Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 11 Вселенски закони  (Прочетена 61968 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #160 -: 15-09-2011, 11:29:19 »

" Аз ще ви кажа, че няма гениални неща, както няма и гениални хора - има хора чрез които е предадено определено знание и понеже то е грандиозно в своята простота, изглежда "

Ванко,пак се изказа неподготвен, това че ти не познаваш гениални хора не значи ,че те не съществуват. Лично на мен вече не ми е нужно нищо ти да ми казваш. Дори спирам да ти чета постовете.За мен е пълна загуба на време и енергия.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #161 -: 15-09-2011, 13:09:46 »

Титане , да не би да прибързваш? Възможно е човекът да е от тези, дето " може да пее, но не може да почва" ? :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #162 -: 15-09-2011, 13:29:32 »

Титане , да не би да прибързваш? Възможно е човекът да е от тези, дето " може да пее, но не може да почва" ? :)

... а веднъж почне ли, няма спиране...  tooth
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #163 -: 15-09-2011, 14:11:39 »

Бате Бино, благодаря ти за коректния тон.

Много добре разбирам това за което говориш - това е извървян от мен път. Няма да влизам в конкретика за да няма обидени. Не това е целта ми.

Все повече имам усещането, че се движим в различни плоскости, затова и не можем да се разберем.

Наистина има какво да науча в този форум и това вече е факт - моите изводи са направени.

------------------------------------------------------------------------------

Относно простотата

Гениалните неща са прости - бе казал някой.

Аз ще ви кажа, че няма гениални неща, както няма и гениални хора - има хора чрез които е предадено определено знание и понеже то е грандиозно в своята простота, изглежда гениално.

Някъде четох преди време, че човек трябва да се удостои да приеме простотата на нещата. Докато не го направите, простотата на Живота ще ви изглежда лаишка.

В това няма нищо лошо, но сложния начин по който приемате Живота ще ви играе много номера. И това до момента в който допуснете, че лаика Ванко може да е прав. И тогава ще започне процес на преоценка.

Ще споделя нещо което в момента идва при мен - нещата които пиша, предизвикват напрежение в някои от вас, защото представляват заплаха за статуквото което сте установили в себе си и част от вашето същество реагира отхвърлящо, за да го запази. Това е един вид лакмус и той показва състоянието вътре във вас.

---------------------------------------------------------------------

Да а а Рос. Права си, много права.

Поздрави на всинца ви


 :Content_14:

Постът ти е стегнат, кратък, съдържателен и очаквано сходен с предишните ти такива (визирайки Пътя и Знанието) :Confus_3:

Елегантно е пропит с намеци и препратки към казаните от мен неща, но учудваща е липсата в него на директно адресирани към мен текстове. Възможно е да не желаеш да употребяваш името (ника) Ми напразно  :Content_4 - emotloader:

Оценявам сдържаността и смирението ти. Дано по-скоро станем свидетели на Знанието, което така щедро обещаваш да споделиш с нас.

А що се отнася до "Вселенските закони", то работата е ясна - те са били този "един вид лакмус", който показва вътрешното ни състояние. Нямаш си вероятно и най-малка представа колко много си прав тук.  tooth
Конкретно за мен - просто не можах да се сдържа да не реагирам на постването на тези, по мое мнение, псевдо закони, иначе нямаше да бъда Аз.  :Confus_3:
Що се отнася до това да чакам някой да ме "удостои да приема простотата на нещата" - кротко и смирено си чакам, щото наистина много лаишки ми изглеждат някои неща  tooth

Нищо лично, най-малко пък към теб Ванко. Дори предполагам, че си готин човек  :)

Обаче е жалко наистина, че не обичаш да спориш ....  :(  Щеше да е чудесно някой като теб, някога "невероятен в споровете" да се включи подобаващо в темата... 

Мир Всинца Ни  :peperudi:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #164 -: 15-09-2011, 14:44:39 »

Бате Бино, благодаря ти за коректния тон.

Много добре разбирам това за което говориш - това е извървян от мен път. Няма да влизам в конкретика за да няма обидени. Не това е целта ми.

Все повече имам усещането, че се движим в различни плоскости, затова и не можем да се разберем.

Наистина има какво да науча в този форум и това вече е факт - моите изводи са направени.

------------------------------------------------------------------------------

Относно простотата

Гениалните неща са прости - бе казал някой.

Аз ще ви кажа, че няма гениални неща, както няма и гениални хора - има хора чрез които е предадено определено знание и понеже то е грандиозно в своята простота, изглежда гениално.

Някъде четох преди време, че човек трябва да се удостои да приеме простотата на нещата. Докато не го направите, простотата на Живота ще ви изглежда лаишка.

