Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Гарвана  (Прочетена 87065 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Дневник на Гарвана
« -: 12-05-2010, 12:44:06 »

Здравейте, реших да си направя и аз дневник. Засега нищо няма да пиша в него, защото няма какво. Ама реших да си отворя темата, за да се амбицирам допълнително и да не стои празен.... надявам се до някой и друг месец да има какво да кажа и аз, но ще видим все пак, да не избързваме прекалено много предварително..  :Content_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #1 -: 12-05-2010, 16:00:50 »

Е, като ще си гарга - да си рошава поне tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #2 -: 12-05-2010, 19:55:09 »

Гарванчо, честит ти дневник! Но трябваше да го отвориш като имаш какво да пишеш! Сега празен ли да стои?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #3 -: 12-05-2010, 20:33:10 »

 tooth как така няма нищо за казване гарване, споделяй и сега  :)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #4 -: 12-05-2010, 21:51:46 »

...
Засега нищо няма да пиша в него, защото няма какво. Ама реших да си отворя темата, за да се амбицирам допълнително и да не стои празен....

Как да няма.  :police: Нали казваше, че си майстор на junk food-а. Пиши за това. Все някоя добра душа ще ти каже за здравословен заместител на шкембето, пачата или чипса с кока колата.  :bleh
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #5 -: 13-05-2010, 00:13:49 »

Добре де, ще се опитам и аз да кажа 2-3 добри и 200-300 лоши думи за себе си :thankyou:

От малък си бях злояд като Zloqd вероятно... това не обичам, онова на обичам... всичко ми се струваше мазно, жилаво и не знам си какво... супи не обичах, зеленчуци не обичах.... единствено обичах филии намазани с лютеница и пържени картофи, както и закуски разни и питките приготвени от баба... ама примерно доматите ми се гадеше от тях, от много неща ми се гадеше... пилешка кожа също се сещам, от зеленчуците май само краставици ядях от време на време  :bleh след това порастнах  :weight_lift: ....обаче си останах същия злояд... много го карах на пържени картофи.... цели лета съм карал като всеки ден ям пържени картофи (някои биха казали, че пържените картофи са вредни.. ама аз най-добре си познавам организма и знам колко полезни са за мен, без пържени картофи трудно се живее  :whistling2 - emotloader: ) .....и пак филии намазани с нещо си... хамбургери, джобове, тостери, дюнери, закуски, пици ....все полезни тестени храни, които са полезни с това, че запълват корема  :essen: .....обаче странното е, че въпреки всичката тази полезна храна дето съм изял... от малък съм си все болнав... лесно се разболявам... може да се каже, че се превърна в константа да се разболявам на рождения си ден, както и точно по време на ваканциите - пролетни, зимни и т.н. което беше ужасно, защото няма смисъл от това да се разболяваш ваканцията и да не си спестяваш главоболията от училище или поне аз не виждах смисъла  :surpris_23: все температури, кашлици, болки в гърлото, бронхити (3-4 пъти годишно), хапчета, антибиотици ...все неща, които така ми стимулират имунната система, че се разболявам пак и пак и пак... то накрая почва да му писва на човек.... ама и като студент пак си ръгам здраво пържени картофи и кебабчета... в ЦБА в Търново са по 39ст. само и се възползвам яко от това  :Content_14: .......по някое време какво ме прихвана да видя за вегетарианството какво пише, или за суровоядството беше.... и случайно попаднах на този сайт, прочетох някои статии и работи.... тази Мер е опасна (и рожден ден даже има сега), много зарибяващо пише.... не можах да устоя на изкушението и взех и аз да се зарибявам лека-полека.... и да виждам, че проблемите ми може би се дължат на храненето и т.н.  и сега ужким взех да помъдрявам последните няколко седмици и да се опитвам да ям повече плодове и зеленчуци..... обаче Мер не е права в последната си статия дето пусна за суровоядството, че йо-йо ефекта те удря след 2 седмици ли какво беше, мен за 2 дни почва да ме удря.... ей го че тази вечер не издържах и изядох набързо без да се замисля 3 сандвича със шпек и маргарин....  :Confus_3: Но утре е нов ден.... пожелайте ми да се справя по-успешно с храненето си  :sorcerer - emotloader:

