Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 11 Вселенски закони  (Прочетена 61997 пъти)

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #20 -: 28-08-2011, 14:57:25 »

Благодаря на Ванко,задето ми помогна да осъзная , че съм "вкиснат", защото имам гледна точка :
Интересно защо комплиментът е само към мен, при положение че и Титан и Весо  са на същата позиция :)
(Очакваме да се включи и Светльо)

Бате Бино не знам поради каква причина слагаш каруцата пред коня.
Не си вкиснат защото имаш гледна точка , а защото ти е такава.

Вместо да търсиш причината в мен, огледай внимателно своята позиция - тя съдържа зрънца истина и ако правилно си насочиш вниманието ще излезеш от тази дупка.
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #21 -: 28-08-2011, 19:31:26 »

Много е трудно човек да се бори с най-закостенелите си убеждения, особено тези които е приел за абсолютната истина, но не е невъзможно.  :peperudi:
 
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #22 -: 29-08-2011, 05:31:04 »

И каква е, Теодорче, идеята да се борим с убежденията си ако си ги харесваме ? :)
Само защото съществуват други убеждения, с които да се борим след това и с  тях ли ?  :)
 Аз лично не гледам с добро око  на хора , които често си сменят убежденията :)
(Напомнят ми на депутати, които минават през всички партии  в търсене на по-топло местенце  :) )

А,не , Ванко , объркал си се нещо. Няма как да търся причината в някой, от чиито постове почти нищо не схващам. Имам предвид от малкото ти собствени мнения, които не си копирал от нета, айде копнатото е по-разбираемо ..
 От моите писания поне става ясно какво искам да кажа. ( някои  влизат тук само заради моите постове, други се дразнят или  били напуснали заради мен, винаги е така ...Важното е , че раздвижвам пластовете с изцяло мои разработки, не с крадени. )
 А  такива, дето ходите на консултации с духовни учители или четете "специфична" литература, на простоватите хора като нас им е доста трудно да схванат нещо..Леля Мариина , горката , беше същата като теб. Прегледай дискусиите и ще видиш, че никой не разбираше ,какво точно имаше да ни каже, освен : Четете, четете " ( Аз си я уважавам много, тя е готин човек, но просто се изразяваше по своему.Тя си падаше по  книжките , които и ти четеш)
 
По-скоро ти внимавай да не се окажеш в позиция да можеш да се разбираш само с останалите , дето ходите при същия духовен учител... :)
Ето вижда се , че пускаш (копнати) постове само в едно тясно направление, което дори не е и основно за форума. Как пък нещо друго не те заинтригува от нашите постове на най-разнообразна тематика ..?
Ти нямаш нито едно мнение по тема, която не е пусната от теб!
Нещо ми напомня за ония дето по цял ден припяват : "Харе Кришна , харе , харе.."  :)
 Или за другите , които ходят с библията в джоба си и не могат да ти отговорят по друг начин освен с цитат от нея или на пастора от неделната литургия..
А колкото за  дупката, за която споменаваш, че съм в нея, нали според "духовните" учители всичко е субективно и неопределено..?  Защото ако гледаш с главата надолу, дупката става възвишение.. :) ?
И най-вероятно е така, защото аз там не съм сам,ако поразгледаш малко из форума (крайно време е да видиш къде всъщност постваш  :)  )

Нямаше да инвестирам време да ти отговарям така подробно, но нали знам, че ще се зарадваш, ако законите проработят и при мен,  та затова - да ти се похваля :) -  "Законът за отплащането " работи и аз го спазвам -  ти получи това, което заслужи. Излезе от темата на дискусията  и се изказа твърде остро и неуважително за гледната ми точка (макар преди да каза, че съм прав за себе си ) като обиди  и мен самия, след като не успя да намериш и един аргумент срещу това, което съм казал. (Нали за това е гледната точка - да  не съвпада с твоята :))
А ти , щом се имаш  за напреднал в областта, дай да видим  в кои  специализирани  форуми дискутираш и как те приемат там себеподобните ти. (които са на твоето осъзнато ниво)
Ние тука не сме много запознати с тази материя, разделът го сложиха за такива, които няма какво да кажат по другите въпроси..
Ние не ходим на уроци при духовни учители... виждаш, -занимаваме се с разни прозаични неща - правим си клизми, изпаряваме урина, стоим на  челна стойка, ядем трева...
(Не сме ти на нивото с една дума, защо да ти смъкваме реномето пред духовния учител. Какво си седнал да се разправяш с нас.. :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #23 -: 29-08-2011, 07:24:48 »

