Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Гарвана  (Прочетена 87029 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #100 -: 13-02-2011, 15:37:17 »

Всеки си слага толкова, колкото му понася :)
Аз по принцип не съм си правил досега клизма с количество, по-малко от 1 литър, когато имахме едно време голямо казанче, беше мисля, че поне литър и половина... на всеки му е индивидуална "вместимостта"...

А иначе по-малките количества - около половин литър - се препоръчват с някаква лечебна цел, примерно ако вкарваш някакви билки, или преварена урина....
хммм, интересно.... стори ми се, че видях в мненията под статията мер да е написала, че между 0.2 и 0.5 литра течност се вкарва... но явно не е това, по-скоро проблема е в това, че не направих абсолютно веднага свещта..... ако бях направил свещта, вероятно щеше да се получи.... тъпа работа, може би трябваше да прегледам по-подробно коментарите, а аз оттук-оттам и сигурно съм изпуснал важни неща :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
утре ще пробвам 1.5 литра да видя какво ще стане.... дано да се получи по-добре :bleh
пък ми се иска и шанка-пракшалана да си направя или утре или другиден O0
Активен
"няма грешки, има само уроци"

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #101 -: 14-02-2011, 16:31:57 »

Нормално е да изхвърлиш водата много бързо първия път, все пак вътрешностите ти все още не са свикнали на подобно нашествие :)
Така че не се обвинявай прекалено, че не си прочел това или онова, животът е пред теб, с всеки път ще изтрайваш повече, и ще се чистиш повече, важното е да имаш трезва самооценка, не винаги отрицателния резултат е по твоя вина :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #102 -: 14-02-2011, 17:56:58 »

хммм, може и да си прав.... днеска се получи малко по-добре сякаш... имам още 2-3 дни да си правя клизми... утре мисля и шанка-пракшалана да си направя... дано да усетя някакъв ползотворен ефект след всичките тия процедури, ама кой ме знае ...малко трудно намирам разликите понякога :Confus_3: :Confus_3:
примерно сега като си правих клизмата и изобщо не мога да разбера дали обикновени фекалии изхвърлям, или от дебелото черво някакви налепи... дано и от вторите да е имало, ама не съм убеден... но пък дето викаш, че организма привиква и т.н. ....може следващите дни по-добре да ми се получи tooth
след туй ще гледам да изкарам някак 2 седмици на плодове и зеленчуци с търново докато са ми лекциите... а като се върна мисля да направя още няколко клизми и след тях да направя очистване от паразити чрез пелин и карамфил.... поне такива са ми плановете, ама кой ме знае де какво ще направя  :essen:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #103 -: 15-02-2011, 07:15:48 »

Е, майсторството идва с практиката...а ако искаш да си наистина майстор в тази област, добре ще е да пробваш клизмите с изварена до 1/2, а по-късно и до 1/4 от първоначалния обем урина, тя "разкисва" и разлага най-добре налепите по червата, а също така има голям изсмукващ ефект, повлича със себе си всичко, което не ти е нужно, но пък си е харесало там да живее :)  :pensif_29:

Иначе това за плодовете и зеленчуците добре, но те съветвам да прибавиш към тях и кълнове от жито, слънчоглед и особено леща - не са претенциозни, приготвят се много лесно, а са много вкусни, а за полезносттта - няма  да ми стигне една страница да пиша :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #104 -: 15-02-2011, 10:54:22 »

знам за урината... ама няма как да стане на този етап, защото предполагам, че урината ми е вредна.. това са ми първите клизми на живота, не съм суровоядец, нито веган... гълтал съм куп хапчета и работи... затова още не е време за урината. сега ще си направя днеска шанка пракшалана като преди това си направя клизма... и вече мисля 2 седмици в търново докато съм на лекции да тъпча плодове и зеленчуци, а когато се прибера пак във варна, да пробвам да си направя от кълновете... кажи ми нещо за полезността, аз много обичам да ги чета тия неща, може и две страници даже ако ти се пише... в смисъл, дава ми някакъв стимул като ги чета такива неща :Content_14:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #106 -: 15-02-2011, 14:56:35 »

благодаря ти за линковете, ще ги предледам само да свърша с шанка-пракшаланата tooth
между другото се обърках.... в началото 7-8 чаши вода изпих вместо 6.... после и повърнах след още няколко чаши.... направо нямам думи, дано да съм направил все пак нещо като хората и да съм се поизчистил, че и упражненията не съм сигурен колкото добре ги правя, особено онова последното с местенето от коляно на коляно дето хич не мога да спазя равновесие :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #107 -: 15-02-2011, 15:26:53 »

мале не е истина само колко съм жаден.... искам да изпия 2 литра чиста вода, устните ми пресъхнаха от тая вода с морска сол... а още не ми е станала бяла течността и трябва да продължавам да се наливам с морска сол, че и пак ми се гади... егати ужаса, а и не съм ял още цял ден :Confus_34:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #108 -: 15-02-2011, 15:35:35 »

 tooth така е гарване....накрая изпий две чаши чиста вода и със сигурност ще ти се прииска да повърнеш  ;)..но после внимавай, пий на малки глътки и по малко,  за да се затвори тапичката  tooth
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #109 -: 15-02-2011, 15:38:44 »

