "Тайната" се появи на бял свят, го разкри пред света.Но след това мина време и все повече и повече хора започнаха да се оплакват, че Законът за Привличането не работи.Но това, което много хора не съзнават, е че във филма е изпусната доста ценна информация. 10 други Вселенски закони, за да бъдем ясни. Законът за Привличането не е всичко. Той е само част от други 11 Вселенски закони, наречени 11-те Забравени Закона.
Използвани заедно, тези 11 закона, превръщат Закона за Привличането в напълно безспирна сила, такава, че да превръща мислите ви в реалност по-бързо, отколкото бихте могли да си представите.
Е, кои са тези 11 забравени закона?

Законът за Мисленето гласи, че мислите създават реалността.

Законът за Наличността гласи, че има безгранична наличност във Вселената на всичко, което желаете. Вместо да вярвате в идеята за “липсата”, е нужно да разберете, че живеем във Вселена на изобилие и има (пре)достатъчно за всички. Искреното съзнаване на това изобилие е жизнено важно за привличането на богатство и изобилие в живота ви.

Законът за Привличането гласи, че привличаш това, към което насочваш вниманието си. Обръщайки внимание на неща, които ви правят нещастни, привличате още повече от тях. Но ако се фокусирате върху нещата, които ви правят щастливи и се усмихвате, тогава ще привлечете повече от тях в живота си.

Законът за Получаването гласи, че ще получите само това, което сте готови да получите. Например, може да искате 10 000 лв. на месец, но ако не вярвате, че това е възможно или, че го заслужавате, то никога няма да ги получите.

Законът за Нарастването е свързан с нарастването и подобряването на всеки аспект от живота ви. Без значение колко добър е животът ви, винаги има място за подобрение и разширение.

Законът за Отплащането гласи “Жънеш това, което посееш”. Семената на успех или на провал посявате в живота си? В живота, това, което влагате, това получавате. Каквото правите и “изпращате” като сигнал на Вселената, това и ще получите, за добро или за лошо.

Законът за Нулевото Съпротивление е един от най-игнорираните от всичките 11 забравени закона. Но също така е и един от най-мощните от тях. Този закон гласи, че това, срещу което се съпротивляваш, продължава да съществува. Това означава, че нещата, които не харесвате, стават по-силни. Колкото повече енергия влагате в омраза и съпротивление към тях, толкова по-силни и мощни стават те. Незнанието на този закон обяснява защо толкова много хора не успяват да използват Закона за Привличането успешно. Няма значение колко трудно би могло да е в началото, трябва да се научите да игнорирате нещата, които не харесвате и да пренасочвате вниманието си към тези, които ви правят щастливи.

Законът за Прошката гласи, че за да продължите напред в живота си, е нужно да се избавите (да простите) от болезнени събития от миналото си. Незнанието и неприлагането на този закон блокира изобилието във вашия живот.

Законът за Пожертването гласи, че за да спечелиш нещо, трябва да си готов да заплатиш съответната цена. Гледайте на този закон като инвестиране в по-добро бъдеще вместо като настояща саможертва.

Законът за Почитането гласи, че 11-те Забравени Закона ще работят за вас, ако ги почитате. Ако водите недисциплиниран живот и не успявате постоянно да практикувате тези 11 закона, тогава не се учудвайте, ако се провалите.

Законът за Успеха е комбинация от всички 11 закона. Той гласи, че можете да успеете, независимо от вашата среда, или от това колко лоши са били нещата в миналото. Успехът е ваше рождено право.


Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #1 -: 26-08-2011, 07:18:46 »

Абсолютно съгласна! Не ги бях виждала толкова стегнато обяснени  :flowers2: При мен въпроса с дисциплината  още куца, но работя по него. Понякога, дори и да знам закона, дори и да знам какво привличам... мисля грешно! Хубавото е, че след всеки неуспех съм още по-убедена в силата им и започвам да ги прилагам по-настойчиво.
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #2 -: 26-08-2011, 09:10:30 »

Теодорче , не се обиждам, че цветята отиват при Ванко :)


