Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 11 Вселенски закони  (Прочетена 61974 пъти)

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #60 -: 30-08-2011, 15:27:50 »

Весо, ние на ромските деца в града в който живеем не помагаме (ако някой е направил нещо за тях, моля да каже, ще се извиня), какво остана за сомалийчетата.., това имам против, че се използва това клише, защото използването му в повечето случаи не носи съдържание, а само е съчетание от думи...

Ромчетата в махалата също не са си пожелали съдбата и колкото и да не ни се вярва, но и те имат много малки шансове(малко по-големи, разбира се, от тези на сомалийчетата) да излязат от гетото. Европейски граждани са, гледат сателити, възможно е и с интернет да разполагат, признавам си не съм влизала в ромска *къща* в гето, но докато дойде ред да пораснат, вече са им счупили пръстчетата и са ги научили да крадат...

« Последна редакция: 30-08-2011, 15:31:47 от Ptirinha »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #61 -: 30-08-2011, 15:28:32 »

...
П.С. Това, че са заблудени, бедни и отчаяни не променя факта, че явно търсят мъдростта да им дойде отвън, а не като вътрешно израстване. В такъв случай, те са си виновни за неправилно похарчениете 400 долара

Не е задължително. Детето виновно ли е, че баткото му взима парите насила или с хитрост? Пак се доближавам до сомалийските примери и затова ще дам друг. Средният интернет потребител с Windows виновен ли е, че е доверчив, цъка навсякъде в уеба и компютърът му се пълни с вируси?

Eula, сигурно си прав. Най-добре да приемем тези търговци като част от играта на живота и да гледаме да не им падаме в капаните.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #62 -: 30-08-2011, 15:30:48 »

***но, все пак, нека не забравяме, че не може да помогнем на всички, но можем да помогнем на един (човек, да речем), което не означава, че трябва непрекъснато да страдаме за съдбата на всички същества.., по-добре е да насочим енергията си около нас и да погледнем единицата.., който има повече енергия, може да помогне повече
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #63 -: 30-08-2011, 15:38:40 »

Bob Proctor е човекът, който генерира законите и продава инструкциите за ползване.

Пример за един добър бизнесмен в действие. Продава това, което другите искат да купят... :Content_14:

Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #64 -: 30-08-2011, 15:46:51 »

***но, все пак, нека не забравяме, че не може да помогнем на всички, но можем да помогнем на един (човек, да речем), което не означава, че трябва непрекъснато да страдаме за съдбата на всички същества...

Мдааа, а на кого по-напред да помагаме? На Избрания - всичко, а на другите състрадание  tooth

Все е нещо!
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #65 -: 31-08-2011, 13:58:58 »

Весо, ние на ромските деца в града в който живеем не помагаме (ако някой е направил нещо за тях, моля да каже, ще се извиня), какво остана за сомалийчетата.., това имам против, че се използва това клише, защото използването му в повечето случаи не носи съдържание, а само е съчетание от думи...

Ромчетата в махалата също не са си пожелали съдбата и колкото и да не ни се вярва, но и те имат много малки шансове(малко по-големи, разбира се, от тези на сомалийчетата) да излязат от гетото. Европейски граждани са, гледат сателити, възможно е и с интернет да разполагат, признавам си не съм влизала в ромска *къща* в гето, но докато дойде ред да пораснат, вече са им счупили пръстчетата и са ги научили да крадат...



По тази логика никой, който не участва активно в нещо, няма право да го използва като пример. Аз не мисля, че това е приложимо в случая тук. Ние само теоритезираме. Някой каза нещо за 'абсолютно всеки', а аз подкрепих несъгласието си към това твърдение с първият пример , който ми дойде на акъла. Дали са циганчета, сомалийчета, бездомни деца, или просто хора в безизходица, въпросът беше принципен, че има хора, които са поставени в неравностойно положение от съдбата,обществото или каквото и да е там. И някак си не е честно, ние, пишейки от топлия си дом, да обясняваме как всеки има силата да се измъкне от проблемите си, немислейки за тях.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #66 -: 31-08-2011, 20:52:04 »

Чудната дискусийка не иска да свършва , д-р Проктър не успя да ни продаде ДВД то си , но поне успя да раздвижи апатично настроения августовски форумен потребител :)
 Така четейки из постовете , виждам ,че ако ме няма или съм зает някъде ,   спокойно мога да доверя на много от вас ( начело с Весо) да отговаряте вместо мен по повечето темички от общ характер :)

