Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Гарвана  (Прочетена 87027 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #20 -: 17-05-2010, 09:46:31 »


Край! Зла прокоба тегне над теб! Това е проклятието на фараона - тежък дрисък застига всички, които ядат шкембе.  tooth tooth tooth


Дешев, експресивността на стила ти е просто уникална  :Content_14: :Content_4 - emotloader:.

Та, Гарване, Мер правилно е написала на сайта, че понякога промяната "от раз" помага, друг път пък е по-добре с щадящия подход - малко по малко далеч се стига. Може би в случая е по-добре да опиташ постепенно... Ако пък искаш нещо да те пречисти, и същевременно да те зареди с достатъчно енергия, пробвай плодовия режим (хем, доколкото разбрах, си по сладкото, та няма да имаш проблеми ;) ) и виж как ще ти се отрази. Можеш да прекъснеш в мига, в който усетиш, че не ти допада.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #21 -: 17-05-2010, 09:54:54 »

Дешев, експресивността на стила ти е просто уникална  :Content_14: :Content_4 - emotloader:.
...

Вики, благодаря за добрите думи. Дай ми на мен глупости да генерирам. Сигурно и книга мога да издам. О, чакай, вече съм го правил.  :bleh

Та, Гарване, Мер правилно е написала на сайта, че понякога промяната "от раз" помага, друг път пък е по-добре с щадящия подход - малко по малко далеч се стига. Може би в случая е по-добре да опиташ постепенно... Ако пък искаш нещо да те пречисти, и същевременно да те зареди с достатъчно енергия, пробвай плодовия режим (хем, доколкото разбрах, си по сладкото, та няма да имаш проблеми ;) ) и виж как ще ти се отрази. Можеш да прекъснеш в мига, в който усетиш, че не ти допада.

Мъдри думи. Ако внезапно не става - пробвай постепенно :)
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #22 -: 17-05-2010, 09:58:21 »

Зависи от волята и съзнанието на човека , при мен някои неща станаха внезапно , изненадах всичко около и в мен :)
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #23 -: 17-05-2010, 11:41:45 »

Край! Зла прокоба тегне над теб! Това е проклятието на фараона - тежък дрисък застига всички, които ядат шкембе.  tooth tooth tooth

Сега сериозно, разстройството лесно се оправя с намаляване на яденето (дори глад), внимание да не се ядат "прокарващи" храни и някои бабешки рецепти като тази с лимонов сок. Аз изцеждам сока на 1-2 или повече лимона и го пия направо като фрешче. Може да го разредиш с вода, ако ти е много кисело. Абе по-добре кисело, отколкото хапчетата. Аз ги избягвам, защото имам алергия към едни от тях (лапвам едно и после поне седмица съм целия подут, с ужасни червени обриви и не мога да си намеря място от сърбеж).
....че аз да не ям шкембето на фараона бе  tooth tooth

Благодаря за инфото с разстройството. Ама да те питам за колко време се задейства лимоновия сок? Интересното е, че аз всъщност почти всеки ден пия по един лимонов сок, обаче го разреждам с вода и си подслаждам с мед... мислиш ли, че има същия ефект като е така направено, или по-добре 2 лимона да се пият "чисти" ? :)
Иначе просто нямаше как... в Търново нямам подходящите неща към момента да правя сокове, имаше половин час да ми тръгне автобуса и тогава разбрах за наличността на този проблем.. не знаех никаква бабешка рецепта, а и трябваше да съм сигурен, че ще се задейства бързо механизма, че да не се чудя после в автобуса какви йогиски пози да заемам с цел да не свърша белята...  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #24 -: 17-05-2010, 11:46:06 »

Къде го яде това шкембе? :laugh: На мен през живота ми,  не ми се е дояждало такова нещо. Не се мъчи с прочиствания,още не си на тази вълна явно. След време и това ще стане.
Ядох го в Търново преди изпита ми ...иначе честно казано, от 2-3 месеца ям шкембе. Преди това си мислех, че е много мазно и гадно и люто и т.н. и че ще повърна... ама покрай един колега реших да пробвам един път и то взе, че много ми хареса и взех да ям често шкембе ;) Пък и нещо ме понаболява малко гърлото, а шкембето го затопля някакси и затова си бях решил вчера, че това трябва да ям  :whistling2 - emotloader:
Имаш предвид с клизми и чернодробни прочиствания да не се мъча още ли... като почна да ям по-голям процент сурова и веганска храна, чак тогава ?
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #25 -: 17-05-2010, 11:54:16 »

