Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 11 Вселенски закони  (Прочетена 61947 пъти)

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #140 -: 11-09-2011, 21:00:04 »

................
Благодаря ти Еула, че си си направил труда да преровиш нета за мои други изяви. Само това че съм те предизвикал е показателно само по себе си. Но ако го бе направено с градивна цел, не с деструктивна,  цена нямаше да имаш.
.............
По отношение на дискусията грешите – тя тепърва започва.
....................
До момента не участвах активно в дискусията просто защото трябваше да се ориентирам и да изясня за себе си подхода, който да следвам в този форум. А той е доста по-специфичен. Много сте чели и много знаете.

На мнението на Еула, че „мятам” някаква тема и после „гледам от високо” смятам че е отговорено.


 :Content_14:

vanko, ясно е, че си доста упорит в избора си да поучаваш другите. Предлагаш информация, каквато всеки може да копира от интернет и то каквато и колкото иска по свой вкус.Сам си се поставил в ролята на учител на хора, които нито познаваш, нито знаеш кой до къде е стигнал с „материала”и не бива да се учудваш на техните реакции на „ученици”.
Аз имам молба да приведеш примери от своя опит в прилагането на тези 11 духовни закона в твоя живот.Каква ти е практическата полза от прилагането на законите?Дай поне един реален случай.Иначе само четене/знаене е безпредметно.

Да а а Рос. Абсолютно си права, не мога да го отрека. Няма съвършени хора, а аз май водя това хоро. Ха ха ха.
.........................
Работата е там, че ако започна да описвам ще излезе като хвалба. А не ми иска да изявявам себе си (въпреки че това се получи).

Исках да направим дискусия - получи се мерене на знания и отричане. Няма лошо.

Хубавото в случая е, че помогна приятелите да видят, че имам недостатъци, за да уталожим страстите.

Е, всеки да си изведе поуки от тази ситуация.

Какво пък да продължим напред - " да премерим знания ".

Ха ха ха

Ванко, предпочитам в една тема да обсъждаме конкретни неща, а не да предъвкваме общоизвестни постулати или да общуваме с размити фрази. Та затова се радвам, че според теб дискусията едва сега започва - нямам търпение да видя някой твой пост контретно по ТВОЯТА тема  :)
Аз за съжаление все още не виждам отговорите ти именно по ТАЗИ тема, в което всъщност би трябвало да се състои и дискусията, нали?

Както казва Ros, почвай, ние сме готови да те чуем. Лично аз бих желал да чуя нещо по тези "Вселенски закони", защото явно са ти присърце. Ако можеш сподели собствен опит в прилагането им или поне ги прокоментирай със свои думи.
Що се отнася до изявите ти по другите форуми (визирайки "вселенските закони"), то те не са по-различни от тези тук. Не зная какво деструктивно виждаш в поста ми, но ако е трудно за разбиране ще поясня - това е по-скоро с провокативна цел, да те накара да изложиш някакви аргументи, мнения и прочие в защита на постнатите от теб "Вселенски закони"  :Confus_3:
Това не си го направил и в тези форуми. Факт е, нали?

Нищо лично нямам против теб, просто ми е странен начина ти на "дискутиране".   :surpris_23:

А за "мерене на знания" - давай, мери на воля ....
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #141 -: 12-09-2011, 18:35:45 »

ОК

Имам усещането, че сте се наредили и чакате какви ще ги сътворя. Ха ха ха

Какво пък, ще опитам. Ако се получи ще спечелим всички. Ако ли пък не - ще омаскаря само себе си.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Трябва дебело да подчертая, че всеки един от тези Закони може да се прилага и е действен само в строго индивидуален план.

Ако вярвате, че спора е основополагащ, вие постоянно ще привличате себеподобни – т.е. хора обичащи и търсещи спора. Ще се аргументирате, ще привеждате доводи, ще търсите потвърждение от единомислещи ... Тук обаче идва тънкият момент - този който е пред вас не се е появил за да изясни нещата, но да наложи своето виждане, вярвайки, че е прав.

И така до момента в който не ви мине мисълта, че може да има и друг подход. Това е началото на промяната. Тази мисъл все по.често ще ви навестява и ще започнете да променяте мисленето си по въпроса. Съответно ще се появят  други спорещи с вас. Така до момента в който престанете да търсите спора.

Искате пример – аз съм този пример. От много години не водя спорове.

Бях невероятен в споровете. Доводи, аргументи, факти - каквото можеше да послужи се прилагаше.

