Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 11 Вселенски закони  (Прочетена 61994 пъти)

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #100 -: 03-09-2011, 15:31:41 »

Да се занимава като професия като начин за изкарване на пари Както всеки се занимава с нещо така сигурно и за тази търговия трябва да има мераклии
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #101 -: 03-09-2011, 18:56:22 »

Малко се постегнете ,драги мои,  ако обичате. :police:  Или налейте малко повечко съдържание в постовете, така и така е  спам..:)
(Нищо , че Ванко повече от две изречения в пост не чете...
/ иначе остава вариантът - да не разбира това, което  чете :) / )
Прекалено се разводни дискусията.   Стана нещо като чат.. ( а чесалката отдавна скучае :)
« Последна редакция: 03-09-2011, 19:00:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #102 -: 04-09-2011, 14:45:12 »

(Нищо , че Ванко повече от две изречения в пост не чете...
/ иначе остава вариантът - да не разбира това, което  чете :) / )

Еми кво да направя, пишете много бързо, а аз чета бавно,
Пък и с това трето отделение дето така и не завърших, на третото изречение се измарям и требе да си почивам. И докато това стане, вече съм забравил началото и пак ... абе сложна работа.

Добре че ми ги разяснявате нещата, иначе ше си умра неук.

Абе на арни ора попаднах у тоя форум.
« Последна редакция: 04-09-2011, 14:47:22 от vanko57 »
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #103 -: 06-09-2011, 23:30:51 »

Скоро не сме заключвали тема, тази май плаче точно за това :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #104 -: 07-09-2011, 09:15:23 »

Поизчерпа се темата, наистина. Според мен то и не стана кой знае каква дискусия точно по тези "Закони". В някоя друга може би ....  tooth, някога ...  :Confus_3:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #105 -: 07-09-2011, 10:06:31 »

Така а а, уталожихме страстите - сега за по-сериозни неща.

В предишен свой пост бате Бино ме попита, защо пиша строго профилирано - само в този раздел.
Това има своето обяснение:

- По време на своите духовни търсения, минах през различни учения, различни практики. Част от тях са обсъжданите в този форум и конкретни като насоченост - хранене, пост, гладуване и мн. други.

Минавайки и през нещата, които обсъждате (и като теория и като практика), осъзнах, че всичко е функция на Духа - т.е. всичко друго е второстепенно. Затова и насочеността ми е строго към Първопричината Породила Всичко и в частност - следствието което сме. Пределно ми е ясно, че начина по който се изразявам няма да бъде разбран директно от ума, но е насочен към Духа и Душата и може да бъде само усетен, почувстван.

Напълно разбирам необходимостта на някои от вас да съм по-обстоятелствен в изказа си, но това би разводнило нещата и не би позволило на есенцията да работи дълбоко във вас. Това от една страна.

От друга, именно тази есенциална насоченост на моите постове, макар и неотправена конкретно към някого, предизвиква реакция на отхвърляне и това е напълно в реда на нещата, когато има неразбиране на ролята на ума в процеса на израстване на индивида. Тук отново може бъда обвинен, че пиша отвлечено, но започна ли по-конкретно пак ще бъда обвинен в навлизане в лични пространства, просто защото ще се идентифицирате подсъзнателно с това за което пиша.  

Ето защо ще трябва да се движа в много тясно пространство от изразни средства, за да не накърнявам ничии гледни точки. Това е доста трудно, но пък е добра школа.

Част от това, за което пиша са тези Закони, които предложих на вашето внимание с надеждата, че ще помогнат (за някои от вас това се случи). Направих го с ясното съзнание, че те няма да предизвикат фурор в съфорумците.

Трябва да ви благодаря за това, че ме приехте във форума и че геройски изтърпявате странностите на моите изяви. ( Това последното не е ирония от моя страна ).

Е бъдете здрави





« Последна редакция: 07-09-2011, 10:23:46 от vanko57 »
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #106 -: 07-09-2011, 13:00:32 »

От друга, именно тази есенциална насоченост на моите постове, макар и неотправена конкретно към някого, предизвиква реакция на отхвърляне и това е напълно в реда на нещата, когато има неразбиране на ролята на ума в процеса на израстване на индивида. Тук отново може бъда обвинен, че пиша отвлечено, но започна ли по-конкретно пак ще бъда обвинен в навлизане в лични пространства, просто защото ще се идентифицирате подсъзнателно с това за което пиша.  

..........

 :Content_14:

Благодаря ти Ванко, сега всичко е къде-къде по-ясно, особено що се отнася до мотивите да постнеш тази тема. Тези "Закони" са нещо като къшей духовна храна, подхвърлена уж небрежно и само този, който прозре "хранителната " й същност ще може да "похапне" подобаващо и най-вече с разбиране.  :pensif_29:


.......................

Част от това, за което пиша са тези Закони, които предложих на вашето внимание с надеждата, че ще помогнат (за някои от вас това се случи). Направих го с ясното съзнание, че те няма да предизвикат фурор в съфорумците.