За пречистванията ще се похваля, че от няколко дни имам иригатор и морска сол ....което е добро начало  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #6 -: 13-05-2010, 07:51:12 »

Гарване, знам какво имаш предвид, като говориш за бабините питки - спомням си с известна носталгия как преди доста години моята баба правеше за закуска едни чудни бухтички, които после омитахме със някакво сладко или мед. Но това са мили спомени :)
Щом толкова бързо те удря йо-йо ефектът, значи имаш нужда от повечко време за смяна на нагласата и начина на мислене. За мен не беше проблем да откажа месото от раз, защото спрях да гледам на животните като на храна и приех, че това, което ям в момента, е много по-добро за мен. Когато отида в магазина, виждам не пържолите, а убитите животни. Мисля, че с отказа от месо реших един свой вътрешен конфликт, защото много обичам почти всякакви животинки и чувствах едно вътрешно противоречие преди, когато ядях месо.
А пък като прочетох разни материали за млякото, се изумих защо за това не се говори масово, за да са наясно хората и когато избират, да го правят информирано. Но за да не се говори причините са главно икономически.
Пожелавам ти наистина успех в доброто хранене, в пречистванията и най-вече в промяната на вътрешната нагласа, защото съм убедена, че ще има много положителни ефекти. Макар и само шест месеца след смяната на режима ми аз вече ги усещам.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #7 -: 13-05-2010, 10:30:07 »

Благодаря ти за пожеланията, много си мила :)
Питките на баба ми бяха или чисти... или със сирене, това ми бяха любимите варианти на мен  :bleh
Права си, че може би трябва да си сменя нагласата... но пък и аз не бързам. В смисъл, не искам 1 месец да го карам само суровоядство, или вегетарианство и да се мъча и след месец като ме избие нещо отвътре и да почна да се тъпча пак всеки ден по старому и отиде след това половин година да се нахъсвам наново. Така че се опитвам постепенно. Нямам проблем да ям животните аз... мисля, че в някаква степен за това са създадени, да отговарят на човешките нужди... обаче - май наистина ще ми е по-лесно да гледам по твоя начин и да виждам убити животни вместо месо, така по-лесно ще се огранича от него като се замисля. Като реша да спра съвсем месото, ще използвам твоята нагласа ;)
Активен
"няма грешки, има само уроци"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #8 -: 13-05-2010, 14:38:06 »

Как си с английския? Този инструмент може да ти помогне да решиш дали да спреш месото. Идеята е проста - спираш да ядеш месо за 30 дни и дисциплинирано устискваш до края на периода. Накрая се поглеждаш и си правиш равносметка. Ако се чувстваш по-добре - продължаваш. Ако ти е било зле - спираш. Ако не знаеш - може да пробваш още 30 дни или да направиш нещо друго.

...
Нямам проблем да ям животните аз... мисля, че в някаква степен за това са създадени, да отговарят на човешките нужди...

:-\ :( Тук съм силно несъгласен, но темата е дълга и болезнена.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #9 -: 13-05-2010, 15:05:50 »

Как си с английския? Този инструмент може да ти помогне да решиш дали да спреш месото. Идеята е проста - спираш да ядеш месо за 30 дни и дисциплинирано устискваш до края на периода. Накрая се поглеждаш и си правиш равносметка. Ако се чувстваш по-добре - продължаваш. Ако ти е било зле - спираш. Ако не знаеш - може да пробваш още 30 дни или да направиш нещо друго.

...
Нямам проблем да ям животните аз... мисля, че в някаква степен за това са създадени, да отговарят на човешките нужди...

:-\ :( Тук съм силно несъгласен, но темата е дълга и болезнена.
С една статия, която не е много сложна мога да се справя :) Ако това е основната идея дето казваш... мисля, че първо трябва да знам какви плодове и зеленчуци да ям, може би тия сусамови работи и кълнове да се науча и да има какво да ям и тогава да пробвам програмата :) В смисъл, че на мен не ми е проблем да изкарам 30 дни без месо.... ама ще е тъпо да ям вместо месо - хляб, кус-кус (много го обичам, доста често ям, мога и 30 дни да карам всеки ден като ям поне по веднъж) със сирене и т.н. Имам предвид, че не е важно само да не ям нещо..... ами и какво ям. А ако не ям това дето трябва - то няма смисъл да не ям това дето не трябва, или поне няма да усетя толкова ефекта ;) Не знам дали ме разбра точно какво се опитвам да кажа, мислите ми са като лабиринт понякога.... някой древен мъдрец може да викна да разсъждава цял ден върху 2-3 мои изречения какво се опитвам да кажа, че после ако може и на мен да ми обясни...  :whistling2 - emotloader:

Що се отнася до животните - имам предвид, че за хранителни нужди месото от животните може да се използва. Но само за хранителни нужди и само без да се злоупотребява. Друг въпрос е, че на хората обикновено им харесва да злоупотребяват. Но иначе и аз съм против да се убиват животните просто за кеф... да идеш на лов да отстреляш просто няколко заека и диви прасета и сърни за забавление. Или пък да се тъпчат с разни антибиотици и работи - да дават повече мляко, да стават по-дебели и всякакви такива - и това съм против. Ако си гледал Аватар, там ми направи впечатление тия от нави как с уважение убиват животното, което им е послужило и как момичето се сърдеше на Джейк Съли, че заради него е трябвало да убие няколко животни.... не отивам на такива крайни позиции аз. Примерно, откъде да съм сигурен, че ти в момента не мислиш така.. или и другите суровоядци, заради злоупотребите дето се правят с животните?! И дали ако хората не злоупотребяваха толкова, щеше пак да мислиш по този начин ? :) Искам да кажа, че над мисленето ти в момента може да влияят много неща... примерно съм наблюдавал над себе си как определени неща в миналото ми играят важна роля при мнението ми в бъдеще, но го осъзнавам в някаква степен и се опитвам да не бъда краен, а обективен... и да помисля, ако не се бяха случили определени неща в миналото, какво щеше да бъде положението в момента и разни такива. Но да не задълбавам чак толкова, че пак взех да се обърквам в мислите си  tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #10 -: 13-05-2010, 16:42:06 »

...
С една статия, която не е много сложна мога да се справя :) Ако това е основната идея дето казваш... мисля, че първо трябва да знам какви плодове и зеленчуци да ям, може би тия сусамови работи и кълнове да се науча и да има какво да ям и тогава да пробвам програмата :) В смисъл, че на мен не ми е проблем да изкарам 30 дни без месо.... ама ще е тъпо да ям вместо месо - хляб, кус-кус (много го обичам, доста често ям, мога и 30 дни да карам всеки ден като ям поне по веднъж) със сирене и т.н. Имам предвид, че не е важно само да не ям нещо..... ами и какво ям.
...

Много сложно го направи. С такива въртележки от мисли само си блокираш действията.

Спри месото за 30-ина дни и яж същите неща, които ядеш обикновено, но без месо. Ако толкова ти се стори еднообразно - добави някое сирене или кашкавал. Недей да ядеш само хляб - ти сега само хляб с месо ли гму'аш?
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #11 -: 13-05-2010, 16:44:23 »

Нека първо пробва само със салами, като спре изцяло чистото месо. Саламите са стъпка към веганството tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #12 -: 14-05-2010, 10:56:03 »

Много сложно го направи. С такива въртележки от мисли само си блокираш действията.

Спри месото за 30-ина дни и яж същите неща, които ядеш обикновено, но без месо. Ако толкова ти се стори еднообразно - добави някое сирене или кашкавал. Недей да ядеш само хляб - ти сега само хляб с месо ли гму'аш?
Мда, това обяснява защо не съм особено действен май  :Confus_3:

Не бе, то даже месото не знам доколко е месо... ами примерно мусака, пилешки дробчета, салам, пиле със зеле... :)
Сега се мъча да ям зеленчуци и плодове, но не съм отказал още месото... опитвам се просто да го намаля и като се науча какво салатено да ям, и да не ми стърже стомаха, тогава да откажа месото  :bleh

Подигравай се ти, Томирис, подигравай се...  tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #13 -: 14-05-2010, 11:05:17 »

Tomiris, взе ми думите от устата, като прочетох за 3те сандвича с шпек  :bleh

...
...
Нямам проблем да ям животните аз... мисля, че в някаква степен за това са създадени, да отговарят на човешките нужди...

:-\ :( Тук съм силно несъгласен, но темата е дълга и болезнена.