Печелил съм и съм губел в тях.  Но осъзнах безсмислието на споренето и вече не застават пред мен търсачите му. (Законът да Привличането подейства).

Преди няколко месеца се заформи спор относно размера на гумите ( как се изчислява ) между моя милост и един мой зет, с който сме мерели сили в много спорове. Аз казах каквото смятам че знам, той каза каквото той смята че е истина - две неподлежащи на обединяване тези. Аз смятах, че съм прав ( и още го мисля), той също смяташе че е прав. След 4-5 изречения от моя и от негова страна му казах:

- Бате Краско, нито ти ще ме убедиш, нито ще приемеш това което казвам. Дай да спрем с тази безмислица.

Отговорът бе.

- Прав си. И продължихме с други теми.

Ето как подейства Законът за Привличането при двама бивши опоненти.

.................................

Основните причини да не водя спорове в момента са две:

Първата е, когато знам – казвам каквото знам и приключвам. От там нататък, частта от Истината която съм вложил, започва да работи.  Разбира се това се случва, ако човека срещу мен чуе и обърне внимание на това което съм казал.  (Ако човека не желае да чуе и гони спор, каква е файдата да повтарям едно и също като развален грамофон – замълчавам и толкова).

Втората причина е когато не знам – тогава няма защо да се перча и да се правя на знаещ. В такъв момент си задавам нужния въпрос, който започва да работи в мен. След време отговорът идва – дали чрез човек, животно, книга, няма значение. Но най-често в мълчание и тишина.

Ето това е като за начало.


Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #142 -: 13-09-2011, 00:27:48 »

Днес стават два месеца откакто това започна.

Добре е да си сигурен дали това са ти "обектите" за евентуална бъдеща "неутрализация". Препоръчвам ти ако имаш възможност да провериш дали няма свръхпотребление на електрическа енергия в набелязаните от теб места и евентуално от кога е така (на база предишно потребление, разбира се). Познат инкасатор може да е от огромна полза за събиране на тази информация. Като си 100% сигурен - действай.
Начини много, зависи докъде си готов да стигнеш :police:
Увери се, дали не са някои бивши или действащи полицаи/военни или индивиди с достъп до такива технологии. Достоверната информация би следвало предопредели до голяма степен по-нататъшните ти действия и може да те предпази от евентуални грешки спрямо "обектите".

А е напълно възможно да се окаже, че не е това, което предполагаш...  :surpris_23:

Успех!
Тези неща са по нареждане на правителството. Всичко започна в деня в който сестра ми прати имейли на премиера и на министерския съвет. А един ден преди това през два блока монтираха някакъв предавател, за който си мислехме, че е за GSM-ите.
Няма как да фокусираш вълни с промишлена честота 50 херца върху толкова малък предмет като човешкото тяло. Минимума е дължината на вълната върху две - съответно ако човек си прави фарадеев кафез отворите трябва да са под този размер. А при терахерцово излъчване дължината на вълната е между 1 и 0.3 милиметра.
Спасението е да се гласува на изборите.
« Последна редакция: 13-09-2011, 00:29:42 от Zloqd »
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #143 -: 13-09-2011, 00:39:10 »

Zloqd  аз съм си облепил стените с обработено плътно метално фолио и отгоре е мазилка , на прозореца в спалнята имам специална щора с втъкани метални нишки , като мрежа . Истински фарадеев кафез :)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #144 -: 13-09-2011, 09:04:23 »

Vanko, най-после изяви себе си .Това беше нужно, за да добием някаква представа за теб самия.
Ще бъда кратка/заради краткото време , с което разполагам към момента/ и пряма/така ми харесва/. По същество:
Мой съвет е да не си губиш и ти времето да помагаш по този начин/  Re:11 Вселенски закони
« Отговор #141 -: Вчера в 19:35:45 »/ и на този етап от духовното си развитие, още повече  имаш и други задачи.

„....От вас искам да проявявате търпение т.к. освен този форум, имам и други задължения и задачи.....”

« Последна редакция: 13-09-2011, 09:18:44 от Ros »
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #145 -: 13-09-2011, 10:07:45 »

Злояд, допускаш ли, че бедната ни държава се занимава с подобни конспирации с всеки пуснал email до властта. Честно казано ми звучи налудничаво.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #146 -: 13-09-2011, 11:35:36 »

Сис, "допусканията " на всеки човек са на база на неговите познания :)
Колкото по-малко знаеш, толкова повече ще "допускаш" .. :)

Нека да ти направя един тест за да се убедиш. Без да проверяваш в гугъл, ми кажи коя птица лети най-нависоко. ( и на колко високо!)
 Когато  намериш отговора или аз ти го кажа, се басирам, че ще кажеш :   "Не съм допускала "  :) :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #147 -: 13-09-2011, 11:41:39 »

Vanko, най-после изяви себе си .Това беше нужно, за да добием някаква представа за теб самия.
Ще бъда кратка/заради краткото време , с което разполагам към момента/ и пряма/така ми харесва/. По същество:
Мой съвет е да не си губиш и ти времето да помагаш по този начин ...