Вярно е, че тези "Закони" не предизвикаха фурор сред съфорумците, но такъв не си успял да предизвикаш и на другите места, където благосклонно си споделил "Знанието", наример:
- http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=795
- http://www.bghelp.co.uk/forums/%C5%E7%EE%F2%E5%F0%E8%EA%E0/34955-%C4%F0%F3%E3%E8-%E7%E0%EA%EE%ED%E8-%C7%E0%EA%EE%ED-%E7%E0-%ED%E0%E9-%EC%E0%EB%EA%EE%F2%EE-%F3%F1%E8%EB%E8%E5-%E8-%E4%F0-%EF-3.html
- блогче откъдето ни захранваш щедро: http://vanko57.blog.bg/lichni-dnevnici/2011/05/30/zakonyt-za-privlichaneto.756220

Определено обаче щеше да се получи много добра дискусия ако беше изказал личното си мнение по всеки или група "закони", да се поаргументираш и така да движиш темата. Иначе става като "пльок" една тема със  "Закони" и после  - елитарен сеир отстрани. Твърде дистанцирано и извисено  tooth . Все пак сме земни хора.

Зная, че Духът е изначален, но грубият материален свят диктува друго .... :Confus_3: Накратко - Битието определя съзнанието. Ако си гладен с "нелечебна" насоченост, то в главата ти духовито ще се материализира някаква вкусна хапка, а не божествено прозрение за тленното ти страдание и нуждата от него за още по-високо духовно извисяване...  :angel: :angel: :angel: Ако приложиш тук "Законът за привличането" с малко железни аргументи, току си нахранил гладния.  :essen:

Здраве и късмет и от мен  :peperudi: 
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

triedin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #107 -: 07-09-2011, 19:37:47 »

Здравейте на всички.Я каква дискусия сте си спретнали за нула време.Жалко,че вече почти месец не съм в страната,а тук все още я успея да се закача към нечий рутер,я не.И преди бате Бино да е заключил темата  :) бих искал само нещо да споделя.Преди години бях попаднал в капан именно от литература с тематика подобна на дискутираната тук.Месеци наред поглъщах наред всевъзможни езотерични книги,следвах окултните учения на знайни и незнайни гурута.И този период продължи години.Докато в един момент буквално се „задавих“.Е, не изхвърлих всичко на бунището.Но бих искал ,с Ваше разрешение разбира се,просто да Ви посъветвам да внимавате с такава литература.Има прекалено много плява сред нея.При това съвсем не е безобидна.
Стремежът към духовност е напълно разбираем.Рано или късно в живота на всеки един от нас настъпва това време.Но за съжаление този стремеж е превърнат в доходоносен бизнес от мнозина.И просто трябва много да се внимава.Да не говорим за отговорността , която всеки ,макар и едва докоснал се до Знанието неминуемо носи.Но това е друга тема.Не може всеки попрочел малко книжки да тръгва да проповядва,наставлява и измисля Вселенски закони.
Що се касае до тези така наречени „Вселенски закони“...Хм.Ако не се лъжа това е откъс от поредната още по гръмко озаглавена книга“Мегатайната“.И аз лично не бих и отделил внимание.Не,че няма истини в нея,но така представени будят единствено смях.Много повече мъдрост има например в седемте принципа на Хермес Трисмегист.Макар,че Ключа към „Вселенските закони(поредно глупаво словосъчетание)“, заложен в неговите трактати все още не е напълно разбран.
Ето и едно мнение за един друг подобен „Закон“ с който също много се спекулира и все още е недостижим за разбиране в своята пълнота-Закона за кармата.Защото и той като всичко друго във Вселената е обусловен от много взаимно свързани процеси,които не могат да се разглеждат независимо един от друг.За всеки един от тях си има отделна причина и в същото време са неразривно свързани.Да се разберат в дълбочина е просто невъзможно.
          „Определено можем да кажем, че това е Закон занимаващ се или основаващ се на причини присъщи на самата материя и на взаимодействието между отделните атоми. Всички атоми, независимо от това дали са на човек, животно, растение или материя на вещество, се контролират от Пет фактора. Освобождаването от Карма, за което толкова много се говори днес сред непросветените или полупросветените, наричащи своеволно себе си езотерици или ученици на някой недоказан източен или западен учител, в истинската си същност означава само едно-освобождаване на атома от Личен проблем. Когато говорим за Карма ние се занимаваме с нещо много по-голямо от причинно-следствените отношения между хората и света в който те живеят.
Карма не е закон за възмездието. Възмездието е само един от аспектите на Закона на Карма. Карма е това, което човекът е установил, подкрепил или пропуснал да направи. Карма е система от отношения даващи ни критерият за оценка и волята да преодолеем житието си чрез духовното у нас. Карма винаги дава шанс. Наш е проблемът дали сме го пропуснали или не, но така или иначе следствието е неотменимо." Джуал Кхул.
Според мен търсейки отговор на какъвто и да е въпрос,човек трябва да се доверява единствено на вътрешния си глас.Тогава всички гурута стават излишни.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #108 -: 07-09-2011, 23:47:50 »

Здравей, Triedin!Радвам се, че се включваш!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #109 -: 08-09-2011, 09:22:36 »

 Налага се да поотложим заключването :)
Пуснаха се два поста, които са истинска гордост за темата и за форума!

