Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 11 Вселенски закони  (Прочетена 61948 пъти)

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #80 -: 01-09-2011, 21:24:21 »

Теодора,мн ми хареса историята за мухите.И от собствен опит мога да кажа,че тези закони наистина действат,мисля че повечето от вас не изхождат от тази гледна точка  ;)
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #81 -: 01-09-2011, 22:39:21 »

Още нещо за децата:
Те са синове и дъщери на копнежа на живота да съществува.
Те идват чрез вас,но не от вас.
И въпреки,че са с вас ,те не ви принадлежат.
Можете да им дадете любовта си,но не и вашите мисли,защото те имат свои собствени мисли.
Можете да се стремите да бъдете като тях,но не се опитвйте да ги направите като себе си,защото животът не върви назад,нито чака отминалия ден.
Вие сте лъковете,от които децата ви като живи стрели излитат надалеч..
от:“Пророкът“ Халил Джубран
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #82 -: 02-09-2011, 11:41:32 »


Наталия :))) Много време още ще ти е трудно да разбереш много неща. Ти доколкото имам спомен нямаш още 20 . Основен проблем при 99% от хората се оказва фактът, че трябва да преживеят нещо , за да могат да го осъзнаят и разберат. На твоята вързраст много неща не са ти ясни , но почакай тепърва ще има да ги разбираш и след това , когато твоето дете ти каже същото ще ми е много интересно как ще реагираш. Около мен има доста тежки пубери, които си мислят, че знаят и разбират прекрасно света ама основен приоритет им е на по -умните кандидатсването и дискотеките , а на по-глупавите само дискотеките. За вас с Теодорчето съм сигурен, че сте изпреварили връстниците си и наистина ви желая пътя ви в живота да е по-лек. :)

Не мисля че има от къде да знаеш какво ми е ясно,какво съм преживяла и т.н. при положение че не ме познаваш,че даже не си ме и виждал.От поста ти  се разбира към коя категория спадаш.Пожелавам ти да бъдеш щастлив :–)))
Благодаря ти за пожеланието , аз СЪМ щастлив :)
Каквото и да си преживяла не значи ,че другите разстат в саксия. Намекнах ти нещо , но не обърна внимание :) Щом от поста ми разбра към коя категория спадам - похвално , значи си изпреварила не само връстниците си , но и всички останали , имаш свръхчовешки способности .Браво , моите адмирации :)
 Бих ти отговорил по-подробно и  сега , но ще разбереш отговорът ми след 15-20 години :))  затова ще замълча :)
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #83 -: 02-09-2011, 11:48:50 »

eula, дяволски добре се изразяваш. Включвай се по-често ( ако не ти тежи :) )


Благодаря Бате Бино  :)

Не ми тежи и ще гледам да се включвам когато мога, въпреки че нямам много свободно време. Честно казано и не всички теми са ми в "кръвната група" та засега се включвам доста скромно.  :Confus_3:
За мен обаче е удоволствие когато участвам въф форумна дискусия да виждам аргументирани мнения, даване на ценни съвети и/или споделяне на собствен опит.  :)
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #84 -: 02-09-2011, 12:09:32 »

Още нещо за децата:
Те са синове и дъщери на копнежа на живота да съществува.
Те идват чрез вас,но не от вас.
И въпреки,че са с вас ,те не ви принадлежат.
Можете да им дадете любовта си,но не и вашите мисли,защото те имат свои собствени мисли.
Можете да се стремите да бъдете като тях,но не се опитвйте да ги направите като себе си,защото животът не върви назад,нито чака отминалия ден.
Вие сте лъковете,от които децата ви като живи стрели излитат надалеч..
от:“Пророкът“ Халил Джубран


Natalia, не разбирам добре връзката на цитата с темата, но вероятно има такава. Ще си позволя само да вмъкна един по-пълен текст на същия цитат, защото си заслужава да цитираме Джубран точно. Ето го:

"За Децата:

А една жена с детенце на ръце продума:
   — Кажи ни нещо за Децата.
   А той й рече:
   — Вашите деца не са ваши чада.
   Те са синове и дъщери на копнежа на живота за живот.
   Идват чрез вас, но не са из вас.
   И макар да живеят с вас, не ви принадлежат.
   Можете да им отдадете любовта си, но не и мислите си, защото те имат свои мисли.
   Можете да им дадете подслон на телата им, но не и на душите им, защото душите им обитават къщата на бъдното, в която не можете да влезете дори насън.
   Можете да се стремите към тях, но не се мъчете да ги направите като себе си, защото животът не се връща назад, нито помни вчера.
   Вие сте лъковете, които изстрелват чадата ви като живи стрели.
   Стрелецът вижда целта си върху пътеката на безкрая и ви огъва с мощ, така че вихрените Му стрели да отлетят надалеч.
   Нека огъването ви в ръката на Стрелеца е за радост; защото както Той обича литналата стрела, тъй му е драг и якият лък в десницата Му."

А за да не спамя темата, нека вмъкна друг цитат на Джубран, който според мен малко или много е в унисон с дискусията по "вселенските закони":

" Той беше радостен човек и по пътеката на радостта срещна скърбите на всички хора..." 
Из "Иисус, син човешки"


Това, горното във връзка с игнорирането на проблемите по Пътя ни. За да бъдат премахнати от живота на припкащия/та/ по пътеката, първо трябва да се узнае за съществуването им. После е лесно - или - или.  tooth

 
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #85 -: 02-09-2011, 15:28:43 »


Наталия :))) Много време още ще ти е трудно да разбереш много неща. Ти доколкото имам спомен нямаш още 20 . Основен проблем при 99% от хората се оказва фактът, че трябва да преживеят нещо , за да могат да го осъзнаят и разберат. На твоята вързраст много неща не са ти ясни , но почакай тепърва ще има да ги разбираш и след това , когато твоето дете ти каже същото ще ми е много интересно как ще реагираш. Около мен има доста тежки пубери, които си мислят, че знаят и разбират прекрасно света ама основен приоритет им е на по -умните кандидатсването и дискотеките , а на по-глупавите само дискотеките. За вас с Теодорчето съм сигурен, че сте изпреварили връстниците си и наистина ви желая пътя ви в живота да е по-лек. :)

Не мисля че има от къде да знаеш какво ми е ясно,какво съм преживяла и т.н. при положение че не ме познаваш,че даже не си ме и виждал.От поста ти  се разбира към коя категория спадаш.Пожелавам ти да бъдеш щастлив :–)))

Natalia, то не е обидно да си млад, Titan, в случая съвсем добронамерено ти пише. Всяка възраст си има предимставата и недостатъците си. И наистина, на 19 няма как да си преживяла всичко, пък ако си, изобщо развитието и разтежа на човека се обезмислят. Бате Бино е много прав, когато казва, че човек, който е на 40 знае какво е да си на 30 и на 20 , но човек на 20 няма как е да си на 30 и 40, въпреки че времената се променят с годините.

Понеже казвате, че е добре да се споделя собствен опит, ето и малко от мен.
На 17 години направих първите си стъпки в окултизма и езотериката, с книгите на Кастанеда и някой Йогийски, кундалини, мундалини и темп подобни. Започнах да гледам на света по различно, всички други хора, които нямаха тази информация ги виждах доста , как да кажа, неосъзнати, особено по-възрастните. Дори стигнах до там, че и да поучавам родителите си. Те ме оставяха да се вихря в собствената си заблуда, защото имаха мъдростта да знаят, че ако се опитваха да ме променят щеше да има обратен ефект. Баща ми само понякога подхвърляше нещо от сорта на 'зелен си още Веско' с една тънка усмивчица. Така с годинките и житейският опит, започна нещо да ме чука по манерката, че май совите не са това, което са и излиза, че съм се взел много на сериозно. А пък погледнато от сегашният ми поглед след 14 години , направо ме е срам от това, което съм бил и сигурно много са ми се смели, но какво да правиш, младост. Та явно, това състояние в пуберитета е почти неизбежно, но човек докато сам не изживее своето израстване и сам да се оцени какъв е бил преди време, май друг начин няма, независимо колко му говорят другите. Може би това се дължи на силното желание в човека сам да достига до същността, а не да му се поднася, както и нежеланието някой друг да казва, 'че ни познава какви сме', гарнирано с това да демонстрираме, че можем да сме самостоятелни, точно в тази крехка възраст.