Уау, бате Бино, защо се запали така?  :surpris_22: Ти май наистина си постоянно на бойното поле... Не съм казала, че трябва да си променяш убежденията, ако така ти харесва и си щастлив така - супер. Просто от постовете ти блика дооста отрицатенен зарад, което ме кара да си мисля, че не си особено удовлетворен от живота си...(не казвам,че е така, просто с това впечатление оставам) Явно от твоята гледна точка хората които не водят битки и се адаптират са страхливци. От моята са хора, които разбират, че те са промяната, която искат да видят в света.  
Активен
Psychonaut

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #24 -: 29-08-2011, 11:04:42 »

Бате Бино, със споменаването на леля Марина ме бутна да напиша мнение..(може да си доволен в раздвижването на мозъците и на останалите членове на форума). В предното си мнение обясняваш как ванко те е обидил, като казва косвено, че не си на нивото му, че има повече опит от теб и т.н..(не искам да му коментирам мнението, защото изглежда наистина написано с три думи, казани отгоре, отгоре и ясно само за *посветени*..). Добре, де като се възмущаваш от това(в плюс добавям леля Марина), защо в изявлението си към Теодора я наричаш Теодорче(не казвам, че тя има нещо против), това баш си ми прилича на обръщенията *чедо*, *дете мое* и т.н., от които повечето така се дразнехте..., и защо ако искаш да кажеш истинската истина за нещата, като ни покажеш погрешните писания по американски тертип не го направиш по-внимателно, за да ни увлечеш, вместо да ни хокаш и да ни удряш по главите със знанията си, които не знаем..

Бях написала по-рано в една друга тема, че човек харесва и следва нещата, само които сам е открил.., и именно в тази връзка съм съгласна с много положения от така предложените вселенски закони, като ги чета не като предписания, а като предложения, и по-натам някои и като работещи механизми..

Някои от нещата не бих могла да ги коментирам, а просто да ги прочета, като закона за наличността, но ми е по-приятно да мисля, че има неизчерпаеми източници(и изобщо не визирам бензин, захар, олио и брашно), което ме подтиква да мечтая по-смело и да пожелая и невъзможни смятани от мен доскоро неща..
Можеш ли да ме упрекнеш, че с цялото си същество се стремя да мисля позитивно?
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #25 -: 29-08-2011, 11:50:07 »

Eх, за пореден път се уверявам, че за да изглеждаш "зрял" трябва да говориш сериозно, за това колко е труден живота и как има нещастни хора...и т.н. Според мен те мислят грешно, мислят колко са прецакани и привличат още от същото. Убедена съм, че всеки може да се извади от дупката, в която го е поставила съдбата. Виждала съм го при себе си и при други хора и общото е точно тази лекота и безгрижност и на пръв поглед "затваряне на очите" за нещата които не искаш да са част от живота ти. Относно за това колко съм неинформирана - не искам да бъда! Не гледам дори новини - не виждам смисъл,живота ми си тече нормално и без да се товаря с гадост. Не съм религиозна, но и Христос и Буда и още много пророци са казали, че мъдростта е в децата. Предпочитам да съм незряла и щастлива от колкото зряла и натоварена с чужд товар.  :angel:

Teodora, според мен човек, за да изглежда зрял няма значение какво говори, а как го поднася. Каквото и да кажеш, ако е подплатено с аргументи, може да изглежда сериозно и зряло.

"Убедена съм, че всеки може да се извади от дупката, в която го е поставила съдбата. Виждала съм го при себе си и при други хора и общото е точно тази лекота и безгрижност и на пръв поглед "затваряне на очите" за нещата които не искаш да са част от живота ти"

Тук също искам да изразя несъгласие. Понеже генерализираш и казваш 'всеки', отново ще ти дам клиширан пример със сумалийските деца, които умират от глад. Като си затварят очите какво ще се промени при тях ? Ти ако беше в тяхната позиция щеше ли да имаш тази вяра, че нещо може да се промени, че да мислиш позитивно ? Много щеше да е хубаво контрола над живота ни да бъде изцяло в нашите ръце, но за съжаление не е. Много са факторите просто извън нашите възможности.