Животните са създадени да отговарят на човешките нужди, но СЪЗНАТЕЛНО. Какво може да ти помогне едно мъртво животно? Живото може много повече, вкл. да те радва животинката. Хубаво е да прочетеш книгите на Мегре, ако имаш време и възможност. Ще видиш инаквата гледна точка ;)

Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #14 -: 14-05-2010, 21:58:34 »

Животните са създадени да отговарят на човешките нужди, но СЪЗНАТЕЛНО. Какво може да ти помогне едно мъртво животно? Живото може много повече, вкл. да те радва животинката. Хубаво е да прочетеш книгите на Мегре, ако имаш време и възможност. Ще видиш инаквата гледна точка ;)
Съмнително ми е да ти кажа скоро да я прочета точно книгата на Мегре. Има много по-интересни неща, които искам да прочета, а имам и за университета и разни други неща. Пък и тъй или иначе месото ще го откажа, или поне силно ще го огранича в някой етап, надявам се по-скорошен, така че и без тази книга ще го направя :) Сега се опитвам да разбера повече за йогата, че ми стана интересна... всъщност може да се каже, че съм разпокъсан между хиляди неща... оттук чета нещо, оттам чета нещо... и все отгоре отгоре да добивам някакви впечатления просто върху нещата, някакси набързо искам много неща да ми влязат в главата, но не се получава много добре. Но пък ми е интересно и се скъсвам да чета. След това ще трябва да чета по-задълбочено, за да не съм само с повърхностни впечатления.. ама ще видим докъде ще стигна  :whistling2 - emotloader:

Иначе тази вечер да се похваля, че ме е обхванал нещо мързела - имам да пиша курсова работа, да чета за изпит - нищо не съм направил още... не ми се и чете нищо, голям релакс съм го направил... че огладнях и сега - имам избор между два моркова или кофичка кисело мляко и ми се струва, че ще се поддам на кофичката....  :angel:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #15 -: 14-05-2010, 22:32:00 »

Спасен съм! Намерих бадеми!  :thankyou:

Междувременно.... ме е хванало някакво разстройство. Отдавам го на това, че може би организма ми лека-полека се пречиства и вероятно от време на време ще ме хващат разни такива неразположения, дано да е за добро  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #16 -: 16-05-2010, 16:09:32 »

Определено е за добро! Пречистваш се. :)
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #17 -: 16-05-2010, 22:59:53 »

Определено е за добро! Пречистваш се. :)
Не знам какво става вече... днеска реших да изям една шкембе-чорба, че много ми се прияде... и пак ме хвана разстройството, ама тоя път трябваше хапчета да гълтам, защото ми се налагаше да пътувам, а пък не исках да си свърша работата в гащите ако ме разбираш какво имам в предвид  :whistling2 - emotloader:
Обаче пък съм доволен въпреки изкушението на нашите, нещо не ми се ядеше месо и не ядох, само малко мляко хапнах, сега ще си хапна и бадеми  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #18 -: 17-05-2010, 08:15:44 »

...
Не знам какво става вече... днеска реших да изям една шкембе-чорба, че много ми се прияде... и пак ме хвана разстройството, ама тоя път трябваше хапчета да гълтам, защото ми се налагаше да пътувам, а пък не исках да си свърша работата в гащите ако ме разбираш какво имам в предвид  :whistling2 - emotloader:
...

Край! Зла прокоба тегне над теб! Това е проклятието на фараона - тежък дрисък застига всички, които ядат шкембе.  tooth tooth tooth

Сега сериозно, разстройството лесно се оправя с намаляване на яденето (дори глад), внимание да не се ядат "прокарващи" храни и някои бабешки рецепти като тази с лимонов сок. Аз изцеждам сока на 1-2 или повече лимона и го пия направо като фрешче. Може да го разредиш с вода, ако ти е много кисело. Абе по-добре кисело, отколкото хапчетата. Аз ги избягвам, защото имам алергия към едни от тях (лапвам едно и после поне седмица съм целия подут, с ужасни червени обриви и не мога да си намеря място от сърбеж).
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #19 -: 17-05-2010, 09:17:00 »

Къде го яде това шкембе? :laugh: На мен през живота ми,  не ми се е дояждало такова нещо. Не се мъчи с прочиствания,още не си на тази вълна явно. След време и това ще стане.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.