Да бе , Ице , бях пропуснал и чисто-прагматичният мотив за тези "закони" - бизнес. То е ясно, в бленувания запад всичко е бизнес. Така е ,след като на пиедестала на ценностната пирамида е поставено забогатяването и долазването до по-висок пост. Затова всички са се юрнали да посещават тренинги за "успешност"
( "До най-високите скали успяват да достигнат само орлите и влечугите" )


eula, много ми хареса предната ти разработка за мъдростта . Всичко това, което си обобщил, обаче , много рядко може да се постигне за кратко време, тоест - докато си още  на двайсет и няколко..  На повечето им трябва повечко време, не става иначе . Младостта е заета с твърде много емоции и сетивни усещания, които заемат времето за "мъдруването"  :)
 Наталийка , така е, на 20 няма как да си така умна , както ще бъдеш на 40, повярвай, ние сме били на 20 и си спомняме :) 
 Но това може само да те радва . Сама ще установиш, че както сега си по-умна от на 13, така и на 40  ще си по-умна от на 30 и т.н. ( освен ако не ти мине котка път :) )   Бог си знае работа - не ни е дал да ставаме по-красиви с възрастта , но като за утеха ни е дал и някоя и друга компенсацийка :) 
(Интересно е за отбелязване - римляните (мъже) , когато усетели ,че вече не ги бива в оная работа , давали банкет! Вероятно са знаели , че е настъпил моментът за по-висши от плътските наслади..:) )

А колкото до ромските деца , там не е наша работа да се загрижваме. Това са приоритети на държавата и на самите роми.  При 15% ( да кажем) ромско население , ромите получават 75 % от социалните помощи!  Това са мои и ваши пари. 20% от всяка покупка отива у бюджето.. Като раждат средно по 9 деца ,как да им стигнат париците.  И на мен не биха стигнали, за вас не знам :)
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #67 -: 31-08-2011, 22:53:11 »

с една дума.. всичко това, което досега послужи за доводи е нечия друга отговорност, но когато някой изрази на *глас*, че се опитва да се радва на живота, въпреки, че знае за хилядите нещастия по света.., тогава става повърхностен.., друго си е да теоретизираш и да обориш другия.. с отговорност..

 :angel: е, за да изразя отношение, че (напр. бате Бино) човека отсреща не е прав, се съгласявам със него на 100%

 :Confus_3:
« Последна редакция: 31-08-2011, 22:56:10 от Ptirinha »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #68 -: 31-08-2011, 23:24:27 »

ПРитина , не се сърди , че не те имах предвид в групата на "единомислещите осъзнати" :),
ще те включа там като пораснеш :)
(поживей си сега, остави това философстване с чичковци и лелки )
Защото ако следиш дискусията , групата на хората с "моите" възгледи никак не е малка и незначителна , затова не върви да ме разглеждаш  отделно :)

Сега ще си коригирам сентенцията в профила . Оскар Уайлд не е бил съвсем прав- има "другите" и "другите" , не са само едни "други"  :)
« Последна редакция: 31-08-2011, 23:32:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #69 -: 31-08-2011, 23:34:18 »

Ех,как четете през ред и се хващате само за думи, които ви отърват!!
Ромите(мангалите) са наистина отговорност на правителсттвото ..или на който иска-на Хитлер ама да го бяха убили само един ден по-късно.Достатъчно голяма част от заплатата ми отива за техните социални помощи, за тока им,за изоставените им деца в домовете- докато аз работя а те играят кючек под сателита.И не само от моята заплата- а и от твоята и от на Бате Бино и от на всички ни.И неразбирането на този проблем също говори за повърхностно отношение и празно теоретизиране.
"ромските деца от махалата"!!!.....Ако ти не си влизала в махалата, макар че го използваш като аргумент
аз пък съм- и то посред нощ,и то много пъти ,и съм правила мноого за ромските деца и за родителите им(в ролята на лекар от Бърза Помощ)
Така че, моля да се върнем на сомалийчетата!(сУмалийчетата)
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #70 -: 01-09-2011, 07:35:57 »

след думи като мангал нямам място в дискусията.., и без това съм четяла през ред.. :Dormir_13 - emotloader:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #71 -: 01-09-2011, 09:08:30 »

