Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на един начинаещ суровоядец или По пътя към изгубеното здраве-Vasilena  (Прочетена 76896 пъти)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

axim,kато изключа този адски гаден зъбобол съм добре...само дето 2 вечери спах по 4 часа  >:(.......Аз пак съм си тук във форума :D,този форум е хубав,много позитивни и добронамерени сме тук,направо да му е приятно на човек да е част от цялото ;)
Днес няма да си публикувам менюто......много хаотичен ми е целя ден,заради зъбобола.
Много сте ми приятни всички :-*
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

аз ше ти го публикувам след малко :D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Марулке,смили саааааааааа,само днес са смили над мен ;D ;D ;D ;D
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

ай, от мен да мине...

то кат те знаем какво ядеш когато не те боли зъб, та всички можем да си представим какво ядеш пък когато те боли ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

хехехехехехехехехехех......онзи ден си говоря с един младеж които според неговите думи е твърд вегетерянец ама от наи твърдите.Та тои ми вика никога повече няма да вкуся месо и тем подобни лозонги.В този момент идва маика му и го вика за обяд с интересните думи.-Тичаи щот куфтетата ще истинат!!!!!!!Ако знаете как се завтече младежа направо ми увистна интилигентния лик......хахаххахахахах......още ми е смешно.
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Да се надяваме.Силно.Но блузи със соя несе правят......мда...
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

axim, не се обиждай, но ти си абсолютен шампион по правописни грешки в тоя форум ;D ;D :D Даже някои са супер интересни и наивни, други плод на бързане...като последната отгоре ;D ;D ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

винове......посипвам си пепел по главата и се срамувам.....но какво да се прави...в повечото случаи сядам набързо и щерками ми висне на главата това е за оправдание........ :-[ :-[ :-[ :-[.......но всъщност да си призная никога несъм бил кои знае колко отдаден на ученото.....ще ме прощавате и ако ви е забавно смеите ми се........ :'( :'(......то си е за смях...
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Не се притеснявай, Аксим, обичаме си те какъвто си!  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Да бе как пък ще ти се смеем.Ние си те приемаме такъв. ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

axim, извинявай, ако съм те обидил! :-\ Всички правим правописни грешки...тва не е академичен форум...просто се опитах да посъживя дневника на Василена, че гледам, че и нея бия по рейтинг вече :D :D :D :D :D ;) ;) ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Стига бе аверче,аз да не го водя за рейтинг  :D :D,водя го,когато имам да кажа нещо,да го кажа.Пък и го започнах по здравословни причини,сега като съм Ок какво да пиша ;).Даже днес си мислих да взема да го закия,ама ще ми се прииска да споделя нещо...и затова реших да го оставя,пък като имам нещо за писане, ще пиша,а дотогава ще пиша във вашите ;)
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Спокоино несе обиждам и на мен това ми е голям проблем.Правилното писане.Ако знаете в какви смешни положения съм изспадал.Примерно съм карал сърдита чиновничка да ми пише молба декларация щото нали се сещате че от моят вариант нищо несе отбираше......хеххехехеххехе.....беше много смешно......Несе притесняваите много нося на хумор,тухли четворки и .........това го оставям на фантазията ви. ;D ;D ;D ;D
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Несе притесняваите много нося на хумор,тухли четворки и .........това го оставям на фантазията ви. ;D ;D ;D ;D

имаш предвид, че носиш на бой сигурно ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Сега имам нещо да споделя: 10.06.09г.
Значи суровоядството ми вървеше много повечр от добре до момента с ПМС,когато хапнах малко бобец ;).Това беше....миналата седмица,от тогава насам освен суровоядните си неща 2-3 пъти съм хапвала нещо несуровоядно,не бял хляб,баница или такива тем подобни,разбира се.Сега трябва да отворя една скоба,за да обясня,че при мен яденето често е обвързано с емоционалното ми състояние-груба грешка!-....Та днес бях много ядосана от сутринта още,понеже се разходих напразно до Шумен,бях на изпит,пък,той не се състоя.И като се прибрах във Варна,недоспала,изнервена,горещо ми е,малките фучат из апартамента....и много ми дойде.И освен черешите си изядох едни гъби(ама не по суровоядната рецепта,не ги бях правила за мен),после още повече се ядосах на себе си за гъбите,и изядох и един сладък "боклук"(с извинение,ама това е).Резултата не закъсня  "грам" даже-доспа ми се,легнах с малкия,събудих се крива,с лекоглавоболие и сега продължава,с неприятен вкус в устата.Още съм крива,добре поне,че следобяд се напънах и извървях4-5 километра,щото както се предполага-нищо не ми се правеше >:(.
Извода,който направих:сега много добре направих разлика(не за 1 път,откакто започнах да се храня със сурови неща) между начина,по който се чувствам сега и преди да бях изяла тези неща.И да си призная пак-ядосах се на себе си,че проявих слабост,но после се успокоих,че опита учи ,пък и понякога,човек трябва да направи крачка назад,за да се засили,и да скочи по добре ;).....Така,че от утре си продължавам със суровоядство,понеже ми се отразява добре,ако някой ден усетя накакъв недостиг бих включила и някой друг несуровояден продукт,но не ,когато съм ядосана и не като тези днес!
Проблемът при мен е ,че английският не е силната ми страна и следователном и е трудно да черпя информация за суровоядството от чуждестранните сайтове-пък това не е за пренебрегване,хич даже.