Благодаря ти Рос. Както винаги си точна, коректна и пряма в изказа. Това много го ценя.

И си много права. Своите изводи съм направил, ще направя и корекциите.

Поздрави
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #148 -: 13-09-2011, 15:01:37 »



Бате Бино, аз отдавна чета форума, макар рядко да пиша. Този тест отдавна си го споделял. Струва ми се, че отговорът е патица. Относно допусканията, винаги човек трябва да си задава въпроса :Дали не греша. Когато си объркан и смутен от нещо е добре да ти се покаже и друга гледна точка. Затова и написах какво мисля. Понякога, ако си внушиш, че си болен,може наистина да се поболееш.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #149 -: 13-09-2011, 16:07:04 »

Понякога, ако си внушиш, че си болен,може наистина да се поболееш.
Хора, напомняте ми "махалото на Фуко"......................


Сис, нормално живеещите си хора наистина не допускат какви неща прави правителството..и то май не сегашното.. :police:Банален пример е това,че телефоните на лекарите се подслушват-знам го защото пряко ме засяга..а колко неща не знам..................
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #150 -: 13-09-2011, 18:11:59 »

 Благодаря, Сис. ПРиятно ме изненада. Верно, че съм го споделял, макар и отдавна. Силно бях впечатлен, а също и учените нямат обяснение как е възможно индийска  дива патица  да прелети над Еверест при минус 40-50 градуса . (Теоретично това не е възможно ) 
Да , ти си права , но визираш малко по-различен нюанс. Идеята ми е , че ако имаш достъп до фактите, не ти трябва друга гледна точка :) 
Защото това не е философия :)  Верно, достъпът до фактите в някои области е ограничен умишлено , за да се стимулира философското начало у подрастващите :)
Но аз казвам , че винаги е по-добре да философстваме върху самите факти :)
 " Една от хубавите страни на младостта е , че не позволяваш на фактите да застанат на пътя на въображението ти " :)     
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #151 -: 13-09-2011, 19:59:12 »

Сис, напиши в гугъла думите "бюджет" и "срс" и гледай само страници от тази и миналата година да видиш колко неща не си допускала. Държавата не е толкова бедна - просто вместо да дава пари за хляб (вдигане на заплатите) те гледат да си осигурят зрелища.
Доста трудно ще му бъде на някой да ми внуши каквото и да било. Предполагам, че не съм подходящ обект за подлагане на хипноза. Тези усещания дето ги получавам могат да дойдат или от проблеми с нервите (психиката), или с биополето, или от автоимунно заболяване. Но да ги получим и двамата със сестра ми едновременно .... никое от изброените по-горе заболявания не се предава по въздушно-капков път.

Бате Бино, има още една птица дето преминава тавана от 11 километра (и са документирани сблъсъци със самолет на тази височина) така, че е малко относително дали е патицата или кондора. Във всеки случай кондора е на изчезване така, че шампиона ще остане патицата.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #152 -: 14-09-2011, 13:53:07 »

Ванко, нима спорим?  ^-^

Лично аз дотук не видях някакъв спор, основаващ се на размяната на някакви разумни аргументи и контраргументи в подкрепа на някаква теза и нейната антитеза (визирам постнатите от теб „вселенски закони“, а не забежките ти по израстването).

Но хубавото е, че поне правиш опит някакъв.  :)

Твърдението ти

Трябва дебело да подчертая, че всеки един от тези Закони може да се прилага и е действен само в строго индивидуален план.

тотално срива „универсалността“ на тези „закони“, т.е. kак може да е общовалидно едно нещо, когато то е само частно-приложимо и строго индивидуално като проявление и резултат?  ??? Не мислиш ли, че това не са закони а може би някакви, да речем "вселенски полу- или направо цели феномени“?  :)


Ако вярвате, че спора е основополагащ, вие постоянно ще привличате себеподобни – т.е. хора обичащи и търсещи спора. Ще се аргументирате, ще привеждате доводи, ще търсите потвърждение от единомислещи ... Тук обаче идва тънкият момент - този който е пред вас не се е появил за да изясни нещата, но да наложи своето виждане, вярвайки, че е прав.