Е, време  си беше да копи-пейстнеш поредна статийка от нета, Ванко.. (Чудя се аз защо не излиза нищо ново напоследък .. :) )
Само че не мога да схвана какво й е духовното, медитативното или спиритуалното, че да влезе в този разделец :)
Сигурен съм ,че очакваш да прочетеш хумористично заквасени коментари  върху които да се позабавляваш , затова и аз точно такъв похват реших да  използвам :)
( Защото  е ясно , че насериозно такъв материал може да се вземе само от преобладаващата част наши американски братя, за които всъщност е и събран набързо този текст, най-вероятно от някой средношколник-отличник :) .  Той е предназначен за 55 те %  американци, които не знаят, че слънцето е звезда, за 45те%, които са сигурни , че Русия е хвърлила атомната бомба над Хирошима, че будистките монаси проповядват ислям, както и че триъгълника има 4 страни...http://vbox7.com/play:a94287c8 )
Да, знаем, че Америка се има за "вселената" .. но дългите уши издават магарето, дори на главата му да има нахлупен златен тас - във вселената няма такава ценностна система , боравеща с понятия   като "привличане на богатство" , "изобилие в живота", " да успееш в живота"  " 10000 лв на месец" ...
На това вероятно ще клъвнат някои петокласници,  но в шести клас вече ще си направят самокритика :)
Смешно е да се пробутва западния модел ,( при който , "успелият" е този , който е натрупал най-много и се е докопал до възможно най-висок пост без значение с какви средства ..)    за вселенски модел ..  

Ясно е ,че това е нещо като продължение на евтината промивка "Тайната".
(Оказва се обаче , че твърде много хора , имащи се за интелигентни , не успяват да схванат истинската цел, заради която се "отпускат" отнякъде подобни филмчета," закончета" и прочие материалчета,  имащи една едничка цел - обработка на съзнанието.
  Трудно е за схващане , защото методът е хитър: между няколко истини се мушват едно-две подвеждания и човекът, понеже схванал истинноста на две-три от посланията , приема за верни и останалите :) :) ( прост манипулативен похват)
 Ако всичките "послания" бяха подвеждащи, няма как да мине номера, затова те се гарнират с едно -две наистина верни неща, като например "Законът за прошката" и "Законът за отплащането".  )

Останалите "закони" са умишлено опростенчески представени. Те може да "работят" в определени ситуации, но в други да не важат изобщо. Обаче читателят си ги интерпретира като "работещи винаги и във всичко" . Точно там е и уловката :) .
 За къс период от време 5 млн! американци разбраха за цял живот, че само да мислиш позитивно не е достатъчно , за да си изплатиш ипотеката..  :)
 Банките им взеха апартаментчетата, хората поплакаха и  усетиха, че май не винаги трябва да се стремят към  "подобрение" и "разширение",  защото не винаги могат  да го получат  .. :)   (Великият "закон за нарастването" - Ооо, разбира се , че е така , да живее консуматорството. То движи икономиката! Винаги можеш да си купиш по-хубава кола и по-голяма къща. (най-добре с кредит естествено  :)  Е, ако не успееш да го върнеш, чудо голямо, ще ти вземат къщурката и ще те насочат към друга банка с по-нисък лихвен процент и по-изгодни условия..)



Ванко, предлагам "законът" за безграничната наличност (  а също и "законите" за получаването и за мисленето)  да ги обясниш на майките  на  умиращите от глад африкански деца.  Провери в любимия нет колко деца умират от глад всяка минута! И колко хора живеят с по 1 долар на ден. ( нека те подпомогна - повече от 2 милиарда души!)
Глад, изкуствено предизвикан и поддържан с помощта на фини икономически механизми от тези , които смятат че светът им принадлежи.
Какво ще им кажеш на горките африканци - че отдавна е трябвало   да поемат към Америка , за да се влеят в редиците на  сънародниците си ,щастливо назначени за чистачи на тоалетни  и извозвачи на  боклуци ли ?
Какво ще кажеш на майките - че децата им умират, понеже родителите им не са запознати с 11те велики вселенски закона ли ?  Че не могат правилно да си поискат това, което желаят?
 