Активен

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #86 -: 02-09-2011, 20:46:16 »

Титан,радвам се че си щастлив.И всъщност обърнах внимание на намека ти,благодаря за което :) И не нямам свръхчовешки способности,а човешки,които обаче с годините сме потиснали дълбоко в себе си,а аз просто ги използвам :) Забравих да кажа как ще реагирам,ако някой ден моето дете ми каже същото.Ако ми каже нещо подобно ще се трогна мн и ще бъда една горда с детето си майка и ще се вслушам в думите му.Това го казвам от сегашната си позиция,но когато наистина стане задължително ще ти пиша как точно съм реагирала.Все пак има мн време до тогава.

Еула,връзката е как възрастните се пречкат в развитието на младите и не се вслушват в тях,имайки ги за по-невежи.
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #87 -: 02-09-2011, 22:17:42 »

Наталийка, цакат ни  доводите , когато не са прецизирани. :)

Ето , ти казваш :как възрастните се пречкат в развитието на младите и не се вслушват в тях,имайки ги за по-невежи
Ето сега ще ти докажа , че това може да бъде вярно, но може и да не е  :)

Според теб едно и също ли е когато:
1. младите са   на 14 , а  " възрастният" на 44  
2. младите са  на 25 , възрастният на 55
3. младите са  на 40 , възрастният на 70

( защото и в трите случая възрастните са по-възрастни от "младите" )
Казано по "твоя " начин се разбира че  важи във всички случаи.
Ясно е като боб , че в първият случай  не би могло да става дума за "пречкане", докато в третия е напълно възможно наистина да е така. :)
Да , ще кажеш , че си имала предвид нещо по-конкректно...
Възможно е , но не си го конкретизирала
 :) :) :)
Ето ,същото е и с "вселенските " закони - изказани са твърде обобщено. ( И затова някои ги цакаме по слабите им места :) )

( И тук ли не съм прав според теб? :) )
« Последна редакция: 02-09-2011, 22:35:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #88 -: 02-09-2011, 22:33:36 »

 Ако усещаш, помагам ти приятелски , как да бъдеш по-умела в споровете.
 Защото това се наработва по принцип  с времето. Само с интелект не става..Или пък се ходи на тренинги, които хич не са евтини :)
Това е особено важно ако си се насочила към частния безнес.( и най-вече ако ще има ортаци...)  /мамооо../
 Не успееш ли да си защитиш позицията - ония акули  те изяждат с парцалите :)
Бъди за кратко (както аз съм бил) съакционер (съдружник)  в акционерно дружество ( или ООД) с материални активи за много пари , и ще видиш доколко тези закони ще ти помагат...:)
Както обичаше да казва адвокат Василев (за моя случай, когато активът беше хотел на Златни Пясъци ) :       " ... ще ти оставят само изтривалката" .. :)
« Последна редакция: 02-09-2011, 22:53:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #89 -: 02-09-2011, 23:16:57 »

Благодаря за хубавия приятелски съвет.Тук съм съгласна с теб :) Но никак не ме бива в конкретизирането,ще се старая повече  :Confus_3:
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #90 -: 03-09-2011, 08:48:57 »

Привет на компанията.

От всичко което изписахте до момента много малко бе по темата и то основно за да бъдат обругани и отхвърлени Законите. В това няма лошо като цяло - всеки има право на собствен избор - естествено със съответните последици на индивидуално ниво.

До сега освен да спорите за различни неща ( за да дойдете до извода че отговорността не е ваша ) и да си мерите Егото почти не видях - затова и не взех участие.