"Добре, де като се възмущаваш от това(в плюс добавям леля Марина), защо в изявлението си към Теодора я наричаш Теодорче(не казвам, че тя има нещо против), това баш си ми прилича на обръщенията *чедо*, *дете мое* и т.н., от които повечето така се дразнехте...,"

Ptirinha, не съм съгласен, че Теодорче е същото като 'дете' и 'дете мое'. Това, че се обръщаш към някого на галено неозначава, че го смяташ за дете. Какъв е проблема Теодора да е на 40 години и пак така да я нарича ? Мисля, че понеже знаеш, че тя е на 23 години и затова си направила такава интерпретация.

« Последна редакция: 29-08-2011, 11:57:59 от Veso »
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #26 -: 29-08-2011, 11:56:46 »

аз никъде не посочвам годините на Теодора, но го прочетох на друго място, което ме накара да го прочета по този начин

Ей, тъкмо се бях притеснил защо не се включват и другите анализатори :)
То даже се иска не да си анализатор, а цял детектив, че да схванеш какво се крие зад някои послания :)
   Мое мнение е ,че за да схване някои неща, човек просто трябва (най-малкото!) да навърти годинки :) На 21 и моите разбирания за света бяха по-други. :)
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #27 -: 29-08-2011, 12:09:04 »

аз никъде не посочвам годините на Теодора, но го прочетох на друго място, което ме накара да го прочета по този начин

Ей, тъкмо се бях притеснил защо не се включват и другите анализатори :)
То даже се иска не да си анализатор, а цял детектив, че да схванеш какво се крие зад някои послания :)
   Мое мнение е ,че за да схване някои неща, човек просто трябва (най-малкото!) да навърти годинки :) На 21 и моите разбирания за света бяха по-други. :)

Ами аз невиждам връзка с обръщението. Това, което казва бате Бино в случая е, че човек има различни рабирания в различните етапи от живота, с което мисля че всички сме съгласни.
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #28 -: 29-08-2011, 12:30:04 »

Весо, интересно, че не видя връзката в съобщението, където се посочват годините й, но заподозря моята интерпретация, без да знаеш, дали аз знам на колко години е Теодора.., по-нагоре и Титан се обръща към нея така именно заради годините..

както й да е, започвам да се защитавам, което не ми е присъщо, но е интересно да се наблюдава дискусията на големите(сори) и жалките опити на някой неопитен да си изкаже мнение, камо ли да интерпретира нещата по свой начин. Явно форума не е място за дискусии, а за четене и образоване, е хайде иди го разбери, като същите тези хора ни казват да не вярваме на написаното в нета tooth

май този раздел не бива да го чета, за да не коментирам, защото нищичко не знам :Dormir_13 - emotloader:
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #29 -: 29-08-2011, 12:50:37 »

Весо, интересно, че не видя връзката в съобщението, където се посочват годините й, но заподозря моята интерпретация, без да знаеш, дали аз знам на колко години е Теодора.., по-нагоре и Титан се обръща към нея така именно заради годините..

както й да е, започвам да се защитавам, което не ми е присъщо, но е интересно да се наблюдава дискусията на големите(сори) и жалките опити на някой неопитен да си изкаже мнение, камо ли да интерпретира нещата по свой начин. Явно форума не е място за дискусии, а за четене и образоване, е хайде иди го разбери, като същите тези хора ни казват да не вярваме на написаното в нета tooth

май този раздел не бива да го чета, за да не коментирам, защото нищичко не знам :Dormir_13 - emotloader:

Да, Титан се обърна, само че ти спомена бате Бино, затова ми се стори, че не си обективна в случая и се водиш от личното ти отношение към човека повече, отколкото от съдържанието на поста му. (извинявам се ако съм преценил грешно ситуацията)