Явно, идеята е да се запознаем със  "закона за нулевото съпротивление" ! :)
Там се крие целият ключ от бараката...
Това е законът на законите! Законът , който трябва да познавате!
Вие там, бушмените , не ги мислете тия неща, какво ще им протестирате,  - разните му там пестициди, ГМО-та, ваксини, ръсещите отгоре чичковци, човъркащите със сонди на 12 км под океана и провокиращи някоя и друга екокатастрофа, юнаците изсипващи тонове бомби с полуобогатен уран върху някои недостатъчно демократични  държавици, това, че сме скрили вдън земя безплатните  видове енергия и евтините лечебни методики и препарати, че вдигаме или смъкваме цената на петрола и златото, когато си поискаме,  че си напечатваме отвреме на време по някой вагон доларчета, че прецакваме някое и друго районче в търсене на шистов газ, че сме обявили за потенциални терористи едва ли не половината свят, че изсмукваме ресурссите на целия свят, че замърсяваме здраво и съсипваме природата, че живеем на чужд гръб вече 40г. и че целия свят ни плаща масрафите, купувайки от облигацийките ни, че скоро ще ви монтираме чипчетата ( само се чудим къде -дали на челото или под мишницата) ...
Я си грабвайте там айподчето и си сваляйте цял ден песнички  , нали това е ,което ви носи радост.. ?  
Я, игнорирайте, нещата които не ви харесват, ние ще си ги оправим, не се безпокойте .Нужно е да слушате повече рап, да хапвате редовно в Макдоналдс и всичко ще е наред.. :)

В това се състои висшият цинизъм на генераторите на подобни четива : да ни накарат да се примирим със положението си и да вярваме , че вината да си стоим в това положение е единствено наша. Че други виновни няма. Просто не всички от нас са поискали да станат милионери и затова не са станали..  Обаче да не се мъчим да ревизираме политиката на управляващите, защото ще станем още по-нещастни ( според закона за привличането)  а управляващите ще станат още по-силни и консолидирани, защото влагаме твърде много "съпротива" и енергия в нещата , които не харесваме. ( Законът за нулевото съпротивление)
Най-добре е наистина да насочим вниманието си към нещата, които ни правят щастливи - например към айпода си, към новата татуировка, или към поредния сапунен сериал..


Надявам се, не се обиждаш , Ванко. Просто малко разсъждения по темата , която си спуснал :)   (понеже ти само разни подобни нещица изравяш :) )
Тема , която при пръв прочит предразполага към доверие. Но при по-задълбочено изследване излизат някои и други доста сериозни  съмнения в истинноста и добронамереността на посланията  .. :)
За съжаление , повечето от информацията по света е точно такава - заблуждаваща. И ако тя не премине през нас, ако не я усетим "из отвътре" , ще има да копи-пействаме и да вярваме, че сме си свършили добре работата и сме си заслужили захарчето и потупването по рамото.  :)
« Последна редакция: 26-08-2011, 09:20:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #3 -: 26-08-2011, 10:46:53 »

Аз пък се чудя как се стига до списъци и бройки като 11. Искаме да надминем Мойсей с неговите 10 парчета ли? То обикновено една система като е по-проста, с по-малко закони, е по-хубава.  :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #4 -: 26-08-2011, 12:07:54 »

За мен, ако ги спазвам - работят  :whistling2 - emotloader:
На практика нещата наистина са мноооого по-прости, стига да ти идват отвътре, но за хора които никога не са се замисляли за връзката между това което си мислят и това което става, мисля че това е едно добро начало.
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #5 -: 26-08-2011, 14:26:12 »

Това е и идеята им, Теодорче- да установиш, че за ТЕБ работят. За  ТВОЕТО ЛИЧНО благо. Да разчовъркат егоистичното у теб. Но твоето благо е част от ОБЩОТО благо. Всички свободи, на които ние сега се радваме, са били ИЗВОЮВАНИ с меч и кръв, а не чрез съблюдаването  на тези 11 "закони". Лозето освен молитва , иска и мотика! Само с мислене не можеш уйдурдиса всичко.. някой трябва да запретне и ръкавите ..:)
През 18ти век стотици хиляди бяха изтребени в борбата   за премахване на робството.  Ако тези люде се водеха по "закона" за нулевото съпротивление, сега  няколко милиарда души щяхме да сме още роби. Включително ти и аз. Всичкото щеше да си е още колонии. ( е, и сега сме, но не е чак толкова натрапчиво :) )
Хомосексуалистите отиваха на кладата, а в по-ново време - в затвора. (може би не са използвали подходящите мисловни модели , че да ги оправдаят и освободят  :) )
Работният ден е бил 18 часа. Щеше да си остане толкова и сега, ако не беше извоювано да бъде намален.
Животът не е само да си гъделичкаш егоцентризма, без да ти пука за останалите. Твоето благо е част от общото благо. Ако общността го закъса, ще го закъсаме и ние,колкото и да сме силни като индивидуалности.
( както например сега в кризата)
Законите си важат, но на МИКРО ниво. На ниво ЛИЧНОСТ. Но личността не  е нищо извън общността.
 Има моменти, когато човек трябва да се пребори за идеалите си , за каузата си , дори с риск да бъде унижен или репресиран..
Това е интимната идея на тези 11 закона - да спрем да се борим за идеалите си , ако това ни причинява дискомфорт. Да си гледаме айпода, да слушаме ритмично "черно"  и да си кротуваме..  
   Сега нашата чинийка може и да е пълна, но ако гледаме равнодушно как изгребват от чинийката на събрата, следващите по реда може да сме и ние :)
"В порцията на лъва влизат и неговите приближени"  