...На 17 години направих първите си стъпки в окултизма и езотериката, с книгите на Кастанеда и някой Йогийски, кундалини, мундалини и темп подобни. Започнах да гледам на света по различно, всички други хора, които нямаха тази информация ги виждах доста , как да кажа, неосъзнати, особено по-възрастните. Дори стигнах до там, че и да поучавам родителите си. Те ме оставяха да се вихря в собствената си заблуда, защото имаха мъдростта да знаят, че ако се опитваха да ме променят щеше да има обратен ефект. Баща ми само понякога подхвърляше нещо от сорта на 'зелен си още Веско' с една тънка усмивчица. Така с годинките и житейският опит, започна нещо да ме чука по манерката, че май совите не са това, което са и излиза, че съм се взел много на сериозно. А пък погледнато от сегашният ми поглед след 14 години , направо ме е срам от това, което съм бил и сигурно много са ми се смели, но какво да правиш, младост. Та явно, това състояние в пуберитета е почти неизбежно, но човек докато сам не изживее своето израстване и сам да се оцени какъв е бил преди време, май друг начин няма, независимо колко му говорят другите. Може би това се дължи на силното желание в човека сам да достига до същността, а не да му се поднася, както и нежеланието някой друг да казва, 'че ни познава какви сме', гарнирано с това да демонстрираме, че можем да сме самостоятелни, точно в тази крехка възраст.

Весо с удоволствие прочетох споделеното от теб и искрено му се зарадвах за това че си откровен и си осъзнал някои неща в живота. Повярвай ми - още много пъти ще изпадаш в тази ситуация - да преосмисляш видяното, изживяното. В моментът в който осъзнаеш нещо (  не само с ума ) то ще промени твоя мироглед - това е което те очаква.

Искам да ти кажа, че няма от какво да се срамуваш. Това че си имал онова мислене в онзи момент не те прави нито виновен, нито грешен - трябвало е да изживееш тази опитност.

Всички сме ги имали или ще ги имаме тези моменти - това е пътя.

Мислите ли, че сте сигурни в нещо, че знаете, бъдете убедени, че скоро ще ви бъде показано обратното. И това ще се случва до момента в който не придобиете Знанието наистина.  :peperudi:

Е, за сега толкоз от мен - малко, но от сърце.
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #91 -: 03-09-2011, 10:36:45 »

...
От всичко което изписахте до момента много малко бе по темата и то основно за да бъдат обругани и отхвърлени Законите. В това няма лошо като цяло - всеки има право на собствен избор - естествено със съответните последици на индивидуално ниво.

До сега освен да спорите за различни неща ( за да дойдете до извода че отговорността не е ваша ) и да си мерите Егото почти не видях - затова и не взех участие.

.......
Всички сме ги имали или ще ги имаме тези моменти - това е пътя.

Мислите ли, че сте сигурни в нещо, че знаете, бъдете убедени, че скоро ще ви бъде показано обратното. И това ще се случва до момента в който не придобиете Знанието наистина.  :peperudi:

Е, за сега толкоз от мен - малко, но от сърце.

 :Content_14:

Ванко, смея да твърдя, че точно по темата се изписаха доста неща, коментираха се отделни закони и се споделиха мнения по приложимостта им. Не бих казал, че са отхвърлени, напротив – съфорумци споделиха, че ги прилагат с успех. Но ти какво изказа в тяхна защита? Не видях в постовете ти в темата някакви аргументи или факти, които да ги подкрепят. Ако изкажеш такива, скептиците би трябвало да преосмислят позициите си. Но ... в писанията ти има очевидна липса на такива доводи. :surpris_23:
Спорове за отговорността са винаги добре дошли защото е важно да се изясни, кой накрая плаща сметката, нали?  tooth А що се отнася до мерене на Егото то аз съм искрено заинтригуван как става това. То да беше друго нещо, да го премериш, но Его.... Ако може, сподели къде си видял такова мерене, че ми е убягнало някак си. Все пак съм нов във форума и някои неща е нормално да бъдат пропуснати.  :Confus_3:
Честно казано не мога да разбера точно какво искаш да кажеш с последните си постове, визирайки „вселенските закони“. Звучиш някакси объркано, може би защото си все още в процес на придобиване на „Знанието наистина“. А може и да не мога да те разбера именно защото аз съм все още по пътя на придобиване на Истината и чакайки момента на придобиването (точен, ясно отграничим момент от времето) не мога да осъзная казаното от вече Просветените.  :Confus_3: Това е в кръга на шегата, разбира се, макар че в този кръг се въртят доста истини.  :Content_4 - emotloader:
И за да бъда конкретен по темата: Аз не съм против тези „закони“, напротив, струват ми се приятни за четене, но съм критичен по отношение на тяхната универсална приложимост и на места дори повърхностност.   ;D Например „Законът за пожертването“ - ей Богу по-комерсиално звучене в благоприлична форма и аз не бих му дал. Значи правя саможертва (в смисъл на доброволна такава), но да гледам на това като на инвестиция в по-добро бъдеще. С две думи покупко-продажба...  :surpris_23: Това ми звучи като да купувам USD в момента, когато доларът пада и жертвайки финансите си да изпадна в дълга доларова позиция, но да считам това „пожертване“ като на инвестиция в бъдещето, каквато ще се окаже при срив на еврото например. Примера може и да е с всяко друго нещо, например оказване на помощ, жертвайки нещо свое и т.н.
Малко грубо материалистичен подтекст избива от този закон.  tooth
Друго интересно четиво е „Законът за почитането“, който дава оправдание за всички евентуални неуспехи на практикуващие тези „закони“ защото „11-те Забравени Закона ще работят за вас, ако ги почитате. Ако водите недисциплиниран живот и не успявате постоянно да практикувате тези 11 закона, тогава не се учудвайте, ако се провалите.”. На практика вината за евентуален провал на тези универсални закони се вменява на прилагащия ги, а не на самите закони. Йезуитски текст според мен. Тънко и елегантно измиване на ръцете, ползвайки човешките несъвършенства и слабости.  :surpris_22:

Това е от мен. Кратко, но от сърце.  :peperudi:
« Последна редакция: 03-09-2011, 10:40:25 от eula »
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #92 -: 03-09-2011, 11:59:37 »

Kакво е дълга доларова позиция?
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #93 -: 03-09-2011, 12:55:00 »

Дългата позиция отразява покупка на определено количество валута с цел извличане на спекулативна печалба от повишението на валутния курс. Късата позиция - да реализирате печалба когато цената се понижава.  :)

Повечко инфо оттук: http://www.forexpromarket.com/2010/04/primeri-za-kasa-i-dalga-pozitsiya-vav.html
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #94 -: 03-09-2011, 13:05:28 »

Търговия с валута  а дали може да стане професия това и човек да се издьржа от това ???
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #95 -: 03-09-2011, 13:19:30 »

Търговия с валута  а дали може да стане професия това и човек да се издьржа от това ???

 :Confus_3:

Шегуваш се, нали?  :Content_4 - emotloader:

Това е най-сладкото парче от тортата!  :essen:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #96 -: 03-09-2011, 13:47:25 »

във Варна(сигурно и в други градове) има и други позиции - ченчаджии на улицата правят едното и другото и винаги са на чиста печалба.., че не ги и гонят, за да ги хванат  8)
Активен

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #97 -: 03-09-2011, 14:09:38 »

Не защо нвъзможно ли е?  какво имаш предвид това наи сладкото от тортата
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #98 -: 03-09-2011, 14:13:18 »

То, че е възможно, възможно е. Друг е въпросът, защо човек би искал да се занимава с това. :peperudi:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #99 -: 03-09-2011, 14:22:02 »

Не защо нвъзможно ли е?  какво имаш предвид това наи сладкото от тортата

Най-успелите от тези, които са го превърнали в своя професия отдавна са милионери, а много от тях работят на това място: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BE%D0%BB_%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B9%D1%82

 :Confus_3:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.