В това няма нищо лошо, но сложния начин по който приемате Живота ще ви играе много номера. И това до момента в който допуснете, че лаика Ванко може да е прав. И тогава ще започне процес на преоценка.

Ще споделя нещо което в момента идва при мен - нещата които пиша, предизвикват напрежение в някои от вас, защото представляват заплаха за статуквото което сте установили в себе си и част от вашето същество реагира отхвърлящо, за да го запази. Това е един вид лакмус и той показва състоянието вътре във вас.

---------------------------------------------------------------------

Да а а Рос. Права си, много права.

Поздрави на всинца ви


Чакай и аз набързо да се изкажа, докато не е изчезнал и този раздел на форума, след поредния курс по випасана медитация :peperudi:

Та Ванко, незнам хората дали допускат дали си прав, но е добре, ти, също да имаш предвид, че може да не си прав. Защото си мисля, че недопускаш такъв вариант и се представяш за 'човекът носещ знанието'. Ти може да носиш знанието, но както си забелязал на земята има доста различни, школи , течениея , религии и духовни учения и т.н. , които също твърдят това, което и ти, че са достигнали до истината с много опит. Сигурно и те си имат набор от вселенски закони, които са окачили по стените на техните храмове и обители и веровито ги следват.

Иначе, ти, правилно си избрал позицията на неспорещ, защото се дискутират неща, които реално (за момента) немогат да бъдат нито доказани нито отхвърлени. Затова и може би търсиш доверие, но пък доверието се печели, а не се иска. Особено по интернет е доста трудна задача. Така, че не се учудвай, че хората подхождат недоверчиво към думите ти.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #165 -: 15-09-2011, 16:07:24 »

Аз, на свой ред и може би като заключение на казаното от мен до тук, искам да уточня моето мнение за начина, по който vanko тълкува моите постове.Правя го, защото предполагам/на основание неговата реакция/, че vanko се самозалъгва..Става въпрос за това:

 
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #147 -: 13-09-2011, 12:41:39 »   
________________________________________
Цитат на: Ros в 13-09-2011, 10:04:23
Vanko, най-после изяви себе си .Това беше нужно, за да добием някаква представа за теб самия.
Ще бъда кратка/заради краткото време , с което разполагам към момента/ и пряма/така ми харесва/. По същество:
Мой съвет е да не си губиш и ти времето да помагаш по този начин ...

Благодаря ти Рос. Както винаги си точна, коректна и пряма в изказа. Това много го ценя.
------------------------------------------------------------------------------------------


vanko, досещаш се, че изречението:

Мой съвет е да не си губиш и ти времето да помагаш по този начин ...

е копирано до средата, защото така то сменя значението си на 180 градуса, спрямо оригиналния текст.Защо ли?Защото така е най-лесно да се самозалъжеш, но не и останалите участници в дискусията.

Не се сърди за оценките, които получаваш от всички нас.Това става, заради мястото, което сам си избра – високо и няколко стъпала по-горе!


Всичко това написах, не , че се мисля да безгрешна/напротив  - често се чудя как съм допуснала някоя грешка  /, а да покажа как изглеждат нещата отстрани .Мисля, че така човек по-добре се опознава и  променя , ако реши.

В тоя ред на мисли ще съм благодарна на всяка критична и добронамерена оценка и към мен!

« Последна редакция: 15-09-2011, 16:21:12 от Ros »
Активен

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #166 -: 17-09-2011, 11:04:36 »

Мислите ли, че сте сигурни в нещо, че знаете, бъдете убедени, че скоро ще ви бъде показано обратното
 Да кажа и аз че с това съм съгласен  Неща и принципи които години наред съм отхвърлял в дадена област ,сега се оказва че работя със тях  за което нямам нищо против  ^-^
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #167 -: 17-09-2011, 11:24:40 »

Това е много относително , да , случва се , но в определени области :))
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #168 -: 17-09-2011, 13:37:16 »

Мислите ли, че сте сигурни в нещо, че знаете, бъдете убедени, че скоро ще ви бъде показано обратното

В крайна сметка трябва да има баланс - нещо като двустранното счетоводство!
« Последна редакция: 17-09-2011, 13:43:51 от Ros »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #169 -: 17-09-2011, 17:17:25 »

Е то е ясно като боб, че като казваме нещо, го казваме с днешна дата :)
След 10 или след 30 години ще го кажем другояче :)  
В пети клас също сме го мислели различно, "петокласно" :)
« Последна редакция: 17-09-2011, 17:19:05 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #170 -: 17-09-2011, 19:07:08 »

Да цитирам "оригинала", че иначе се променя смисъла на казаното.  tooth


Мислите ли, че сте сигурни в нещо, че знаете, бъдете убедени, че скоро ще ви бъде показано обратното. И това ще се случва до момента в който не придобиете Знанието наистина