Нещо подобно е имал  предвид и Славейков, като е възкликнал  през 1875:

Не сме народ, не сме народ, а мърша
..........
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни.
..

Няма проблем, наясно съм ,че това не се разбира от всички :)  Но  с времето доста неща си идват на мястото :)
« Последна редакция: 26-08-2011, 14:41:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #6 -: 26-08-2011, 14:59:12 »

Aко ми се предоставя възможност да направя нещо "патриотично" бих го направила. Не виждам смисъл обаче да се паля и да говоря за такива "сериозни" неща, при положение, че в 99% си остават само на думи. Излишно хабене на енергия просто. И го виждам навсякъде около мен! Всеки говори, говори, говори как живота е битка, как трябва да извоюваш ...нещо си. Животът на такива хора наистина е битка а аз искам да си живея спокойно и щастливо. Звучи егоистично наистина, но не мога да помогна на жертвалите се за правда, мога само да им благодаря. Ако съм в тяхната ситуация, тогава ще се бия. Не виждам смисъл да мисля, че животът е битка, защото не искам да е.
« Последна редакция: 26-08-2011, 15:01:31 от Theodora »
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #7 -: 26-08-2011, 15:41:56 »

Абе, права си за себе си .. :)
Въпреки това..
Ако ми се предоставя възможност да направя нещо "патриотично" бих го направила.
"Не чакай благоприятния момент - създай го " :)

Животът на такива хора наистина е битка а аз искам да си живея спокойно и щастливо
"Един страхливец видял спяща змия и казал: Еех, жалко че няма мъже и камъни.. "  :)

Не виждам смисъл да мисля, че животът е битка, защото не искам да е
"Вълкът си остава вълк ,дори да не е изял твоята овца" :)
( Колкото и да не искаш да си го мислиш, все ще дойде и нейния ред.."
Не прави нищо и скоро с изненада ще откриеш, че  ти се губи  още една.. ) :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #8 -: 26-08-2011, 17:05:09 »

Не ми разбираш позицията явно :) Не искам да съм герой, нито да се доказвам, нито да се бия не защото съм страхливка. Смятам, че ако всички искат това няма да се налага да има битка. Не обичам да заставам "срещу" нещо, защото така го подхранвам. Това е основната грешка на хората, палят се и се ентусиазират за нещата които не им харесват и после се изживяват като страдалци...И това е начин да бъдеш "някой" но не и моя.   :whistling2 - emotloader:
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #9 -: 26-08-2011, 22:53:55 »

Разбирам я , Теодорче. И я одобрявам по принцип. На това му се вика идеализъм. Чудно нещо, ако се споделя от всички. Ама не би.. :)
Важното е ,че размърдахме темичката на Ванко и той сигурно е доволен. Все пак не е приятно да пуснеш нещо, по което никой не взема отношение.:)
Но като цяло августовската засуха във форума си е факт. Нещо ентусиазъмът се губи . И преди е имало август , ама чак така не беше като че ли .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #10 -: 26-08-2011, 23:14:47 »

Ванко, хубаво размърда страстите, но сега цена няма да имаш ако споделиш твоя личен опит с тези 11 закона. Как ги прилагаш? Доколко ги спазваш? Работят ли за теб?  :police:

На мен са ми малко повърхностни. Точно по модела на търговците на щастие като Джон Кехоу (беше много популярен миналата година май - всички чалга звезди му четяха книгите и ходеха на семинарите). Тия много лесно обещават всичко, но някак не бързат да кажат, че трябва да се скъсаш от работа, за да стане каквото и да било.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #11 -: 27-08-2011, 05:58:39 »