По принцип, в този форум се забелязва сериозна тенденция от избягването на спора. Нормално е когато, чевек каже или напише нещо на всеслушание, това да породи отговори било то положителни или отрицателни от страна на другите и тогава преминава в дискусия. Невиждам защо са нужни такива отказвания да се пише. Ти казваш, най -добре е да се чете, обаче , за да прочетеш нещо, то първо трябва да  е написано от някого. Ако не се чувстваш добре от такива спорове, ок, решението си е твое, но не споровете са виновни, а това как ние подхождаме към тях. Аз лично подхождам образователно към споровете и гледам да се запозная с максимално много информация по въпроса, за да имам и по-обективен поглед над нещата. Няма значение, кой стои срещу мен , голям, малък или среден, всеки има какво да каже и от всеки мога да науча нещо. Мен ме атакуват в слабите места на изказванията ми и аз атакувам в слабите места на другите, и това не е начин да нападаш другия, а да си видиш слабостите.
« Последна редакция: 29-08-2011, 12:52:20 от Veso »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #30 -: 29-08-2011, 13:25:37 »

Спокойно , Теодорче, както бързо се паля , така бързо ми и минава. И хубавото е , че не задържам нищо отрицателно у себе си . Избутвам го навън  бързо , защото както съм казвал - винаги ми е приятно да съм в добри отношения  с хората. И то не заради някаква изгода или друго.., просто ми е приятно да има взаимни усмивки. (С много хора съм се сприятелявал след първоначално спречкване, в известен смисъл даже помага :) )

Теодорче, ако мога да ти напомня  - имам поне 1000  задълбочени и съдържателни поста, не е хубаво да настройваш публиката, че всички те са с "отрицателен заряд" :)
(Понеже каза -"постовете ти" :) )
попрегледай ги и ще видиш ,че не си права. (Попреувеличила си , признай си :))
Този ми пост естествено е ответна реакция , по-различен е.. Очакваш да потърся Ванко за целувка ли ? :)
Просто не върви новодошъл с няколко краднати постчета да се изказва обидно за когото и да е от  общността. Бих защитил и всеки друг, не само себе си. Както се знае -правил съм го не веднъж.. Даже защитих и самия Ванко , когато се скарах на Диего за грубо изказване по негов адрес
Да , има постове, които са "отрицателни" , но нима и майката не крещи и не шамаросва понякога най-скъпото си - детето си , когато се налага? :)  Това не значи , че не го обича ..:)
(Не търси връзка с удовлетвореността от живота , не е мъдро. Въпрос на темперамент е. )
 За мен са странни и неискрени хората, които са винаги захаросано позитивни - винаги и във всичко. ( Нещо като "безусловната любов" :) )
О, да , бойното поле е навсякъде :)  И това ти самата ще го откриеш когато животът те залюшка и няма и да се сетиш за тези 11 или 111 закончета :)

Птиринка, не позна и за обръщенията :)  Почти винаги се обръщам на галено име и не влагам нищо по-различно  от симпатия .  Аз на леля Марина не съм се сърдил за това, други й се сърдиха. ( Но никога не бих казал "чедо" или "синко" на по-голям от мен!  ) Всъщност, дадох я за пример за съвсем друго нещо, ако се сещаш .. :)   Човек не може да е само добър и само лош.  Уважаваме го за доброто, гледаме да преглътнем лошото .. и така напред..
Ама и ти май лесно се даваш, как така се слагаш между " неопитните" .. я горе главата, всеки човек е уникален и може да бъде полезен ,дори в област ,където е нов и слабокомпетентен. Пиши си на воля , форумът е за всичко , каквото можеш да извлечеш за себе си . И много много да не ти пука, не можеш да угодиш на всички  ,колкото и да се мъчиш ( приятелски съвет)  

Ама вие двете май ме четете по диагонал :)
Законите са си мъдри ( с изключение на оня за съпротивлението) обаче умишлено са дадени опростено, за да паснат на болшинството и да му внушат , че те работят в 100%.  Ето и Веско ви даде удачен пример.  
Но дори да важат в 99%, автоматичното им прилагане в останалия 1% може да се окаже съдбоносно.  Но моята първоначална линия беше не за самите закони , а за целта, с която ни се дават така щедро и безплатно.. :)
Не забравяйте, безплатно е само сиренцето в капана за мишки  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #31 -: 29-08-2011, 13:28:00 »