Щото ако е вярно това, че си си живеем "мислейки, че сме сигурни в нещо, че знаем, то да бъдем убедени, че скоро ще ни бъде показано обратното", то казано по-простичко излиза, че всъщност ще си живеем до края на дните си в пълно неведение. Тъкмо да научим нещо и хоп показва ни се, че всъщност то е "обратното". Прегръщаме тази нова идея за истинна, но уви и тя също тутакси бива разпердушинена от следващата порция "поучителна" истина. И така докога ....  tooth

За щастие ни е показано и спасението, а то е когато дойде момента да придобием Знанието!  :peperudi:

Сигурно тогава ще е просто чудо - просто пей сърце. Духът свободно владее материята, а Знанието е в мен и аз съм Знанието. Чакам си за момента на Просветлението, ей тъй търпеливо, кротко и с много, много разбиране .... :Confus_3:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #171 -: 17-09-2011, 19:24:05 »

Да цитирам "оригинала", че иначе се променя смисъла на казаното.

Вярно, аз изобщо не обърнах внимание кой го е казал, за да сверя с оригинала! :Confus_3:

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #172 -: 17-09-2011, 19:51:46 »

Това малко ми звучи като : отиваш в Тайланд за нова година и забиваш някаква готина мацка , сигурен си че тя е върха , красиво лице набъбнали цици прави крака  и вече ч водиш в хотелската стая където става показното ... и то е точно обратното вмсто мацка си забърсал лейди бой :)) иначе казано трансвестит  tooth  tooth  tooth, а до тоя момент си бил твърдо убеден,че си забърсал най готината мацка в цялото южно полукълбо. Може би това е имал предвид Ванко ?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #173 -: 27-10-2011, 14:01:33 »

 :kisss:Леле мале, изтървала съм...липсвам ли ви, бе приятели-читатели... :Content_4 - emotloader:Никой не плака за мене, никой да се връщам у форума не поиска...що така???Хич без баба май не ви доскуча :pensif_29:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Samanta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #174 -: 09-11-2011, 19:37:05 »

Vanko 57  Благодаря !!!      marilina Добре дошла!!!Липсваше ни !!!
Активен

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #175 -: 14-11-2011, 12:36:02 »

Моля
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #176 -: 28-06-2012, 09:11:36 »

Темата за "вселенските" закони позамря, а май и не стана ясно дали са достатъчно понятни за аудиторията ( поне толкова , колкото теорията на относителността за самият Айнщайн :) )
 
Тук поствам едни други 10 "закона", които не са "вселенски" , но определено са по-понятни и необходими за нареждането на голяма част от пъзелчето  :)  ( естествено, всеки си има свое пъзелче, но сме принудени да имаме и някои общи ..:) )
  Не пускам нова тема , защото са леко встрани от основната идея на форума. (но не съвсем встрани :) )

Ноам Чомски е съставил списък на „10 начина за манипулиране“ с помощта на медиите.

1. Отвличане на вниманието. „Постоянно се отклонява съзнанието на хората от реалните социални проблеми, превключвайки ги към теми, които нямат реално значение. За да постигат такъв резултат, според който гражданите да са винаги заети с нещо и да нямат време да мислят, от полето – в кошарата, както и всички други животни ( цитат от книгата „Тихо оръжие за тихи войни“).

2. Създават се проблеми, а след това се предлага начин за решаването им. Този метод е наречен „проблем-реакция-решение.“ Създава се проблем, един вид „ситуация“, разчетена така, че да предизвика реакция сред хората, така че те самите да поискат приемането на мерки, които са необходими на управляващите кръгове. Например, допускане на ескалация на насилие в градските райони или кървави терористични актове, с цел гражданите да изискват приемането на закони, насочени към засилване мерките за сигурност и политики, засягащи гражданските свободи.Или да се предизвика икономическа криза, за да се приеме като необходимо зло нарушението на социалните права и съкращаване на социалните услуги.

3. Методът на постепенното прилагане. За да се постигне приемането на непопулярни мерки, е достатъчно те да се въвеждат постепенно, ден след ден, година след година.Именно по този начин бяха наложени принципно нови социално-икономически условия (неолиберализъм) през 80-те и 90-те години на миналия век. Минимизиране на функциите на правителството, приватизация, несигурност, масова безработица, заплати, които вече не осигуряват достоен живот. Ако това се случи по едно и също време, най-вероятно би довело до революция.

4. Отлагане на изпълнението. Друг начин да се прокара едно непопулярно решение е да се представи като „болезнено и необходимо“ и да се получи в един момент съгласието на гражданите за неговото прилагане в бъдеще. Много по-лесно е хората да се съгласят на жертви в бъдещето, отколкото в момента. Първо, защото това не се случва веднага. Второ, защото повечето хора винаги са склонни да таят наивна надежда, че „утре нещата ще се подобрят“ и че тези жертви, които са поискани от тях, могат да бъдат избегнати.Така се предоставя на гражданите повече време да свикнат с идеята за промяна и смирено да ги приемат, когато му дойде времето.

