Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на един начинаещ суровоядец или По пътя към изгубеното здраве-Vasilena  (Прочетена 76860 пъти)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Аз много се радвам,че в момента толкова много хора сме online,интересно ми стана ;)
Vladi,изгубих се,ама довечера ще се отчета :-*
 ;)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Сега и аз да се отчета:5.06.09г.
Имам да споделя нещо важно:значи 1во -няколко дни бях в мннннннннного лошо настроение въпреки суровоядството,към което се придържам.Тук трябва да отбележа,че го започнах НАПРАВО,не постепенно и не съм се изкушавала от нищо и по никакъв начин от тогава насам(въпреки събиранията,вечерите,баровете и т.н.).От няколко дни изпитвах постоянен глад,не помогнаха ядките,семената и т.н.Вчера беше направо ужасно много ми се ядеше сварен картоф или боб-неща,които в този си вид не са им изобщо любими по принцип.Абе въглехидрати ми се ядяха и то "мъжката" ,и като мислих,мислих,стигнах до извода,че нямам необходимите познания в областта на храненето,за да мога да си изготвя пълноценно меню.Така,че щом имах такова зверско желание точно и само за някакъв въглехидрат може би трябва да си последвам усещането.Резултат изядох 3 лъжици боб.....реших,че,ако и друг път имам такива усещания значи има за какво и ще хапвам понякога картоф,малко боб или нещо подобно,така че-моето ще бъде 95-97% суровоядство.И....това е ,днес съм Ок. ;)
Много ви обичам :-*.
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

vasilena, ти  на 100% искаш да бъдеш ::) По-здравословно е  да  80-90%...Сега лятото и аз към 100% (заради мед, какао, кокосова масло и т.н), но смятам към есента да си купя уред за готвене на пара и да си варя боб, леща и да ги добавям към салатата...Недей бъди максималист от самото начало... ::)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

усетих те аз, че си яла бобец ;D така както ми го описваш как се чувстваш последните дни... сигурно си в месечен цикъл (или си бременна с третото дете)? по принцип е нормално да ти се яде много и да си поизнервена, още повече ти е първи месец на сурово, мисля, че следващия месец ще мине много по-леко :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

п.с. Слушай тялото си... :) Сега вече си много по-тясна връзка с него...Остави ума и процентите:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Да момичета,мерси за съветите. :-*
Марулкеееееееееееееееееееееееееее,как така да съм бременна :o,ще откача още повече с 3 деца и вече сигура ще ме окичат с приза "наи-откачената майка" ;)
Сега съм си добре(силно казано ;D) с 2 деца,просто Василена...или Василена -бобеца може би хаххахахха ;D
е май не съм много добре,така като се замисля.
 ;)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

п.с. Веси, ти да не си зодия Козирог?
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

ПМС 'лекувам' с глад. Ако се сетя да погледна календарчето или тялото ми напомни, гладувам ден-два и всичко минава леко.

Василенче, нека ми отрасне малко чедото, пък може третите да си ги гледкаме заедно  ;)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Влади, какво е ПМС?

Василена, недей се озорвай с гонене на 100%...няма смисъл, щом ти се яде. Когато някой му се яде нещо, точно като при теб(да му действа и прави негативни мисли), по-добре да си хапне. ;) Рашко казва, че ако ти се ядат пържоли и само за тях си мислиш, си хапни и не се тормози. Всички трябва да спазваме АХИМСА:

Ахимса е ненасилие и липса на враждебност в думите, делата, мислите и намеренията, както към  другите, така и към себе си.  Отрицателните емоции не следва да се подтискат, а да се осъзнаят, да се разбере първоизточника им и да се изразят по начин, водещ до решаване на проблема, а не до насилие към другите или себе си. Всяка негативна мисъл, изказана или не, се връща назад към нас, като бумеранг. Ахимса е пряко свързана с осъзнаването, но не и с подтискането. Правилно е това действие, което ни носи вътрешен мир. Това което ни обърква и подтиска не е в правилната посока за нас самите. Разбери себе си и следвай сърцето си - това е ахимса. :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