А приетата  предварително нагласа към спора като средство за налагане на мнение, а не за размяна на аргументи е просто един начин за избягване на конфронтация. Може би ТВОЯТА нагласа е била такава, защото сам изтъкваш, че си бил „невероятен в споровете“. Каква е била целта ти?
Да поясня – с глупаци не се спори, по презумпция. Но ако насреща си имаш човек от твоята категория, то това не е ли един добър начин да сравните позициите си и да си изясните истинното познание по предмета на спора ви. Добре се изказал по въпроса Платон и то доста отдавна http://www.sacred-texts.com/cla/plato/index.htm. В този смисъл кое му е лошото на спора? Страх от загуба или разкриване на некомпетентност?

Изтъкнантите от теб причини да не водиш спорове са доста странни за мен. Първата: „когато знам – казвам каквото знам и приключвам“ разкрива един доста елитарен подход към „Истината“, т.е. Казаното от теб (всъщност това което знаеш) не подлежи на съмнение. Нима тезите ти не подлежат на съмнение? Звучи сякаш винаги, когато кажеш нещо, (а ти го казваш когато знаеш, нали?) тезата на опонента ти няма значение. Защото тя е противоположна, иначе не говорим за спор и ти по презумпция просто я игнорираш.  Ако събеседника ти обаче „чуе и обърне внимание на това, което си казал започва да работи частта от истината, която си вложил“. Нима не всичко, което влагаш е истина? Ако пак си прочетеш поста може би ще разбереш какво искам да кажа.

Втората причина буди в мен само усмивка. За да спориш трябва да знаеш, да имаш СВОЯ теза и аргументи, с които да я защитиш. А ти след като не си достатъчно подготвен, т.е. не знаеш и имаш нужда да задаваш въпроси с цел набавяне на нужното знание, то тогава изобщо не си в състояние да водиш спор и спор като такъв не може да съществува.

А примерът който си дал с „Бате Краско“ е повече от красноречив. Ако единият от двама ви е използвал солидни и разумни аргументи в подкрепа на казаното от него, а опонента не ги е приел, то вие сте спорили заради самия спор а не за изясняване на „истинното познание“ предмета на спора. Друга причина е, че единият от дваама ви (а може и двамата) явно не е бил готов да преосмисли позициата си на базата на контрааргументите на събеседника си (ако също са сериозни). А това в крайна сметка е и целта на един спор, нали? Оттам идва и афоризма „В спора се ражда истината“. Между другото по предмета на спора ви с твоя зет има доста литература по въпроса, та ми е чудно това противопоставяне на несъвместими тези.   :surpris_23: Явно някой не си е направил домашното преди да започне да спори по същество...  :Confus_3:

Това е засега от мен. Чакам нещо по същество, че се разводни темата...  tooth


Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #153 -: 14-09-2011, 15:40:40 »

vanko, радвам се, че така приемаш моето мнение!

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #154 -: 14-09-2011, 22:04:21 »

Знанието не се ражда в спор. В него се проявява борба на две тези.

Ще припомня определението за спор - излагане на две непримирими тези с цел налагане на едната.

Докато дискусията е излагане на примирими тези - но и там истинско знание няма да получиш.

Дали приемаш или не, моето отношение към спора на мен не ми пречи - няма нито да те убеждавам, нито да ти противореча. Важно е това което прилагам в ежедневието си дали ми върши работа.

Когато усетя, че има на човек който мога да помогна го правя, от там нататък всеки си носи отговорност. Тук не се гони бройка.

Започнах да пиша тук защото има какво да предложа. Това не означава, че съм вездесъщ и всезнаещ, нито че всички ще ме приемат и разберат. Той Бога не го направи (пък и не е това целта) та аз ли.

Писането на пет въпроса от пет различни гледни точки, размива нещата и не вода към получаване на коректен отговор. Трябва да ги сведеш до един въпрос от определена гледна точка. Основната за теб. Иначе се получава само въртене в кръг без да достигаш истинската цел.

Това за спора и въпросите.

Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #155 -: 14-09-2011, 22:06:46 »

Добре де Ванко  .. в крайна сметка какво ни предложи ?
Активен

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #156 -: 14-09-2011, 22:20:17 »

Относно действието на Законите.

Ако ти примерно обидиш един човек с нещо си, ти връзваш определено отношение към него.
Ако той не ти прости то в следващ момент вие двамата пак ще се срещнете, за да разрещите това което сте вързали.