5.Отношение към хората като към малки деца. В по-голямата си част пропагандните изяви, предназначени за широката общественост, използват такива аргументи, символи, думи и интонация,като че ли става дума за деца в училищна възраст със забавено развитие или с психически увреждания. Колкото по-настойчиво някой се опитва да заблуди слушателя, толкова повече той се опитва да използва инфантилни словесни форми. Защо? Ако някой се отнася към човек така, сякаш той е на 12 или по-малко години, по силата на внушението, в отговор като реакция на човека също ще липсва критична оценка, което е типично за деца на възраст 12 години или по-малко.

6. Да се атакуват емоциите на човека в по-голяма степен, отколкото мисленето му. Въздействието върху емоциите е класически метод, който има за цел да гарантира, че ще се блокира способността на хората да правят рационален анализ, а в крайна сметка дори и на способността им за критично осмисляне на събитията. От друга страна, използването на емоционалния фактор може да отвори вратата към подсъзнанието, за да се вкарат там мисли, желания, страхове, притеснения, принуждения или устойчиви модели на поведение …

7. Да се държат хората в неведение, като се култивира посредственост.С това се гарантира хората да не са в състояние да разберат техниките и методите, използвани, за да бъдат контролирани против волята си. Качеството на образованието, предоставяно на по-нисшите класи на обществото, трябва да е толкова оскъдно и посредствено, за да може невежеството, което разделя по-нисшите класи на обществото от върхушката, да остане на такова ниво, което нисшите класи да не могат да преодолеят.

8. Насърчаване на гражданите да се възхищават на посредствеността. Да се насърчава в хората идеята, че е модерно да си глупав, вулгарен и груб …

 9. Засилване на чувство за вина. Да се застави отделният човек да вярва в това, че самият той е виновен за собственото си нещастие поради липса на умствени способности, умения или усилия. В резултат, вместо на бунт срещу икономическата система, човек започва самостоятелно да се занимава със самоунижение, самоунищожаване, да обвинява за всичко себе си, което го води неминуемо до тотална и нескончаема депресия, като всичко това води към апатия и бездействие.

10. Да се знае за хората повече, отколкото те самите знаят за себе си. През последните 50 години напредъкът в областта на науката доведе до образуването на все по-разширяваща се пропаст между знанията на обикновените хора и информацията, която притежава и използва управляващата класа. Благодарение на биологията, неврологията и приложната психология, „системата“ има на разположение най-съвременни знания за човека, в областта на физиологията и психологията. Системата е в състояние да научи за обикновения човек повече, отколкото той знае сам за себе си. Това означава, че в повечето случаи системата има по-голяма власт и в много по-голяма степен контролира и управлява хората, отколкото те могат сами да се контролират.
     Ако разпознавате тази манипулация в поведението на медиите споделете тази статия с възможно повече хора за да се изгради независимо общество от хора, които могат сами да правят своя избор.
източник:
 http://www.scci.bg/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=7206&mode=thread&order=0&thold=0
« Последна редакция: 28-06-2012, 09:14:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #177 -: 29-06-2012, 12:45:04 »

 :kisss:От някъде чух, че...гоненият е по силен от гонителя си...и много ми хареса.Като това...могъщият се бори само със могъщ!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #178 -: 29-06-2012, 14:21:58 »

Здравейте всички. Юнаци и баш юнаци.

Това което е написал Баш юнак Бино е вярно. То по определен начин потвърждава самите закони.

Тези които го правят знаят много добре силата на тези Закони (или както щете ги наречете - това на практика няма значение) и понеже имат интерес човечеството да бъде отклонявано в определена от тях посока, затова и се предлагат тези отвличащи и подвеждащи принципи, които са следствие на самите закони, но с обратен знак!

Мислех да направя анализ, но някак не потръгна. Пък и в този форум по определен начин подобни усилия не се ценят.

Духовният растеж е работа на индивидуално ниво. Всеки един трябва да поработи - първо за да достигне до разбирането за смисъла на тези закони, в последствие тяхното прилагане. Пак ви казвам - няма значение как ще ги наречете - важно е дали ги приемате и спазвате! Това върши работа.

Поздрави
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #179 -: 29-06-2012, 18:16:54 »

А! Аз си мисля, че Ванко се е покрил в гори тилилейски да наработва духовност при славни учители , а той бил наоколо и дебнел в засада..  ц . ц ц ..:)  
Ванко , един приятелски съвет , синко, от  " баш юнак"  бате Бино - бързо пак  по горите ,че  както виждаш, анализите все още  "не могат да потръгнат"  .. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.