Да, така е по-удобно в случая..Това също потвърждава предния ми пост-вместо да си кажеш мнението за това, което наистина съм казала ти отново се хващаш за дума, която ти отърва.!(и то за дума,която е даже мила за тази.....прослойка от обществото)
И какво стана с
Цитат
(ако някой е направил нещо за тях, моля да каже, ще се извиня)
??????
Но всичко това няма значение, (освен това е много далеч от темата на Ванко),просто е поредното ви затваряне на очите пред истината, пред аргументите, поредното извъртане дори на собствените ви думи в опит да сте щастливи!
То не че аз съм много по-добре, като знам какви са м......ромите, какви са политиците,колко деца гладуват в третия свят....(но повярвай-лекувала съм болни ромчета, гласувала съм на вс.избори,пращала съм дрехи в Червения Кръст) ......И все пак ако трябва да сме честни..май предпочитам да съм на 20 години и да не знам или да не искам да знам всички тези неща.Така чене се сърдете на "старите хора"!
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #72 -: 01-09-2011, 12:49:44 »

Малина, това че не съм влизала в къщите им идваше да покаже, че не знам дали имат някои от децата(подчертавам специално децата) на европейските граждани-ромите достъп до интернет.., за да знам дали имат и какъв им е шанса за информираност(!)

Да,Малина, направила си нещо за тях защото си професионалист и си положила хипократова клетва.., за другите неща... айде сега неудобно е всеки да казва какво е дарявал (наистина е неудобно сами да говорим такива неща и точка, това ми е мнението)

Когато твърдите, че ромите са грижа на правителството, защо не мислите, че сомалийчетата са грижа на тяхното правителство(което не разглежда възможността за помощи от друг вид и в двата случая)!!!??!!!?? моля не ми отговаряйте :Confus_34:

Не се явявам в никакъв случай защитник на автора на темата, нито съм съгласна с всички постановки на гореописаните закони, мнението си го казах на първите страници.., но в един момент се получи моите хора срещу другите хора.., става меко казано смешно.., вместо да се провежда дискусия, се показват мускули, а най-лошото е, че мненията не се четат в прогрес, а се продължава само от последното, без да се прави връзката..

и на мен ми се иска да съм на 20, ама нейсе.., и сега не ми е лошо :-p
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #73 -: 01-09-2011, 13:08:18 »

За сомалийчетата логиката ти е правилна , Птирина .  Те са отговорност на техните правителства, които са още по-корумпирани и от нашето. Но най-вече тежат на съвестта на тези , които ги крадат "демократично" и им изцоцват сосеца безцеремонно :)   
Там поне нашата страна не е намесена :)
 Но това е отделна тема - кой е отговорен  за бедността.
( " Когато първите мисионери слезли по нашите земи , ние сме имали земята, а те - библията. Те ни научили да се молим със затворени очи. Когато сме ги отворили, те имали земята , а ние - библията. " :)
В случая ние я взехме за пример , като даденост.
Разбира се , народецът не е виновен, че някакви световни мутри подкупват управниците му и си делят тантото .
(И нас ограбиха по същия начин - не остана нищо българско в тази държава. Хората не щат да пишат даже на кирилица.. Скоро може да забранят и българския.. Икономическите показатели от 1988 г не можем ги върна  и след 50 г. Както казал Ленин : "Крачка напред, две назад". :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #74 -: 01-09-2011, 13:12:28 »

 А колкото до "мангал" , това е изразно средство от речника на самият ромски лидер - Цветелин Кънчев.(дон Цеци)  Помним крилатото му изречение, отправено към ромите към 2007, като влизахме в  Европата :
  "  Сега от вас зависи дали ще станете евророми или ще си останете обикновени мангали  "
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #75 -: 01-09-2011, 14:31:16 »

И аз незнам защо задълбахме толкова в социалната политика на Сомалия. Ptirinha така и нещя да разбере, че това беше просто пример, но явно достатъчно болезнен, за да го дъвчем вече четвърта страница.

 Само искам да вметна, че в момента в Сомалия няма правителство. Имам доста познати сомалийци, с които си говоря почти ежедневно и по техните думи, държавата реално не се управлява от никой, защото никоя въоръжена групировка, понеже те са няколко, които враждуват помежду си, не иска да взима властта, но и не я оставя в ръцете на други. Така, че на горките дечица няма скоро никой да им обърне внимание. 

с една дума.. всичко това, което досега послужи за доводи е нечия друга отговорност, но когато някой изрази на *глас*, че се опитва да се радва на живота, въпреки, че знае за хилядите нещастия по света.., тогава става повърхностен.., друго си е да теоретизираш и да обориш другия.. с отговорност..

 :angel: е, за да изразя отношение, че (напр. бате Бино) човека отсреща не е прав, се съгласявам със него на 100%

 :Confus_3:

Ptirinha, наистина ли спорът ескалира поради причината, че някой е изразил 'на глас', че се опитва да се радва на живота, въпреки, че знае за хилядите нещастия по света ? Или, че някой се опита да прави генерализации за всички на базата на собствен опит? Видиш ли 'аз контролирам живота си значи всеки може'.
Защо извърташ нещата в тази посока ? Посочи ми къде съм вменил отговорност на някого оборвайки го.