Точно това "скъсване от работа" ако се прави в синхрон със желанието носи супер заряд, мотивация и удовлетворение. Много е важно да разбереш, сам за себе си, дали те мързи, отлагаш нещо от страх, или наистина нещо не ти е приятно.  :peperudi:
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #12 -: 27-08-2011, 12:33:49 »

Теодорче, Теодорче , много си малка и неинформирана , за да можеш реално да прецениш заблудите, които налага социума :)) Едни хора винаги ще се късат от работа , колкото и да си представят живота идеален и никога няма да могат да се качат на яхта за 5 млн $ . А други , които могат да манипулират масите ще си живея на гърба им и ще се радват на живота. Неслучайно празити-селяндури и неселяндури,но отявлени паразити се намъкват във властта понеже единственото, което могат да правят е да лижат топки и задници. И то атрибутите на тия , коит истински умеят да манипулират. За справка потърси информация в нета и прочети Лисабонският договор и планът Ран-Ът . Така ще разбереш как точно действат Вселенските закони и кой има небивал интересм масите да мислят като теб.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #13 -: 27-08-2011, 12:42:01 »

Напълно съм съгласен с гледната точка на бате Бино, дори невиждам какво повече мога да допълна по темата с вселенските закони.

Не виждам смисъл да мисля, че животът е битка, защото не искам да е.

Виж тук си доста права, хората се концентрират в нещата от живота, които допадат на тяхното мислене, което обаче, не изключва наличието на останалите неща.

Животът винаги е бил битка и в момента е, и винаги ще бъде, независимо дали е правилно или не и какво е нащето мнение по въпроса. Причината е доста простичка - конкуренция. За съжаление всичко материално в нашия свят е ограничено, а желаещите го се увеличават с всеки изминал ден. Ние сме зависими от материалният свят, следователно участваме и в битката, независимо дали ще се конкурираме за пари и власт в обществото или хранителни ресурси и сексуални партньори за размножаване в гората, както са животните. И ако сега имаме някакъв избор дали да се бием или не, то е било точно, както бате Бино посочи, с цената на много кръв на хора, които са нямали нашият избор.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #14 -: 27-08-2011, 20:06:34 »

Ей, тъкмо се бях притеснил защо не се включват и другите анализатори :)
То даже се иска не да си анализатор, а цял детектив, че да схванеш какво се крие зад някои послания :)
   Мое мнение е ,че за да схване някои неща, човек просто трябва (най-малкото!) да навърти годинки :) На 21 и моите разбирания за света бяха по-други. :)

В случая с тези "закони" проблемът е ,че  са ни представени много сбито, схематично и обобщено.  Навяват една общовалидност. Универсалност. Че "работят" винаги , във всяка ситуация. Там е уловката обаче..
В много житейски аспекти повечето от тези закони са си задължителни (най вече за "мисленето", за "привличането", за "получаването", за "отплащането")
И хората ги прилагат дори без да се замислят - ако са болни, вярват и визуализират оздравяването си, ако не вярват, че ще се справят с нещо, най-често не се захващат,  не очакват да получат 500 лв за Москвича си , ако са го обявили за 200 .. и т.н.

И затова ,причината, заради която за някои  "Тайната" не проработва, не е че не са били спазвали всичките закони в комплект, а че са ги спазвали като общовалидни дефиниции -  механично , без мисъл и предоверявайки се..
(Само да напомня - за една година по света умират около 5 млн души, предоверили се на лекаря си и  на фармацевта си ..:) )
« Последна редакция: 27-08-2011, 20:08:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #15 -: 27-08-2011, 21:03:47 »

Здравейте,

Няма да се впускам в дълги обяснения, защо е такъв подхода ми, при предлагане на темите - това с времето ще го изясним.

Не го правя за цветя, благодарности и поклони - правя го защото зная какво може да ви донесе, ако сте готови да го приемете. В случая, примера е Теодора - пише кратко, стегнато, по същество. Не изразява благодарност, но Е благодарна и за мен в това е истината.
Усещането, че помагам на някого, с това което съм предложил, е истинското удовлетворение. От вашата камбанария може да не изглежда така, но това оставам на вас да изясните защо.