Това е ,Ванко , начинът, по който се води една дискусия - посредством съдържателност.
Аз не се сърдя , че не ми тачиш мнението ( понеже егото ми пробило тавана и се озовало у комшиите на горния етаж :) )   , но ето, сам  виждаш - и Ойла  и триедин ти казват почти същото, което казах и аз още с първия пост :)  
Просто те използват по-висок, почти академичен стил :)
 Надявам се , разпознаваш "класата" ..
Задълбоченото изследване тежи повече от първосигналната адмирация..
Затова някой доста правилно  е забелязал - " Предпочитам мъдър да ме разплаче, отколкото глупак да ме развесели " :)
« Последна редакция: 08-09-2011, 09:25:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #110 -: 08-09-2011, 15:54:36 »

Бате Бино,точно сега Ванко разбира се няма да отговори.
Но искрено ми се иска друга една част от съфорумците също така ентусиазирано както погълнаха вселенските закони да прочетат това, което са написали Triedin и Eula
Бедата, е че няма да стане.Уви,човек разбира, че камъка е остър само ако си разбие главата в него (ако просто му кажеш няма да ти повярва)
Благодаря на триедин за принципите на Хермес(за пръв път ги чета),това е нещо, върху, което има много да се мисли...



« Последна редакция: 08-09-2011, 15:59:57 от malina »
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #111 -: 08-09-2011, 15:55:32 »

"Основите на езотеричното познание са положени преди около 6000 години от Хермес Трисмегист в Древен Египет. До нас са достигнали седемте основни принципа, върху които е основано неговото учение. Тяхното дълбоко разбиране и прилагане във всички сфери на живота е ключът към Мъдростта.
Седемте принципа на Хермес Трисмегист гласят:

Първият принцип: “Вселената е ментална”

Принцип на съответствието: “Както е горе, така е и долу и както е долу, така е и горе.”

Принцип на вибрацията: “Нищо не е в покой, всичко се движи, всичко вибрира.”

Принцип на полярността: “Всичко е двойствено, всяко нещо притежава два полюса. Противоположностите са еднакви по своята природа, но са различни по степента на вибрациите си.”

Принцип на ритъма: “Всичко тече навътре и навън, всяко нещо има своите приливи и отливи; люлеенето на махалото присъства във всяко нещо.”

Принцип на причината и следствието: “Всяка причина има свое следствие и всяко следствие има своя причина. Случайността не е нищо друго освен името на закона, който не е познат.”

Принцип на пола: “Всяко нещо притежава своя мъжка и женска същност.” "
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #112 -: 08-09-2011, 20:37:02 »

Знанието ни е ограничено, а незнанието - безгранично!  :pensif_29:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #113 -: 08-09-2011, 22:20:21 »

Четейки темата стигам до извода, че има определени кръгове в обществото, които се опитват чрез контрол върху битието да манипулират съзнанието на хората за да унищожат всякакъв стремеж към духовност.
Като давате примери с някой дето е в тежко положение не ви ли идва на акъла, че някой друг е причинил това с определена цел (а по-точно да покаже, че някой такъв закон не сработва в дадена ситуация).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #114 -: 08-09-2011, 22:22:10 »

Сакън тези седемте да не ги види оня чичо Проктър ( дето измисли "Вселенските закони")  , че да ги издаде в отделна книжка като ги кръсти я  "нови Вселенски закони" или поне  
" Космически закони "  :)  

Злоядев, сърдит си нещо тази вечер :)
« Последна редакция: 08-09-2011, 22:24:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #115 -: 08-09-2011, 22:30:39 »

Извинявам се за малко острия си език ако съм прозвучал сърдито. А ти понеже проявявяш интерес към масоните ще постна линк в една друга тема.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #116 -: 08-09-2011, 22:37:58 »

Ей с този Хермес... някой май е чел Елифас Леви  :surpris_22:

В тази връзка (в наше село - аналогичен случай) тази сутрин по телевизора гледам по bTV нашата известна Елица. На клипа, много интересни барабани. Водещата я пита за тях и тя каза, че са по специален дизайн и никъде в света няма такива. Даже ги била патентовала. Ето и снимка:



На тези, които не са почнали да им звънят звънците за окултизъм, масони и Кабала, ето схема на дървото на живота:



Открийте 10-те разлики  :police: :police:

Още за четене за Кабала, тук.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #117 -: 08-09-2011, 23:37:50 »

Страшен си , Ице. Звънците ми звънят отдавна и за много неща, но съм им сложил заглушители , че не се трае  :)
Аа, Злоядев, бъркаш ме с някого , от масони точно не се интересувам , нямам намерение да кандидатствам из ложите, по-добре да съм си в оркестъра :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #118 -: 08-09-2011, 23:58:21 »

Проблема, е, че те се интересуват от нас. Докато сме в обществото сме под прицел.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:11 Вселенски закони
« Отговор #119 -: 09-09-2011, 02:27:25 »

Злояд , какво стана с грижата ти с облъчването?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.