Та, Гарване, Мер правилно е написала на сайта, че понякога промяната "от раз" помага, друг път пък е по-добре с щадящия подход - малко по малко далеч се стига. Може би в случая е по-добре да опиташ постепенно... Ако пък искаш нещо да те пречисти, и същевременно да те зареди с достатъчно енергия, пробвай плодовия режим (хем, доколкото разбрах, си по сладкото, та няма да имаш проблеми ;) ) и виж как ще ти се отрази. Можеш да прекъснеш в мига, в който усетиш, че не ти допада.
Абе, да ти кажа честно.... аз нямам никакъв проблем и "от раз" да спра всичко и да карам само веганство и суровоядство. Все пак като християнче съм ги постил целите пости 40-50 дни.... даже само на хляб и лютеница съм го карал, което после разбрах, че е тъпо... то това не е пост, а самоубийство ...в края на поста само по 2 филийки имах сили да изям за цял ден и това ми беше... пък като свърши поста почвам да тъпча и става по-зле.... tooth
Сега просто не искам да стане така, че да спра за 2 месеца да речем.... ама да ям 2-3 неща само и да ми писне от тях и да се натъпча яко след тия два месеца и разни такива. Затова съм решил да не бързам, за да мога веднъж като почна така... да не спирам. А не да се изсиля сега и после 2 години да не искам да чуя за суровоядство преди да реша да се хвана пак. Пък ако можех да готвя досега и да разбирам от салати, кълнове, сусамови дресинги и всякакви такива... сигурно вече щях да съм суровояд  :whistling2 - emotloader:
Къде го пишеше плодовия режим само ми подскажи  :fluretaa: Въпреки че като се замисля може и да не го пробвам, защото ми се струва пак като един вид изсилване това, а и само ще ми попречи да премина по-бързо към истинското суровоядство :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #26 -: 17-05-2010, 11:57:08 »

Зависи от волята и съзнанието на човека , при мен някои неща станаха внезапно , изненадах всичко около и в мен :)
Може при теб да е било по-лесно... примерно сам да си си приготвял храната, а не да чакаш на мама да ти даде нещо ..или да си вземеш на готово от магазина :whistling2 - emotloader: Пък и може да си бил наясно какво да си правиш за хапване, за да стане по-разнообразно  :bleh
Сега почнах да си записвам в една книжка разни по-лесни рецепти и ще видим какво ще стане  :essen:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #27 -: 17-05-2010, 12:34:51 »


Къде го пишеше плодовия режим само ми подскажи  :fluretaa: Въпреки че като се замисля може и да не го пробвам, защото ми се струва пак като един вид изсилване това, а и само ще ми попречи да премина по-бързо към истинското суровоядство :bleh

В раздела "гладолечение и режими" има надълго и нашироко описание :). Накратко - ядеш плодове и пиеш чайчета с мед  :Cherries :Appetit_4:. Мисля, че ограничението беше до 800 грама плодове на ден, но можеш като за начало да ги ядеш и без ограничения, докато свикнеш - то по някое време и без това ще почнат да ти стават много ;). Много приятен разтоварващ режим, не гладуваш, през цялото време пращиш от енергия, всичко излишно се стапя за нула време, излиза по-икономично - и откъм време, и откъм пари... Така че, ако решиш, пробвай... А, и си е 100% суровоядство  tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #28 -: 17-05-2010, 13:16:25 »

За шкембе-чорбата съм чувал от майсторите, че шкембето само се удря 2-3 пъти в дувара колкото да се изтръска и се мята в казана както е с лайната. "Няма ли лайна не става хубава чорбата" казват. А ти може да си попаднал на някое много старателно изпрано шкембе (и не ми се мисли с какви препарати е прано).
Това дето разреждаш вода с лимонов сок и мед също продрисква ако е много меда.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #29 -: 17-05-2010, 13:56:31 »

За шкембе-чорбата съм чувал от майсторите, че шкембето само се удря 2-3 пъти в дувара колкото да се изтръска и се мята в казана както е с лайната. "Няма ли лайна не става хубава чорбата" казват. А ти може да си попаднал на някое много старателно изпрано шкембе (и не ми се мисли с какви препарати е прано).
Това дето разреждаш вода с лимонов сок и мед също продрисква ако е много меда.

 :-X Боже, такова нещо (шкембе чорба) не съм яла в живота си и едва сега разбирам колко хубаво е това  :surpris_23: ;D.
Медът наистина е леко по*иращ  :whistling2 - emotloader:, но мисля че лимонът го неутрализира.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #30 -: 17-05-2010, 16:40:57 »

И аз шкембе никога не съм пробвала. Въобще винаги съм изпитвала ужас от карантии. Пробвала съм само пилешки воденички и дробчета и то буквално насила - гониха ме с вилицата tooth
Аз това за меда не съм го забелязала, но по принцип винаги съм имала констипация.
Най-икономичният режим е на вода. Особено ако имаш "free" водоизточник близо до вас - поточе, рекичка, градска чешма tooth Може и без вода, но вече рисковете са по-големи...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #31 -: 18-05-2010, 02:41:09 »

А аз точно шкембе най-много обичах от всичките карантии. От останалото даже ми се повдигаше. Дроб сърма мразя, а как са ме карали насила да я ям...Дробчета мразех, а обичах пастет. :)
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #32 -: 18-05-2010, 05:56:54 »