 Petko, абсолютно съм съгласна с написането от теб:) Много хубаво си го описал- и аз гледам да се ръководя по това правило въпреки, че не съм запозната с йога. Истината си е универсална:)






p.s Ще отговоря вместо Влади :) ПМС=предменструален синдром
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Петко,много смислени неща си написал,ако във Варна има такъв инструктор по йога,който разяснява и теоретично как стоят нещата с удоволствие бих се ключила в групата,която води ;)
Благодаря ти братле ;)Ти коя зодия си?
radosti,да зодия Козирог съм ;).Ти коя си?И как мина изпита????
vladi,тези деца ще ни подлудят съвсем ;D ;D.А ти коя зодия си?
За зодиите ми стана интересно и затова питам,попрочитам нещо  по темата ;)
 :-*
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Риби - 15 март :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ооо,чувствителна и мечтателна душа.Това е много хубава зодия и брат ми е риби:).Много деликатни хора сте вие ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Е, как те позна Радости, че си козирог? ??? на мен личи ли ми, че съм козирог и аз? в смисъл по кво се познаваме, по рогата ли? ;D

Ми аз не чета много за зодии, но преди си спомням, че четох в една книга описание на козирога - къв бил (раз)умен, зрял, здравомислещ, верен, искрен, не знам си кво, все хубави неща наредили... Бре, викам си, такава ще съм и аз начи! И тогава минавам на другата страница на книгата и там заглавие "За жената-козирог" и почва съвсем друго описание, разбираш ли, никва връзка с мъжа-козирог, хич неща да цитирам кви лъжи бяха написали за нас... :D

ПС: ооо, Петко, и аз много обичам риби, питай Василена как ходя да си ловя на реката ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

vasilena, правилно ме описваш :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Абе Марулке,"подушвах, че сме от една порода" ;D ;D ;D.Не знам как е предположила radosti.....аз  в представянето си бях споменала за зодията.И не ги чети тия книги,където пишат лоши работи за жената Козирог.....те не разбират,пък и не знаят  ли,че за жените Козирог трябва да се пише само хубаво или нищо!??! ;D ;D
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Сега още нещо да отбележа във връзка със суровоядството.Мъжете може да не четат тук и да извиняват...,че става дума за женски работи :D:
Да,да,момичета-ПМС е било,днес установих,ама по нищо не личеше,само дето ми се хапваше....и никакви,ама никакви болки или подуване на корема.Това си е за отбелязване,не ми се е случвало от около 10 години сигурно-смятай.Това е още един + в полза на суровоядството ;).
Петко,Марулка,ако още не си разбрал,лови риба на реката с косматите лапи(с трите пръста) и е зодия Козирог,демек-внимавай- ;D ;D ;D ;D ;D
 ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

ми много ясно, че е било ПМС, аз само кат та подуших, че си яла бобец и веднага разбрах за кво става дума ;D и ти казвам, че следващите месеци ще е мноо по-добре положението

а, да разясня за мъжете кво е тва ПМС (Писна Ми от Сичко) - тва е едно такова особено женско състояние веднъж в месеца, при което всичко ти е криво, всичко те боли, всичко те сърби и всичко ти се яде... обаче суровоядството помага да премине по-леко... в краен случай си апваш бобец и минава ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

vasilena:), писаха ми едно сурово 6 ;D, но и утре имам изпит...

За зодията ти
нещо подобно,така че-моето ще бъде 95-97% суровоядство.
...
Като го прочетох,това ми изкочи в главата, че си Козирог...После докато будувах вечерта, проверих, че наистина в 1-я си пост си споделила за зодията си...Не знам дали съм си спомнила или просто съм "отгатнала", но като прочетох постът това усетих, понеже имам приятелка Козирог...Не бъди толкова критична към себе си/максималист и не бъди толкова рационална... Не знам дали греша,ако е така извинявай :-*  Между другото забелязвам, че суровоядството прочиства и духовно и това е един добър метод да усетим връката със самите себе си, с вътрешното ни истинско Аз...

Аз съм зодия Рак:)

Марулке, не съм съгласна с "при което всичко ти е криво, всичко те боли, всичко те сърби и всичко ти се яде" ;D Не искам тука мъжете да ни мислят за наказани :P Лично аз много рядко съм изпитвала физически дискомфорт, а настроението ми през тези дни почти винаги ми е било еуфорично :P И съм усещала дискомфорт единствено, ако съм яла повече сирене, сладко и други задръстващи храни ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

хааххахаха radosti,много се радвам за оценката ти,браво :-*,сигурно си много happy днес и има за какво ;).Напъъъъълно си права,не се засягам изобщо,аз съм си типичен Козирог-максималист, и тъпо упорит до безобразие,Раче ;)
Пък за суровоядството.....не ми се искам много ,много да е с по-нисък процент,понеже от суровата храна се чувствам ОК,но нямам още нужните познания(работя по въпроса) ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 22 запитвания.