Ptirinha ,хабиш енергия и нерви за да се възмущаваш срещу желанието на човеците за лидерство,налагане на мнение(директно или подмолно),превъзходство към другите,демонстрация на компетентност и по-голяма ерудираност ,снизхождение към другите подсказваща висока позиция,загриженост целяща да ги доведе и възхити от твойта философия,религия и т.н..Не можеш да се пребориш с тези така обичани от човеците качества.Можеш само да се научиш да не те интересуват,да не предизвикват отклик в теб и тогава няма да съществуват.А високото самомнение и високото самочувсвие имат много висока цена.Остави всеки да си я плаща!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #32 -: 29-08-2011, 13:51:55 »

Ами ,Зигзаг, не знам за теб, но  аз предпочитам да си имам работа с хора , които си знаят цената. Ако ти предпочиташ да се подценяваш и да общуваш с подценяващи се - нямам против :)
Те това и ще излъчват -  чувство за малоценност
С какъвто се събереш , такъв ставаш.. :)

 Ама, качества, обичани не само от  хората , - и от животните! :)
Една котка е по-слаба от едно куче , но като се наежи и изсъска, бягат далеч по-големи и силни от нея. :)
Добре, че половината животинско царство е умно и инстинктивно избира нашият модел ( на мен и Весо , нали се правим на такива, каквито не сме ).
 Иначе да се е затрило отдавна  :)
« Последна редакция: 29-08-2011, 13:57:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #33 -: 29-08-2011, 14:04:58 »

междудругото съвети за неизбежен успех и други от сорта никак не са безплатни.., продават се в книги бестселъри  O0 tooth

зигзаг :Cherries
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #34 -: 29-08-2011, 14:30:37 »

Уау, бате Бино, защо се запали така?  :surpris_22: Ти май наистина си постоянно на бойното поле... Не съм казала, че трябва да си променяш убежденията, ако така ти харесва и си щастлив така - супер. Просто от постовете ти блика дооста отрицатенен зарад, което ме кара да си мисля, че не си особено удовлетворен от живота си...(не казвам,че е така, просто с това впечатление оставам) Явно от твоята гледна точка хората които не водят битки и се адаптират са страхливци. От моята са хора, които разбират, че те са промяната, която искат да видят в света.  
Уау,тук става дооста интересно ;)
Теди,да не казвам "Теодорче",изобщо не съм на мнение/не че ме питаш де/,че от постовете на бате Бино блика отрицателен заряд.Мене пък винаги ме зареждат доста положително и смея да твърдя,че заради хора като него се регистрирах навремето тук.Научавам доста неща,а и тънкият му хумор/който явно не всеки разбира/е по-вече от положително зареждане.
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #35 -: 29-08-2011, 15:00:19 »

Предпочитам да съм незряла и щастлива от колкото зряла и натоварена с чужд товар !!!!!!!!!!!
Извинявай, но това звучи като ''Блаженни низшите духом- тяхно е царството небесно!''
« Последна редакция: 29-08-2011, 15:02:52 от malina »
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #36 -: 29-08-2011, 15:05:24 »

Много е трудно човек да се бори с най-закостенелите си убеждения, особено тези които е приел за абсолютната истина, но не е невъзможно.  :peperudi:
 
Честито!Вие сте дърти закостенели, вкиснати и нещастни! Какво да се прави....
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #37 -: 29-08-2011, 15:28:43 »

Каква приятна изненада, включи се и част от "подкреплението " :)
Освен това , Зигзаг, (аз не се сърдя за това ,което казваш за мен и Весо, възможно е да е така)  нека да си говорим открито, щом искаш.. Аз не се страхувам.
Нарочно бях спрял да поствам двадесетина дни . Титан , Весо ,другия Весо ,Светльо  също нещо се губеха.. Покажи ми какво интересно ,въздействащо, провокиращо и съдържателно се написа в този форум  за този август месец ? Суша. Какво да се правим на срамежливи, няколко сме хората , които придаваме сочност на постовете. Слагам и теб в това число. ( има и няколко дами ,разбира се , но да не ги изброявам )  Ето виж настоящата дискусия. Отприщи се добра полемика, отдавна не е имало такава, нали ?  А погледни и другата тема , дето пусна Ванко и по която никой от нас (високомерните) не е взел отношение - седи си сама самичка и скучае :) Е ? Нещо не е така ,както казвам ли ?