Към шкембе-чорбата през целия си живот съм изпитвала искрена погнуса по инстинкт. Като студентка първи курс опитах веднъж и чувствата ми се затвърдиха на 100 %. От дреболиите обичах пилешки воденички и сърчица, да ме прощават пиленцата... дроб-сарма не ми е била по вкуса особено, даже сега на Великден май видях една тава и леко ми се повдигна само като я гледах.
Навремето като малки много обичахме русенско варено и пастет, но като пораснах, нещо не ги долюбвах. Пастетът ми се струваше смесица от неясни съставки и не го ядях. На същия принцип отказах тотално и лютеницата, след като видях с очите си как се прави на есенната бригада първи курс в КК Янко Костов във Варна...
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #33 -: 18-05-2010, 08:14:52 »

...
Навремето като малки много обичахме русенско варено и пастет
...

Ей и аз колко русенско варено съм изял. Сега не мога да го погледна, но тогава...
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #34 -: 18-05-2010, 11:25:54 »

A, то преди си беше сила, сега ако знаете колко е соево и гадно...само лой и ГМО  :o
Много обичам шкембе, с яко лют червен пипер и чесън. Тук в стола в бачкането го правят много яко, ама е с маргарин и не си взимам. Чорбите (нямам предвид суровите крем-супички, които си правя аз) ям само зимата разни бульони от кокали или рибешки глави, много са добри за ставите.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #35 -: 18-05-2010, 13:01:57 »

Вкусна си е шкембе-чорбата ....според мен имате проблеми с нея от психическо естество... представяте си изпражнения и всякакви такива и после иди, че яж шкембе-чорба и да вземе и да ти хареса tooth

Иначе сега хапнах една салата дето взаимствах от форума, обаче по-различно стана понеже нямаше всичко, а пък и маслини не обичам. Салатата беше домат, краставица, червен пипер (не на прах), зелен лук, сирене, олио.... и много ми хареса  :kisss:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #36 -: 18-05-2010, 19:06:24 »

Нищо не си представям аз за шкембе-чорбата, щото доскоро за мой срам дори не знаех какво точно представлява  tooth. Иначе много хора го обичат, заради подправките и лютивия вкус. И аз си падам по лютото, ама лук, чесън и черен пипер може да се сложат на всичко, не само на шкембе-чорба  ;).
Иначе от месата преди харесвах само луканката и традиционният, популярен, прочут, любим Горнооряховски сЕджук  ;D. Като си помисля, най-вероятно заради солта - то и към нея се пристрастява човек... Веднъж, като не бях близвала повече от 3 години, опитах едно парченце и после цял ден ми се пиеше вода.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #37 -: 20-05-2010, 16:38:24 »

Днеска изкупих пазара май като се замисля... ябълки, банани, портокали, червен лук, фурми, бразилски орехи, сурово кашу, риган... взех си и хрян да направя от ония прочистващи процедури на слузта, ако се сещате. Само дето няма да е зле някой къде знае повече... да каже по какъв начин точно излиза слузта от организма, че да не стане някоя грешка, да се окаже, че излиза в момента който не трябва от мястото, което не трябва...  :whistling2 - emotloader:
Иначе съм супер доволен, щото баща ми все ме изненадва.... по принцип той се вживява да пазарува и аз не се занимавам, ама явно ще трябва да превзема нещата в моите ръце вече. Щото иначе трябва да го набия, много взе да ме нерви напоследък. Аз му казвам не искам да ям месо и разни такива боклуци.... все едно обратното му казвам - взел от готовите храни разни дробчета и други подобни. Днеска пък донесъл пица.... ей, не съм от стомана още, пиците още са ми любими да си го призная... не се сдържах и си изядох пицата  :whistling2 - emotloader:
Но това не може да продължава така и ето... сам почнах да си пазарувам вече, на нашите не чакай :pensif_29:
Само да не ми забравите въпроса за хряна да си напомня..  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #38 -: 20-05-2010, 16:44:42 »

Баща ти какво вика за покупките? Надявам се да не те обвини в изхарчването на семейния бюджет за храна за животни tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #39 -: 20-05-2010, 16:59:01 »

Баща ти какво вика за покупките? Надявам се да не те обвини в изхарчването на семейния бюджет за храна за животни tooth
Нищо не е казал, още го няма. Ама и без това каза сам да съм си вземал каквото искам като се скарахме предния път... аз му викам дай пари и ще си взема и така, пък то аз си имам дупка в джоба....  :bleh
Аз си мисля, че скоро ще се поучи от мен и ще почне да се храни подобно на мен. Ние все се мерим на кантара. По едно време аз бях 90, а той 93. Сега аз съм 84, а той 95.... ще види той скоро  tooth
Между другото..... искам и още нещо да попитам освен това откъде излиза слузта от хряна като се прави тази процедура. Искам да питам дали може да се комбинират тази процедура с другата дето е захаросан мед в носа дето излиза слузта от синусите. Или да изчакам да ги направя една след друга?! Как ще е най-добре ??
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.141 секунди с 23 запитвания.