И то наиста, вече няма смисъл да продължава спора, поне от моя страна, след като потъпквате и изопачавате с лека ръка всички доводи и започвате да си противоречите с вас самите, като се оплитате в собствените си думи. Първо казваш, 'ако някой е направил нещо за тях, моля да каже, ще се извиня', не само, че не се извиняваш, но когато Malina го направи, излезна, че това добро не се брои, защото е положила хипократова клетва и си е нейно задължение. И че всъщност не е уместно да се казва кой какво е направил. Трудно ми е да схава какво става, но това, което виждам е , че наистина за някои хора е много трудно да кажат думичките 'аз сгреших' и то най-вече на себе си.

'но в един момент се получи моите хора срещу другите хора.., става меко казано смешно.., вместо да се провежда дискусия, се показват мускули, а най-лошото е, че мненията не се четат в прогрес, а се продължава само от последното, без да се прави връзката..'

Те читателите на форума, могат да преценят кой как чете мениеята и какви връзки прави. Това му е придмството на писмения спор, че всичко има проследимост и е трудничко за някои хора да си извъртат позициите както са свикнали във вербалните такива.


« Последна редакция: 01-09-2011, 14:35:33 от Veso »
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #76 -: 01-09-2011, 17:50:11 »

Писанията май взеха доста да бягат от темата. То и тя е една тема ... но поддържа огъня  tooth

Едно кратко изложение на 11 "закона" и после екшън. Аз си мисля, че поне може да се продължи с коментари по конкретен "закон" или текст от него, да се направи на пух и прах или да се бетонира с аргументи и да си изясним нещата по "темата"  :Confus_3:

За мен тези 11 "закона" са добри текстове за самонадъхване и автотрениг за "позитивно мислене". Ако се увлека по някой от тях, даже може и да почна да си вярвам  tooth , в което между другото няма нищо лошо нали?

Например първият закон: "Мисълта ражда действителността" - чудесен закон, много удобен за решаване на трудни казуси. Да вземем проблема със сомалийчетата/ромите/световния глад/бедността и прочее неща, които не искаме да стават част от живота ни  ;D . Щом мисълта ражда действителността, то те са рожба на мислите ни - т.е. спираме да мислим за тях и .... хоп те изчезват, проблемите се решават и ние продължаваме безгрижния си, весел живот, позитивно настроени, ведри и готови за други елиминации с проста, но толкова ефикасна мисъл ....  tooth Гениално, нали?  :thankyou:

Просто се опитвам да насоча коментарите към конкретиката на "темата", че покрай тези сомалийчета/ромчета/циганчета/мангалчета  му изтървам края  :surpris_23:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #77 -: 01-09-2011, 18:06:27 »

Той наистина работи този закон , те наистина са плод на нечии мисли. За да с еподържа този геноцид там някой има сериозен интерес :) докато групировките воюват някой вади ценни неща от земята им :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #78 -: 01-09-2011, 19:54:48 »

eula, дяволски добре се изразяваш. Включвай се по-често ( ако не ти тежи :) )

по първият "закон" :
" Най-лесният начин да решиш един проблем е да игнорираш съществуването му" :)
« Последна редакция: 01-09-2011, 19:58:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #79 -: 01-09-2011, 21:21:28 »


Наталия :))) Много време още ще ти е трудно да разбереш много неща. Ти доколкото имам спомен нямаш още 20 . Основен проблем при 99% от хората се оказва фактът, че трябва да преживеят нещо , за да могат да го осъзнаят и разберат. На твоята вързраст много неща не са ти ясни , но почакай тепърва ще има да ги разбираш и след това , когато твоето дете ти каже същото ще ми е много интересно как ще реагираш. Около мен има доста тежки пубери, които си мислят, че знаят и разбират прекрасно света ама основен приоритет им е на по -умните кандидатсването и дискотеките , а на по-глупавите само дискотеките. За вас с Теодорчето съм сигурен, че сте изпреварили връстниците си и наистина ви желая пътя ви в живота да е по-лек. :)

Не мисля че има от къде да знаеш какво ми е ясно,какво съм преживяла и т.н. при положение че не ме познаваш,че даже не си ме и виждал.От поста ти  се разбира към коя категория спадаш.Пожелавам ти да бъдеш щастлив :–)))
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))
 

Страницата е създадена за 0.153 секунди с 24 запитвания.