Пиша ги тези неща,защото съм си решила,че ще го водя този дневник подробно и ще описвам всички промени,които наблюдавам,а също и изводите,до които стигам.
Ми ......това исках да споделя засега ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Ох, милото... :-* Ама за това ли се кахъриш! Такива дни винаги ще има, това, че си решила да хапнеш нещо несурово веднъж изобщо не бива да те тормози. Важното е, че като цяло мислиш за себе си и не прекаляваш с боклуците. На никой не е лесно изведнъж да отреже абсолютно всички топли гозби, сладкиши и други вкусове, с които сме свикнали от деца. Даже направо си е невъзможно да стане отведнъж. Аз примерно си променям яденето от януари насам, като сайта на Мер го намерих може би месец по-късно и оттогава съвсем постепенно намалявах животинските, готвени и преработени храни, и чак след 4 месеца вече може да кажа, че съм ударила 100% и то не се знае докога и дали ще издържа така... Но забележи, че аз по начало не ядях месо, риба и яйца, така че поне от животинските продукти нямаше много за отказване, на някой месояден би било много по-труден прехода, а ти също така мисля, че отказваш и цигарите едновременно, което ти слага допълнително напрежение. Даже за такъв кратък период си стигнала много далеч в промяната на навиците си, а и почти винаги си в добро и шеговито настроение, което мисля, че само по себе си показва колко добре се чувстваш като цяло. :)

За дневника напълно подкрепям, че помага: аз си попълвам поне менюто всеки ден в моя и да ви призная май именно заради това станах 100% суровоядец последния месец - някак си като знам, че ще се "отчитам" пред многобройните си фенове във форума ;D и имам допълнителен стимул през деня да не се сещам за готвено. :) Виждам, че другите много рядко пишат какво консумират, не знам притенсяват ли се, не им се занимава ли... на мен лично ми се струва много добра идея, хем на себе си помагаме, хем някой друг дето не е наясно, че не тряя се ядат само ябълки и марули да види кой как яде, хем примерно Марулка като й се дояде нещо за 7ми път днес да мине през дневниците да прихване някоя идея. ;D

За английския също не мисля, че трябва да се притесняваш, като гледам форумчето ни как се е напълнило, и със интересни статии, и с нови членове... мисля, че ще имаш достатъчно информация и на роден български. :) Аз по чужди сайтове ровя главно за рецепти като ми се дояде нещо несурово, да му намеря някакъв заместител (и превеждам всичко тук след като пробвам). Това междудругото е много важно - да си забъркваме разообразни "манджи" за да не се чувстваме сякаш се лишаваме от нещо кой-знае какво като сме отказали несуровите храни. Примерно ето ти днес как ти се е прияло нещо сладко и нещо готвено, ако си имаше лучени кракери с вкус на манджа и рожковци в хладилника, които са по-вкусни от шоколадови бонбони, хич нямаше и да ти трябва да си купуваш сладкишчета и да си готвиш гъбки ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

vasilena, недей се обвинява...Както казваш ти- това е опит, а и така усещаш  разликата
преди и след "боклука"  ;) А и емоционалното хранене си е навик ::), и аз понякога страдам от него, просто трябва повече да се наблюдаваме в такива моменти...Макар че си е трудничко понякога ::)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ох,Марулке много те обичам :-* :-*
Вдъхна ми кураж.....Пък и гъбите не ги бях правила за мен,а сладкото го беше взела майка ми за малките >:(,аз иначе сигура нямаше специално да отида и да си купя. :)
Точно така,бавничко и постепенно ,но сигурно-по козирожки ;)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Активен
 

Страницата е създадена за 0.422 секунди с 24 запитвания.