Христо, добре питаш брат, но няма нищо за търгуване. Търси сам Пътя, не търси посредници. Каквото и да ти кажа, то е Пътя погледнат от мойта камбанария.
Но понеже попита...
Тези закони са част от пътя ми. Как ги прилагам - честно казано без да мислям върху тях - интуитивно.
Доста четох, мислих, търсих и накрая намерих и усетих за какво иде реч. Това е. Затова сега копи-пействам - проверено е. Пък и от извора по-добро няма!
Когато усетя, че това което минава през мен е по-добро ще ви го предложа. Основен принцип.
Има един основен закон в Йога - Ахимса ( Ненасилие ): неговото приложение е много по-всеобхватно и по-взискващо от всичко друго, защото включва и самият теб. Да проявяваш ненасилие върху себе си е много по-трудно от всичко познато. Но това е друга бира.

Бате Бино, доста си се "вкиснал" бе брат. Да, от гледната точка от която гледаш в момента, нещата са точно така. Минал съм през тези въпроси, изстрадал съм ги, гневял съм се заради неправдите в нашия свят и накрая разбрах предназначението му. Или по-точно започнах да разбирам - то практически е невъзможно всичко да схванеш, особено с ума си.
В основата на всичко стои начина на мислене. Мисълта предопределя бъдещето.
В дървото на живота, корените са в главата на човека.
Там за където си тръгнал с тези въпроси, ще има кулизии, промени, разочарования, нови разбирания.
Да прав си в този момент, но от тази гледна точка. Но има и други. Ще го разбереш с времето.

Поздрави от мен
« Последна редакция: 27-08-2011, 21:28:32 от vanko57 »
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #16 -: 27-08-2011, 21:31:17 »

Eх, за пореден път се уверявам, че за да изглеждаш "зрял" трябва да говориш сериозно, за това колко е труден живота и как има нещастни хора...и т.н. Според мен те мислят грешно, мислят колко са прецакани и привличат още от същото. Убедена съм, че всеки може да се извади от дупката, в която го е поставила съдбата. Виждала съм го при себе си и при други хора и общото е точно тази лекота и безгрижност и на пръв поглед "затваряне на очите" за нещата които не искаш да са част от живота ти. Относно за това колко съм неинформирана - не искам да бъда! Не гледам дори новини - не виждам смисъл,живота ми си тече нормално и без да се товаря с гадост. Не съм религиозна, но и Христос и Буда и още много пророци са казали, че мъдростта е в децата. Предпочитам да съм незряла и щастлива от колкото зряла и натоварена с чужд товар.  :angel:
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #17 -: 28-08-2011, 08:45:05 »

Благодаря на Ванко,задето ми помогна да осъзная , че съм "вкиснат", защото имам гледна точка :)
Интересно защо комплиментът е само към мен, при положение че и Титан и Весо  са на същата позиция :)
(Очакваме да се включи и Светльо)

Разбира се , Теодорче, въпрос е на потребности.
Спомням си времето, когато всичко ,което исках за да съм щастлив, е дядо ми да ме заведе на люлките. :)

Права си , има щастливи хора,  които дори не могат да пишат и да четат. Не им липсва. ( със сигурност има и такива, на които не се налага и да говорят.. :) :) )

Е , какво , не е ли прекрасно? Оказа се , че всички сме прави в гледните си точки :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #18 -: 28-08-2011, 09:45:34 »

Темата се разви до задоволителен резултат. Ванко, аз пътя си го търся и много не вярвам на неща писани из форумите без да съм ги пробвал сам. Радвам се, че и ти споделяш своя опит и можеш да служиш като добър пример за следващи теми от този вид.

Така де, колко по-хубаво е вместо да пействаме или да пускаме линк към нещо без обяснение, да споделим и нашият опит. Важно е да включим своя опит, иначе ще ни заменят с руски ботове, които само препредават "съдържание" из форумите.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #19 -: 28-08-2011, 11:56:39 »

Да, напълно съм съгласна, че всичко е до потребности и че всеки тук е прав за себе си. Аз поне никога не отхвърлям чуждото мнение и въпреки, че не съм съгласна, го уважавам. Не отхвърлям и възможността утре да мисля точно обратното, на това което мисля днес  :whistling2 - emotloader: Както се казва - само промяната е вечна...
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 22 запитвания.