браво, Гарване.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #110 -: 15-02-2011, 16:04:00 »

tooth така е гарване....накрая изпий две чаши чиста вода и със сигурност ще ти се прииска да повърнеш  ;)..но после внимавай, пий на малки глътки и по малко,  за да се затвори тапичката  tooth
ей, това изобщо не бях се и сетил, че може да не се затвори :'( :'( :'( дано да се шегуваш :surpris_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #111 -: 15-02-2011, 17:09:26 »

ама че бъркоч е това леща с ориз и масло ги :surpris_22: ама поне не ми се гади от него засега, въпреки че миризмата е гадна :bleh
ама честно казано съм много повече жаден, отколкото гладен... а за самата процедура накрая изпих 4 чаши чиста вода, че бях супер жаден и се опитах да повърна ама не се получи много добре, съвсем мъничко върнах, съмнявам се да се е получил ефекта който е трябвало..... обаче сега чувствам, че мога да изпия 2 пъти поне по 4 чаши чиста вода.... ужасна е тая жажда, ама ще изчакам първо малко, че сега хапнах от бълвоча, да вземе да понамаже там каквото трябва, да не взема да измия полезния ефект ако се налея с вода :Content_14:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #112 -: 15-02-2011, 22:14:01 »

Аз се захранвам с ориз със зехтин когато правя шанката и ми е толкоооова вкусно  :Appetit_17:

Как се чувстваш сега гарване?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #113 -: 15-02-2011, 22:27:50 »

не знам.... както и преди... може нещо да съм объркал.... веднага ли се получава ефекта?  :surpris_23:
или може би защото не издържах докрай да се очистя, така и не стана бяла течността... ама направо се скапах, толкова гладен жаден и изтощен бях :surpris_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #114 -: 16-02-2011, 10:29:39 »

Гарване, ти кога направи шанката, в колко часа? Трябва да е по-раничко сутрин, за да не пригладняваш много
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #115 -: 16-02-2011, 10:53:33 »

ами то дали изобщо нещо беше наред... първо морската ми сол не беше тая обикновена, ами си намерих някаква дълбинна морска сол... но пък дали има същите качества или по-добри от другата не знам, казаха ми, че е по-чиста и затова си взех от нея :surpris_23:
след туй... всичко това го правих като се прибрах след 11 часа, просто нямаше друга възможност... направих си първо една клизмица, ама то да преваря вода и да направя всичко отиде 1 час и сигурно след 12 часа я почнах шанката, какво беше то... не спазих биологичното време за изчистване... след туй сигурно и органите ми са били свити, защото се притеснявах дали упражненията ще направя, какво ще стане.... а и взех, че изпих в началото 7-8 чаши вода вместо 6 и почна да ми се повдига... след още няколко чаши повърнах... после супер много се бях изтощил вече, много жаден и гладен... и едвам гледам някакъв... ама изпих колкото можах... течността дето излиза трябваше да е бяла, при мен беше жълта като приключих с шанката, защото не издържах на жаждата.... и откакто спрях шанката изпих 3-4 литра вода до вечерта, като изключим оня бълвоч дето трябваше да си направя за захранка.... и така :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #116 -: 27-03-2011, 08:11:00 »

ох, горкия...незнам, повтори ли след този опит шанката. За да стане както трябва, предишния ден се яде по-лекичка храна и то до към залез, после - не. Лягаш си леко гладен и сутринта ставаш най-късно с изгрева. Като се поразсъниш малко си правиш шанката :)
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #117 -: 21-03-2012, 11:39:01 »

вече шанката не ме кефи толкова нещо и не ме влече.... сега съм на вълна гладуване + няколко клизми, казвам няколко поради съображения за сигурност - превантивно, за да не вземе да ми хареса усещането да имам разни неща не където трябва, а пък и да не ми изчезнат полезните бактерии заедно с другите неща дето отиват в канализацията  :pensif_29: пък и напоследък акам по 100 пъти на ден, така че едва ли имам нужда да си правя всеки ден или през ден клизми... решил съм една като го почвам и една два дни по-късно.... и може и една в края на гладуването, говоря за по-дълго гладуване разбира се :) ако гладувам 24-36 часа изобщо не се тормозя с клизми  :thankyou:
и между другото от 2 месеца ям сравнително здравословна храна, ама много ми се ядат манджи и хляб... абе все пак е по-добре, че го бях подкарал поне половин година всеки ден по един голям дюнер, ако не и два.. и всякакви други боклуци, а сега е доста по-добре работата и не консумирам нищо животинско или чак толкова вредно, с дребни изключения :) дано така и да продължавам занапред  :essen:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #118 -: 21-03-2012, 11:44:24 »

Ами сега докъде си стигнал?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #119 -: 21-03-2012, 11:49:00 »

до там, че не ям месо, млечни, бисквиди, шоколади, снаксове, чипсове и разни други боклуци и боклучета... плодове, зеленчуци, манджи, хляб, ядки си хапвам :sorcerer - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 23 запитвания.