Много ценни ( за мен) кадри вече не пишат в  този форум. Силно държах да разбера каква е причината и съм ги натискал да споделят. От техните отговори мога да обобщя - заради посредственост, безсъдържателност, безличност ,безцветност в болшинството постове. ( може и да грешат, но това споделиха :) )
Форумите не са само сухо знание, те са общуване, емоция, намиране на приятели дори.. Иначе ще си купим учебници, енциклопедии, дебели книги..Ето , дори и духовният Ванко не обича дългите постове ,нали похвали Теодора, че пишела кратко..  Значи не чете и книги. ( не знам да има книги с по няколко изречения ..:) :)   )
/ не става с няколко изречения, както не става и с няколко погалвания..  :) /

Аз така или иначе обмислям мой проект, мое кътче, и полека-лека ще насочвам енергията си в нея посока. Има страшно много неща за споделяне , супер интересни методики, препарати, личности.., за които няма почти нищо на български. Така че ще разтоварим форума от към превъзходство, демонстрация, ерудираност и т.н. :)
Смятам да поканя първо "високомерните"  и "превъзхождащите" , а после и тези, по-малодушните... С една дума - всички, които не искат да скучаят , научавайки разни нещица  :)
« Последна редакция: 29-08-2011, 15:36:37 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #38 -: 29-08-2011, 17:22:26 »

Eха, тая тема стана много активна наистина

1. Бате Бино, говорех за постовете само в тази тема, изобщо не допусках, че може да се разбере друго.  :angel: Личи си че си с много опит и знания, но не съм съгласна със светогледа ти, което не мисля че е нещо лошо. Не знаеш до колко ме е люшкал до сега живота, и може да съм на 23, но водя живот на "възрастен" от 16 годишна. И повярвай ми, чета много - това вече ме обижда ...  :-\

2.Сумалийчетата. Забелязала съм, че хората имат навика да изпадат в крайности, когато не могат да защитят тезата си. Най-лесно е да кажеш "ами сумалийчетата..." и понеже е общоизвестно, че те нямат избор, дай и ние да не поемаме отговорност за живота си и да се оправдаваме с това как "съдбата ни е прецакала" Аз лично, бих била удовлетворена от живота си, ако един ден погледна назад и мога кажа - "Ето аз тръгнах едва от тук, а направих това и това... "

Всеки е дошъл на този свят с торба таланти, възможности, недъзи и т.н. Да го наречем изходна позиция. От тук нататък задачата е да извлечем максимума от това което ни е заложено. Не може да сравняваме хората, просто защото всеки има различни уроци за заучаване. Да не забравяме, че най-мъдрите хора са точно тези, които са имали огромни нещастия в живота си и са ги преодоляли.  :peperudi:

Не знам дали отговорих на всички ...  :Confus_3:
 
П.С. Тук средата стана много враждебна. Не ми е проблем да споря, но нещо много се разделихме на фронтове, вместо просто и спокойно да обменяме опит. Който има агресия в повече да отиде да набие възглавницата/стената и тогава да пише.



Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #39 -: 29-08-2011, 18:20:34 »

Виждаш ли , Теодорче ,че с няколко изречения пост не става - пише се обобщено, интрепретира се друго, което после трябва да се доуточнява от автора :)
(същото е и с 11те закона :)  )

За четенето на книги пак не си ме разбрала ( въпреки, че беше написано повече от ясно )    -там  цитирах Ванко, който те хвали за къси изказвания.  Тоест - комплимента е за него, не за теб. :)


Ето, кажи пак, че не ми е верен светогледа - трябваше да направим две допълнителни корекции за да се изясним . (нали така? ) :)
А какво остава до тези цели 11 закона.. Там объркването би трябвало да е още по-голямо :) :)
(Това имах в предвид ,като казах още в началото на темата , че не всичко се схваща правилно от пръв поглед . имайки предвид 11те закона )

Е чак толкова да е станала враждебна средата .. никой никого не е обидил, унижил, всичко си е под контрол, аз внимавам най много , (все пак все още съм модератор :) )
На люшкан от живота човек като теб не би трябвало толкова да прави впечатление. :)
 Ти да видиш по другите форуми какво е .. ние тук сме цвете в сравнение с тях.
« Последна редакция: 29-08-2011, 18:23:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.