Горе ти си вързал по Закона зо Отплащането, той е вързал по Закона за Прошката. (Понеже не ти е простил)

Ако обаче той ти прости, той развързва действието на Закона горе и при него престава да действа Закона за Привличането. И двамата повече не се срещате по този "казус".

При теб завързаното ще продължи да действа и ти ще привлечеш друг човек, за да ти се даде шанс да развържеш. Защото правилото е - Този който е завързал, само той може да развърже. (Говорим за конкретно действие от твоя страна.) Затова казвам, че Законите действат строго персонално - всеки получава според завързаното в съответния Закон.

Надявам се това ще ти обясни нещата в общи линии.
« Последна редакция: 14-09-2011, 22:23:04 от vanko57 »
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #157 -: 14-09-2011, 22:40:01 »

Знанието не се ражда в спор. В него се проявява борба на две тези.

Ще припомня определението за спор - излагане на две непримирими тези с цел налагане на едната.

Докато дискусията е излагане на примирими тези - но и там истинско знание няма да получиш.

..................
Това за спора и въпросите.



Ванко, това някъде го прочете или сам стигна до тези изводи. Няколко клика и 2 мин в нета дават други резултати:

Спор

Дискусия


Относно действието на Законите.

Ако ти примерно обидиш един човек с нещо си, ти връзваш определено отношение към него.
Ако той не ти прости то в следващ момент вие двамата пак ще се срещнете, за да разрещите това което сте вързали.

Горе ти си вързал по Закона зо Отплащането, той е вързал по Закона за Прошката. (Понеже не ти е простил)

Ако обаче той ти прости, той развързва действието на Закона горе и при него престава да действа Закона за Привличането. И двамата повече не се срещате по този "казус".

При теб завързаното ще продължи да действа и ти ще привлечеш друг човек, за да ти се даде шанс да развържеш. Защото правилото е - Този който е завързал, само той може да развърже. (Говорим за конкретно действие от твоя страна.) Затова казвам, че Законите действат строго персонално - всеки получава според завързаното в съответния Закон.

Надявам се това ще ти обясни нещата в общи линии.

Това ли са твоите аргументи? Сериозно? Извинявай, но ми звучат някакси наивно, да не кажа прекалено наивно. Това е по-скоро за някаква друга аудитория, а терминологията е за лаици ...  tooth   tooth  tooth

Май почвам осезаемо да губя интерес към темата. Ни спор, ни дискусия ... :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #158 -: 15-09-2011, 07:06:13 »

Ванко, аз не пиша по "твоята" тема , защото и без това не ми тачиш мнението  :)
( за което не се сърдя, простено ти е ,простиха ти и другите, само че за други неща :)  )   Обаче ако не оцениш и това, което ти казва eula, тогава вече си наистина  на загуба :) И се обезценяват подскоците на един крак из форумите , след като не можеш да разпознаеш този , от когото има какво да научиш   ,при това съвсем безплатно  :)
На твое място бих използвал благоразположението на  eula  и бих попил от него колкото се може  повече.  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #159 -: 15-09-2011, 11:16:48 »

Бате Бино, благодаря ти за коректния тон.

Много добре разбирам това за което говориш - това е извървян от мен път. Няма да влизам в конкретика за да няма обидени. Не това е целта ми.

Все повече имам усещането, че се движим в различни плоскости, затова и не можем да се разберем.

Наистина има какво да науча в този форум и това вече е факт - моите изводи са направени.

------------------------------------------------------------------------------

Относно простотата

Гениалните неща са прости - бе казал някой.

Аз ще ви кажа, че няма гениални неща, както няма и гениални хора - има хора чрез които е предадено определено знание и понеже то е грандиозно в своята простота, изглежда гениално.

Някъде четох преди време, че човек трябва да се удостои да приеме простотата на нещата. Докато не го направите, простотата на Живота ще ви изглежда лаишка.

В това няма нищо лошо, но сложния начин по който приемате Живота ще ви играе много номера. И това до момента в който допуснете, че лаика Ванко може да е прав. И тогава ще започне процес на преоценка.

Ще споделя нещо което в момента идва при мен - нещата които пиша, предизвикват напрежение в някои от вас, защото представляват заплаха за статуквото което сте установили в себе си и част от вашето същество реагира отхвърлящо, за да го запази. Това е един вид лакмус и той показва състоянието вътре във вас.

---------------------------------------------------------------------

Да а а Рос. Права си, много права.

Поздрави на всинца ви
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !
 

Страницата е създадена за 0.149 секунди с 22 запитвания.